Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

XDA II. jako telefon.

jerzy_ce4you (230)|17.1.2004 16:30
Volání ven: :sarcastic:
Dovolávání: :mad:

Co s tím, abych nemusel stále zkoušet, jestli mi bude telefon zvonit? A nemusel preventivně resetovat, pokaždé, když chci být na příjmu. Děkuji za zkušenosti.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.1.2004 17:52
Nemám sice stovky hovorů denně, ale zatim mi nikdo neříkal, že by se mi nedovolal.
Zajímalo by mne v kterém souboru jsou uloženy kontakty-telefoní čísla. Ať hledám podle času nebo podle textu nemohu ten správný soubor najít.
PavelR. (2184)|17.1.2004 18:30
[QUOTE="jerzy"]Volání ven: :sarcastic:
Dovolávání: :mad:

Co s tím, abych nemusel stále zkoušet, jestli mi bude telefon zvonit?[/QUOTE]

... také s tím nemám problém. Co máte za verzi ROM a verzi rádia, jsou to ty původní?

PavelR.
jerzy_ce4you (230)|18.1.2004 08:40
Mám ROM: 1.03.00 USA z 04/24/03;
Vysílací část: 1.05.12;
Nejspíš to souvisí nějak se synchronizací (USB). Pak se většinou nelze dovolat. Zkoušel jsem dát do startupu telefon, ale to nepomůže.CALLER ID někdy běží, jindy zmizí. Děkuj.
jerzy_ce4you (230)|18.1.2004 09:09
Ještě jsem neuvedl, že používám Eurotel Data Phone II v originální verzi. Koupil jsem ho před 5 dny a mé zkušenosti tomu odpovídají. Pracuji sice z oboru SW na PC, ale Pocket je pro mne novum. Mám též aktivován Eurotel Data Nonstop a SIM ToolKit.
PavelR. (2184)|18.1.2004 10:38
[QUOTE="jerzy"]Mám ROM: 1.03.00 USA z 04/24/03;
Vysílací část: 1.05.12;
Nejspíš to souvisí nějak se synchronizací (USB). Pak se většinou nelze dovolat. Zkoušel jsem dát do startupu telefon, ale to nepomůže.CALLER ID někdy běží, jindy zmizí. Děkuj.[/QUOTE]

... na 1.03 teď nemám možnost to vyzkoušet. Určitě se ozvou jiný uživatelé Dataphone2. Na ROM 1.52, kterou teď ve svém MDA2 mám vše chodí OK a nevzpomínám si na žádné problémy ani v době, kdy jsem používal 1.03. Jinak Caller ID by na toto chování neměl mít vliv...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.1.2004 11:25
Dataphone2 koupen v neděli 11.01.2004 s DATANONSTOP.
R 1.05.12;
G 1337.12
D 1.03.00 USA

Používám připojení přes USB nebo Bluetooth. Teď jsem to zkoušel hodněkrát se dovolat a ani jednou se nestalo, že bych se z jiného čísla ( i z jiného operátora) nedovolal, i když jsem měl aktivní spojení přes Active Sync.
Nemám však naistalován žádný WisBar, Battery Pack a podobně zaměřené programy.

jerzy_ce4you (230)|18.1.2004 12:07
Je fakt, že mám nainstalovaný Magic Button, abych měl button s připojením neboť používám VPN. Promptně jej odinstaluji a zítra to odzkouším v "čistém" režimu. Následně, pokud to bude OK zkusím Pocket Plus.:)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.1.2004 19:45
[QUOTE="JirkaP."]Dataphone2 koupen v neděli 11.01.2004 s DATANONSTOP.
R 1.05.12;
G 1337.12
D 1.03.00 USA

Používám připojení přes USB nebo Bluetooth. Teď jsem to zkoušel hodněkrát se dovolat a ani jednou se nestalo, že bych se z jiného čísla ( i z jiného operátora) nedovolal, i když jsem měl aktivní spojení přes Active Sync.
Nemám však naistalován žádný WisBar, Battery Pack a podobně zaměřené programy.

[/QUOTE]

Tak bohužel, už to není pravda.
I mne se už dnes stalo, že jsem měl telefon v kapse a nezvonil. Pouze jsem našel na displeji ikonku se zmeškaným hovorem. Po příchodu domu opět mnoho testů, ale všechny zkoušky volání proběhly bez problému.Tak nevim nevim. Ale je pravda, že jsem si předtím hrál s různým nastavováním synchronizace a neprovedl jsem Soft reset. Tak možná tam je opravdu něco zakopáno.
PavelR. (2184)|19.1.2004 20:12
[QUOTE="JirkaP."]
Tak bohužel, už to není pravda.
I mne se už dnes stalo, že jsem měl telefon v kapse a nezvonil. Pouze jsem našel na displeji ikonku se zmeškaným hovorem.[/QUOTE]

... pokud jste měl zaznamenaný zmeškaný hovor tak to bude pravděpodobně něco jinýho než si stěžoval jerzy (tedy alespoň myslím, že nepsal, že mu XDA2 "jen" nezvonilo). Každopádě je to zajímávé ... :) Několikrát se mi stalo, že mi nějaký SW "shodil" zvuk (tj. i když jsem jej měl zaputý mé MDA2 až do soft resetu zarytě mlčelo). Už si ale nemůžu za boha vzpomenout co to bylo zač ... :-(

PavelR.
pelopones (95)|19.1.2004 22:18
Již skoro tři týdny si intenzivně hraju s Dataphonem II a i když jsem tady četl již několik ohlasů o tom, že telefon nedostupný,resp. neavízuje příchozí hovor, na tento problém jsem nenarazil ani jednou. Až o víkendu jsem si vyzkoušel program GPRS monitor a hned byl problém na světě a to dokonce několikrát za sebou. Po soft resetu vše OK ale po nějaké době stejný problém. Vzhledem k tomu, že mám Datanonstop, tak nutně tento program nepotřebuju a tak jsem ho odinstaloval a od té doby je zase vše bez problémů. Nespojuje náhodou všechny postižené tento program ?? Ty od T-Mobilu určitě.

For PavelR
Není divné,že problém s Penreaderem jsme řešili jen spolu a nikde ani na XDA developers jsem o tomto problému nenašel ani hlášku ? Kalendář je alespoň doufám jednou z nejpoužívanějších aplikací...

NUNY.
jerzy_ce4you (230)|19.1.2004 22:52
Tak abych přispěchal se svou troškou do mlýna:
Zkoušel jsem si naladil internet rádio a pomocí Media Playeru se vše zdálo v pohodě. Až do okamžiku, než jsem se pokusil na Dataphone2 zavolat. No, co byste řekli? Nedostupný. Hm. Tak jsem Media Player vypnul a zkusil zavolat znovu. Display se radostně probral, okno o dovolání taky, ale zvonění nikde. Tak jo, říkám si, reset to spraví. A jo. Pokusil jsem se celou operaci zopakovat a výsledek byl stejný. No, asi si budu muset vybrat mezi telefonem a multimédii z internetu... Mimochodem nemám GPRS Monitor.(Nějaké poznámky o dovolávání jsem omylem nacpal do recenze MDAII. Hezký den/noc.
PavelR. (2184)|20.1.2004 07:46
[QUOTE="NUNY"]Již skoro tři týdny si intenzivně hraju s Dataphonem II a i když jsem tady četl již několik ohlasů o tom, že telefon nedostupný,resp. neavízuje příchozí hovor, na tento problém jsem nenarazil ani jednou. Až o víkendu jsem si vyzkoušel program GPRS monitor a hned byl problém na světě a to dokonce několikrát za sebou. Po soft resetu vše OK ale po nějaké době stejný problém. Vzhledem k tomu, že mám Datanonstop, tak nutně tento program nepotřebuju a tak jsem ho odinstaloval a od té doby je zase vše bez problémů. Nespojuje náhodou všechny postižené tento program ?? Ty od T-Mobilu určitě.[/QUOTE]

... ano, u MDA2 je Spb GPRS monitor (verze 2.12, build 306) jednou z aplikací instalujících se z Extended_ROM. Řekl bych ale, že příchozí hovory u MDA2 fungují OK i s GPRS monitorem. Sám tuto aplikaci používám s MDA2 (ROM 1.52) a s dovoláním jsem neměl nikdy problém.

[QUOTE]
For PavelR
Není divné,že problém s Penreaderem jsme řešili jen spolu a nikde ani na XDA developers jsem o tomto problému nenašel ani hlášku ? Kalendář je alespoň doufám jednou z nejpoužívanějších aplikací...
[/QUOTE]

... PenReader je pouze "lokální" aplikací a většina přispívajících na xda-developers o něm patrně ani neslyšela :-)

PavelR.