Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kalibrace mapy pro Oziho

brona_ce4you (103)|27.11.2006 13:45
Poskládal jsem si celkem detailní mapu Brna a blízkého okolí. Kvalitou odpovídá zhruba tomuto:

http://beta.mapy.atlas.cz/#appName=atlas@mapType=0@cent+...+25000@geoType=1

Potřeboval bych však pomoci s kalibrací a obecně postupem nejlepší přípravy pro PDA. Co mě napadá za úkony:

- rozřezat na menší díly (celá mapa má 6500x6500px - po zkonvertování OziExplorerem cca 7MB)
- vytvořit index tak, aby mezi díly Ozi sám přepínal
- zkalibrovat jednotlivé díly (pomocí souřadnic na atlasu nebo třeba InfoMapy12)
- případné další doprovodné úkony pro kvalitní výstup

Výsledkem bych potom chtěl obohatit dowload sekci tohoto fóra. Děkuji za pomoc nebo případně odkazy na detailní postupy kalibrací atp.

bo

Ivo Pokorný (400)|27.11.2006 15:41
mel bych jen dve veci...

- rezat mapu je zbytecne, bezne pouzivam jeste vetsi (kolem 11MB)
- zverejnit v download sekci? Jsi si jisty ze mas svoleni autora mapy k tomuto kroku, tedy te provedes legalni vec?
brona_ce4you (103)|27.11.2006 16:08
S tím publikováním máš asi pravdu. Sice mě stálo nemalé úsilí ji poskládat, ale ani to mne k tomuto kroku neospravedlňuje. Chtěl jsem jen, aby měli i ostatní užitek z toho, co by se mi případně podařilo vytvořit.

V tuto chvíli jsem ve stádiu, kdy (přestože netuším co mám jak nastavit), v Ozi Exploreru přidám několik bodů a k nim potředné souřadnice. Výsledek uložím jako soubor *.MAP. Soubor otevřu v img2ozf a zkonvertuji na *.OZFX3. Oba soubory (map i ozfx3) nahraji do PDA a spustím Oziho. Mapu otevřu s vypadá vážně super. Ovšem pokud zapnu GPS a Ozihe se fixne, mapa zmizí s vidím jen červenou šipku, která např, v případě pohybu kreslí červenou čáru. Ovšem na bílém pozadí. Pokud dám FULL, tak se na chvíli mapa zobrazí, ale následně zase zmizí. POkud vypnu GPS, mapa je zase korekně zobrazená.

Kde dělám zásadní chybu? Když pominu složitosti nastavení OziExpl kvůli správnosti souřadné síti atp. Je někde na webu podrobný postup? Osobně jsem bohužel nenašel.

díky, bo
ZdenekJ_ce4you (68)|29.11.2006 10:35
Já bych viděl chybu v nastavení (N,S,W,E), standardní nastavení které nabídne Ozi je N,W ale pro Evropu je to samozřejmě N,E. Čili doporučuji kontrolu kalibrace.
brona_ce4you (103)|29.11.2006 11:51
Nastavil jsem N, E a další parametry podle jednoho postupu, ale s problematikou obeznámen nejsem a tak vůbec netuším, co ovlivňuje je co.

V tuto chvíli mne spíše trápí fakt, že se mapa při navigování nezobrazuje. Totiž až se ukazovat bude, mohu teprve ladit kalibraci. Takto vůbec nezjistím, jestli je zkalibrovaná dobře.

Opravdu tady není nikdo, kdo si už nějakou mapu úspěšně do Oziho převedl? Kdy by jen v bodech naznačil potřebné úkony...

bo
boban1108 (72)|29.11.2006 14:49
Ja vidim ten problem v kalibraci. Presne s tim jsem se tez potykal. Postup je spravny. Za prve je nutno zadat ono N a E. A pote je spravny prevod pri kalibraci z ° ' '' na °,xxxx ?
Dale me zarazi, ze mas soupory *.map a *.ozfx3. Ja mam v PDA *.map a *.ozf2. Toto nechapu.
Jestli to nebylo programem img2ozf prevedeno do nejakeho nepatricneho formatu, treba jen "prohlizeciho", ale to asi placam.
Dle me je potreba radne proverit kalibraci.
Jason_ce4you (260)|29.11.2006 14:59
ozfx3 jsou soubory v novější verzi Oziho.
ZdenekJ_ce4you (68)|30.11.2006 08:19
Druhou možností je pomocí kliknutí do mapy zjistit na jakých je souřadnicích. V oziCe se mi v horním řádku zobrazují souřadnice místa kde je právě kurzor (v režimu bez zapnuté navigace, tj. mohu volně posouvat mapu). Zde bych se pokusil zjistit souřadnice jakéhokoliv místa a pak zapnout GPS a v tom samém místě se na display objeví skutečná souřadnice. Porovnáním musím objevit zásadní rozdíl.