Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalace realoneplayerppc a přehrávání videa v tcpmp

mim1978 (15)|30.11.2006 09:48
Ahoj,

jsem poměrně čerstvý vlastní HTC tytn a především naprostá lama v oblasti nejen pocket pc. Jak již vyplývá z titulku, mám 2 velké problémy, které jsou řešeny v několika diskusích, ale nějak mi nepomáhají dostat se k požadovanému cíli.

1) Mám soubory ve formátu .rm (audio), které bych chtěl poslouchat. Při hledání na netu jsem našel ppc verzi realoneplayeru, bohužel ho nemůžu naistalovat, protože mám stejný problém, který je zmíněn v této diskusi:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=17329

Přestože už jsem instalovat možná 10 aplikací přes active sync, tak po spuštění instalace (ta novější přímo ze stránek výrobce, ale je ke stažení i z výše uvedené diskuse) hlásí, že nemám dostatečně novou verzi active sync (chce 3.1 a novější, já používám tu co jsem dostal na cd (tedy 4.1 jestli se nepletu). Pokud někdo víte jak na to moc prosím :)

P.S: konvertovat rm do mp3 nechci vzhledem k velikosti souborů

2) Obecně omýlaný problém je přehrávání videa. Instalovat jsem tcpmp 0.71 a spolupráce s tímto softwarem nic moc, ale hlavně video je pořád kostičkované, sekané apod.

Zkoušel jsem video, které jsem konvertoval na 320 x 240 (vzhledem k velikosti souboru se mi to určitě povedlo), všemožná nastavení a nic. Nejvíc mne překvapila tato diskuse:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19307&dd=0&fi=0

kde je obrázek s "funkčním" nastavením. Je tam zvoleno jakýsi "gapi", které já v nabídce vůbec nemám :((

Zařízení, které používám je s nastavením od výrobce bez zásahu do systému (na to si zatím netroufám) :?

ROM: 1.18.255.3
DATUM: 07/22/06
Rádio: 1.03.03.10
ExtROM:1.18.255.9610

Pokud bude něco zobrazeno nekorektně omlouvám se předem (asi hypertextové odkazy:sarcastic:), příště to napravím.
Prosím o odpověď ne ve stylu mně to funguje takhle (těch je tu dost) spíš jestli to někdo dokážete popsat ve stylu "co, proč a jak" pro zvuk i video. Případně by nebylo špatné udělat na toto téma i nějaký článek, domnívám se, že by odpadla podstatná část otravných dotazů pro řekněme zkušenější uživatele zde.

Za případné odpověďi předem dík Jarda
peter34 (63)|30.11.2006 22:59
Ad 2: Ja používam na konverziu videa pocketdivx encoder, defaultné nastavenia a na Variu nemám problém s prehrávaním v TCPMP. Vyskúšaj ho, malo by to šlapať,veď TyTN má rýchlejší procesor.
mim1978 (15)|1.12.2006 08:19
Díky, ale to mi bohužel nepomůže. Také jsem použil na konverzi videa tento program, ovšem problém bude v tom, že máme každý jiné zařízení. U "Tytna" je to prý spojeno s verzí ROM či co, ale někteří to již prý dokázali vyřešit. :?
sherwood (5)|1.12.2006 12:45
Zdarek
Nemam problem s TCPMP v Divx videu, uz jsem takto skouknul nekolik filmu. Naposledy Devatou rotu... Video jsem upravil pres Pocketdivx program. Jenom u MPEG videa se to seka, ale to zase prehravam ve WMP. Taky jsem zkousel ten RealOne, ale z toho jsem byl chvilku uplne nestastnej, jelikoz mi cely MDAcko zamrzlo a nemohl jsem na nic kliknout, ani ho pripojit k pocitaci. Nakonec jsem to nejakym zazrakem rozbehl a k pocitaci pripojil a radeji ihned cely preinstaloval...
mim1978 (15)|3.12.2006 12:28
to mi opravdu nikdo není schopen napsat něco konkrétního k oběma bodům :(
Wir2K (89)|3.12.2006 12:59
K bodu 1: zkus tenhle postup mě to pomohlo:
Po stažení EXE si z PC překopírovat do PDA jen vlastní CAB.
Ukládá se při instalaci dočasně, tzn. jen po dobu spuštěné instalace, do :
C:\Documents and Settings\Jméno uživatele\Local Settings\Temp\~rnsetup\realplayer.CAB
jinak jsem to opsal z téhle diskuze: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=7816

K bodu 2 ti nepomůžu protože mám jiné zařízení. Ale když už jsi tu psal ten odkaz na diskuzi kde se řeší něco podobného proč jim tam nenapíšeš a nezeptáš se tam? Koukal jsem že není tak úplně "mrtvá"
JecminekMaselnik (464)|3.12.2006 18:29
[QUOTE="mim1978"]Díky, ale to mi bohužel nepomůže. Také jsem použil na konverzi videa tento program, ovšem problém bude v tom, že máme každý jiné zařízení. U "Tytna" je to prý spojeno s verzí ROM či co, ale někteří to již prý dokázali vyřešit. :? [/QUOTE]
problém s videem má pro konverzi v pocket divx encoderu na svědomí právě on, pokud není video v solidní kvalitě, ale konvertuješ z nějaké nic moc divxu, je výsledek obvykle ještě mnohem horší než vzor. S tím se holt nedá nic dělat. O něco lepších výsledků můžeš dosáhnout s smartmovie, jejichž koverter mi příjde lepší, stejně jako přehrávač, má ovšem nevýhodu nenulové ceny.
Co se týče tcpmp, nemusíš nastavovat gapi, já mám na tytn nastaveno místo gapi (které tam taky nemám:o) raw framebuffer a funguje to solidně.
mim1978 (15)|4.12.2006 08:29
Dík za odpovědi, vyzkouším a uvidím :yes: