Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nakupovat na eBay? [mobil.cz]

Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2006 13:35
Na webu mobil.cz vyšel včera článek Kupte si telefon svých snů - v aukci můžete hodně ušetřit s poměrně podrobným návodem, jak postupovat. Na eBay se dá levně pořídit nejen mobil, ale je nutné být obezřetný. Jak se radí v článku: " Pečlivě si přečtěte, co vlastně kupujete. Na eBayi se prodávají telefony nové i použité, ale třeba také rozbité. Podezřele nízká kupní cena (u aukcí typu buy it now, nebo těsně před koncem aukce) může být vodítkem k tomu, že nekupujete to, co si myslíte. Typickým příkladem je třeba případ, kdy prodejce nabízí za několik dolarů katalog velkoprodejců, od nichž si pak daný model telefonu můžete koupit za velkoobchodních podmínek. Taková aukce je ale často nadepsaná pouze jménem telefonu, aby přitáhla pozornost, na samotný subjekt aukce je uživatel upozorněn až v textu."

Takže mnoho štěstí, dobrou ruku při výběru a hodně ušetřených peněz. :yes:
kysmen (1)|23.6.2008 08:21
ja mam zase opakovanou zkušenost, že díly z ebay , honkongu, jsou neoriginální a dost nepovedené napodobeniny

napr housing nejde napasovat, drhnou tlačítka, puchří barva atd

ale ceny jsou lákavé:$:
goldrush (1)|4.8.2008 10:26
kdyz BUY je AKTIV aktiv t znamena ze to kupuju nebom jenom moje nabidka?
a jak se to da smazat
Geoffrey_ce4you (189)|4.8.2008 15:15
No mám jiné zkušenosti. Na eBay.com nakupuji celkem dost. Nářadí, modely, hodinky, oblečení, dokonce kámošovi jsem tam koupil Harleye... Když se naučíte sledovat Feedbacky a hlavně i jejich obsah, tak nákup je na 99,5% bezpečný. Takže bych moc nemystifikoval. Samozřejmě, když si někdo slepě objedná Iphone za 75 USD - NEW !!! tak je magor... Jinak při platbě přes PayPal máte i částečnou záruku na vrácení peněz. Také se vyplatí kupovat z "bezpečných " regionů, kde je podvod na netu trestným činem a je dohledatelný ( eBay si toto celke dost hlídá a PayPAL také ). Kupoval jsem ale např. bezpečnostní kameru SONY z Číny, od Power seller s 99,9 % feedback a byl to super business. Komunikace na 100% včetně podpory. Úspora vůči ČR cca 25 000,- Kč. Garantují 12 měsíční záruku ( dle feedback skutečně funguje ) výměny zboží. Doprava do China cca. 1 850,- Kč.