Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár různých otázek k DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.1.2004 08:39
1.K čemu slouží u každého zástupce číslo ( např. 44#"\Program Files\GPRSMonitor\GPRSMonitor.exe" ).
2. Dost často se mi stává, pokud se chci podívat na Nastavení připojení,
přes Start>Nastavení>Připojení>Připojení,
že tam nejsou vidět jednotlivá připojení. Když to udělám ještě jednou,tak tam jednotlivá nastavení jsou. Stává se to ještě někomu? Asi to jde zas navrub češtině?
3.Lze nějak ovlivnit polohu ikony SPB GPRS Monitor (případně i jiné) v horní liště, aby nezakrývala ikonu pro zmeškané hovory. Vím, že když na to kliknu, tak mi to zobrazí případné zmeškané hovory, ale to je na nic.
4.Do jakého souboru se ukládají informace o kontaktech - telefoní čísla, atd...
5.Už někdo zkoušel nahrát do DATAPHONE2 soft z MDA2? Případně s jakým úspěchem.
PavelR. (2184)|18.1.2004 10:27
[QUOTE="JirkaP."]1.K čemu slouží u každého zástupce číslo ( např. 44#"\Program Files\GPRSMonitor\GPRSMonitor.exe" ). [/QUOTE]

... zkoušel jsem si zobrazit vlastnosti zástupce v Programech v MDA2 pomocí aplikace Resco Explorer a žádný podobný prefix před cestou k cílovému souboru jsem nenašel. Co používáte za task switcher popř. jiný podobný SW, který umožňuje správu zástupců atd.?

[QUOTE]
2. Dost často se mi stává, pokud se chci podívat na Nastavení připojení,
přes Start>Nastavení>Připojení>Připojení,
že tam nejsou vidět jednotlivá připojení. Když to udělám ještě jednou,tak tam jednotlivá nastavení jsou. Stává se to ještě někomu? Asi to jde zas navrub češtině?
[/QUOTE]

... to, zda za to může CZ lokalizace poznáte celkem jednoduše: ve Start\Nastavení\záložka Systém\Nastavení LEng\záložka LEng aktivujte volbu 'Vypnout překlad prostředí'. Po odklepnutí všech oznámení se vaše XDA2 automaticky restartuje a nabootuje bez češtiny. Zkuste jej tak nějakou dobu používat a pokud se tento problém objeví, musíte hledat příčinu někde jinde. Osobně se mi za celou dobu používání LEngu na MDA2/XDA2 (ROM 0.89, 0.91, 1.03, 1.50, 1.52, 1.60 - mimochodem toto je seznam téměř všech ROM, které HTC dalo k dispozici) nic podobného neudálo.

[QUOTE]
3.Lze nějak ovlivnit polohu ikony SPB GPRS Monitor (případně i jiné) v horní liště, aby nezakrývala ikonu pro zmeškané hovory.
[/QUOTE]

... samozřejmě lze. Klepňete na ikonu GPRS Monitoru na Today screen, pak Nástroje (Tools)\Volby (Options)\záložka Ikona (Icon). Zde pak můžete posunovat ikonou v horní liště podle potřeby.

[QUOTE]
4.Do jakého souboru se ukládají informace o kontaktech - telefoní čísla, atd...
[/QUOTE]

... záznamy aplikace Kontakty jsou uloženy v Contacts Database. K tomu, abyste se k ní dostal a případně provedl její export potřebujete nějakého správce databází. Doporučuji tento Database Explorer.

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.1.2004 11:11
ad 1- mám to opravdu u všech zástupců programů - *.lnk (prohlížim to přes Total Commander + SS modul wincefs.wfx)
ad 2- stává se to i vypnuté češtině, teprve na druhý pokus se mi zobrazí rxistující připojení ( zkoušeno teď asi 10x)
ad 3- nemám slov a omlouvám se za tento dotaz, nevšiml jsem si, že posuvné menu pokračuje
ad 4- staženo, vyzkoušeno
PavelR. (2184)|18.1.2004 11:36
[QUOTE="JirkaP."]ad 1- mám to opravdu u všech zástupců programů - *.lnk (prohlížim to přes Total Commander + SS modul wincefs.wfx)[/QUOTE]

... zajímavé. Nedájí se vysledovat nějaká pravidla v tomto číslování? Např. zástupci v Programech mají prefix 44# a zástupci umístění v jiné složce jsou číslováni jinak.

[QUOTE]
ad 2- stává se to i vypnuté češtině, teprve na druhý pokus se mi zobrazí rxistující připojení ( zkoušeno teď asi 10x)
[/QUOTE]

...tj. problém je někde jinde než v CZ lokalizaci :)

[QUOTE]
ad 3- nemám slov a omlouvám se za tento dotaz, nevšiml jsem si, že posuvné menu pokračuje
[/QUOTE]

... i ty nejviditelnější funkce lze někdy velmi lehce přehlédnout. Sám s tím mám podobné zkušenosti :)

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.1.2004 11:51
add4 - Nešlo by nějak naexportovat čísla z databází ( např Excel, Access ..) do seznamu Kontaktů ?
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 13:03
[QUOTE="JirkaP."]add4 - Nešlo by nějak naexportovat čísla z databází ( např Excel, Access ..) do seznamu Kontaktů ?[/QUOTE]

Pres PDA asi ne... Spis pres desktop Outlook.
eXEden_ce4you (811)|19.1.2004 14:07
[QUOTE]add4 - Nešlo by nějak naexportovat čísla z databází ( např Excel, Access ..) do seznamu Kontaktů ?[/QUOTE]

Mnooo, šlo. Musela by se pro to dodělat funkce. Když jsem vytvářel Database Explorer, udělal jsem import/export pouze ve vlastním formátu. Možná by to chtělo vytvořit I/E univerzálnější ... ale to by bylo poměrně pracný ...
sabak_ce4you (59)|20.1.2004 18:02
Me by zase docela zajimalo proc u Pocket Internet explorer-u jakoukoli priponu, kterou nezna zobrazuje jako text. Je to fakt super kdyz *.cab soubor se mi zacne stahovat jako text a nemam moznost jak dat save. GRRR (totez pro *.tsk, zatim to resim prejmenovanim na *.zip pak to stahne jako file a pak to prejmenuju).
Nevite co s tim? (asi nadefinovat nekam do registru...)
Adam