Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Srovnání Instant Messengerů pro Windows Mobile (ICQ, MSN, AOL, Yahoo!, Google, Jabber, ...)

glogloman (173)|29.11.2006 01:15
Srovnání Instant Messengerů pro Windows Mobile..

Po zjištění, že můj oblíbený Instant Messenger (dále jen IM) Agile Messenger pro Windows Mobile Pocket PC Phone Edition již není freeware, jsem se rozhodl najít jeho adekvátní náhradu.




Přečtěte si celý článek.
overgrounder (176)|29.11.2006 06:08
Zdravím,...
hned se do diskuse vlozim, nebot zpoplatnenost Agile Messengeru pro PPC zrovna tak jako donekonecna vlekouci se problemy se spravnym kodovanim cestiny me velmi rychle popostrcily ke shaneni adekvatni nahrady. Pokud se budeme bavit o opravdu adekvatni nahrade za Agile Mess, pak urcite na nic nenarazime. Na nic, co neni freeware. IM+ je fajn a mChat se zase neustale zasekava na "send user data". Moje testovani skoncilo s programkem, ktery Glogloman popisuje take, avsak ktery chybi v seznamu na hlasovani ;) Mobile ICQ. Je free, jednoduchy, naprosto nenarocny na pamet a bleskurychlym startem. Objektivne priznavam, ze nekdy mu dele trva prenost odesilane zpravy, nicmene to lze celkem uspesne svest na pripojeni. Nevim. Podle mne je prave Mobile ICQ i se svymi zrejmymi konfortnimi nedostatky adekvatni nahradou Agile, prinejmensim do doby, nez se nekdo ustrne a napise IM klienta s plnou podporou vseho, co umel Aglile.

EDIT: Tak musim na adresu Mobile ICQ bohuzel konstatovat, ze zamrza pri odesliani i prijimani zprav, obzvlaste tehdy, je-li obsahlejsi historie. nevim, jestli to neni bug mnou pouzivane verze (myslim, ze je jedina k mani) nebo konektivity, ale myslim, ze to bude v softu jako takovem. mno, uvidime po delsim testovani...
glogloman (173)|29.11.2006 08:31
aj no jo MobileICQ mi nějak z ankety vypadlo, tak ono při takovém množství.. moc se omlovám.. :oops:

jináč s tebou plně souhlasim.. ale bojim se toho, že až zase někdo vyvine IM na úrovni Agile, tak že ho taky rovnou potom zpoplatní..:? nu nic, snad jenom můžeme doufat, že Oleg Gordneev bude svůj prográmek MobileICQ stále vyvýjet.. škoda jen, že nemá vlastní webovky; zkusim mu teda napsat na e-mail, zda by nechtěl zkusit vyřešit ty vibrace a wakeup..;)
NeoPlex_ce4you (248)|29.11.2006 17:30
takhle agille best ot je jasne... dal pouzivam mchat (ten mi ted nesel, mel jsem verzi b01 a ted sem stahl b2 a uz jede v poho) a jako myslim,ze asi druhej nej programek co se tyka icq... zkousel jsem jeste na zaklade clanu mobileicq,ale tam mam problme ,ze z c listu se mi stahne jen male mnozsti kontaktu :( nevite co to je?
capy (18)|29.11.2006 18:45
super clanek, diky za to, v podstate jsem podobne testovani udelal cca pred mesicem, bohuzel jen pro osobni potrebu

ale mam trosku dotaz, pises tam ze mChat umoznuje pripojeni na google, coz je v podstate jabber pres ssl, bohuzel ja jsem neprisel na to jak to rozbehat, mchat totiz v sobe nema ssl podporu a zadny plugin ktery by to resil jsem nenasel..

diky za pomoc
TheMelin (1642)|29.11.2006 19:18
[QUOTE="NeoPlex"]takhle agille best ot je jasne... dal pouzivam mchat (ten mi ted nesel, mel jsem verzi b01 a ted sem stahl b2 a uz jede v poho) a jako myslim,ze asi druhej nej programek co se tyka icq... zkousel jsem jeste na zaklade clanu mobileicq,ale tam mam problme ,ze z c listu se mi stahne jen male mnozsti kontaktu :( nevite co to je?[/QUOTE]

To je presne to co se mi stalo, kdyz jsem tu o tom IM psal. Me se stahlo jen par kontaktu z cca 100. Nekomu to zas jede O.K. takze netusim kde je chyba.
maculak_ce4you (147)|29.11.2006 20:04
Já jsem z agile přešel na anastasiu a zkousim mChat tak uvidíme u čeho zůstanu:)
TheMelin (1642)|29.11.2006 21:29
Tak po dnu testovani mohu doporucit IM+. Sice neni free, ale zaplatite ho jednou a update jsou zdarma a neplati se rocne jako Agile. Wakeup i notifikace funguje perfektne. Jedina nevyhoda je asi soft keys u WM5. Osobne ale pocitam ze v dalsim updatu uz by to mohlo byt. Je o mnoho rychlejsi a nezatezuje tolik procesor jako mChat. Sezere 230kb RAMM. Today plugin zobrazuje jak vas status, tak pocet on-off kontaktu, tak pocet neprectenych zprav. Budu dale badat a prubezne vas informovat ;)
LUK.Krejci_ce4you (74)|9.12.2006 15:16
Srovnani to bylo velice nadherne, ale chybela mi jeste jedna informace....zravost dat jednotlivych programu. Ono to pro nektere lidi je stale jeste dost velke kriterium. Na mem predeslem mobilu s symb. jsem mel ICQ, ktere za spusteni si vzalo opravdu minimum, asi 4-6 kB, ted mam sok, cokoliv jsem zkusil mi za spusteni bere kolem 25-40 kB a to je vazne poznat.
glogloman (173)|9.12.2006 15:50
..chápu, ale bohužel já osobně mám data unlimited, takže ani nemám žádný počítadlo dat, kterým bych tu náročnost na data sledoval.. snad poradí někdo jinej.. ;)
Kato_ce4you (970)|14.12.2006 11:26
[QUOTE="LUK.Krejci"]Srovnani to bylo velice nadherne, ale chybela mi jeste jedna informace....zravost dat jednotlivych programu. Ono to pro nektere lidi je stale jeste dost velke kriterium. Na mem predeslem mobilu s symb. jsem mel ICQ, ktere za spusteni si vzalo opravdu minimum, asi 4-6 kB, ted mam sok, cokoliv jsem zkusil mi za spusteni bere kolem 25-40 kB a to je vazne poznat. [/QUOTE]

V mChatu jsem to vyresil zakazanim stahovani contactlistu (adresare) ze serveru (Nastaveni-->ICQ-->Zakazat kontakty ze serveru) - a razem to zere o poznani min... Tak mozna po necem takovym se podivat i v ostatnich ICQ klientech ;)
LUK.Krejci_ce4you (74)|14.12.2006 20:18
Dobra rada...to mi stahnulo pripojeni na 15 kB, uz znacne peknejsi, ale stale jeste doufam, ze to pujde i lepe.
bagio (338)|14.12.2006 21:24
Ahoj,může mi někdo poradit ? Mám Qtek S200.Aktivovany GPRS a i nastaven.Přesto se nemohu připojit na icq.Už jsem vyzkoušel 4 programy a pořád mi to píše,že mam bud špatné heslo,nebo jméno.Což je blbost.Tak fakt nevím co stím.