Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 76

Téma: T-mobile Webnwalk, kdo mluvi pravdu ?

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Zdravim,

Prechazim s cislem od Vodafonu k T-mobilu. Dostal jsem k pausalu za zvyhodnenou cenu MDA Compact a k tarifu jsem si nechal aktivovat ono zvyhodneni Webnwalk (surf+). Nicmene nastalo par mensich neshod..

Zarizeni jako takove, i kdyz je vyrabeno primo pro T-mobile s T-mobile softem nemaji prilis v lasce, jelikoz jej temer nikdo neumi pro webnwalk nastavit. Zacalo to v prodejne kdy mi "prodavacka" rekla ze telefon webnwalk nepodporuje, nacez jsem ji odkazal na samolepku webnwalk ktera byla nalepena na krabici Compactu Pak mi rekla ze teda jo podporuje.

Nyni si dovolim rozdelit "pravdy" do nekolika bodu, zajimalo by me, co z toho je pravdive a skutecne. Posledni tyden mi komunikace s T-mobilem prijde neco na styl serialu Fact or Fiction ..

1) Volal jsem na infolinku T-mobile, kde jsem se chtel informovat jake jsou presne podminky pro ono "surfovani" abych neplatil za KB, ale mel jej tedy unlimited. Bylo mi receno ze je uplne jedno pres co se pripojuji, hlavne kdyz mam jako profil pro GPRS pripojeni nastaven TM CZ GPRS Internet. Presne ten byl uz od vyrobce nastaven, tak jsem se tedy vesele pripojoval pres nej, znamenalo by to ale, ze jakakoliv aplikace, za predpokladu ze jeji port neni blokovan primo t-mobilem muze vyuzit pripojeni k internetu.. Budou mi data v tomto pripade uctovana ? Vubec nevim ..

2) Preceetl jsem si par informaci na mobilmanii a nasledne zde a jal jsem se prijit tomu na kloub. Stahnul jsem tedy Webnwalk prohlizec z webu T-mobilu, ktery mi kupodivu nesel nainstalovat. Docetl jsem se ale, ze se da pouzit i normalni Opera mini. Inu nainstaloval jsem operu mini a vesele surfoval, budou mi data uctovana ? Vubec nevim ..

3) Mel jsem cestu kolem prodejny T-mobilu, inu sedel tam nejaky chlapik, rekl jsem si ten by se v tom mohl vyznat. Ten mi pro zmenu sdelil, ze je naprosto jedno pres co se pripojuji, pouze je podstatne mit jako homepage nastavenou nejakou t-zones.cz/pda s tim, ze muzu vyuzivat jak vestaveny IE tak klidne NetFront (ale pouze s touhle nastavenou homepage). Budu v tomhle pripade platit za data ? Tezko rict ..

4) Dalsi zkoumani a nalezeni toho, ze v pripade ze pouzivam operu mini, musim odskrtnout policko s pouzitim proxy a to konkretne proxy.t-mobile.cz kde udajne probiha ona "kontrola" pres jaky prohlizec tam kdo leze.

5) Telefonat na infolinku, "pripojujte se pres co chcete, hlavne at tam neni v profilu napsano WAP". Coz by znamenalo stejne jako v bode 1 ze muzu Compacta napichnout klidne k PC a surfovat pres nej na desktopu, protoze se to vesele pripoji..

Takze asi tak. Momentalne vubec nevim, ktera varianta je spravna. Astronomicke castky na fakture se neobavam, protoze bych jim sel cely webnwalk omlatit o hlavu (maji na webu to ze i pokud byste surfovali jako blazni nezaplatite vice nez ..). Jenze se mi nechce verit, ze by T-mobile nejak nepojistil to, aby si k tomu clovek nemohl pripichnout pc, nebo nepouzival jinou aplikaci.

Nemam zadny duvod nejak "okradat" T-mobile a zneuzivat jeho sluzby, jen si proste potrebuji stahnout mesicne par MB e-mailu pres IMAP4 (sotva 10 MB) par jich odeslat pres SMTP a vyridit par pracovnich veci pres Http. Podivat se na jizdni rad, ci vygooglovat neco duleziteho co budu aktualne potrebovat.

Momentalne skutecne nevim na cem jsem Diky za pripadne uvedeni na spravnou kolej. Omlouvam se, ze diskuzi zakladam, ale prosim o radu a nevim, jestli by mi bylo ve starsich threadech odpovezeno.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

No já jsem měl se zvýhodněním tu zkušenost, že se zvýhodnil hlavně operátor. Jsem v jádru na tyhle datové srandy opatrný a proto jsem volal na operátora na prověření nastavení mobilu (MDA Vario) Nastavili jsme všechno a bylo mi sděleno, že když prohlížeč Opera zlobí, že můžu klidně používat interní IE. Taky mi bylo sděleno, že třeba Skype můžu vesele používat. No co Vám mám povídat - radost jak cip! Jenže se blížil konec účtovacího období a něco mi říkalo, abych to ještě jednou prověřil. Taky jsem opět volal operátora a čím mě asi tak překvapili? Snad jen tím, že jsem prosurfoval za čtyři dny 770Kč. To jsem si ale nenechal líbit a vyřval jsem jsem si dobropis. Naštěstí. Nakonec to dopadlo tak, že Surf+ jsem zrušil a neinternetuju.... Takže tak to vidím já...

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Tak to je neprijemne ..

Ja jsem ale prachazel prave kvuli tomu, abych internet pouzivat mohl. Cili me nezajima nesurfovani vubec ale jak surfovat aby to bylo v ramci toho co si mesicne zaplatim.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

byt vami,tak bych si dal velky pozor na dalsi vyuctovani,pac co vim,tak u surf plus je zdarma pouze serfovani pres operu mini aka webnwalk,vsecko ostatni je tvrde zpoplatneno...pres tu vyssi verzi tarifu mate k dispozici zdarma surfovani pres operu mini,10 mega pro stahovani pres internet.t-mobile.cz (trebas i pres notebook) a zdarma stahovani pres protokol pop3 ci imap4...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

byt vami,tak bych si dal velky pozor na dalsi vyuctovani,pac co vim,tak u surf plus je zdarma pouze serfovani pres operu mini aka webnwalk,vsecko ostatni je tvrde zpoplatneno...pres tu vyssi verzi tarifu mate k dispozici zdarma surfovani pres operu mini,10 mega pro stahovani pres internet.t-mobile.cz...sorry za zdvojeni...

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od kubisz
    byt vami,tak bych si dal velky pozor na dalsi vyuctovani,pac co vim,tak u surf plus je zdarma pouze serfovani pres operu mini aka webnwalk,vsecko ostatni je tvrde zpoplatneno...pres tu vyssi verzi tarifu mate k dispozici zdarma surfovani pres operu mini,10 mega pro stahovani pres internet.t-mobile.cz...sorry za zdvojeni...
    Mno to je fajn, ale opera mini mi jde, nejde mi webnwalk. Otazkou je, jak pak budu trebas obhajovat to ze mi neco tvrdili na infolince ..

Samozrejme ze si na vyuctovani pozor dam, trochu me stve, ze se nekde neda zjistit jak jsem na tom aktualne s temi daty :/

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

Aktuálně to nejde, ale se zpožděním 24-48 hodin se to dá zjistit zavoláním na operátora. Tak jsem se taky dozvěděl o té pálce k zaplacení.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

no to co Vam tvrdi na infolince samozrejme dokazete tak maximalne, ze si je nahrajete (i kdyz na zacatku tvrdi, ze hovory mohou byti monitorovany), stejne to dopadne tak, ze se omluvi za svou/sveho operatora/ku a to je tak vse...ja jsem taky chtel kdysi vedet, jestli se mi data spravne uctuji (jestli jedu pres WAP, ci pres INTERNET) a to mi na IL jeste nerekli...vysledek je proste ten, ze pokud se nic nezmenilo, tak u surf + je zdarma pouze surfovani pres operu mini (1,2, mozna 3) a pres ten jejich webnwalk, jinak je vse zpoplatneno!!!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2003

Tak já taky čekám na první vyučtování. V každém obchodě T-Mobile, na infolince,.. ti řekne každej něco jiného. :O Já to pochopil tak, že na mobilu používám aplikaci WebnWolk a v MDA by měl jít používat vestavěný IE. Ale pak netuším, jak poznaj, že jedu z MDA. nebo PDA přes BT a mobil s GPRS. No uvidíme. Už netrpělivě kontroluju schránku.

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od strojvudce
    Tak já taky čekám na první vyučtování. V každém obchodě T-Mobile, na infolince,.. ti řekne každej něco jiného. :O Já to pochopil tak, že na mobilu používám aplikaci WebnWolk a v MDA by měl jít používat vestavěný IE. Ale pak netuším, jak poznaj, že jedu z MDA. nebo PDA přes BT a mobil s GPRS. No uvidíme. Už netrpělivě kontroluju schránku.
    Tak tohle je presne ma situace. presne na to jsem narazel, ze si pak muzu teoreticky surfovat pres cokoliv. a zaroven vlastne ne. Pak je jeste otazka jestli pres operu mini musite mit vyple proxy nebo ne

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

a Vy tedy tvrdite, ze kdyz si do prohlizece zadam proxy z opery, tak mi to pofrci taktez zdarma??? diky

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od kubisz
    a Vy tedy tvrdite, ze kdyz si do prohlizece zadam proxy z opery, tak mi to pofrci taktez zdarma??? diky
    Ja netvrdim vubec nic jen, ze jsem cetl na t-mbile webu ze v pripade pouziti opery je potreba vypnonut pripojovani pres proxy ..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

opery ci opery mini? je mozne sem vlozit ten odkaz? diky

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Tady to mate :

Kód:
    http://t-mobile.cz/Web/Residential/TarifySluzby/Internet-a-e-mail/webnwalk-light-pro-mda.aspx

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

aha, tak to jo, tohle tam samozrejme nemam...uz jsem myslel, ze by nejakym figlem slo udelat, aby se stahovalo jako pres operu mini, ale v pIE :-)

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 160
    Poslední příspěvek: 26-09-2009, 17:00
  2. Společnost Microsoft již brzo uvede Office Mobile 6.1 pro Windows Mobile 6
    Od Zdenek Malinsky v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-10-2007, 22:29
  3. Norton Mobile Security - nový antivirus pro Windows Mobile
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 6