Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Review of Windows Mobile 6.0 for PPC (Crossbow) operating system [mobile-review.com]

Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 18:04
Ruský server mobile-review.com přinesl dnes velký článek o chystaném operačním systému Windows Mobile 6.0 for PPC (Crossbow) i s velkou spoustou screenshotů. Umíte-li anglicky koukněte sem, pokud vládnete ruštině, odkaz pro vás je tady.




Za upozornění děkuji uživateli enthusaab
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 19:33
Takže právě jsem byl upozorněn na nejdu nepřesnost v článku i v nadpise: Crossbow není název pro nový OS WM 6.0, ale pro to, co by se mělo jmenovat WM 5 SE. Takže pardon, ale chybička není na naší straně.
Bohumil Stejskal (414)|21.11.2006 20:21
Crossbow bude Photon :cool: :yes:
chaska (16)|21.11.2006 22:01
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Takže právě jsem byl upozorněn na nejdu nepřesnost v článku i v nadpise: Crossbow není název pro nový OS WM 6.0, ale pro to, co by se mělo jmenovat WM 5 SE. Takže pardon, ale chybička není na naší straně. [/QUOTE]

Jenom bych dodal....bylo to napsané dobře, ale! Vždy je nějaké ale. Crossbow bude nejpravděpodobněji WM 6 ...a kdo si počká, ten se dočká:

Dnes seznámíme čtenáře s novým mobilním operačním systémem od Microsoftu, který má pracovní název Windows Mobile Crossbow. Nejpravděpodobněji, že obchodní název s tímto OS stane se Windows Mobile 6.0, ale to se definitivně potvrdí až v moment oficiálního oznámení. S předchozí verzí Windows Mobile společnost přešla na novou variantu číslování, místo let se používají čísla 5.0, 6.0 a tak dál. Zajímavé je, že prozatím druhé číslo v čísle se nepoužívá. Prozatím jsme nespatřili, například, verzi Windows Mobile 5.2 nebo 5.3, pro hodnotu (to jsem nepochopil) i modifikace se používá různá verze balíků AKU (Adaptation Kit Update).

Nový operační ............ nosí kódové jméno Windows Mobile Photon, která se objeví nanejvýš za dva roky. S výrobou nových verzí výrobků Microsoftu, včetně MS Windows Vista, MS Office 2007, MS Exchange 2007, softwarový gigant nemohl pustit obnovenou verzi Windows Mobile. Právě na podporu funkcí MS Exchange 2007 ................ve Windows Mobile 6.0. Jako i dříve, zůstane dělení na WM for Pocket PC i WM for Smartphone, to je rozdělení pouze ve WM Photon. Dnes hovoříme o verzi pro Pocket PC, s verzí pro Smartphone se seznámíme později.

A k tomu bych jen dodal: Stejně nejdůležitější čudlík, bude stále hojně používaný "RESET". :yes:
krabicka3 (361)|22.11.2006 00:40
Tak ctu ten clanek o Crossbow a musim rict, ze jsem si ani u jednoho zlepseni nerekl:"Jo, tak tohle bych chtel!"
Ja jsem spokojeny s WM5, takze i zde uplatnuji "krabickuv zakon" :) :
Funguje ti vsechno jak ma? Je pravda, ze nova verze neprinasi nic navic co bys opravdu potreboval? Pokud je odpoved v obou pripadech ANO, zaver je jasny - neupgradovat.
Musim rict, ze uz jsem vyrostl z toho upgradovat jenom kvuli pocitu, ze mam to nejnovejsi, a ze mam za zkratkou "ver." vyssi cislo nez ostatni.
_blackBone (271)|22.11.2006 09:49
presne tak, mam wm5 a kdyz u pritelkyne chytim do ruky jeji nynejsi ( moje byvale ;) ) wm2003se, kladu si otazku, proc jsem vlastne vyplazl tech 12.000 za nove zarizeni?
pri precteni linku me opravdu nic nenadchlo, jen jsem si rikal, co je to tam za novou funkcnost s tou sipkou ... nez mi doslo, ze je to oznaceni serveru, aby jim to nikdo neukradl ;)

co me vazne vadi je jen drobnost - nemoznost editovat kategorie, ktere se pouzivaji v kalendari a o tom neni v clanku ani slovo ...

EDIT: mimochodem tady je ceska varianta clanku...
Tomáš Kubec (749)|22.11.2006 14:33
Tady máte ještě jednu CZ verzi
VoDo (87)|25.11.2006 10:23
bude jen zmena barvicek, nebo vylepsej programy, ktery jsou stejny od roku 2000? mail, prohlizec fotek, ie, prehravac hudby, videa a vlastne vsechno defaultni od ms je bez vetsi zmeny.
Wuffi (1599)|25.11.2006 10:35
Dovoluji si nesouhlasit. Inbox samozrejme mezi jednotlivymi verzemi doznal zmen, samozrejme i IE, i ten hloupy prohlizec obrazku, i Pocket Office. Pokud jsi prosel vsemi verzemi systemu od PPC2000, pochopis.
A hlavne nejvetsi zmeny ve WM5 se udaly takrikajic pod kapotou.