Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA a instalace na kartu

Honza1_ce4you (5)|17.1.2004 00:56
Zdravim,

mam MDA teprve kratce a pamet 32mb je opravdu malo. V diskusi jsem se docetl, ze aplikace lze instalovat i na pridavnou kartu. Chtel bych se ale zeptat jak. To se nastavuje nekde v activesyncu? Pokazde kdyz isntaluji nejakou aplikaci z PC, tak se mi nahraje do zakladni pameti :( Napriklad takove Age Of Empires mi pak zaberou pamet kompletne celou... Pak bych se chtel jeste zeptat jaky typ karty by byl vhodnejsi zda SD, nebo MMC, jestli se nejak lisi treba v rychlosti zapisu, cteni ci tak.... Diky.
Seifert (156)|17.1.2004 14:30
Pro instalaci na kartu si stáhni utilitku CABinstl. Ta pak dovolí zadat jako cestu kartu. Co se týká typů karet, je to skoro jedno. SD je rychlejší (lehce), dražží a dá se zamknout proti zápisu. Já osobně mám MMC a naprosto mi to vyhovuje. Když oželíš zamykání karty, tak to jinak ani nepoznáš ....

Sajfi
Honza1_ce4you (5)|17.1.2004 15:18
Diky za radu. O te utilite jsem nevedel. Co ale v pripade, ze je aplikace zabalena v instalatoru *.exe, nebo *.msi pro PC a instalue se pres Active Sync? Je i tam nejaka moznost zmenit cestu a instalovat na kartu:?:
Seifert (156)|17.1.2004 18:16
[QUOTE="Honza1"]Diky za radu. O te utilite jsem nevedel. Co ale v pripade, ze je aplikace zabalena v instalatoru *.exe, nebo *.msi pro PC a instalue se pres Active Sync? Je i tam nejaka moznost zmenit cestu a instalovat na kartu:?: [/QUOTE]

No, většinou i když to je v tomhle tvaru, tak se z toho nakonec ten CAB vybalí, takže by to mělo fungovat ... :-) Kdyby bylo nejhůž, koukni do tempu, vem přímo ten CAB, nakopíruj do MDA a spusť to přímo odtamtud ...

Sajfi
PavelR. (2184)|17.1.2004 18:25
... rovněž instaluji většinu SW z cab souboru a zmiňovaná utilita CABInst je v tomto případě velmi užitečná.

Další způsob instalace z PC na kartu (kromě vybalení/nalezení cabů z původního souboru) je kliknutí na tlačítko "Ne" při instalaci přes ActiveSync. Pak budete dotázán, zda chcete instalovat do "Main memory" nebo "Storage Card" (je-li v zařízení).

PavelR.
Ruka_ce4you (86)|22.1.2004 23:57
[QUOTE="PavelR."]... rovněž instaluji většinu SW z cab souboru a zmiňovaná utilita CABInst je v tomto případě velmi užitečná.

Další způsob instalace z PC na kartu (kromě vybalení/nalezení cabů z původního souboru) je kliknutí na tlačítko "Ne" při instalaci přes ActiveSync. Pak budete dotázán, zda chcete instalovat do "Main memory" nebo "Storage Card" (je-li v zařízení).

PavelR. [/QUOTE]

A dalo by se nejak udelat, abych nemusel onen cab hledat a primo pres AS si urcil kam se ma na karte instalovat. Existuje nejaka takova aplikace primo pod win?
Za odpovedi diky
taja_ce4you (127)|23.1.2004 00:29
Mě to nabízí i možnost instalace na STORAGE (MDA II).
Můžu instalovat i tam?
JT
PavelR. (2184)|23.1.2004 07:46
[QUOTE="Ruka"]
A dalo by se nejak udelat, abych nemusel onen cab hledat a primo pres AS si urcil kam se ma na karte instalovat. Existuje nejaka takova aplikace primo pod win?
[/QUOTE]

... myslim, ze ne (alespon o ni nevim).

PavelR.