Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaky soft pro zachytavani obrazovky do avi?

zivan (615)|28.11.2006 17:34
Potreboval bych software pro zachytavani obrazovky PDA do videa. Nejlepe free.
Nasel jsem zatim jen beta verzi VHPocketCap, ale to mi nejak nefungovalo.
svatas (1)|30.11.2006 00:06
Já používám toto :

1) Stáhnul jsem si z Microsoftu program Remote Display Control for Pocket PC z tohoto odkazu http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/wce/downloads/ppctoys.mspx#ELD

2) Nainstaloval jsem ho (odzkoušeno na iPAQu 2210 (WM 2003) i na Dell Axim X 51 (WM 5)

3) Na PDA spustím program cerdisp a na PC s nainstalovaným ActiveSync spustím jeho protějšek. Objeví se mi obrazovka mého PDA a jde z PC ovládat pomocí myši i klávesnice. Pro lepší názornost ještě zvětšuji zobrazení na dvojnásobek (standardní rozlišení 320x240 je pak reprezentováno jako 640x480)

4) Ze stránek
www.debugmode.com jsem stáhnul program Wink. Wink je freeware program, který umí snímat dění na obrazovce a ukládat jej do Flashe. Umí vygenerovat EXE soubor a dělají se v něm skvělé video návody. Standardně využívá flash a html.

5) Dá se použít i jiný program, který se jmenuje
Taksi nebo CamStudio

Vše jsem osobně zkoušel a mám dobré zkušensti, zůstal jsem u Winku.
Storm8 (162)|30.11.2006 02:26
Já používájm Pocket Controller Profressional 5.05, umí nahrávat obrazovku a je to jinak myslim nejlepší program na ovládání PDA z PC a zvládá i smartphone. Sice neni free, ale...
... no to je jedno :)
Jirkac_ (269)|30.11.2006 16:12
Tohle je super soft, ale je skoda, ze video umi zachycovat maximalne pri 4FPS
flashman (1366)|30.11.2006 17:35
právě.. nejspíš by to člo někde "hacknout", aby to nahrávalo rychlejc, ale na druhou stranu už i na 4fps jsou ta videa pekelně velká
duhovej_vil (267)|1.12.2006 19:45
Ja teda nevim, skoly nemam a opravte me jestli se mylim, ale:
- obrazovka PDA v QVGA ma 320x240, 24bitu na barvu, coz nam dava 230400 byte, coz je 225 KB na snimek
- pri 4 snimcich za sekundu to dava tok 900 KB/s
- vse za predpokladu, ze obraz nekomprimujeme (jako ze si myslim, ze ne, ale muzu se mylit. a kdyby se nahodou komprimovalo, usetrime sice datovy tok, ale ztracime cas na kompresi, proto si myslim, ze se nekomprimuje)

Takze me to prijde jako celkem dost dat na to, aby to PDA vubec stihlo za tu jednu sekundu pripravit a poslat... Takze nejake hackovani... no ja nevim...
Storm8 (162)|1.12.2006 21:33
To je ale v případě, že se program pro snímání obrazovky chová jako lidský oko a kouká, co je na obrazovce. Co když je ale připojenej přímo ke grafice a posílá to zároveň na displej a do počítače? Když to může poslat na displej tak proč ne do počítače?
duhovej_vil (267)|1.12.2006 23:23
Ano to by teoreticky slo, ale nejvetsim nepritelem teorie je praxe, takze:
- hovorime stale o SW, takze jediny zpusob, jak se dostat k datum co jdou na grafiku, je nahradit stavajici ovladac grafiky. Jiste uznas, ze co PDA to potencialne jina grafika (hardwarove), takze ten software by musel mit v sobe ovladace pro vsechny existujici grafiky, plus by muselo byt mozne odstavit stavajici ovladac grafiky (coz AFAIK nejde). Dal je problem s tim, kde sezenes specifikaci k veskerymu HW, abys ten ovladac grafiky mohl napsat. Ano, muzes to koupit od vyrobcu za tucny penize, ktery se ti na prodeji licenci tvyho softu rozhodne nevrati.
- druha vec je, ze pokud mi OS dovoli sejmout obrazovku a s temi daty si muzu udelat co chci, mam univerzalni hardwarove nezavisly reseni, ktery mi bude fungovat, dokud bude implementovany rozhrani pro sejmuti obrazovky, a to je pristupny uz od windows ce 1.0. Navic je to samotne sejmuti asi 10 radek kodu. Takze pracnost vyvoje je proti psani vsech "driveru" 0.
- treti vec je, ze poslat data na display PDA je uplne neco jinyho nez poslat data z PDA na PC. Zapis na display PDA je reseny priblizne takhle: OS rekne driveru, tady mi udelej obdelnik, tady caru, ten to preda grafice a ta se cini. Poslat data z PDA na PC se sestava z napsani dvou programu (pro PDA a pro PC), ktere nejak navazi spojeni a data si vymenuji. Nelze z PDA zapsat nic na display PC. PDA nevi nic systemu, ke kterymu je pripojeny, vidi jen rouru, do ktery muze neco napsat (podle nejaky ho protokolu) nebo ze ktery muze neco precist. Jde castecne z PC ovladat PDA (volat na nem nektere funkce pres tzv. RAPI, ale tyhle funkce rozhodne nedovoluji takove low-level veci jako dostat se na driver graficky karty).

Myslim, ze to jsou celkem dost zasadni duvody, proc muzu s pravdepodobnosti hranicici s jistotou tvrdit, ze to je udelany snimanim obrazovky a ne v podobe "driveru-rozbocovace".