Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

soft pro zalohovani

carbik_ce4you (132)|24.11.2006 10:48
zdravicko,
zajima me, jaky osvedceny soft pro zalohovani pouzivate, na jake verzi ROM a s jakymi uspechy. (A701)

SPB i Sprite mi dela problemy pri automatickem zalohovani - ani jeden program neni schopny zarizeni sam restartovat pri zalohovani podle casu, pokud vyvolam rucni zalohovani, tak se SPB nakonec bez problemu restartne.
SilverHand (56)|24.11.2006 10:52
Osobne ma SPB Backup 1.5.1 a jsem s nim maximalne spokojeny. Ted hodne zkousim s MIOem a vzdycky to HARD RESETNu a obnovim zalohu abych prez den mohl fungovat. Vse je OK po zaloze. Nevim s tim automatem, protoze automaticka zaloha mi prijde dost neprakticka. Ale na forech jsem se docetl, ze to dela "crackla" verze SPB. Pokud to nemas koupeny,tak to bude asi tim.
carbik_ce4you (132)|24.11.2006 10:57
Nahodou si myslim, ze o automaticke zalohovani je prakticke, vzdy kazdy den ve 3hod rano se mi pustila, zaloha se ulozila na kartu (zachovaval jsem max 2 zalohy).
Ale toto mi fungovalo na mem starem PDA, u MIA mam ten problem, ktery jsem psal (a crackem to nebude - nepouzivam).
SilverHand (56)|24.11.2006 11:26
Mno pak je tedy asi problem v ROMce, kterou mas. Ja to mam na R65 ofiko od MITTAC. Taky jsem uz psal na fourpages, ze spousta problemu je zpusobena i tim, ze po flashovani nikdo neprovede HARD RESET. Doporucuju ho udelat i po FULL IMAGE Flashi, aby se vycistil user disk s nastavenima...mozna bejt tebou tak zkusim dat HARD RESET a nainstalovat jen SPB a zkusit ten automat. Pokud to bude tim, tak mas vyhrano ale budes muset vse znova nainstalovat. Protoze se obavam, ze pokud obnovis zalohu tak se ti tam vrati zpet i ty veci, ktere mohli zpusobovat tu nefunkci....nic vic me nenapada. Jo jeste jakou verzi SPB mas? 1.5.1? Pokud jenom 1.5 tak upgraduj!
carbik_ce4you (132)|24.11.2006 11:30
No, hlavne budu muset upgradovat ROM, mam verzi: R64.3.101.0901.1

Na starem stroji jsem si kuchtil svou ROM, ale tady do toho budu muset jeste proniknout, zatim mi "FULL IMAGE Flashi" nic nerika.

to zas bude dotazu...
dik
SilverHand (56)|24.11.2006 11:32
Ta R64 je dobra a kdyz si stahnes primo z www.mio-tech.be ten jejich ofiko ROM, tak by ti to rovnou melo jit flashnout bez problemu. Je to EXE soubor do PC, jen pripojis MIO a spustis ho a ono se to provede. Je tam i manual. Hlavne si to po tom co dobehne FLASH a MIO se ti restrtuje -jeste jednou HARD RESETUJ!

EDIT: http://www.mio-tech.be/en/support/A701-downloads.php
carbik_ce4you (132)|24.11.2006 15:44
tak ta ROM R64 je vlastne R65, proto upgrade odmita a se zalohovanim taky najsem sam, jak jsem nasel na tomto foru:

http://www.fourpages.co.uk/mioA701/viewtopic.php?t=1435&postdays=0&postorder=asc&highlight=r64++101+0901&start=15
a tady:
http://www.fourpages.co.uk/mioA701/viewtopic.php?t=1148&highlight=spb+backup


Bug:
SPB Backup (1.5.1) No longer automatically resets the device after a scheduled backup. It seems to put it into a funny mode whereby the back light will no longer function - You have to hit the soft reset button.


njn, co by jsme chteli za ty prachy...
carbik_ce4you (132)|27.11.2006 08:31
Zkousim ted tu 14-ti denni verzi Sunnysoft Backup Manager a zatim to funguje, ale dam tomu jeste tyden cas...
Bylo by to reseni pro nas s podobnym problemem
M66 (116)|27.11.2006 09:27
Carbik: zkoušel jsi se Sunnysoft backup i obnovu ze zálohy? Já jsem to zkoušel, po HR jsem si říkal, že mám vystaráno. Sice se snad vše obnovilo, ale nefungoval GSM modul. Takže jsem HR zopakoval a MIO krmil "ručně".
trubka_ce4you (32)|27.11.2006 12:55
[QUOTE="M66"] Sice se snad vše obnovilo, ale nefungoval GSM modul. [/QUOTE]
Tak to se mi stalo také, ale s SPB Backup - nevolal jste náhodou při obnově? Já totiž přijal při obnovování hovor a po restartu obnovy pak také nešel, provedl jsem obnovu ještě jednou (nikdo naštestí nevolal) a pak o.k.
Martynez (206)|27.11.2006 14:53
Při zalohovani je samozrejme nejlepsi GSM vypnout...
Zrovna tak pri defragmentaci Pocket mechanicem... a dalsich, delsich, systemovych procesech