Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

activesync cez bluetooth

eshus (33)|22.11.2006 10:10
Vcera som si kupil bluetooth usb kluc, ktory som chcel vyuzivat hlavne na synchronizaciu mojho MDA II s PC a vyuzivanie internetu cez BT. No stale sa mi to nedari rozchodit. Precital som si tu uz vsetky mozne diskusie ohladom tohoto, no nic nepomaha. Mam BT Toshiba, tak sa aspon tvari, ked som nainstalioval jeho drivery z prilozeneho CD. Inak je to znacka Epox. V komunikacii s PC problem nebude, pretoze som cez software, ktory bol na CD bez problemov poslal z mojeho MDAII na PC subor. Len ten ActiveSync je stale mrtvy, ci uz nastavujem COM4 alebo COM5, stale nic :(( Mam WM2003SE ROMku 2.06.100a
Uz som skusal aj update ActiveSyncu na 4.2, no bez vysledku. Neviem kde je chyba. V MDA mozem nastavit iba COM4 ako Inbound port a COM5 ako Outbound port. Pls poradte. :dead:
Dakujem
dort (1212)|22.11.2006 12:27
v Bt managaru na PC je PDA přiřazen jaký COM port?
eshus (33)|22.11.2006 12:46
no prave som to rozbehal :) sice nie doma ale v praci, no hlavne, ze to funguje. Asi bol problem v ovladacoch BT. Tu v praci som pouzil klasicke windows ovladace a fachci to v poriadku, mam nastaveny port COM5 v PC a pripajam sa cez AS v PDA. Taraz uz len musim docielit, aby mi to rovnako fungovalo aj doma, kde musim odinstalovat originalne ovladace a dostat tam zasa klasicke xp ovladace, dufam, ze sa mi to podari!
eshus (33)|24.11.2006 12:47
takze som to v pohode rozbehal aj doma a chcem sa s vami o to podelit. Zistil som, ze problem bol v ovladacoch k mojemu BT. V podstate staci pouzit klasicke Winxp ovladace. Problem vsak moze nastat s COM portami ako to tu uz kedysi popisoval Beecher. Mne to fungovalo v praci v pohode, pretoze som mal hned nastavene spravne COM porty a to COM4 vystup a COM5 vstup, presne tak ako to podporuje moje MDA II (samozrejme tam je obratene poradie COM4 vstup a COM5 vystup).
Problem, ktory som mal doma sa tykal uz potom iba portov, kedze som odinstaloval ovladace, ktore boli k BT a nainstaloval klasicke WinXP. Mne tam vzdy davalo porty vyssie a to COM13 a COM14, ktore som vsak nasledne v Regedite upravil na COM4 a COM5 a po restarte to ficalo :D
Beham po byte a netujem :cool: