Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HTC TyTN (code name HTC Hermes)

Pavel Koza (4761)|29.11.2006 21:40
Zařízení s podivným názvem HTC TyTN představuje asi to nejlepší, co lze dnes v oblasti Pocket PC s integrovaným telefonním modulem pořídit. Hlavním tahákem je samozřejmě UMTS (s podporou HSDPA), nicméně zajímavých a užitečných věcí je na zařízení mnohem více - WiFi typ b/g, Bluetooth, dvojice digitálních fotoaparátů, praktická vysouvací klávesnice, pěkný displej, ovládací otočné kolečko, slot pro paměťové microSD karty, to všechno a ještě trochu víc nabízí zařízení, které vám dnes představím.



Přečtěte si celou recenzi.
Hans 20 (91)|29.11.2006 23:14
No nemit to podporu UMTS,ktery ma v cechach pomerne dost omezeni,t.j. pouze jeden operator a to jeste na velmi malym uzemi tak je to vcelku prumerny zarizeni.Pocatecni nadseni uz vyprchalo,takze zvolim k vanocum neco jinyho:D
xhladi07 (525)|30.11.2006 10:16
Chtel jsem ho koupit, uz jsem byl dokonce v obchode, ale harpagon ve me zvitezil a mam Wizarda a koukam, ze sem nakonec udelal dobre! :) Linej sice je, ale pokud je toto taky "linejsi", tak nemam problem. UMTS nepotrbuju, nefotim (s mobilem).

Jen jednu poznamku: Vestavena aplikace na WiFi je zoufala! (podle fotek je stejna, jak u wizarda). V praktickem nasazeni na testovani pokryti mesta (administrace wifi site) je naprosto nepouzitelna!! Ovsem prekvapila me citlivost...
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2006 11:40
Průměrné zařízení? A co by to ještě mělo mít za výbavu, aby to nebylo průměrné zařízení? 24" displej, DVD vypalovačku, vývrtku....? :? :O
Wuffi (1599)|30.11.2006 11:58
Pro doplneni.

Pokud si vsimnete, na zacatku Pavel pise s jakou ROM zarizeni testoval a ze jeho dojmy jsou dojmy z prace s touto ROM. Ano, tato puvodni ROM byla ponekud pomala, zvlaste v pouziti s InterWrite.
Mezitim vsak primo pro HTC TyTN vyslo nekolik upgrade, z nichz posledni se pysni verzi ROM 1.35.255.2 ... Jedna se o zatim nejstabilnejsi a nejvykonnejsi ROM pro TyTN, odstranujici vetsinu neduhu co se tyce rychlosti, nacitani aplettu ovladacich panelu atd.
Neni tudiz mozne odsuzovat zarizeni kvuli tomu ze jeho prvni dodavana ROM nebyla poradne vyladena.

xhladi07: viz. odstavecky vyse
Pavel Koza (4761)|30.11.2006 13:50
Kde se ta ROM dala sosnout? Na webu HTC jsem nic nenasel a ani na XDA Dev nebylo pro HTC TyTN nic novejsiho... Maximalne na jinak obrandovane modely...
nasca (33)|30.11.2006 14:02
Nemuzu to nenapsat. Recenze pekna - alespon prvni polovina. Bohuzel je v ni velke mnozstvi gramatickych chyb.
Wuffi (1599)|30.11.2006 14:28
Viz. zde:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19417&dd=0&fi=0
Pavel Koza (4761)|30.11.2006 14:55
[QUOTE="nasca"]Nemuzu to nenapsat. Recenze pekna - alespon prvni polovina. Bohuzel je v ni velke mnozstvi gramatickych chyb.[/QUOTE]

Urcite je to ostuda, ale mohl byste to "velke" mnozstvi chyb nejak konkretizovat? Par prikladu? Urcite tam jsou a omlouvam se za ne, ale takovyhle vykrik je mi dost na nic... :oops: Klidne jako SZ nebo emailem, nebo sem, jak chcete.

P.S. Co se Vam nelibilo na druhe polovine? To nemyslim ironicky, jsem vdecny za namety, jakymi recenze zlepsit...

[QUOTE]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19417&dd=0&fi=0[/QUOTE]

Dik. Ale to asi nema ceskou lokalizaci v sobe...
Wuffi (1599)|30.11.2006 15:59
Absenci lokalizace bych vubec nebral jako minus, protoze alespon na mem stroji na te puvodni ROM ta verze IW co byla instalovana z ExtROM delala neplechy, dokonce i pri male lokalizaci.
Kazdopadne, pokud tu cestinu opravdu chces, chce to zviditelnit ExtROM, namountovat ji a zkopirovat si potrebne soubory, je to popsano v threadu o HTC TyTN, na tu praci s ExtROM je mozne pouzit Fit4Cat Hermes Tweaker. Na nove ROM si pak muzes ExtROM odemknout a soubory do ni zapsat, zeditovat config a zase ji zamknout.
Neni na tom nic nelegalniho.
Nox_ce4you (44)|30.11.2006 16:32
A da se v nem teda pouzit bezne koupeny USBmini kabel?
Pavel Koza (4761)|30.11.2006 16:36
[QUOTE="Nox"]A da se v nem teda pouzit bezne koupeny USBmini kabel?[/QUOTE]

Da. Synchronizacni kabel v baleni je klasicky miniUSB, ten extra pin je pro to audio... Podle vseho:)

A k te editaci ROM - neslo mi ani tak o legalnost jako spis o realizaci, ktera je podle toho, co pises, pro vetsinu smrtelniku dost obtizne zvladnutelna:) Nicmene rad slysim, ze je to s novejsi ROM lepsi...
Wuffi (1599)|30.11.2006 16:42
nox: Potvrzuji ze da, original mam v praci, domu jsem si koupil normalne v Alza dalsi, 2m, myslim ze za 80Kc vcetne DPH.

Pavel: No, to ono to jenom slozite zni, ve skutecnosti je to jednoduche a spousta lidi to uz udelala - viz. to forum k te ROMce.
Hans 20 (91)|30.11.2006 22:41
No a co je nadprumernyho na 400 MHz,QVGA,128 MB ROM,muj dnes uz pravekej Asus 730 ma lepsi parametry.A je to dva roky starej krap.Jasne neumi telefonovat,ale to ten vyvoj za dva roky moc nepokrocil,kdyz tomu pridali telefon a zbytek osekali.Temahle parametrama se "chlubi"kdejaka praskacka za par slupek,jako je treba moje mda III.Navic pribyla jen podpora umts.Po roce a pul si pujdu pro novy notebook,ziram kam spadly ceny.To co mam ted stoji polovinu.Jestlize mda III stalo novy cca 20000 a doted pribyla jen podpopra umts,tak bych to videl tak na 12000 nebo 20000,ale 624 MHz,1GB ROM,minimalne VGA.Stacila by jen vetsi konkurence a to by byl cenovej pad.
Wuffi (1599)|1.12.2006 08:20
Tohle je zarizeni spadajici do ponekud jine kategorie. Ano, mohli osadit TyTN vykonnejsim CPU, ovsem pokud by napr. kapacita akumulatoru zustala stejna, asi by vyrobci nikdo nepodekoval.
Pokud hledas vykonove nadupane zarizeni Phone Edition, Pockej na XDA Flame:)
Napr. ja pouzivam TyTN a jsem s nim maximalne spokojen protoze chci rozmerove male zarizeni s klavesnici, se slusnym vykonem, hlavne s 3G a od doby co pouzivam TyTN pokud mozno i s HSDPA:)
Proto jsem s TyTNem maximalne spokojeny neb to co rikam ma a navic je spolehlivy a svizny.
Pavel Koza (4761)|1.12.2006 09:45
[QUOTE="Hans 20"]No a co je nadprumernyho na 400 MHz,QVGA,128 MB ROM,muj dnes uz pravekej Asus 730 ma lepsi parametry....[/QUOTE]

Pokud chcete hodnotit timto zpusobem, nema recenze valny smysl. Muzete si vsechny parametry hodit do tabulky a pak jednoduse porovnat. Ja se snazim hodnotit zarizeni kompletne, jako vyvazeny celek. Trabantu taky moc nepomuze, kdyz do nej date sestivalec z BMW...

Nebudu se tu prit o kazde tvrzeni, navic rozhodne respektuji Vas nazor, ale jeden priklad za vsechny. Chybi Vam procesor 624MHz. A na co by Vam byl? Pokud odmyslim nejaky sw bug, ktery zpusoboval linejsi chovani s ROM, se kterou jsem testoval, tak se klidne vsadim, ze v 99% pripadu pouzivani zarizeni nepoznate rozdil mezi 624MHz XScale a 400MHz Samsungem. Ale hlavne - jak dlouho ze vydrzela baterie v tom zminovanem Asusu...? A to je prave snaha o komplexni pohled, protoze superrychly procesor je mi na nic kdyz jsem za 2 hodiny bez proudu...

Jeste jednou - urcite Vam neberu Vas nazor, ani se Vas nesnazim presvedcit o opaku. Jen se snazim vysvetlit, proc me zrovna TyTN se svym "pomalym" procesorem a "skoro nicim novym" tak zaujal.
Wuffi (1599)|1.12.2006 09:54
Naprosto souhlasim s Pavlem.
Hans 20 (91)|1.12.2006 10:06
Ja netvrdim,ze MUSI mit 624 MHz,ja jen za dva roky nevidim zadnej viditelnej a markantni pokrok.Narozdil od jinych oboru pocitacove techniky.Nejde jen o procesor,ale co treba pamet?Nebo VGA?Neustale to praveky rozliseni.Ceny techto soucastek spadly za ty dva roky jiste enormnim zpusobem,ale cena zustala na urovni treba te MDA III a pritom jak jsem uvedl co je noveho a ma mne jako zakaznika prilakat k nakupu?UMTS?Lepsi delac obrazku?Fotakem bych se to bal nazvat.Vyrobci brecej,ze se neprodavaji PDA,ale nabizeji neco,kvuli cemu mam koupit neco noveho?Snad jedine,ze mi MDA upadne a nic jineho mi nezbyde.Recenze se mi libila,ale cekam na neco co bude pokrok.Revoluce ne evoluce.Snad ten Atom dorazi a i jiste vysokou cenu polknu.Co se tyce baterie,tak to neberu,asi chci moc,ale pise se rok 2006 a vyrobci nejsou schopni vyrobit slusnou baterii pro telefon?Navic pri velikosti techto zarizeni je mi uplne jedno jakou ma baterie tloustku,at je klidne o milimetr tlustsi,ale ma slusnej vykon.Vzhledem k tomu,ze to stoji jako notebook,tak snad nechci tak moc :))
qulee (6)|1.12.2006 11:59
Už se velmi těším na porovnání s E-ten M700, až bude na trhu ;)
Lockheart (10)|1.12.2006 14:25
Nedalo mi to a musim se ozvat.
Naprosto souhlasím s Hans 20, za chvíli už to budou 2 roky co jsem si pořídil LooXe 720, když vycházel jeho "nástupce" N560, tak jsem si říkal že to bude něco. Je trochu rychlejší, má gps a dál? Dál už nic, prostě to nepřesvědčí, že to musim mít (jako tenkrát LooX). Teď vychází iPAQ s 2 GB paměti - NEVÍDANÉ (a to doslova) - v době kdy si 2 GB SD koupíte za 1500. Zařízení s VGA displejem (nebo jak se to skloňuje) je jak šafránu a přitom tu nedávno byly novinky - VGA display pro mobily. A co to USB? Zařízeni s USB 2.0 se začínají objevovat až poslední dobou. A jak dlouho tu už USB 2.0 máme? A co USB host? Proč je v zařízeních miniSD a microSD když pro uživatele je nejvýhodnější SD - cena/výkon/kapacita (u mobilů to chápu).
A co programová část PDA. Kdy se dočkáme solidní kompatibility s počítačovou sférou? Mám svoje PDA moc rád a podle toho se k němu i chovám, ale jsou chvíle kdy... Přečíst si dokument z wordu, xls, html, pdf apod.
Byl jsem s kamarádem v hospodě a chtěl jsem na jeho HTC Wizard nakopírovat 5 MB (mp3).
Po půl hodině zkoušení propojení přes BT jsme to vzdali, dali k sobě infraporty a nechali to běžet. Sice jsme si počkali, ale po uživatelské stránce je to komfort - Spojíte a jede to.
Přijde mi, že současná zařízení se od sebe moc neliší, tu a tam nějaká změna, jednou gps, jindy foťák, ale ve finále nic moc nového. Pamatuju ty ódy na VGA a USB host - tenkrát to byly novinky, ale dnes? Marně pořád čekám na něco opravdu nového, vkládal jsem naděje do UMPC, ale zatím je to spíš zklamání.
PDA nemusí mít nutně 1 GH, 4GB a výdrž 5 dní (i když by to bylo super ;)), ale chce to inovativní přístup, protože uživatelů s PDA už začíná být opravdu dost a nejsou to jen nadšenci.
Toť vše.
ericsony (1)|1.12.2006 14:51
[QUOTE="Pavel Koza"]Kde se ta ROM dala sosnout? Na webu HTC jsem nic nenasel a ani na XDA Dev nebylo pro HTC TyTN nic novejsiho... Maximalne na jinak obrandovane modely...[/QUOTE]

Sice už tu odpověď padla, ale pro jistotu zopakuji, že nová ROM je dost podařená - UPDATE: Nová ROM pro HTC TyTN :D
Zdenek Malinsky (9781)|1.12.2006 15:03
to Lockheart a Hans 20
Pánové, brečíte krásně, ale na špatném hrobě. Toto je diskuze k zařízení TyTN a nemá cenu zde řešit, proč tam je to a není zase ono - na to si založte novou diskuzi, jak by vypadalo, dle vás, ideální PDA. Co tam výrobce dá nebo nedá je jeho rozhodnutí. Můžeme s tím nesouhlasit, psát petice, protestovat, ale to je tak asi všechno, co se s tím dá dělat. On si tam stejně nasype díly, které uzná za vhodné.

Prostě a jasně: trh s PDA a komunikátory není zase tak příliš lukrativní, aby mu výrobci věnovali tolik pozornosti, kolik bychom si přáli.
Wuffi (1599)|1.12.2006 15:22
Myslim ze diskuze na toto tema snad uz dokonce existuje.
dort (1212)|1.12.2006 16:10
pokud si někdo potřebuje obhájit proč neutratil cca 20k, tak si důvod vždy najde ;)

pro oba z vás, měl jsem jak LOOX 720, tak MDA III a upřímně po 14 dnech s HTC TyTN jedno resume - ani jedno z těch zařízení mu nesahá po kotníky, jak v komfortu práci, či ve výdrži ( myšleno reálné, né té papírové ), tak ve zpracování ( jediné kde si odpouštím komentář je HW klávesnice, tam se uvidí až po 1/2 roce )

jinak dogma, že rychlost procesoru je přímo úměrná rychlosti zařízení???? :D to mi příjde jako hodně podařený vtip :-) rozdíly v rychlosti první a poslední ROM je tak minimálně o 30 - 50% a procesor jsem opravdu neměnil :-))

byl jsem k TyTN poměrně skeptický ( používal jsem cca 1/2 roku Univerzala ) a absence VGA displeje,papírová rychlost procesoru a pocit s Varia co by předchůdce - jenže zvědavost zvítězila a já poprvé skor nelituji - byť phone edition, ale na 95% funkční :-)
Carabei (611)|1.12.2006 16:45
Teda osobne se mi zda ze pro zarizeni typu komunikator naprosto staci QVGA display, pokud tam dame vetsi rozliseni, bude to velky zarizeni a komu se to bude chtit tahat v kapse? pri uhlopricce 2.8 palce by bylo i VGA dle meho nevyuzite, kdo by chtel mit milimetrovy pismo tak at, ale za chvili skonci s brejlema. mozna by byla veskera grafika nadherne jemna ale pokud budete chtit pouzivat zarizeni na telefonovani, vyrizovani korespondence a agendu, tak si myslim ze vam QVGA opravdu bude stacit. Procesor, no k cemu by bylo na praci vic jak 400MHz. po vyladeni ROMky nemuze byt zadny problem s rychlosti zarizeni, jooo u Aceru rady n300 byla tahle rychlost docela malo, ale taky tam byl VGA display. Wizard ma 200MHz a pritom mnozstvi lidi kteri ho vyuzivaji neni zrovna male a kdyz ctu udaje o vydrzi TyTNa tak je to idealni pristroj. Vzdy bude neco noveho a lepsiho, ale potrebujeme to vsechno? a rychlost vyvoje PDA? pokud byste sami vyrabeli neco spotrebniho a pritom vyvijeli pokracovani daneho produktu, tak byste si nemohli kazdou chvili dovolit prijit s necim uplne novym, vyvoj neco stoji, placeni zamestnancu taktez. navic pokud by nekdo vytvoril naprosto idealni PDA tak by zaprve bylo velmi drahe ale i kdyby ne, tak by se ho neprodalo tolik aby to zaplatilo vyvoj dalsiho zarizeni ktere by bylo o tolik lepsi aby si ho zase vsichni nebo aspon vetsina koupili....


Tot muj nazor, nic vic, nic min.
Hans 20 (91)|1.12.2006 17:05
Muj prvni prispevek byl take o tom,ze TyTN je veskrze prumerne zarizeni na ktere naroubovali pouze UMTS.A ponechali cenu.A na tom se taky nic nemeni.Co se tyce te rychlosti tak to je pravda,taky jsem nikdy netvdill,ze rychlost procesoru je primo umerna skutecne.Ale zaznelo zde,ze rychlejsi procesor,znamena mensi vydrz aku,tak s tim tedy nesouhlasim.Ne teda,ze by to nebyla uplne pravda,ale....Pokud by totiz v pc mela napr. 386 spotrebu x pak by dnesni procesory potrebovaly malou elektrarnu jen pro svuj prvoz.Dalsi veci je,ze jen kvuli vykonemu procesoru by mela ROM bugy a ty pristroje s 200 MHz je nemaji?Diskuzi o ruznych ROM tu bylo nepocitane,kazdy se klepal na tu novou a po case zase na dalsi a nikdy to zadna definitivne nevyresila.To spis skoncila podpora pristroje.A je pravda,ze duvod proc neutratit 20 000 jsem opravdu nasel,vyhozeny penize,nadseni vyprchalo,je to jen preslapovani na miste.Stejne jako koupit neco novyho za 730W a dat 15 000 jen kvuli GPS,ktera stoji externe dva litry.Kdo to chape jako flame,tak je mi to lito,kdo to chape jako zavist,tak je mi lito jeho.Je to jen nazor!O TyTNovi,ktery mne jako technicistne zalozeneho cloveka spise zklamal.Howgh:)

P.s.jeste tedy k vyvoji.Kolik lidi potrebuje ve fotaku snimac vic jak treba 5 Mpiix,kolik lidi vyuzije skutecne vykon procesoru v pc,vykon motoru ve svem aute.....a stejne dochazi k neustalemu zlepsovani,bohuzel tady jsem zklamanej:?Tot vse,mejte se fajn ;)Vzdycky je co zlepsovat :)
dort (1212)|1.12.2006 18:36
4 Hans20 - vem si TyTN na 14 dní a pak se poděl o svůj názor ;)

zavist = pokud ta poznámka měla být svázana s mým příspěvkem, tak rozhodně řeknu NE! ( já reagoval na "Harpagona" )

měl jsem identický názor jako Ty než mně článek R.H ( zda Rado2 ) nadzvedl natolik, že jsem odložil svou Nokii N73 a koupil TyTN abych mohl oponovat relevatně a byť nesdílím jeho nadšení a pozitiva ve 100% jeho článku, tak uznávám, že se k N73 zatím nevrátím

ber to tak, že žádná ROM nebude dost dobrá, ale každá lepší se počítá :-) a díky za ní!

vyhozený peníze - ne věř mi, nejsou fakt to funguje

5Mpx - mě osobně stačí 2Mpx v TyTN po JEHO NASTAVENÍ a jsem spokojený ( až najdu čas, tak se uploadnu - do jiné debaty - rozdíl fotek v 2Mpx z TyTN docela rozdíl s default nastavením a po něm, bohužel u Nokie jsem zmáčknul čuflík a fotilo to super :-)) )

P.S. hodně uživatelů tady ví, že nejsem zastánce WM platformy, nebo Symbianu - neměl jsem problém používat Univerzale společně s Nokií N70 nebo N73 ale pravda je jedno:

Nokia = primárně telefon a pak systém

HTC = primárně systém ( PDA ) a pak telefon

a z tétio definice vyplývá kompletní srovnání obou platforem a přístrojů ;) NO-FLAME díky, neb prioritou je pro mne funkčnost než boj za platformu!

P.P.S. nejen UMTS ale i HSDPA :-))
Carabei (611)|1.12.2006 19:18
Teda fakt netusim jak se da srovnavat srovnani 386 a dnesnich pocitacu s procesory PDA. doba 386 je kdysi davno, ale pokud mluvime o procesorech pro WM tak jsou to procesory ktere jsou si soucasne rekneme konkurenci, jsou tady v jednu chvili a ne nakejch 10-15 let od sebe.

je vcelku pochopitelny ze vyrobce dela procesory o ruznych frekvencich a vzhledem k tomu ze architektura procesoru(v ramci jednoho vyrobce) bude velmi podobna tak vykonnejsi procesor proste vetsi spotrebu mit bude.

a s tou ROMkou... ber to jako normalni pocitac, tam je k woknum taky kazdou chvili nova zaplata. mit zarizeni od HTC byl bych stastnej ze je kazdou chvili naka nova ROMka protoze permanentni reseni problemu od nekoho kdo tomu rozumi je mnohem lepsi nez tolerovat dany problemu a snazit se ho nevnimat a delat jako by tam nebyl. Operacni system nebude prakticky nikdy dokonalej, je zde prilis mnoho hardwaru aby behalo OS hned zezacatku jak hodinky.
PeterBR (1)|2.12.2006 11:38
po tyzdni blazeneho pocitu z vlastnictva SPV M3100 som ho predal (!!!). Cakal som nan pritom ako dieta na prazdniny. Potreboval som ho na pracu, no rychlo som vytriezvel - kym moj doterajsi QTEK S110 Black pracuje lavou zadnou s vyse 3000 kontaktami, SPV M3100 v tomto kolabuje na plnej ciare! Staci dat zmenu zobrazenia kontaktov podla firiem a mozem si ist zatial robit kavu ... Klavesnica potesi, no pristroj je zbytocne hruby. WM5 je taktiez super na ovladanie, no ako pracovny nastroj (pre mna, podotykam) je to stroj o nicom ... (bohuzial)
lubos8 (33)|3.12.2006 10:28
K recenzi bych měl dvě připomínky:
1) docela mě překvapilo hodnocení sluchátek, řekl bych, že je pozoruhodně optimistické. Pro mě jsou sluchátka průšvih. HTC by se mohlo podívat na sonyericsson jak můžou sluchátka k telefonu/PDA vypadat. Dá se dokoupit redukce HTCUSB na jack 3,5, ale je drahá a nedá se přes ní telefonovat. Jinak je TyTN jako hudební přehrávač super (pokud si člověk instaluje jinou aplikaci než vestavěný WMP).
2) Druhá připomínka je taky multimediální. Spousta lidí si stěžuje, že jsou problémy s přehráváním filmů, ale jak sleduju, tak se to týká jen jedné aplikace, Je otázka, jestli je to problém TyTNa nebo oné aplikace. Já používám SmartMovie a to jede absolutně bez problémů, aspoň zatím. Jako přehrávač filmů je TyTN tak velmi použitelný.

Jinak k hádce jestli je TyTN dobrý nebo špatný: není na světě ten, kdo by se zavděčil lidem všem :D. Pro mě je dobrý víc než dost.
Pavel Koza (4761)|3.12.2006 12:41
Ad sluchatka - jelikoz posledni dobou testuju jen same spunty, moje naroky asi sly dost dolu... S poradnymi sluchatky se to srovnat neda, v porovnani s ostatnimi spunty mi to prislo OK.

Ad prehravac - je to free? Kde se to da sehnat?
lubos8 (33)|3.12.2006 13:12
Používám GSplayer, který je free a našel jsem ho tady na ce4you. Proti WMP má ekvalizér a možnosti dalších úprav zvuku a hlavne se v nem daji delat playlisty i z karty.

U tech sluchátek mi nejvíc vadi, ze tam nedali jack 3,5 samici, aby si kazdy mohl pouzivat co chce. Na XDS developers je tutorial, jak si to clovek muze udelat sam, ale to neni uplne ono (kdyz za to clovek da celkem dost penez).

Edit: došlo mi, že přehávačem není myšlený MP3, ale SmartMovie. Free neni stojí zhruba 25 USD. Sehnat se dá na Handangu. Jeho výhoda je, že perfektně vkládá titulky.
Wuffi (1599)|3.12.2006 18:08
A dle nejnovejsich zprav zde jiz funguje A2DP bez sekani.
radekhulan (315)|3.12.2006 23:21
Vynikající recenze. Škoda, že se takto špičkové recenze nevyskytují i na MobilMania.cz, vedlo by to k podstatně většímu rozšíření těchto zařízení..

PS: k tomu flame "nemá to VGA". Čekat na VGA je dle mého názoru nesmysl. Programy na PPC jsou tak dobře navrženy, že i na 320x240 se mi v Pocket Informant 2007 na TyTN pracuje lépe než v Outlooku 2003 na rozlišení 1920x1200... VGA displej navíc znamená 4x větší spotřebu energie, pomalejší odezvu, nižší výdrž baterie, nekompatibilitu řady aplikací (nejen her) a nějakých 250g místo ještě stále akceptovatelných kapesních 150g. Pokud bych uvažoval o 250g, rovnou mohu nosit 900g subnotebook..
fajmi (53)|5.12.2006 13:03
[QUOTE="Wuffi"]A dle nejnovejsich zprav zde jiz funguje A2DP bez sekani.[/QUOTE]

Dle mych zkušeností nefunguje!! Již funguje zvuk to je super zprava, ale ovladání přes A2DP stále nefunguje. Tedy aspoň u mě a mám tu poslední ROM od HTC.
Perat (8)|25.12.2006 17:25
[QUOTE="rADo2"]Vynikající recenze. Škoda, že se takto špičkové recenze nevyskytují i na MobilMania.cz, vedlo by to k podstatně většímu rozšíření těchto zařízení..

PS: k tomu flame "nemá to VGA". Čekat na VGA je dle mého názoru nesmysl. Programy na PPC jsou tak dobře navrženy, že i na 320x240 se mi v Pocket Informant 2007 na TyTN pracuje lépe než v Outlooku 2003 na rozlišení 1920x1200... VGA displej navíc znamená 4x větší spotřebu energie, pomalejší odezvu, nižší výdrž baterie, nekompatibilitu řady aplikací (nejen her) a nějakých 250g místo ještě stále akceptovatelných kapesních 150g. Pokud bych uvažoval o 250g, rovnou mohu nosit 900g subnotebook..[/QUOTE]

Absolutně nesouhlasím. Další stupeň vyvoje patři VGA a kupovat si teď zařizení za 18k s 320x240 je opravdu nelogické. Od té doby co mám VGA zařizení nemůžu prácovat s hermesem.. Bolí mě oči... Lituju lidi s rozlišením 320x240..
Surgical (2364)|25.12.2006 17:39
Jen nelituj.
Ja bych spise litoval lidi, snazici se neco hledat na VGA displayi o uhlopricce 2,5 palce...Hezke ikonky, jiste, ale dovedu si predstavit dost brutalne mrnava pismenka menu atd. A zvetsovat je, aby byla velka jako na QVGA? Pak jaky by v tom byl smysl/nesmysl?
Jinak VGA souhlas, je prinos, ale na uhlopricce aspon 3,5".
A ohledne investice, davat vic jak 10 litru do cehokoli, co nema GSM modul, pro mne taky nema kouzlo :)
dort (1212)|25.12.2006 17:46
NO - FLAME , díky a jste oba maličko OT nemyslíte?

já v něm budu ještě chvilku pokračovat měl jsem možnost srovnání QTEK 9000 a HTC TyTN

ano VGA je pecka, po přechodu na TyTN mne opravdu boleli oči, ale zvyknul jsem si a bohužel si každý musí odpovědět co je pro něj přednější displej x váha x rozměry

Univerzal společně s N73 byl dokonalé zařízení, jen maličko neskladné a lehce zapomenutelné ( mělo dva díly :-) ) - vím, že se najdou lidé, kteří budou tvrdit, že s Univerzalem běžně telefonují a váha skor 0,5 kg ( připočítávám rovnou pouzdro jim nevadí, jasně chápu )

upřímně prozatím se dovolím domnívat, že TyTN je opravdu jedno z nejlepších zařízení co se týká poměru cena x výkon x technologie x rozměry x váha - takže prosím nelitovat :-)
Vztlak (31)|26.12.2006 10:56
HAHAHA mám problém... :)

Dost jsem se na tohle zařízení těšil, ale nakrkli mě (hmotnost, velikost, malá pamět, malé rozlišení, debilní formát paměťových karet, atd.). Blbce ze mne nikdo dělat nebude. Pokud chtěji žluťáci moje prachy tak se budou muset víc snažit.

Takže jsem si koupil OQO. Je naprosto geniální. Nemám slov. Dokonce jsem vyhodil i PC a používám to jako jediný comp. Gamesy na tom sice nejedou, ale na práci to bohatě stačí. A na opasku o tom ani nevim... Jediný co tomu chybí je UTMS nebo PCMCIA, kam by se to dalo strčit. Ale to by to muselo bejt 2x tak velký. :)

Takže stojímmpřed nákupem nějakého UTMS - BT převodníku :D ale nerad bych skončil u TYTN... :) Co mi radíte.
Pavel Koza (4761)|26.12.2006 10:58
[QUOTE="Vztlak"]Takže stojímmpřed nákupem nějakého UTMS - BT převodníku :D ale nerad bych skončil u TYTN... :) Co mi radíte.[/QUOTE]

A nemohl byste to priste radeji zalozit jako nove tema a necpat to jako 125. prispevek do diskuze o RECENZI zarizeni HTC TyTN, kam to vazne nepatri? Dekuji.
Perat (8)|28.12.2006 20:34
[QUOTE="Surgical"]Jen nelituj.
Ja bych spise litoval lidi, snazici se neco hledat na VGA displayi o uhlopricce 2,5 palce...Hezke ikonky, jiste, ale dovedu si predstavit dost brutalne mrnava pismenka menu atd. A zvetsovat je, aby byla velka jako na QVGA? Pak jaky by v tom byl smysl/nesmysl?[/QUOTE]

Pracoval jste někdy s FSC n560? Má mimochodem 3,5 palců.. O jakém malém písmu se tedy jedna? Pokud si něco "představujete", tak těžko můžeme řešit vyhody VGA.. :)
PatrikL (383)|28.12.2006 20:54
Tu sa ale riešil 2.5 palcový display;)
dort (1212)|28.12.2006 22:46
přestaňte prosím rešit VGA displeje jiných zařízení - jste již dost OT od tématu
Pavel_11 (45)|1.1.2007 16:28
Nazdar pratele!

Mam par technickych dotazu k HTC TyTN:
- mozna, ze to je nekde napsane, ale jaky je rozdil mezi TyTN a MDA Vario II?
- baterka: pro me je velmi dulezita informace vydrz baterie. Prosim Vas, ma nekdo odpovedi na nasledujici otazky:
- kolik je vydrz TyTN jenom jako PDA? (kalendar, poznamky, kontakty, prace s Outlookem, nejake dokumenty)
- kolik je vydrz TyTN jenom jako telefonu?
(musim se priznat, ze zvazuji mezi Sony Ericssonem P990i a TyTN. SE ma krasnou vydrz baterie a to me hrozne laka. Proto ty otazky. + muze pripadne nekdo z Vas srovnat P990i a TyTN???)
- taky jsem nekde cetl, ze po case se muze stat, ze klavesnice se sama jenom trosku vysune a tim padem se prepne display na landscape. Mate nekdo tuhle negativni zkusenost?
- kam by jste sli v Praze, kdyby jste si chteli TyTN jen tak okouknout (pripadne vyzkouset)?

DEKUJI predem za informace!!!

Zdravi

Pavel
rk9 (78)|1.1.2007 22:16
Rozdilu je tam par, ale za to jsou vyznamne, napr.: procesor, fotoaparat, pam. karta, videohovory, podpora 3G. Lepsi mas kouknout se na recenze zde na ce4you.cz nebo do katalogu na mobilmania.cz kde si muzes obe zarizeni dat vedle sebe a srovnat primo.

Co se tyce toho otevirani klavesnice a prepinani do landscape modu, tak to mohu potvrdit a mam Tyntyna tak cca 14 dni. Nevim proc se to deje ale deje se to, ale opetovne vraceni do normalniho zobrazeni je rychle takze to nijak nevadi.

Pokud rad pises SMS nebo jen pises tak klavesnice u Tyntyna je opravdu neocenitelna!
Pavel_11 (45)|3.1.2007 18:00
Dekuji za informace!!!

Ptam se jeste jednou na par veci. Baterka: pro me je velmi dulezita informace vydrz baterie. Prosim Vas, ma nekdo odpovedi na nasledujici otazky:
- kolik je vydrz TyTN jenom jako PDA? (kalendar, poznamky, kontakty, prace s Outlookem, nejake dokumenty)
- kolik je vydrz TyTN jenom jako telefonu?
(musim se priznat, ze zvazuji mezi Sony Ericssonem P990i a TyTN. SE ma krasnou vydrz baterie a to me hrozne laka. Proto ty otazky. + muze pripadne nekdo z Vas srovnat P990i a TyTN???)

Znovu DEKUJI predem za informace!!!

Zdravi

Pavel
rk9 (78)|3.1.2007 21:19
Co se tyce vydrze, tak koukni na tu recenzi tam to je napsano.
Jinak je to u kazdeho ruzne a ver mi ze kdyz budu celej den hrat treba hry tak obe zarizeni vystavim za pul dne a kdyz budu delat jen to co pises tak obe zarizeni ti vydrzi minimalne 4 dny.
Vazne to je tezke zmerit je tam spoustu faktoru ktere to ovlivnuji.

Ja sam jsem mel v ruce spoustu telefonu se symbianem a vyhovovaly mi ale... TynTyn mi sedi vice.
fajmi (53)|4.1.2007 13:10
[QUOTE="Pavel_11"]Dekuji za informace!!!

Ptam se jeste jednou na par veci. Baterka: pro me je velmi dulezita informace vydrz baterie. pripadne nekdo z Vas srovnat P990i a TyTN???)

[/QUOTE]

Z vydrzi to u mě není žádná sláva, ale je to o něco lepší naž P900/910

Pavle přešel jsem na Tytna z P910. Předtím jsem měl P900 a předtím P800 :-) . Velmi jsem přechod zvažoval a nakonec jsem do Tytna šel. Již jej mám cca 2 - 3 měsíce. Rezumé: NELITUJI a do P990 bych nešel!! Žádný z mobilů co jsem měl se nečape. Ale je to jen můj subjektivní názor. Rozhodnout se musíš sám a chvilková zkouška v krámě či u kámoše Ti žel moc nepomůže. Zezačátku mě stálo hodně času se s tím seznámit a sblížit. Ahoj ;)
Pavel_11 (45)|4.1.2007 14:04
Dekuji za odpovedi panove!

Tak ted mam nad cim premyslet. TyTN se zda byti dobra volba.
A jeste musim premluvit svou zenu o nutnosti koupe TyTN.

Jeste jednou diky!

Zdravi

Pavel
japonec_ce4you (18)|5.1.2007 23:37
tak to jsem na tom lepe. Zena mi ho schvalila, dokonce snad me i tlaci do koupi, ale ja se stale nemuzu a nemuzu rozhodnout...