Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ochranné fólie - potrebujeme ich?

skyvlado (72)|17.1.2004 14:08
Cyklus výmeny PDA užívateľom sa skracuje, hlavne pod tlakom výrobcov. Tí nás zaplavujú novými modelmi s novými technológiami v stále kratších intervaloch. Má z tohto pohľadu význam aby bolo PDA po viac ako roku/dvoch ako "nové"? Aký je Váš názor, potrebujeme používať ochranné fólie na displeje?
Blekota (120)|17.1.2004 14:53
mam ipaqa 3870 uz 2 a pol roka a nikdy som foliu nepouzil a raz mi dokonca padol na display aj zeravy vajgel z cigarety - trochu sa asi 2mm stvorcove roztopili ale na funkciu to nemalo ziaden vplyv - aj na tej roztopenej ploche funguje dotyk; riadim sa heslom veci su mojim sluhom a ja ich panom; nechapem ludi co donemoty lestia svoje auto a ked najdu skrabancek tak si trhaju vlasy; uzivaj si zivot aj svoje pda, moje v puzdre nikdy nebolo-asi preto lebo je vtedy 2x vacsie a na funkcnost to nema doteraz po vyse dvoch rokoch ziaden vplyv.
m.sachl (153)|18.1.2004 10:44
[QUOTE="skyvlado"]Cyklus výmeny PDA užívateľom sa skracuje, hlavne pod tlakom výrobcov. Tí nás zaplavujú novými modelmi s novými technológiami v stále kratších intervaloch. Má z tohto pohľadu význam aby bolo PDA po viac ako roku/dvoch ako "nové"? Aký je Váš názor, potrebujeme používať ochranné fólie na displeje?[/QUOTE]

no imho pokud se pda budes chtit zbavit pripadnou prodeji, pak je pouzivani folii vhodne... jinak zalezi na tobe, nepouzivani folii asi na zivotnost nebude mit zasadni vliv ;)

...na druhou stranu zkusenost, kterou popisuje johnypaq, je uz asi trosku extremni a priznam se, ze i kdyz jsem ja PANEM sveho pda a on mim sluhou, mam ho pomerne rad a alespon pouzdrem ho chranim. uz jen proto, ze muj ipaq v pouzdre od krusellu jeste vice ziskalo na eleganci. ;) a roztaveny display bych asi s nim tezce nesl, jako zhavy popel v bote :) :) :)

Martin S.

btw: kdyz pouzivam folie, tak hlavne o dovolene a pri pobytu venku (prece jen prach a drobny pisek naneseny za vetru funguje jak smirek) a delam si je z folie do laserovych tiskaren (jako asi hodne lidi tady - jsou sice rychle poskrabane, ale zase stoji par korun)
sabak_ce4you (59)|24.1.2004 17:07
Ja ochranny folie pouzivam, stoji to 100Kc za 3 folie u C.P.A. a zatim jsem si vystacil s 1 folii na PDA pro celou dobu zivotnosti. A nasledny prodej PDA je vzdy jednodussi- ja bych si treba PDA se skrabancem nekoupil- vztekalo by me to. Stejne tak tu folii mam na displeji fotaku a na mobilu, oboji uz me uchranilo spouste skrabancu.
Adam