Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spatne zkusenosti s WiFi na Variu

xhladi07 (525)|26.11.2006 17:19
Zdravim vsechny!
Sem uplne zoufalej z WiFi na variu.

Prvni problem: Vidim kolem sebe 3 svoje AP. To ze hlasi malej signal neberu. Notebook vedle ma maximum, jine pda taky. Je to AP na pokryti bytu. Vario se pripojuje strasne dlouho (to by melo byt na lusknuti prstu, ne?) a pak je rychlost horsi, nez na GPRS.

Druhy problem: Dobre. Serfuju. Najednou se mi Vario prepoji na jine AP (a jeste s horsim signalem). Nechcu aby se pripojilo. Dalsi AP sdili net ostatnim, chcu aby vzdycky zustalo na jednom SSID!!

Treti problem: Ve chvili, kdy se chce prepojit jinam, tak mi telefon samozrejme pripoji GPRS. Toho se nejde nejak zbavit??

Neexistuje nejake reseni v podobe nejakeho softu? Testoval sem aztim vse z free sekce na ce4you a k tomu WiFi companion (ten se mi ze zacatku moc libil), ale ani jeden mi nevyhovoval.

Cim myslite, ze to muze byt? Mate s tim nekdo zkusenosti? Znate nejakej soft? Je to normalni chovani, nebo je chyba v ROM, nejake aplikaci. Co HR? Zlepsilo by se to pak? Je pravda, ze sem testoval hodne softu...

Diky za jakykoliv tip...
Viktor Čistič (117)|26.11.2006 18:03
Měl jsem spoustu podobných problémů, jak s Wi-Fi, tak GPRS. Nepomohly HR ani nové ROMky. Na diskuzích mi na můj problém nikdo neodpověděl. Myslel jsem si, že přechodem na TyTN se něco změní. Omyl, je to úplně stejné. Z nějakého důvodu se těžko připojuju na své domácí AP, i když ho najde. Prostě někdy to jde, někdy ne, někdy rychle, někdy pomalu. Už mě nebaví nad tím přemýšlet, tak to beru jak to je. Sorry, že jsem nepomohl, ale mě taky nikdo neporadil :)
xhladi07 (525)|26.11.2006 18:08
To je taky pomoc. Aspon vim, ze nejsem sam! Ze problem neni jen u me.. :) Diky..
jimmyjames_ce4you (199)|26.11.2006 18:11
Tak asi jsem vyjímka, ale já s wi-fi žádné problémy nemám :) Doma se připojuju k wi-fi kartě, kterou mám v linuxovém serveru. Bohužel neumí mód AP, takže používám Ad-hoc. To může být také i výhoda, protože ve Variu si nastavím filtr jen na Ad-hoc připojení, kde vidím jen svůj server a Vario se téměř okamžitě po zapnutí wifi připojí na můj server. Rychlost i stabilita jsou naprosto v pořádku. Používám ruční nastavení IP adresy, DNS a WINS serveru. Jinak jelikož mám server přes zeď, tak kvůli nižší spotřebě (že ta wifi ale žere baterku :(( ) mám nastavený nejnižší výkon. Pokud stojím vedle serveru, tk mi to ukazuje tuším skoro plný sugnál.... Jinak někdo tady na fóru psal, že se doma nemohl připojit k NB, který stál vedle Varia a pomohlo mu nastavení nižšáho výkonu ve Variu.
Ve městě se občas připojuju na neplacený Hotspot. Tady mě dost štve, že při změně IP adresy musím udělat SR :( Takže nastavím přidělování adresy přes DHCP, udělám SR a připojím se na Hotspot. Stabilita i rychlost bez problémů. Ovšem nevím, jakou rychlost má Hotspot, takže je možné, že mi to jede pomaleji než by mělo... nevím.
Problém s automatickým připojováním k GPRS jsem vyřešil docela šalamounsky. Jelikož GPRS používám jen vyjímečně, nastavil jsem si jako výchozí připojení infračervený port:D Takže, i když chce, tak se prostě nepřipojí :D Když pak potřebuju připojení přes GPRS, tak nastavení změním na normální profil.
ala_ce4you (9)|27.11.2006 15:22
Taky nemam zadny problem s WIFI-mam 3*AP"ASUS,OVISLINK,D-LINK*,jakekoli pripojeni okamzite,bez jakychkoli problemu.Dva jsou bez sifrovani na "b",treti VPA PSK na "g".:))
xhladi07 (525)|27.11.2006 15:27
[QUOTE="ala"]mam 3*AP"ASUS,OVISLINK,D-LINK*[/QUOTE]
A nepreladuje se Ti mezi nima? Pozivas stanartniho wifi spravce?
ala_ce4you (9)|27.11.2006 15:40
Drzi tam,kde ho necham pripojit,,pouzivam "Socket_WiFi_Companion"
xhladi07 (525)|25.1.2007 10:09
Tak po dlouhodobem testovani mam tyto poznatky:

1) Hrozne zalezi na nabiti baterky. Pokud ma muj wizard pod 50%, zacne delat psi kusy (vise popsane). Pokud je nabitej na 100%, jede jak vino (klidne 800m na sektorovku). Holt, Microsoft..

2) Hodne ho ovlivnuje zakryti anteny. Kdyz je zakryta rukou, signal strasne klesa (rychlost stahovani souboru klesne i na desetinu). Antenu sem vypozoroval na zadni strane nad fotakem nahore. Tato konstrukce s citlivosti na pritomnost ruky bohuzel znemoznuje serfovani s vysunutou klavesnici.. :(

3) Nasel sem softik, ktery je aspon trochu dobry. Je to Cirond PocketWinc

Doufam, ze tyto poznatky nekomu k necemu budou.. :) Piste kdyztak dalsi.. :)
Surgical (2364)|25.1.2007 11:29
Ad 1) Co ma spolecneho Microsoft s napajenim WiFi, kdyz slabne baterka ?

Ad 2) Ze zisk nezakryte anteny na Variu neni 16 dB je asi kazdemu zrejme a po zakryti byt rukou se rozhodne nezlepsi je snad taky logicke.

Ad 3) Nevidim rozdil ve funkcnosti Cirond PocketWinc a Socket WiFi Companiona. Pisu ve funkcnosti, nikoli vzhledu.
xhladi07 (525)|26.1.2007 08:36
[QUOTE="Surgical"]Ad 1) Co ma spolecneho Microsoft s napajenim WiFi, kdyz slabne baterka ?[/QUOTE]Energie v bateriich je dostatek, jen microscofti ovladac snizi dodavany vykon.
[QUOTE="Surgical"]Ad 2) Ze zisk nezakryte anteny na Variu neni 16 dB je asi kazdemu zrejme a po zakryti byt rukou se rozhodne nezlepsi je snad taky logicke.[/QUOTE]Vzhledem k tomu, ze moje diplomova prace se jmenovala Zareni anten v blizke zone, tak o predmetech v blizkem okoli anteny neco vim. Proc myslis, ze treba antena pro telefonni cast neni az tak zavisla na zakryti rukou, nebo necim jinym? Zkratka zavisi na konstrukci anteny...
[QUOTE="Surgical"]
Ad 3) Nevidim rozdil ve funkcnosti Cirond PocketWinc a Socket WiFi Companiona. Pisu ve funkcnosti, nikoli vzhledu.[/QUOTE]Velky. SW od Socketu bere informace od microsoftiho ovladace. Sam nescanuje sit (Proste v Socketackim softu je videt to same, co bych videl v polozce network cards od Microsoftu. A sam sem si overil, ze microsofti ovladac lze). To je ta hlavni vec, kvuli kteremu sem zavrhl Companion.
Saman_ce4you (1451)|26.1.2007 10:05
Jen poznamka: Pochybuju, ze driver je od MS, drivery jsou OEM specific veci. Takze vsechno bych na nej nehazel..
Ohledne rizeni WLAN driveru, power management, kdo to ma na svedomi, to uz dal budou jen spekulace..
xhladi07 (525)|26.1.2007 10:13
Je pravda, ze az tak do hloubky me znalosti nesahaji, ale vypozoroval sem to z toho, ze ta WiFi je schopna podavat nekdy neuveritelne vykony a nekdy je uplne k nicemu. Takze HW problem to nebude. Takze sem zacal pozorovat zmeny v chovani a zjistil sem vyse popsane veci.

A co treba bluetooth? Tam si microsoft udelal ovladace taky sam a jak je to na... . Nemuze si psat ovladace na WiFi taky sam (a spolupracovat s PowerManagementem)?
Saman_ce4you (1451)|26.1.2007 10:54
@ bluetooth: Tady je potreba rozslisovat mezi driverama s tzv BT stackem. Driver je proste jen interface mezi HW a OS. BT stack je obsluzny soft, ten co je videt. Presny detaily nevim, napr. na jaky urovni je podpora BT servis, zda driver, ci stack..
xhladi07 (525)|26.1.2007 11:18
OK, dobra, rekneme, ze sem driverem nazvyal i interface, i ovladaci SW... (a je to zrejme spatne). Ale snad to bude srozumitelne i tak.. :)
Surgical (2364)|26.1.2007 11:23
@BT

Microsoft ke svemu stacku a jeho API poskytuje zdarma ke stazeni SDK a nechava na vyvojarich, jak s tim nalozi (jenze lidi jsou liny, tak nikdo dohromady nic netvori a uz vubec ne nasi dvorni dodavatele cihel :) )
Ale v zakladu je MS Stack pomerne chudy.

Broadcomm (drive Widcomm) nabizi SDK ke svemu stacku za nejakych 20-40 tis. dolacu, takze vyvojari se do nej taky dvakrat nehrnou.
Ale v zakladu ma Widcomm ve svem stacku dost veci uz hotovych (coz zase nenuti nase dvorni dodavatele cihel, aby v tom pro eventualni rozsirovani a vylepsovani dalsich funkcionalit cokoli podnikali).

Dalsi stacky, napriklad BlueSoleil (ktery je asi z hlediska profilu a poskytovanych funkcionalit nejkomfortnejsi), se ve svete PDA neujaly. Blahe pameti ho pouzivala snad jen dnes jiz davno nevyrabena a neprodavana Toshiba....Asi je to skoda.

BT technologie je licencovana, puvodnim drzitelem patentu na ni je/byl Ericsson, ktery ji prodaval opravdu, ale opravdu draho. Z toho taky pramenilo bolestne a hlavne neunosne opozdene zavadeni teto technologie do praxe, navic vyrobci obvykle nekupovali licence na vsechny funkcionality, pamatuji si na svou blahe pameti Nokii 7650 (jo, taky jsem ji tenkrat porizoval jeste za 21 litru na prelomu minuleho tisicileti), ktera sice mela BT, ale pouzitelne pouze a jen pro synchronizaci s kompem (a to po velice rafinovane instalaci metodou pokus/omyl, dneska slape/zitra ne). Audio tahle Nokia nemela ani pro Handsfree, a BT stereo profil byla tehdy takova sci-fi.

Dosti OT, sry.
xhladi07 (525)|26.1.2007 11:48
Takhle sem nad tim nepremyslel... Dobra poznamka, diky za rozsireni mich znalosti (premyslel sem, proc sakra nedali ten audio profil do 7650.. :)) )

U WiFi to je predpokladam jine, ze?
Saman_ce4you (1451)|26.1.2007 14:13
@ Broadcomm(Widcomm) SDK - nyni uz je zadara, jak na PC tak PDA ;)