Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN (Hermes) - Nové ROM - flashování, zkušenosti...

matrad (267)|24.11.2006 18:13
!!!PŘEČÍST!!!

Na žádný návod nebo radu nikdo neposkytuje garanci, pokud se pro tento něco z toho rozhodnete, riskujete třeba ztrátu záruky, nebo zničení vašeho zařízení a je to jen a jen vaše odpovědnost.

Kde a za kolik jste nakupovali, kde a jaké příslušenství se dá pořídit atd., na to si založte extra téma.

Pokud chcete novou ROM, čtěte nejdříve... pak se ptejte!
:!: :!: :!:

Slovo úvodem - PŘEČÍST PROSÍM!
Protože se původní téma k tomuto PDA protahuje, zakládám nové. Prosím, pište jen věci, týkající se přímo fungování tohoto PDA.

Lobby za přehledné příspěvky;) - Proto hodně pomůže třeba takový tučný nadpis:) - o čem že to příspěvek vlastně je - pomůže ohromně jak v orientaci novému uživateli, tak to utřídí trochu téma v hlavě pisatele - třeba takové dodržování co příspěvek to příbuzné téma a ne v jednom příspěvku 8 různých věcí. Taky to dost ulehčí moderátorům;)... někdy méně je více:D

Často kladené dotazy (FAQ)


Návody jak na ROM - http://www.mrvanx.org/ - Mr. Vanxův web - komplet všechny návody, samozřejmě i s publikací novinek - kdy a jak který návod byl vytvořen/aktualizován!

Skvělý průvodce aktualizací ROM (HardSPL, radio a WM6) -
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299462

Oficiální ROM pro zálohu do servisu - na shánění tovární verze (1.18.255.3) se vykašlete... pro ČR stačí bohatě poslední oficiální ROM vydaná výrobcem a ta je tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=316726. Servis ji pak akceptuje. Těžko bude někomu zdůvodňovat, že výrobce poškodil SW vlastní produkt;)

Nedaří se spustit updatovací program (RUU - ROM Update Utility) - Na PC je jako základ potřeba nainstalovat (nebo mít) Net Framework http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=262D25E3-F589-4842-8157-034D1E7CF3A3&displaylang=en
(mě to hlásilo chybu "Správná inicializace aplikace (0xc0000135) se nezdařila" a Net Framework to vyřešil)

Jak zjistit verzi SPL (bootloaderu) - SPL je přezdíván Bootloader. Jeho verzi zjistíte trojstiskem na vypínač (POWER na pravé straně) + OK (pod kolečkem na levé straně) a reset. Ojeví se obrazovka s barevnými pruhy a tam bude psáno IPL...a v dalším pruhu SPL. Stisknutím resetu se vrátíte zpět.

Flash ROM z paměťové karty:
1) Stáhněte si příslušnou ROM (ať už GSM, OS, SPL atp.) pro vaše zařízení.
2) Z dané ROM si zkopírujte (někam) zdrojový soubor *.nbh - např. RUU_signed.nbh. Nebudeme teď řešit kompilování, či dekompilování nbh souborů, ale připravenou ROM pro flash.
3) Přejmenujte soubor na HERMIMG.NBH.
4) Nakopírujte tento soubor na paměťovou kartu (nemusí být prázdná) do rootu.
5) Dejte kartu do Hermese;)
6) Starý dobrý trojhmat pro SPL - OK (levý bok) + POWER (pravý bok) + reset stylusem
7) A teď, pokud souhlasí CID dané ROM s CID vašeho zařízení (v případě SuperCID je to nasnadě), tak by mělo místo typické tri-kolóry naběhnout menu pro nahrání ROM. Zmáčkněte požadovaný POWER a během pár minut by měla být rom flashnuta.
8) RESET a voila...

Ostatní věci najdete zde ve vláknu - když vynecháte popisy starých ROM, tak se dá přečíst celkem hned a pokud zde něco nenajdete, tak se samozřejmě zkuste zeptat. Popis o ROM má cenu číst až na posledních několika stranách, kde jsou aktuální věci[QUOTE="magnetique"]Som cerstvym majitelom TyTn-ka.

Na poziadanie Jamesona som sa rozhodol celu akciu zdokumentovat pre totalnych zaciatocnikov, pretoze k nim v podstate aj patrim, takze sa budem snazit vam kazdy jeden krok popisat pekne "po lopate".

Co budeme potrebovat?
- winrar resp. iny program, ktorym mozete rozbalovat archivy
- microsoft .net framework 2.0 (nainstalovanu verziu zistite po vlozeni "%systemroot%\Microsoft.NET\Framework" do windowsoveho prieskumnika kde by vam malo zobrazit adresar "v.2.0.xxxxx" vid obrazok ak ho tam nemate, naistalujete z tohto linku.
- bootloader HardSPL, ktory stiahnete tu.
- ROMku, ktoru chcete flashovat (v mojom pripade K's ROM 1.30b)

takze podme nato, ale skor este jedno povinne prehlasenie:

Upozornujem ze vsetko robite na vlastne riziko a na vlastnu zodpovednost. Za pripadne skody nerucim! Dodrzte bezpecnostne veci ako nemat pocas prace spustene ine programy, pocas flashovania nevypinat PC ani neodpajat zariadenie z USB kablu a hlvane mat baterku aspon na 50% nabitu.

1. BACKUP
Prvu vec co treba spravit je samozrejme zaloha. Vsetko co potrebujete si teda zalohujte na PC, pretoze pridete o vsetko (okrem toho co mate na SD karte)

2. OMRKNUTIE LOADERU
Originalny bootloader (nieco ako boot bios) je nachylny na zablokovanie telefonu ak flashujete inu ako originalnu romku. Tomu zabranime nahranim HardSPL loaderu. Ak uz mate HardSPL vo svojom zariadeni, mozete tento a nasledujuci krok preskocit. Ak nie ste si isty, zistite to nasledovne: vase zariadenie ma uz urcitu verziu loaderu v sebe nahranu, preto teraz si overime aku. Stalcte a drzte naraz dve tlacidla POWER z jednej a OK z druhej strany, zaroven pocas ich drzania zatlacte reset zo spodej strany (napr. vlozenim stylusu). Nabhne vam takyto obraz. Dozviete sa dve informacie: verziu IPL (Initial Program Loader) a verziu SPL (Secondary Program Loader).
U mna to je:

HERM100
IPL-1.01

HERM100
SPL-1.04

cize originalne verzie "od vyroby"

3. FLASHNUTIE BOOTLOADERU
Takze spustime RUUWrapper.exe z horeuvedeneho archivu a preklikame sa na koniec na zaklade tejto fotodokumentacie (nemusite ten clanok citat, staci si vsimat tych obrazkov). Mozno budete musiet nieco potvrdit aj priamo na zariadeni, takze si to sledujte. To ci ste postup zvladli spravne si mozete overit zopakovanim postupu v bode 2, kde vam bootloader uz bude ukazovat nove SPL vid obrazok.

Teraz mame vsetko pripravene pre flashnutie novej ROMky, v mojom pripade K's Rom v1.30b 6mbpp, samozrejme mozete zvolit lubovolnu, vam vyhovujucu, prinajmensom teda ak ste zaciatocik sa vam najviac graficky paciacu romku ;)

4.FLASHOVANIE ROMKY
V horeuvedenom archive si otvorte adresar ROM, kde najdete nam uz znamy subor RUUWrapper.exe. Po spusteni ale mame na vyber ine menu, takze zvolime bootloader SPL2.10, dalej zaklikneme "is it HARD-SPL?" a "odnextujeme" po samotny flash, ktory v mojom pripade trval cca 3min. Zariadenie sa resetne samo! Takze staci cakat.
Po nabehnuti sa este doinstaluje zopar veci a samo restartne.

Vuala! A je to! Uzite si novu ROM :)

Kedze som tymto vlastne presiel z Windows Mobile 5 na WM6, musel som taktiez aktualizovat ActiveSync na verziu 4.5 (stiahnete nedokazala.), aby som bol aj po flashnuti schopny spojit zariadenie s PC. Original dodavana verzia to totiz tu

Ako som spominall na zaciatku, ja osobn
radekhulan (315)|28.11.2006 16:35
CID (CoutryID)

Každé zařízení má identifikaci výrobce, třeba QTEK_001, nebo VODA_001, atd., s tím, že existuje i jedna speciální "SuperCID", která je určená pro vývojáře. ROM jde instalovat pouze na zařízení se stejným ID, popřípadě se SuperCID, popřípadě na zařízení s bootloaderem 1.04 (díky chybě v něm). Jinak řečeno, pokud chceš někdy nahrávat po této ROM jinou (třeba Cingular), musíš mít SuperCID, jinak ti to díky bootloaderu 1.09 nepůjde. Upgrade zařízení na SuperCID jde udělat rovněž jen s bootloaderem 1.04, ale vtip je v tom, že SuperCID poté zůstává i po přehrání ROM s bootloaderem 1.09.
urys (402)|2.12.2006 13:15
České znaky na klávesnici

Nahradit WIDNOWS\SYM.TXT a pak pomocí DOT + SPACE rotuješ po znacích, které máš pod daným znakem nastavené.

Několikrát se o tom zde na fóru psalo a funguje to spolehlivě

urys
Viktor Čistič (117)|2.12.2006 14:13
České znaky na klávesnici

No a o tomhle je řeč...

MRH EDIT: Ve Windows Mobile 2006 se tento soubor jmenuje sym.0409.txt
matrad (267)|3.12.2006 00:59
A2DP fix

Zkuste nekdo,kdo mate posledni rom tenhle fix na A2DP, uz nemam moznost to odzkouset.... A2DP fix
dort (1212)|15.12.2006 12:08
Pár FAQ[QUOTE="jcerny"] Nejde mi zjistit verze Bootloaderu (OK+napájení+reset - to udělá jen SW reset) [/QUOTE] to bude rukama ;-) - předpokládám že mačkáš BOČNÍ OK a naproti POWER plus k tomu soft reset?
[QUOTE="jcerny"] a složka Windows se otevírá více déle jak 40s. TomToma jsem raději ještě ani nezkoušel :( [/QUOTE]to je přímo "úměrné" používané ROM [QUOTE="jcerny"] 1. Asi ideální by bylo napsat, včem se od sebe liší ROM a ExtROM a co obsahují.[/QUOTE]tak tohle ti nikdo nenapíše, neb nevím kolik lidí z CE4YOU umí "rozebrat" ROM a podívat se jí na zoubek - takže se musíš spokojit jen s konstatováním ohledem rychlosti a stability zařízení, jinak ExtROM si můžeš klidně odemkonout a propátrat sám - jinak ExtROM není potřebná pro fungování přístroje - může být i prázdná, nebo si tam můžeš např. naistalovat programy, které používáš na TODAY obrazovce [QUOTE="jcerny"] 2. Spekulace se zárukou. Jak to tedy je - já jsem pochopil, že když provedu Flash, ztrácím záruku v případě, že použiji jiný dostupný upgrade než je od HTC, je tak???[/QUOTE]dle litery záručních podmínek ať O2, nebo kohokoliv jiného v ČR ztrácíš záruku pokud flashuje kdokoliv jiný než GSMOBIL - jediný oficiální servis pro HTC v Čr - tohleby se mohlo změnit jen za předpokladu, že někdo z operátorů, nebo přímo GSMOBIL zveřejní ke stažení na svých stránkách OFICIÁLNÍ UPDATED! - vše ostatní je v rovině spekulací :-(, byť má vlastní zkušenost mluví opačně, že mi vyreklamovaly i flashnutou MDAII bez problémů, avšak je to kus od kusu [QUOTE="jcerny"] 2. Mám Bootloader 1.04 - mohu flashnout cokoli, před tím ale je doporučené mít udělán upgrade SuperCID, aby se předešlo případným problémům s Bootloaderem verze 1.09, a to vše v případě, že chci nahrávat flash jinou než je od operátora, který TyTna prodal - je tak????? [/QUOTE]ANO, nejdřív SuperCID a pak flash výše
[QUOTE="jcerny"] 3. Mám Bootloader 1.06 - zde jsem se asi ztratil zcela... Je možný Downgrade???? [/QUOTE]ano je - více po SZ či e-mailu[QUOTE="jcerny"] Má někdo originální Flash z Tytna, nijak upravenou, dodaného společností O2 a Bootloaderem 1.04???[/QUOTE]obávám se, že ne :-( ale rád bych se mýlil
[QUOTE="jcerny"] 4. Mám Bootloader 1.09 bez SuperCID - v tuto chvíli bez řešení a možnosti nahrání "cizích" Flash.[/QUOTE] ne cizí FLASH nenahraješ, musíš najít tu kterou Tvůj TyTN "překousne" respektive je pro ní odemčen[QUOTE="jcerny"] 5. Postup upgradu.
a) Bootloader 1.04
- stáhnout a naistalovat patch HTC_Hermes_SIM_Unlock (SuperCID)
- nějak odemknout ExtROM http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_UpgradeForBeginners - tu je jen samotný upgrade
- po odemknutí ExtROM provést kopii instal. souborů (opět jsem nepochopil jak a čím)
- pak asi provést upgrade
- nainstalovat si ručně programy z ExtROM, doporučeno bez češtiny, zbržďuje :-)[/QUOTE]1) SuperCID - včetně následovného HR
2) na xda jsou myslím 3 verze - ber tu poslední odemkne vše :-) ty starší fungují jen pro bootlader 1.04 - myslím ( promiň nechce se mi to hledat, ale funkčností jsem si jistý, nejsem si jist důvodem )
3) EXTROM - když ji odemkneš, tak je dobré si udělat její zálohu ( např. pro případ reklamace, třeba si technik nevšimne bootloaderu a tak ) - jinak tenhle bod můžeš klidně přeskočit
4) ano pak provést upgrated dle návodu k němu přibalenému v nějakém textovém souboru - hlavně mít nabitý telefon alespoň na 50%!
5) ne obsah ExtROM se nainstaluje automaticky, neb má v sobě "samospouštěcí" soubor :-) a češtinu v ní nemáš neb FLASHe z XDA ji neobsahují :-) takže máš po problémech, zda zpomaluje či ne :-)[QUOTE="jcerny"] b) Bootloader 1.06 - to nevím vůbec jak postupovat, asi downgrade na 1.04 a pak postup jako v bodě a), jen nevím jak to provést, pokud to jde a čím - kde stáhnout tu nižšší verzi[/QUOTE]jen po SZ [QUOTE="jcerny"] 6. Je možné nějak zálohovat současnou verzi včetně všech install. SW, které jsou v TyTnu uložené od operátora???? Pokud ano, jak - který SW to umí[/QUOTE]zatím to nejde :-( - jinak soft od operátora je na 99,9% v ExtROM - takže stačí její záloha ( sorry spekulace nemám TyTN od O2 )[QUOTE="jcerny"] Kdyby toto někdo doplnil a někde přehledně "vystavil" tak by to bylo super úžo bezva a spousta lidí by se neptala co mám udělat když mám toto či ono... Kdybych věděl jak na to vše, tak udělám podrobný a český návod a klidně to hodím někam na web.... i kdybych měl kvůli tomu udělat webovky;)[/QUOTE]tohle je si myslím zbytečné, neb pokud chce někdo FLASHovat měl by znát alespoň základy angličtiny a vše absolutně přehledně najdeš zde:

HERMES WIKI - http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Hermes

cujos (36)|8.2.2007 09:57
Jak ověřit SuperCID?

pouzijes programek mtty ktery je na xda, v activesyncu nesmi byt povolit pripojeni pres usb, spustis program mtty, vyberes usb a potom zadas prikaz info2............staci hledat......... a kdyby neco tak SZ nebo ICQ.........:yes:
takze presneji, vypneme v activesyncu pripojeni pres USB, TyTN uvedeme do boot stavu (trikolora , talcitka OK, power +reset) , zapneme mtty, najde to USB a otevre se okno kde bude nahore napsane neco takovehoto : \\.\WCEUSBSH001 115200 N-8-1 ...... pote zmackneme enter a objevi se USB > a zde zadame prikaz info 2 nasleduje kdy mtty vypise jestli mame SuperCID nebo ne.......... pokud ano tak to vypise neco takoveho to : HTCSSuperCIDHTCEUSB> :yes:
lenin (75)|27.2.2007 09:15
Windows Mobile 2006 - "XDA Live" Edition"[/URL]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=295456

Chyba tam ale par veci:
* Video calling
* Push To Talk.
* Smart Dialer.
* Microsoft Live! Mobile.
* Windows Mobile Update

A toto je je pridane v ROMke:
* Dictionary Editor
* HTweakC v2.1
* MS Hearts for PPC
* PHM Registry Editor
* Remote Desktop Mobile
* SMS Backup
* StartClean
* VJCandelaLite (Flashlight)
* Windows Mobile Remote Display (CERDISP)

Zatial sa stazoval jediny uzivatel, ktory tvrdil, ze wifina je slabsia a po kazdom restarte sa vymaze zoznam naposledy spustenych programov. S tou wifi to ale potvrdene nie je.

EDIT: No ja to tam uz natlacene mam Prvy dojem - je to neuveritelne rychle.. vazne. Prvy problem - taka drobnost, ale ked chcem vypnut wifi kliknutim na ikonu G a nasledne na Wifi Off, tak mi stale ponuka iba Wifi On. Dost ma to stve.
pekro (346)|4.3.2007 11:07
CorePlayer na TyTN
[QUOTE="gulii"]...jo ale jen by mě zajímalo, jestli má někdo s WM6 problémy s videem v core playeru?? pač mně se to pak dooost divně rozháže... :( - dělalo to i s ROM od O2... že by Extended_ROM?? ...[/QUOTE]Už jsem to taky řešil
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=21772&fi=10
Poradil mi lenin (díky)
TCPMP jsem přenasatvil Options/Video/GDI
Vše šlape OK:yes:
trminek (88)|14.3.2007 11:54
ROM 2.05.255 vs. LVSW 3.22.200.4

Včera jsem přešel z ROM 2.05.255 na 3.22.200.4 LVSW a musím řít že jsem zatím maximálně potěšený stabilitou a rychlostí systému. Na té tetovací ROM aku 3.3 se mi pravidelně stával problém se čtením karty řešený v jiných dikusích např. u Artemise, nefungoval Wisbar,... zde jede všechno jak má (a krásně rychle). Jediné co jsem zatím netestoval jsou MMS....
techi (5)|15.3.2007 03:32
WM6 for Hermes LVSW Edition (2007-03-15)[/URL]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=297207

(WM6 Pro Style).

Konečně funguje Wi-Fi i s PSK zabezpečením a je vidět jestli jste na GPRS nebo EDGE
Doufám, že se mi tahle verze chvíli v TyTNu ohřeje :)
lenin (75)|19.3.2007 20:49
WM5 ROM 2.11.255 AKU 3[/URL]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=298520

EDIT: Takze prve skusenosti s novou WM5 ROM od HTC:

Len pre vase info uvadzam, ze romka ma novy bootloader a nove radio.

Instalacia bola nezvykle rychla a trvala max 10 minut, co ma velmi prijemne prekvapilo. Romka je pomerne rychla, takze mierny rozdiel oproti 1.35 je citit. Na bleskovu odozvu wm6 to vsak nema.

Pripada mi velmi, velmi stabilna, co je dobre znamenie. Velke zlepsenie som zaznamenal pri wifine, ktora lepsie drzi spojenie a subjektivne (nemeral som) ide rychlejsie a ma lepsiu odozvu. Napriklad pri prehliadani sietoveho disku cez total commander nedochadzalo k ziadnym spomaleniam, ci "zamrznutiam". Aj pristup do folderov bol okamzity, co mi pri starsej romke obcas robilo problemy.

Nove radio funguje vyborne, zatial som nemal jediny problem s pripojenim na gprs ci umts. Romka konecne obsahuje ikonku pre edge, takze budete presne vediet cez co sa pripajate.

Skusal som i core player, no stale je to rovnake.Celkove su moje dojmy maximalne pozitivne. Ide pravdepodobne o najlepsiu romku, ktoru som tu zatial mal. Dalsie info a skusenosti napisem neskor.
Martin Ráž Hoch (1832)|24.3.2007 14:22
Zapnutí / vypnutí dialeru pro 3G hovory

Pokud používáte videohovory
1) změňte v registrech hodnotu:
HKLM\Security\Phone\Skin
Enabled = 1
2) resetujte zařízení
lubos8 (33)|25.3.2007 20:10
ROM 2.11.255.1 03/07/07

Tak jsem ji taky nahodil a zatím dost smíšené pocity. Od včerejška 3x zamrzl, s 1.35 se mi to stávalo výjimečně. Doufal jsem hlavně, že bude stabilnější, rychlost mě až tak žíly netrhá. A to tam ještě ani nemám všechny programy co jsem měl před flashí. A moje oblíbené dope wars blbnou vyloženě, což ovšem vypadá na problém s českou lokalizací. Mě tak napadá, jestli celá ta nestabilita není způsobená interwrite. No uvidíme, snad se to nějak usadí...:disgusted:

Edit: navíc si nejsem schopný ani nastavit emailový účet, když začnu chce to po mě vybrat operátora a žádného nenabídne a šlus konec... asi už jsem unavený, dostat to zařízení do původního provozního stavu je extrémní opruz... :?
Martin Ráž Hoch (1832)|25.3.2007 23:02
WM6 for Hermes LVSW Edition (2007-03-25)[/URL]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299564

Popis (rozdíly od předchozí verze):
- Nové IPL (1.01)
- Nové SPL (1.13.Oli)
- Nové GSM (1.38.00.10)
- Nový OS Build (17736)
- Nové AKU (0.2.0.0)
- Nové Ovladače
- Nový CommManager
- Nový ZIP
- BIG Storage!
- Oprava ATI ovladačů
- TweakUI
- Odebrané TrayIcons (Explorer & SIM-manager)

Windows Mobile VI - BLACK EDITION v1.2 SPL 1.13 Oli

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=298936
Martin Ráž Hoch (1832)|27.3.2007 10:26
WM6 for Hermes LVSW Edition (2007-03-26)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299564

!!!Po flashi udělejte Hard-reset!!!

Novinky oproti předchozí verzi:

- NEW SPL (1.30.Olipro)
- NEW RUUWrapper
- BugFIX CommManager Button
SlaMar (33)|27.3.2007 16:46
Nedaří se spustit updatovací program[QUOTE="musashi"]Nejak se mi nedari od vcerejska nahodit tu novou LVSW ROM, ale bezuspesne. Nedari se mi spustit updater. Hodi mi to chybu pri inicializaci aplikace. Nemate nekdo podobny problem? Pripadne netusite nekdo, s cim by to mohlo souviset? Dosavadni LVSW ROM byly vsechny bez problemu ... :([/QUOTE]
Je potřeba nainstalovat Net Framework http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=262D25E3-F589-4842-8157-034D1E7CF3A3&displaylang=en
(mě to hlásilo chybu "Správná inicializace aplikace (0xc0000135) se nezdařila" a Net Framework to vyřešil)
lubos8 (33)|28.3.2007 10:29
WM5 2.11.255.1

Sice tady frčí stále nové varianty WM6, ale já pro změnu přispěju osobní zkušeností s touto ROM. Jedním slovem: nepoužitelná (pro mě). Katastrofální nestabiilta, v pondělí jsem resetoval 8x. Možná za to částečně mohlo, že jsem měl zapnutý ten bazmek od HTC, který zajišťuje aby se po kliknutí na křížek program neminimalizoval, ale zavřel. Po vypnutí včera jen 2x soft reset, ale i to je proti 1.35 která byla skoro 100%ne stabilní (i když v poslední době se to zhoršovalo, nějak ta instalace "stárla") hrůza. Zkusím ještě odinstalovat interwrite a udělat HR, jestli to nepomůže tak se pokorně vrátím k 1.35....
matrad (267)|28.3.2007 17:37
MMS

Taky mi ted nefungovali ani po nainstalovani konfiguracniho cabu. Vytvoril jsem nove ucty nastavil jako default a zacalo to chodit (stare jsem smazal). Pouhou upravou puvodnich jsem to nerozchodil. ;) Tot vse, dale se k MMS zde nevyjadruji..... Kdyz to jde me, tak Vam musi taky :D
gateway 10.11.10.111 , port 9201 , server adress: http://mms , wap 1.2 , connect My work networt , user name a password : mms, ve zbytku se nehrabat a musi to chodit.

Jinak jak to nastavit podle obrazkuu :D je zde.
Pozor ty caby na WM6 nejedou, ale nad nimi jsou dva odkazy!!!
Janhura (62)|28.3.2007 22:09
InterWrite pro WM6

Mně s IW nešly otevřít kontakty, po odinstalování OK. Kromě toho u WM6 scházelo dost českýho textu, např. pod novými ikonami nebyl žádný text. S Šamanovo klávesnicí lze rychle na IW zapomenout. (Šamane díky, je přehlednější než Resco klávesnice)
matrad (267)|29.3.2007 08:06
InterWrite pro HTC TyTN

Krom toho, protoze WM6 je tu chvilku, tak ja osobne nevidel (zatim) IW pro WM6, sice vam verim , ze to funguje ale za jakou cenu. Stabilni nestabilni, 20% veci stejne nemate prelozeno a pak to zacina... hele nejak mi nejede tohle a obcas mi to mrzne, nevis cim to je?? ;) Dale nerozebiram, muj nazor na IW --> muj podpis. Na tech par slovicek tohle nepotrebuji :D
Martin Ráž Hoch (1832)|29.3.2007 09:46
Azzie_ce4you (35)|30.3.2007 08:28
2.11.255.102

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_Upgrades

Nejnovější oficiální ROM Windows Mobile 2005
PABO_ce4you (19)|30.3.2007 18:33
PERFEKTNÍ AKTUALIZAČNÍ PRŮVODCE (HardSPL, rádio a WM6)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299462

Pomůže určitě Vám všem,kteří nevíte jak dál,nebo se neorientujete v současné záplavě nových ROM a Bootloaderů a SPL a IPL
:mad: .....
Měl jsem problém s instalací nové WM6 for Hermes LVSW Edition (2007-03-26)
Tento průvodce mne provedl celou problematikou a vše už jede jak má...:)
PABO_ce4you (19)|1.4.2007 10:49
Jak zjistit verzi SPL (bootloaderu)

SPL je vlastně verze Bootloaderu.Zjistíš trojstiskem na vypínač,OK(pod kolečkem) a reset.Ojeví se ti obrazovka s barevnými pruhy a tam bude psáno IPL...a v dalším pruhu SPL.Asi máš SPL 1.09
měkým resetem se vrátíš zpět.
Martin Ráž Hoch (1832)|2.4.2007 22:28
Windows Mobile VI Pro – Black Edition 2.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=300779

Build: 17740.0.2.0
AKU: 0.2.0
CE: 5.2.968

1. Nejnovější MOFO build!
2. Windows Mobile Live
3. Nový HTC Boot Splash
4. Nový WM VI Black boot obrazovka
5. VOIP povolen
6. Odebrána Windows Customer Experience Annoyance
7. Žádné problémy s SPB software
8. Odebrán Transcriber
9. TaskMan + RegEdit, HTweakC, Softkey Manager, SMS Backup, and VJ utils stále zůstávají
10. Registry Hacks z v1.2 zůstávají
11. Odebrán Windows Update
12. Odebrán MagicSS Screen capture
13. 3G Video Dialer
14. Pagepool 6MB
Martin Ráž Hoch (1832)|6.4.2007 09:06
LVSW 20070405_RUU_Hermes_WWE_3.23.0.6 - NEW WM6 ROM!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301361

Nová LVSW ROM právě vydána!Tato ROM má následující změny oproti 3-26-2007:

* Není uvařena prostřednictvímTadziovo nástroje, takže žádné bílé obrazovky. Má to ale za následek méně storage.
* Opraven WiFi bug
* Opraven A2DP profil

* Přidán Bluetooth filetransfer
* Přidán HTC Today obrazovkový plugin

ROM je založena na buildu 17736.0.2.0

EDIT: Tak nebrat, nevím proč, build OS je stejný, možná dělá problém nějaký fix... ale je to not stable, alespoň subjektivně. Přechod zpět k výbornému buildu LVSW 20070326
Martin Ráž Hoch (1832)|8.4.2007 00:30
Duttyho WM6 Premium[/URL]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301618

Proč tuto ROM? (citace a zkomolený překlad;))
Je založena na totálně odlišném buildu než ROM od Jas jamming a lvsw. Tento build nebyl nikdy předtím veřejně dostupný! (verze CE je 6.0!!!)
Je rychlelší, sice subjektivně, ale Ti kteří jej používají tvrdí, že je rychlejší.
Co je v tom: *fast 4mb page pool, *new games: space invaders (72kb); tetris (700kb), *additional dopod black theme (70kb), *vj candela proper integration (90kb) - hw button shortcut and application, *adobe acrobat LE 2 - no more slow clearvue (1,9mb), *conduits pocketplayer v3 (2mb), *removed microsoft file explorer and replaced with my own "winmo premium" explorer based on gsf, *HTC tweak, *new COMM-Manager, *new HTC Home Today plugin, *new SIM-Manager, *best java machine in any rom, *Pocket Picture (300kb) (nice painting tool), *PIM backup v1.5 (150kb), *real calculator v3 (900kb), *voice dial (500kb)´, *internet sharing (170kb), *Wireless Today Plugin, *windows voice over ip support (all SIP providers), *windows live (500kb), *windows live messenger (+ today plugin) (1mb), *windows live today search (500kb)´, *windows update (200kb), *windows remote desktop (800kb), *press and hold commmanager button to toggle vibrate, *removed customer experience, including services, *tons of regfixes!
cujos (36)|9.4.2007 01:54
LVSW(2007/04/08) ROM 3.24.0.4

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301728

Popis:
- Nová verze TweakUI
- Přidán SoftKey Changer
- Opravena kompatibilita s PhoneAlarm
- Nové nastavení CommManager
- Standardní velikost Storage
- Bez SPL/IPL/GSM
- Nový WiFi ovladač
- Nový A2DP ovladač
- Přidáno BT-FTP

Jak to sleduju, tak za chvili budem delat flash nekolikrat za den :D
Martin Ráž Hoch (1832)|11.4.2007 14:25
Problém s wi-fi
[QUOTE]WiFi driver patch. Use if you have problem only (download) [/QUOTE]

2 Janhura, Titooo - Zkoušeli jste na WI-FI toto? Je to z LVSW 20070408.

2 all - Nějaké další zkušenosti s Duttyho ROM? Popřípadě máte někdo srovnání 20070408 LVSW vs Dutty?
richard2 (150)|11.4.2007 14:54
LVSW vs. Dutty

Měl jsem obě, ale ne moc času si s tím hrát, takže rozdíly vypsat neumím.
V každém případě jsem se vrátil k verzi i radiu viz. podpis. Nová LVSW i Duttyho se mi zdály mnohem pomalejší a nestabilnější.
Sice všechny mnou používané programy fungovaly, ale "pomalost" a občasné zamrznutí mi vadilo.
S verzí LVSW z 26.3. nemám absolutně žádný problém a je mnohem stabilnější.
R.
Martin Ráž Hoch (1832)|12.4.2007 00:12
Martin Ráž Hoch (1832)|12.4.2007 12:02
K Radio 1.40.30.00:

- Kdo ho ještě nemá, šup tam s ním;)
- Jak psal urys, tak všichni chválí výrazné zvýšení výdrže baterie
- Objevili se i popisy problémů (zasekávání, ztráta signálu), ale mě se nepotvrdilo a převládají slova chvály na XDEV

K LVSW 20070408:

Mohu vřele doporučit - z mého pohledu (čistě subjektivního) je ROM:
- stabilní
- rychlá - po plné instalaci všech SW, sesynchronizování - složka "/Windows" za 2,5 vteřiny(!), v základu něco pod 2 sec.
- dle mě srovnatelná s chváleným buildem 20070326
- konečně nový A2DP ovladač a funkční wi-fi (přídavný fix, když máte problém v základu)

Proč LVSW obecně?:

- LVSW na tom maká, maká rychle a dobře
- Je za ním něco vidět (teď mám na mysli jak spokojené uživatele, ale i počet řešených problémů v každém dalším buildu)
- Opravdu široký záběr fixů, patchů, novinek v podobě SPL atd.
- Necpe do ROM sebou preferovaný 3rd party SW (každý máme svoje, tak proč se zbytečně přizpůsobovat?!)
- Kladen důraz i na nové verze OEM softwaru (smartdialing, MMS, camera atp.)
- Je transparentně a srozumitelně popsáno, kompletní historie vývoje

- Zkrátka tyhle ROM mi přijdou osobně tak nějak nejvíc profesionální, ale je to můj dojem.
Martin Ráž Hoch (1832)|12.4.2007 16:35
Duttyho WM6 premium (8. 5. 2007)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301741

Verze vanilla/medium/full

Duttyho build doporučuji nebrat, příliš stížností:(
Martin Ráž Hoch (1832)|20.4.2007 23:55
Radio 1.41.00.10

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=303378

PROTOCOL: 32.74.7020.18H
KMRX: 3.2.7020
HTC_BOOT: 0108
QC_BOOT: 0035
DATE1: 03/Apr/2007
DATE2: 17/Aug/2006
JNAND: 07.00.13 02/Nov/2006

Volat volá, 3G jede... to je zatím exaktně zjištěno:)
Více nevím, o pocity se podělím buď až nějaký získám a nebo sledujte XD.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.4.2007 17:30
Flash jednotlivých částí ROM přes MTTY

Tak jo, tak jo, máte asi pravdu - je faktem, že fakt už mám z toho hlavu v pejru:)... takových flashů za sebou, to je o zdraví:D.

Jedna věc - asi jí budete znát, ale mě to hodně pomohlo, když jsem teď nahrával IPL a SPL - nemusel jsem je blbě kompilovat, ale nahrál jedním vrzem na čisto přes MTTY.

Memory mapa

Fake Address Size Description
0x50000000 0x20000 IPL
0x50020000 0x40000 SPL
0x500e0000 0x40000 MainSplash
0x50140000 0x40000 SubSplash
0x501a0000 ~64Mb OS
0x57500000 0xaaa000 ExtROM

0x80000000 0xd80000 Radio?
0x80100000 0x20000 radio bootloader?

Instrukce pro použití mtty.exe vypadají takto:

USB>task 32
Level = 0
USB> lnb IPL.nb 50000000
USB> task 8
Martin Ráž Hoch (1832)|22.4.2007 01:30
Flash ROM z paměťové karty

1) Stáhněte si příslušnou ROM (ať už GSM, OS, SPL atp.) pro vaše zařízení.
2) Z dané ROM si zkopírujte (někam) zdrojový soubor *.nbh - např. RUU_signed.nbh. Nebudeme teď řešit kompilování, či dekompilování nbh souborů, ale připravenou ROM pro flash.
3) Přejmenujte soubor na HERMIMG.NBH.
4) Nakopírujte tento soubor na paměťovou kartu (nemusí být prázdná) do rootu.
5) Dejte kartu do Hermese;)
6) Starý dobrý trojhmat pro SPL - OK (levý bok) + POWER (pravý bok) + reset stylusem
7) A teď, pokud souhlasí CID dané ROM s CID vašeho zařízení (v případě SuperCID je to nasnadě), tak by mělo místo typické tri-kolóry naběhnout menu pro nahrání ROM. Potvrďte OK a jede to...

Na daný návod nikdo neposkytuje záruku, pokud se pro tento postup rozhodnete, riskujete třeba ztrátu záruky, nebo zničení vašeho zařízení;)

Osobně je to ale prověřené a funguje.
Výhodou tohoto postupu je, že neriskujete ztrátu spojení v průběhu flashování (což může mít kritické následky), je to rychlejší a lze toto provést i při absenci PC (za určitých předpokladů).

Doufám, že to někomu pomůže a nikomu neuškodí:D
gulii (140)|22.4.2007 17:49
20070422_RUU_Hermes_WWE_3.30.0.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=303607

Popis
- Opraveno GSM/GPRS/EDGE
- Opraveny všechny OEM-SW problémy
- Opraveno ubývání paměti
Martin Ráž Hoch (1832)|22.4.2007 22:12
Windows Mobile VI Pro – Black 2.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=303611

Popis
- Oficiální Windows Mobile Live
- Odebrán HTC Boot Splash
- Nová WM VI Black bootovací obrazovka
- VOIP
- Odebrána Windows Customer Experience
- PIM Backup
- TaskMan + RegEdit, HTweakC, and VJ utils stále zůstávají
- Registrové úpravy pro zvýšení výkonu + úpravy z Black 2.0
- Odebrán Windows Update
- 3G Video Dialer
- Rychlý 4 MB pagepool
- Černý Comm Manager
- Odebrán HTC Softkey Changer
- SIM Manager 5.3
- Odebráno ClearVue PDF
- Odebrán Transcriber (dostupný separátně)
- Wifi Bubble Fix
- Goodlink Works v4.9.3.21
Martin Ráž Hoch (1832)|23.4.2007 01:42
Duttyho Windows Mobile 6 Premium v2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=303665

OS Build: 17741.0.2.1
IPL: 1.04
SPL: 1.40.Olipro
Radio: 1.41.00.10
urys (402)|23.4.2007 10:19
Martin Ráž Hoch (1832)|23.4.2007 10:30
Bigstorage

Jo, tohle je ověřený postup a funguje. Vím že v původních verzích LVSW Big Storage byl, ale v některých případech způsoboval při flashi white screen seknutí.

Já osobně už měl, ale nepřináší mi to takovou přidanou hodnotu - v paměti toho opravdu moc nemám, jsem skromný:D a opravdu mi stačí klíďo i kolem 40 MB.

Jinak už jsme to s Urysem probírali... a ve světle posledních událostí:D se o tom můžeme pobavit všichni - protože HR mě opravdu baví:D

Jsem línej:) a nechtělo se mi pokaždé instalovat aplikace. Tak jsem je nainstaloval na paměťovou kartu, zazálohoval jsem si Start Menu z /Windows (jen tyto aplikace) a při každém HR mám tu větší část už na kartě a jenom zkopíruji Start Menu do Windows a je nainstalováno. 100% to nefunguje u všech aplikací - mě to jede u těchto - Hitchhicker, IDOS, iGO, PEAK KapesniSlovnik, KeePass, OmegaOne Calculator, QIP, Skype, Total Commander, CIA World Factbook, XnView...
Martin Ráž Hoch (1832)|23.4.2007 21:08
LVSW 20070423 Hermes WWE 3.30.0.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=303798

Description
- opraveny zvuky!!!
- Opraveny chyby TweakUI
- Opraven SmartDial
Martin Ráž Hoch (1832)|24.4.2007 11:04
Inu, mám tu odpověď od pofa - jak zjistit page pool?

Check your Total Program Memory available before and after modifying the pagepool:
Smaller page pool == bigger mem available

Takže bohužel nic nového, čekal jsem něco přesnějšího:)
urys (402)|24.4.2007 16:23
:!: LVSW 3.30.0.1

Takže vážení, s těžkým srdcem se s touto ROMkou (3.30.0.1) rozloučím neb se mi dnes již po druhé stalo, že se mi neprobudil telefon při příchozím hovoru, nereagoval na power button a druhé straně to vesele vyzvánělo, s 3.24 se mi to nestalo ani jednou. Konzultoval jsem to i s MRH a tomu to dneska udělalo taky ... bohužel si nemůžu dovolit být na telefonu nedostupný a ještě o tom nevědět.

MATRAD měl pravdu, vydržet týden a když se osvědčí tak šup tam s ní ...

Alespoň si zdokonalím repack na big storage a svoje instalační procedury ;)
matrad (267)|24.4.2007 18:01
:!: Flashování nových ROM - doporučení

Pratelee, necpete tam hned nove rom, jen co vylezou, MRH s urysem to potvrzuji take, vydrzte nebo ctete XDA, nebo pockejte co se zde objevi ;) Soukrome dotazy jsou zbytecne, ti co jsou timto flashovanim proflakliii to sem stejne povesiii :)
Martin Ráž Hoch (1832)|25.4.2007 19:14
nová ROM LVSW 20070423 má problémy s Page Poolem, jedná se o verzi lite.

Doporučuji (doporučujeme) normální verzi.
Urys ještě zkoumá dopad BigStorage...

EDIT: Jop, jinak je ale nova rom vice nez stabilni, vzhledem k tomu, ze je Hermes ma kapesni kancelar, jsem zatim nenarazil na sebemensi problem:)
Martin Ráž Hoch (1832)|26.4.2007 23:26
LVSW 20070423 Lite s Page poolem po druhe

Tak jsem zkusil jiný HEXa editor, jak bylo doporučeno na X-DEV jako jeden z možných problémů.
Zatím to jede - zkusim s tim pár kejklí, použít plně v terénu a zítra dám echo. Podle subjektivních pocitů mi to fičí docela hodně rychle.

EDIT: Možná to tím opravdu bude:) Zatím ani jeden zásek, ba naopak...
Martin Ráž Hoch (1832)|29.4.2007 00:43
CABy pro výkon Black Edition 2.5

Aby všichni věděli o co jde, tak Jasjamming představil pro svou WM6 ROM Black Edition 2.5 customizační CABy, které upravují výkon zařízení. Celá věc ovšem není nic jiného, než stará známá změna hodnot v registrech. Nic vám nebrání užít tyto modifikace na jakékoliv WM6 ROM (bez záruky) a nebo to udělat ručně v registrech bez instalace. Jedná se konkrétně o tyto registrové změny:

Vyrovnávací paměť pro souborový systém (A)
HKLM\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit = 8192
Vyrovnávací paměť pro fonty (B)
HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache = 1
HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize = 4096

Hodnoty pro Black Edition CABy (pro jistotu jsem je rozebral)
Buzzing verze: A=32768; B=16384
Performance verze: A=32768; B=8192
Memory verze: A=2000; B=16
Default verze: A=8192; B=4096

Já osobně také měním, ale na jiné hodnoty (A=16384; B=4096). Velký výkon se opravdu hodně odrazí na volné RAM a někdy to může být na škodu...

EDIT: Ok, jdu to trochu prozkoušet:)
Martin Ráž Hoch (1832)|29.4.2007 17:32
Pro ostatní s LVSW 20060423:

Dnes jsme na to narazili s Moole - je pravda, že u nové ROM není implementován ATI Imageon FIX, který v původní historii byl, ale nevím proč byl z další verze vyjmut. Pokud chcete, naleznete jej zde.
K čemu slouží - znát je to například u přehrávače videa TCPMP, který umí využít HW akcelerace ImageONu. No kdo umí anglicky, přečte si na odkazovaném zdroji. Já osobně používám, ale spíš jen tak pro jistotu, video moc nepřehrávám;), ale jinak to může odstranit nepěkné trhání;).

K Black Edition performance mod:

Vyzkoušel jsem nastavení ve verzi PERFORMANCE a kromě jednoho zaseknutí (ráno při spuštění budíku - bůhví, co Hermes přes noc dělal) mohu doporučit. Ostatně, zkuste v registrech upravit sami, vrátit to můžete bez HR, takže prakticky je to docela bezpečné:) (bez záruky!!!)