Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozhovor s...: Do ráje s eXEdenem?

Zdenek Malinsky (9781)|25.11.2006 11:03
Tento článek je prvním z minisérie profilů českých autorů freeware pro Pocket PC - Windows Mobile. Jejich práce je nevděčná, mizerně placená a jedinou odměnou je pro ně pocit dobře vykonané práce, občas i nějaký mailík nebo diskuzní příspěvek s pochvalou či poděkováním. Většinou, pokud není hlas vysloveně kritický, odsuzující či jejich softem pohrdající, se autoři setkávájí s tím, že si na ně uživatelé jejich softů vymýšlejí a chtějí různá "vylepšení".

Přečtěte si celý rozhovor.
Kato_ce4you (970)|25.11.2006 15:11
Zjuva - eXEden zije :O Mno - pokud pominu, ze dekuji za rozhovor a pekne shrnuti programku, ktere byly spicka (a asi jako vetsina vzpominam se slzou v oku hlave na Pocket NDays), tak hlavnim (a prijemnym zjistenim) pro me bylo to, ze vubec eXEden jeste zije/existuje :yes: Takze jeste jednou zpetne diky za vsechny programky, tipy, triky a vubec.. Trebas se jeste nekdy objevis :)
Zdenek Malinsky (9781)|13.12.2006 20:24
[QUOTE]Chceš ještě něco říct, případně vzkázat čtenářům?
Začal jsem být docela zaneprázdněný a tak mě mrzí, že jsem se „vykašlal“ na vývoj a údržbu svých programů (hlavně u NDays mě to docela štve) a svým způsobem i na ce4you. Kvůli práci jsem neustále odkládal jakýkoli kontakt a to tak dlouho, až jsem úplně zapomněl. Tímto bych se chtěl omluvit za delší nepřítomnost způsobenou obrovskou vytížeností.
Každopádně jsem ochoten dát k dispozici zdrojové kódy od všech svých programů tomu, kdo se zaručí, že je bude dále vyvíjet a spravovat a to pod (L)GPL licencí. Případní zájemci se mohou hlásit u autora tohoto článku, a to jak pomocí soukromé zprávy, tak emailem.[/QUOTE]Dost mě překvapuje, že prestože je v diskuzi k NDays poměrně hodně nespokojenců (nejsou pro WM 5.0), že se mi dosud neozval žádný potencionální pokračovatel. :O :(
Lobo_ce4you (514)|16.7.2007 14:08
Fakt se nenajde nikdo, kdo by byl ochotnej upravit NDays pro WM05, případně WM06? Používat SunnyDays je utrpení!:evil:
zivan (615)|16.7.2007 22:45
Stve te to tak moc, ze bys byl ochotnej financne prispet na vyvoj? Urcite by se hned zlepsila motivace programatoru :-)
Lobo_ce4you (514)|17.7.2007 06:55
Já klidně přispěju částkou 200 Kč. V tom problém nevidím. Už jsem o tom taky přemýšlel, že to tu navrhnu. Je mi jasný, že "skoro" nic není zadarmo. Tak uvidíme jestli se toho chytí víc lidí :$:
jiri.cech (151)|17.7.2007 11:31
Nabízím 500Kč. Nefunkčnost Ndays pod WM5-6 je jediny důvod proč se z WM2003 nehnu.
Kvalitativně obdobná náhrada neexistuje a bez NDays nelze žít !
Co oslovit mágy z Spb Software House ? :)
duhovej_vil (267)|17.7.2007 12:48
Jen takovy postreh (technickeho razu). Jestli je moje teorie spravna (a myslim, ze je), tak NDays ctou databazi kontaku primo (nepristupiji k ni pres COM rozhrani). To bude duvod, proc funguji jen na WM2003 a nizsich. Od WM5 byly databaze udrzujici tyto informace zmeneny a je treba k nim pristupovat jinak. To je tedy (IMHO) duvod nefunkcnosti.

Takze, aby to jelo na WM5 je treba toto opravit. K tomu je nutne mit prekladac, ktery dokaze pouzit WM5 SDK (eVC 4.0, ktery je zadarmo, to neumi, protoze je moc stary). Takovy prekladac je soucasti VS2005. A hadejte co? Stoji to cca 260 USD, v nasich koncinach 9K (co jsem videl naposledy). Takze az nasetrite, abyste se tomu cloveku slozili na vyvojovy prostredi, ve kterym to vubec dokaze udelat, tak se toho asi dockate.

Druha varianta ale je, ze najdete cloveka, ktery si jiz to spravne VS2005 zakoupil a bude mit motivaci to udelat. Jo a taky to nekdo muze udelat na nelegalne drzenym SW...

Asi jsem moc nepotesil, ale takova uz je, bohuzel, realita...
Billy_ce4you (17)|17.7.2007 14:37
No tak Pocket NDays na SPV M3100 (HTC Hermes) s WM06 (Black) slape uplne v pohode! :)) ..jasne, ze je nainstalovany v "tehle"
jiri.cech (151)|17.7.2007 15:05
Hm, moc se neraduj.
Dopředu ti to nic nepřipomene ... ;)
Saman_ce4you (1451)|17.7.2007 15:32
No, ja teda VS 2005 mam, paac ho pouzivam v praci. Mozna bych nekdy v budoucnosti mohl mit cas se na tenhle bug podivat, ale ze to budu dal spravovat a vyvijet, jak je v podminkach, tak to ne..
jiri.cech (151)|17.7.2007 15:36
Na programu už není co zlepšovat.
Stačí opravit pro WM5.
Próóóśssííímmm.
Lobo_ce4you (514)|17.7.2007 15:52
2Saman

Tak jako motivaci jsem poslal slíbený obnos přes Paypal z tvých stránek. A neber to jako závazek, když se k tomu nedostaneš, tak se nic neděje. Používám SMS Delivery Receipt Fix i WM5NewMenu a jsou to super utility :yes:
jiri.cech (151)|16.9.2007 19:54
Tak, stále jsme se ani po prázdninách s NDays na WM5-6 asi nikam nepohnuli.
Haló - neví někdo o nějaké náhradě s touto jednoduchou funkcí -
Projít kontakty a alespoň dva dny dopředu připomenout na today že bude mít někdo svátek nebo narozeniny ?

Furt nechápu, že se to nikde neprodává ...
Dyť to snad potřebuje každý !
Saman_ce4you (1451)|16.9.2007 21:23
Situace je takova, ze bylo zazadano o zdrojaky, ale autor neodpovida..
Zdenek Malinsky (9781)|16.9.2007 21:51
Ani na urgence. :? :(
jiri.cech (151)|19.9.2007 08:57
Měli by je mít lidé od Sunnysoftu - dostali je od eXEdena a přetunili je na své SUNNYDAYS.
Bude to ale asi starší verze než 3.5 a hlavně asi budou lakomí a nedaj ...
Bud_Bundy (116)|27.3.2008 12:28
Přikládám se k prosbám o přeprogramování na WM5 i WM6. Samozřejmě jsem ochoten za takový program zaplatit. Myslím, že optimální je částka do 500,- Kč.
Před týdnem jsem dostal darem nový stroj s WM6 a bez NDays jsem jako bez ruky.
Zdenek Malinsky (9781)|27.3.2008 13:16
Bohuzel, byla snaha to predelat, ale eXEden se mi od unora 2008 neozval-nereaguje ani na SZ ani na maily. Vic uz delat nelze.:oops: :? :(