Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-mobile Webnwalk, kdo mluvi pravdu ?

Hummerman (31)|21.11.2006 16:38
Zdravim,

Prechazim s cislem od Vodafonu k T-mobilu. Dostal jsem k pausalu za zvyhodnenou cenu MDA Compact a k tarifu jsem si nechal aktivovat ono zvyhodneni Webnwalk (surf+). Nicmene nastalo par mensich neshod..

Zarizeni jako takove, i kdyz je vyrabeno primo pro T-mobile s T-mobile softem nemaji prilis v lasce, jelikoz jej temer nikdo neumi pro webnwalk nastavit. Zacalo to v prodejne kdy mi "prodavacka" rekla ze telefon webnwalk nepodporuje, nacez jsem ji odkazal na samolepku webnwalk ktera byla nalepena na krabici Compactu :) Pak mi rekla ze teda jo podporuje.

Nyni si dovolim rozdelit "pravdy" do nekolika bodu, zajimalo by me, co z toho je pravdive a skutecne. Posledni tyden mi komunikace s T-mobilem prijde neco na styl serialu Fact or Fiction ..


1) Volal jsem na infolinku T-mobile, kde jsem se chtel informovat jake jsou presne podminky pro ono "surfovani" abych neplatil za KB, ale mel jej tedy unlimited. Bylo mi receno ze je uplne jedno pres co se pripojuji, hlavne kdyz mam jako profil pro GPRS pripojeni nastaven TM CZ GPRS Internet. Presne ten byl uz od vyrobce nastaven, tak jsem se tedy vesele pripojoval pres nej, znamenalo by to ale, ze jakakoliv aplikace, za predpokladu ze jeji port neni blokovan primo t-mobilem muze vyuzit pripojeni k internetu.. Budou mi data v tomto pripade uctovana ? Vubec nevim ..

2) Preceetl jsem si par informaci na mobilmanii a nasledne zde a jal jsem se prijit tomu na kloub. Stahnul jsem tedy Webnwalk prohlizec z webu T-mobilu, ktery mi kupodivu nesel nainstalovat. Docetl jsem se ale, ze se da pouzit i normalni Opera mini. Inu nainstaloval jsem operu mini a vesele surfoval, budou mi data uctovana ? Vubec nevim ..

3) Mel jsem cestu kolem prodejny T-mobilu, inu sedel tam nejaky chlapik, rekl jsem si ten by se v tom mohl vyznat. Ten mi pro zmenu sdelil, ze je naprosto jedno pres co se pripojuji, pouze je podstatne mit jako homepage nastavenou nejakou t-zones.cz/pda s tim, ze muzu vyuzivat jak vestaveny IE tak klidne NetFront (ale pouze s touhle nastavenou homepage). Budu v tomhle pripade platit za data ? Tezko rict ..

4) Dalsi zkoumani a nalezeni toho, ze v pripade ze pouzivam operu mini, musim odskrtnout policko s pouzitim proxy a to konkretne proxy.t-mobile.cz kde udajne probiha ona "kontrola" pres jaky prohlizec tam kdo leze.

5) Telefonat na infolinku, "pripojujte se pres co chcete, hlavne at tam neni v profilu napsano WAP". Coz by znamenalo stejne jako v bode 1 ze muzu Compacta napichnout klidne k PC a surfovat pres nej na desktopu, protoze se to vesele pripoji..

Takze asi tak. Momentalne vubec nevim, ktera varianta je spravna. Astronomicke castky na fakture se neobavam, protoze bych jim sel cely webnwalk omlatit o hlavu (maji na webu to ze i pokud byste surfovali jako blazni nezaplatite vice nez ..). Jenze se mi nechce verit, ze by T-mobile nejak nepojistil to, aby si k tomu clovek nemohl pripichnout pc, nebo nepouzival jinou aplikaci.

Nemam zadny duvod nejak "okradat" T-mobile a zneuzivat jeho sluzby, jen si proste potrebuji stahnout mesicne par MB e-mailu pres IMAP4 (sotva 10 MB) par jich odeslat pres SMTP a vyridit par pracovnich veci pres Http. Podivat se na jizdni rad, ci vygooglovat neco duleziteho co budu aktualne potrebovat.

Momentalne skutecne nevim na cem jsem :( Diky za pripadne uvedeni na spravnou kolej. Omlouvam se, ze diskuzi zakladam, ale prosim o radu a nevim, jestli by mi bylo ve starsich threadech odpovezeno.
mnehyba_ce4you (26)|21.11.2006 19:00
No já jsem měl se zvýhodněním tu zkušenost, že se zvýhodnil hlavně operátor. Jsem v jádru na tyhle datové srandy opatrný a proto jsem volal na operátora na prověření nastavení mobilu (MDA Vario) Nastavili jsme všechno a bylo mi sděleno, že když prohlížeč Opera zlobí, že můžu klidně používat interní IE. Taky mi bylo sděleno, že třeba Skype můžu vesele používat. No co Vám mám povídat - radost jak cip! Jenže se blížil konec účtovacího období a něco mi říkalo, abych to ještě jednou prověřil. Taky jsem opět volal operátora a čím mě asi tak překvapili? Snad jen tím, že jsem prosurfoval za čtyři dny 770Kč. To jsem si ale nenechal líbit a vyřval jsem jsem si dobropis. Naštěstí. Nakonec to dopadlo tak, že Surf+ jsem zrušil a neinternetuju.... Takže tak to vidím já...
Hummerman (31)|21.11.2006 19:36
Tak to je neprijemne ..

Ja jsem ale prachazel prave kvuli tomu, abych internet pouzivat mohl. Cili me nezajima nesurfovani vubec :) ale jak surfovat aby to bylo v ramci toho co si mesicne zaplatim.
kubisz (1054)|21.11.2006 19:42
byt vami,tak bych si dal velky pozor na dalsi vyuctovani,pac co vim,tak u surf plus je zdarma pouze serfovani pres operu mini aka webnwalk,vsecko ostatni je tvrde zpoplatneno...pres tu vyssi verzi tarifu mate k dispozici zdarma surfovani pres operu mini,10 mega pro stahovani pres internet.t-mobile.cz (trebas i pres notebook) a zdarma stahovani pres protokol pop3 ci imap4...
kubisz (1054)|21.11.2006 19:42
byt vami,tak bych si dal velky pozor na dalsi vyuctovani,pac co vim,tak u surf plus je zdarma pouze serfovani pres operu mini aka webnwalk,vsecko ostatni je tvrde zpoplatneno...pres tu vyssi verzi tarifu mate k dispozici zdarma surfovani pres operu mini,10 mega pro stahovani pres internet.t-mobile.cz...sorry za zdvojeni...
Hummerman (31)|21.11.2006 19:48
[QUOTE="kubisz"]byt vami,tak bych si dal velky pozor na dalsi vyuctovani,pac co vim,tak u surf plus je zdarma pouze serfovani pres operu mini aka webnwalk,vsecko ostatni je tvrde zpoplatneno...pres tu vyssi verzi tarifu mate k dispozici zdarma surfovani pres operu mini,10 mega pro stahovani pres internet.t-mobile.cz...sorry za zdvojeni...[/QUOTE]

Mno to je fajn, ale opera mini mi jde, nejde mi webnwalk. Otazkou je, jak pak budu trebas obhajovat to ze mi neco tvrdili na infolince ..

Samozrejme ze si na vyuctovani pozor dam, trochu me stve, ze se nekde neda zjistit jak jsem na tom aktualne s temi daty :/
mnehyba_ce4you (26)|22.11.2006 06:13
Aktuálně to nejde, ale se zpožděním 24-48 hodin se to dá zjistit zavoláním na operátora. Tak jsem se taky dozvěděl o té pálce k zaplacení.
kubisz (1054)|22.11.2006 08:22
no to co Vam tvrdi na infolince samozrejme dokazete tak maximalne, ze si je nahrajete (i kdyz na zacatku tvrdi, ze hovory mohou byti monitorovany), stejne to dopadne tak, ze se omluvi za svou/sveho operatora/ku a to je tak vse...ja jsem taky chtel kdysi vedet, jestli se mi data spravne uctuji (jestli jedu pres WAP, ci pres INTERNET) a to mi na IL jeste nerekli...vysledek je proste ten, ze pokud se nic nezmenilo, tak u surf + je zdarma pouze surfovani pres operu mini (1,2, mozna 3) a pres ten jejich webnwalk, jinak je vse zpoplatneno!!!
strojvudce (390)|22.11.2006 08:37
Tak já taky čekám na první vyučtování. V každém obchodě T-Mobile, na infolince,.. ti řekne každej něco jiného. :O Já to pochopil tak, že na mobilu používám aplikaci WebnWolk a v MDA by měl jít používat vestavěný IE. Ale pak netuším, jak poznaj, že jedu z MDA. nebo PDA přes BT a mobil s GPRS. No uvidíme. Už netrpělivě kontroluju schránku.:cool:
Hummerman (31)|22.11.2006 09:25
[QUOTE="strojvudce"]Tak já taky čekám na první vyučtování. V každém obchodě T-Mobile, na infolince,.. ti řekne každej něco jiného. :O Já to pochopil tak, že na mobilu používám aplikaci WebnWolk a v MDA by měl jít používat vestavěný IE. Ale pak netuším, jak poznaj, že jedu z MDA. nebo PDA přes BT a mobil s GPRS. No uvidíme. Už netrpělivě kontroluju schránku.:cool: [/QUOTE]

Tak tohle je presne ma situace. presne na to jsem narazel, ze si pak muzu teoreticky surfovat pres cokoliv. a zaroven vlastne ne. Pak je jeste otazka jestli pres operu mini musite mit vyple proxy nebo ne :)
kubisz (1054)|22.11.2006 09:35
a Vy tedy tvrdite, ze kdyz si do prohlizece zadam proxy z opery, tak mi to pofrci taktez zdarma??? diky
Hummerman (31)|22.11.2006 09:53
[QUOTE="kubisz"]a Vy tedy tvrdite, ze kdyz si do prohlizece zadam proxy z opery, tak mi to pofrci taktez zdarma??? diky[/QUOTE]

Ja netvrdim vubec nic :) jen, ze jsem cetl na t-mbile webu ze v pripade pouziti opery je potreba vypnonut pripojovani pres proxy ..
kubisz (1054)|22.11.2006 10:01
opery ci opery mini? je mozne sem vlozit ten odkaz? diky
Hummerman (31)|22.11.2006 10:07
Tady to mate :

[CODE]http://t-mobile.cz/Web/Residential/TarifySluzby/Internet-a-e-mail/webnwalk-light-pro-mda.aspx[/CODE]
kubisz (1054)|22.11.2006 10:19
aha, tak to jo, tohle tam samozrejme nemam...uz jsem myslel, ze by nejakym figlem slo udelat, aby se stahovalo jako pres operu mini, ale v pIE :-)
Hummerman (31)|22.11.2006 10:42
[QUOTE="kubisz"]aha, tak to jo, tohle tam samozrejme nemam...uz jsem myslel, ze by nejakym figlem slo udelat, aby se stahovalo jako pres operu mini, ale v pIE :-)[/QUOTE]

Co tam nemate ? Jeslti se mohu zeptat ? :o) V prodejne mi zase rikali, ze muzu behat klidne pod IE, hlavne kdyz mam Homepage nastavenou na t-zones.cz/pda

:) Takze porad tezko rict. Tesim se na vyuctovani..
kubisz (1054)|22.11.2006 19:39
no zadanej ten proxy server...mam takovy dojem, ze je ale pak zdarma jen to t-zones, ale ostatni obsah je uz taky zpoplatneny...
Hummerman (31)|22.11.2006 19:43
Tak aktualizace ..

Volal jsem na infolinku a ptal jsem se jestli uz tam vidi co jsem "prodatoval"..

Odpoledne jsem googloval ve velkem pres Operu Mini (kolem 800 KB) vypnute proxy jako APN : TM CZ GPRS Internet

Vecer (po osobni navsteve prodejny, kdy mi bylo sdeleno ze muzu klidne pres IE, hlavne kdyz tam bude domovska stranka t-zones.cz/pda) jsem se zkousel jen tak podivat na mail .. pres webmail samozrejme .. nauctovano pry nejakych 16 Kc.

Cili me dosavadni poznatky a hlavne osobni zkusenosti jsou takove ze pres Operu Mini mohu surfovat jak chci .. kdezto pres IE je to zpoplatneno..

Hummerman (31)|22.11.2006 19:48
Coz by samozrejme vychazelo i logicky, protoze timhle zabrani surfovani pres pc nebo pripojenim jeste skypu, icq, mailoveho klienta, irc, apod.

Nekde tam tedy probiha identifikace prohlizece (a to i mimo onu proxy.t-mobile.cz) .

Zkouseno vsechno se Surf+. Po preneseni cisla budu mit Surf and Email + takze tam by meli byt navic zdarma i e-maily pres vestaveny Outlook (rovnez nejdriv otestuji).. Tam mi pro zmenu bylo receno ze existuje nejaka nepsana FUP 1 GB pro ty maily.. Coz ono realne stahnout 1 GB e-mailu je i pri mem nadmernem provozu vcelku nerealne.. Takze me to netrapi. Jsem ale zvedav jaka bude praxe, pokud vyuziju trebas jiny e-mailovy prohlizec :)
ElSoft (1244)|22.11.2006 20:36
něco málo o web 'n' walk se řešilo již zde
kubisz (1054)|22.11.2006 21:51
no ono pujde totiz ne o pouzity prohlizec, ale proste jen o ony protokoly, ktere se pouzivaji (opera, pop3, imap4 atd...)
Hummerman (31)|23.11.2006 06:36
Opera je nejaky protokol ? U Opery mini jde spis o jeji "fyziologii" kdy prohlizec stahuje stranky ze serveru opery miny nebo t-mobile, ne primo z pozadovaneho serveru do pda ..
kubisz (1054)|23.11.2006 07:33
no nejaky protokol to podle me bude...mozna... :-)
Dancer (39)|29.11.2006 15:27
Když to tu čtu, tak si řikám, jak šťastný jsem - mám Internet+ a nějaký Web a chůzi řešit nemusím. :D
kubisz (1054)|29.11.2006 18:02
no tebe jsme tu potrebovali :D
xtonda (811)|3.12.2006 22:22
Trochu jsem v tom pátral zjistil jsem následující:

Web'n'walk se připojuje na IP 80.232.117.9 na port 80
Opera mini 2 se připojuje na 80.232.117.10 na port 80
Opera mini 3 v módu socket se připojuje na IP 195.189.142.68 na port 1080
Opera mini 3 v módu HTTP se připojuje na IP 195.189.142.68 na port 80.

Moje zkušenost je, že Operu Mini 2 mi minulý měsíc neúčtovali. Ve fóru zde http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=114118 lidé co zkoušeli betu opery mini 3 tvrdí, že jim to naúčtováno bylo, nicméně dále je tam tvrzeno, že prý T-Mobile má v úmyslu poskytovat zvýhodnění Surf+ i s originální Operou Mini a že se pracuje na tom, aby i Opera Mini 3 nebyla účtována. Protože se připojuje na IP v úplně jiném rozsahu je pochopitelné, že to od začátku nebylo podchyceno. Tak doufejme, že to tak opravdu dopadne. Předpokládám, že u T-Mobile někde mají nastaveno, že data stažená přes určité IP adresy a možná i porty na které se připojuje wnw a opera mini jsou prostě vyjmuta z účtování.

Pokud jde o nějaké nastavování homepage, tak to je pochopitelně pitomost, to z principu nemůže mít vliv na to jak a kudy jsou data stažena a tedy i jak jsou účtována, patrně to bylo myšleno, že když si nastavíte tu t-mobilí homepage, tak v browseru naběhne t-mobilí portál a lození po něm je opravdu do určité míry zdarma, s lozením jinam ale těžko má něco společného.

Také je nesmysl pokoušet se využívat Surf+ s něčím jiným než s Opera Mini, Opera Mini přistupuje na stánky speciální proxy, která jí stránku předžvýká patrně do nějakého proprietárního binárního formátu a ten PIE ani Netfront logicky neznají, u Opery Mobile by se o tom dalo spekulovat, ale tipuji, že ani ta to nemá, v ní se nic podobného nedá zapnout, ani proxy se tam nedá nastavit.
TOMBY_ce4you (42)|3.12.2006 22:45
xtonda:
Zajimave poznatky. Do nynejska jsem pouzival operu mini v2.0 a o vikendu ji upgrejdnul na 3.0. Doposud s vyuctovanim na opere mini v2.0 nebyl, to jejich WnW at si strci do ******. Vubec to ve Variu nefungovalo a nezobrazovalo se jak melo. Doufam, ze tebou psane IP nemaji vliv na uctovani, ze to bude pouze prostrednictvim serveru, ktery komprimuje data pro tento prohlizec.
Na zbytek jako je mCHAT mi 10MB bohate staci a free IMAP a POP3 je taky na pohodu.
Jen skoda, ze mini opera neumi po-up okna:-(
xtonda (811)|4.12.2006 12:16
No právě že IP mají vliv na účtování, obě IP v tom seznamu patří dle RIPE Opera Software ASA a právě na nich běží ten komprimační server. Pochybuji, že Opera poskytuje T-Mobile nějaké podklady pro účtování. Takže jediný způsob účtování jak to T-Mobile může účtovat je že prostě z účtovaní vyjme přenosy z komprimačních serverů Opera Software ASA. A protože Opera Mini 3 se připojuje na úplně jinou IP, bude muset T-Mobile aktualizovat tu účtovací tabulku, tedy pokud má opravdu v úmyslu podporovat krom web'n'walk i originální Operu Mini. Takže dokud se to nevyjasní, hodil jsem si tam zpět Operu Mini 2, i když je to škoda, protože ta trojka se chová o něco lépe.
xtonda (811)|8.12.2006 15:52
Takže mám vyjádření od T-Mobile, můj dotaz:

[QUOTE]
Dobry den,

mam nekolik otazek ohledne sluzby Surf+.

1. Vzhledem k tomu, ze aplikace web'n'walk light je pouze prejmenovana aplikace Opera Mini od Spolecnosti Opera Software ASA me zajima, zda je mozne v ramci provozu zdarma pouzivat i originalni aplikaci Opera Mini?

2. Pokud je odpoved na predchozi otazku Ano, zajima me jakym zpusobem jsou pro vyuctovani odlisovany prenosy realizovane aplikacemi web'n'walk a Opera Mini od provozu realizovaneho jinymi aplikacemi? Zjistil jsem, ze nova verze aplikace Opera Mini verze 3 vydana minuly tyden se pripojuje k jinemu serveru zajistujicimu nahrani stranek a tento server ma jinou IP adresu. Je mozno pouzivat i tuto novou v ramci programu Surf+, tj. bez uctovani prenesenych dat?
[/QUOTE]

A jejich odpověď:

[QUOTE]
zasilame Vam odpoved na e-mailovou zpravu ze dne 4. prosince 2006.

Pro pripojeni muzete urcite pouzit i originalni prohlizec Opera. Pouze vsak puvodni verzi 1 nebo 2, protoze jak spravne uvadite, je verze 3 pripojena s jinou IP. V soucasne dobe nelze nase systemy prenastavit tak, aby bylo uctovani v ramci tarifu Surf+ a SurfMail+ zdarma i u teto nejnovejsi. V pripade pouziti aktualni Opery tak bude pripojeni uctovano bez ohledu na aktivovane tarifni zvyhodneni.

V prubehu pristiho roku pocitme s brandovanim miniopery 3 do nasich barev, az pote bude mozne pripojovat se zvyhodnenim zdarma. Termin oficialniho vydani zatim nebyl stanoven.

S pozdravem a pranim prijemneho dne

Podpora technickych, datovych a multimedialnich sluzeb
[/QUOTE]
jeenik_ce4you (375)|9.12.2006 09:09
tak jsem se taky nechal nachytat na minioperu 3. ted jsem zkousel downgrade na verzi 2, ale ta je ted nefunkcni, porad mi to ukazuje vyskytla se chyba, dokonce jsem udelal obnovu zalohy systemu z doby kdy jsem tam mel tu verzi 2, ale porad to neslape. kde by mohl byt problem? funguje vam downgrade?
xtonda (811)|9.12.2006 10:26
Jo, já jsem se celkem bez problémů vrátil, ale už si nepamatuji, jestli jsem to musel smazat nebo jestli to šlo jen přeinstalovat, každopádně jsem přišel o nastavení a záložky.
jeenik_ce4you (375)|9.12.2006 12:07
a neslo by sem hodit tu dvojku miniopera (jar)?
xtonda (811)|9.12.2006 13:52
Takže je to Opera Mini 2 Advanced (tj. pro MIDP 2.0) International English
jeenik_ce4you (375)|9.12.2006 18:51
nepomaha nic, zkousel jsem anglickou dvojku, pak i ceskou, odinstalace, znovu restore backupu s predchozim hard resetem a nemuzu to porad rozchodit. a za vsechno muze nepruznej t-mobile, kterej neni schopnej pridat jednu ip adresu do seznamu neuctovanejch ip. jeste ozkousim pujde-li vubec ta trojka znovu...
jeenik_ce4you (375)|9.12.2006 19:30
ted si uvedomuju, ze kdyz jsem naposled instaloval verzi dva, tak jsem musel jit pres stranky mini.opera.com a tam mi to detekovalo me vario jako ipaq hx 4700,uvedomil jsem si to kdyz jsem instaloval verzi 3, opet me to detekovalo jako hx4700. problem je ten, ze uz ty stranky nenabizi verzi 2 ale jen verzi 3. nemel by nekdo verzi 2 pro hx 4700 ve forme souboru jar?
jeenik_ce4you (375)|10.12.2006 07:09
asi nikdo nema (jar s minioperou pro hx4700)? stejne nechapu proc kdyz obnovim zalohu systemu tak se miniopera 2 nerozjede? dela snad verze 3 nejake nesmazatelne zmeny v systemu?
jindrapro (81)|10.12.2006 09:52
Tohle je posledni prispevek ve vlakne o WnW na mobilmanii. Muzete mi to nekdo prelozit?:


Vsechny 3 OPERA MINI,ktere pouzivam jiz maji stejne IP:
195.189.142...
OPERA MINI 3.0,RUSSIAN MOD 1.25,WEB'N'WALK od T.M.
Standa_ce4you (380)|10.12.2006 12:11
Podle mne vzal OM 3.0 nějaký šikovný rus a předělal ji na starou IP, kam se připojovaly i předchozí verze Opery Mini, ne?
xtonda (811)|10.12.2006 12:21
Taky jsem na to narazil a proto jsem si to znovu ověřoval, to co jsem napsal o IP adresách kam se Opera Mini připojuje stále platí. Cpát do trojky IP z dvojky mi nepřijde jako dobrý nápad, trojka má nové funkčnosti a nikdo neví zda nejsou podmíněny novými funkčnostmi na straně aplikační proxy u Opery, takže při použití staré proxy se to mlže chovat nedefinovaně.
jindrapro (81)|10.12.2006 14:51
No tak jinak. V pondeli mi prestala fungovat opera mini 2, aktualizoval jsem na 3 a v patek jsem jen tak nahodou zjistil z mobilmanie, ze si to t-mobile zpoplatnuje. Na foru se psalo, ze jediny rozdil je, ze se stara opera a WnW pripojuji pres jine IP (80.xxx....) nez opera 3 (195.xxx....) a neni v silach T-mobilu prepsat do tabulky bezpaltnych IP adres tu novou. Byl problem i na serveru IDOS, kde nefungovala ta nova Opera. Behem nekolika hodin tuto vec na IDOSU opravili. Takze, kdyz se ted zjistilo, ze se opera 3 i 2 i WnW pripoojuji pres stejnou IP, znamena to, ze je to jiz bezplatne zase s pouzitm tarifu surf+? Nebo je tam jeste nejaka jina zmena. Mit ve Variu Operu 2 tak to neresim, jenze trojka ji premazla a Wnw mi trval dva dny, nez jsem ho rozchodil a je to nepouzitelne.......(pismo, zalozky, obrazky atd....) No a Operu 2 uz do varia ne a ne dostat.
jeenik_ce4you (375)|10.12.2006 15:06
navrhuju bombardovat t-mobile dotazy proc nedaj ip adresu pro verzi 3 mezi bezplatny
jindrapro (81)|10.12.2006 15:08
http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=18516&postdays=0&postorder=asc&start=345

Zastavil jsem se zase u sousedu a precetl tu to stranku, ale prosim at me nekdo baci abych z toho nebyl jelen. Bud to si vsichni vymejsli a nebo ma T-mobil aprila. Ja uz tomu prestavam rozumet.....
xtonda (811)|10.12.2006 17:07
[QUOTE="jindrapro"]Takze, kdyz se ted zjistilo, ze se opera 3 i 2 i WnW pripoojuji pres stejnou IP[/QUOTE]

A toto tvrdíte na základě čeho? Moje zjištění je jiné, jak jsem již psal.
xtonda (811)|10.12.2006 18:18
[QUOTE="jindrapro"]http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=18516&postdays=0&postorder=asc&start=345

Zastavil jsem se zase u sousedu a precetl tu to stranku, ale prosim at me nekdo baci abych z toho nebyl jelen. Bud to si vsichni vymejsli a nebo ma T-mobil aprila. Ja uz tomu prestavam rozumet..... [/QUOTE]

Já bych se pokusil to shrnout.

1. Je fakt, že Opera Mini 3 používá jiný server na straně Opera Software ASA než verze předchozí, viz můj post výše.

2. Považuji fakt, že T-Mobile musí o účtování nebo neúčtování rozhodovat podle IP adresy cíle, protože je to nejjednodušší způsob jak to dělat a odpovědi od T-Mobile to více či méně potvrzují, tudíž T-Mobile by pro neúčtování verze 3 musel ty nové IP někam přidat, je otázka jak to mají udělané a tedy kolik je to práce a jak dlouho jim to bude trvat.

3. Vypadá to, že T-Mobile se nebrání používání originální Opery Mini namísto web'n'walk light. Z odpovědí je však zatím nejasné kdy účtovací systém nakonfigurují i pro verzi 3 a zda s tím nebudou čekat na rebrandovanou verzi Opery Mini 3, což by mohlo nějaký čas trvat.
jindrapro (81)|10.12.2006 18:18
To jsem se docetl na foru mobilmanie, ze dnes rano to zkusil a zjistil, ze vsechny opery jedou pres stejnou IP. Ja tomu moc nerozumim... Proto se ptam zde, protoze mobilmanii foru moc neverim, tady mi prijdou vetsi profici :)

Zhruba uprostred:
http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=30757&postdays=0&postorder=asc&start=210
jeenik_ce4you (375)|15.12.2006 16:20
Vazeny pane,

zasilame Vam odpoved na e-mailovou zpravu ze dne 10. prosince 2006.

Od 13. prosince 2006 je MiniOpera 3 pres APN Internet s web´n´walk zvyhodnenimi Surf+ a Surf&mail+ zdarma. Placeny ale zustavaji vsechny downloady, kdy dojde k presmerovani na vestaveny prohlizec. A zatim i provoz pri nastavenem APN WAP.

S pozdravem a pranim prijemneho dne
Madfather_ce4you (42)|26.12.2006 21:50
Surf+ přes OperaMini v.3 mně TM zpoplatnil, naštěstí pouze do 08/12/06 (odinstaloval jsem v.3 ihned po přečtení příspěvku kolegy xtonda ze dne 08/12/06) a přišel jsem "jen" :mad: o 115,50 Kč+DPH. Po návratu k v.2 už neúčtovali nic. Od 13/12/06, údajně, je i v.3 bez poplatků, ale raděj počkám na zkušenosti odvážnějších. Situace je nepřehledná, napište vaše poznatky. Děkuji.
me2d09 (34)|5.1.2007 21:14
Definitivní odpověď:
Ač se s tím T-Mobile nějak moc nechlubí, dnes jsem při brouzdáníjm po jeho stránkách v sekci Péče a podpora -> Soubory ke stažení objevil dobře vyhotovený návod na instalaci opery mini 3.0 do PDA.
Takže kdo to chcete mít černé na bílém, podívejte se na toto PDFko s návodem jak do Pocket PC s Midlet Managerem nainstalovat Operu 3.0. Je tam jasně napsáno, cituji: "U datových zvýhodnění surf+ a surf&mail+ lze využít prohlížení internetu zdarma.". V tom návodu je konečně i dost jasně stanoveno že za stahování se už platí.
Mě na Variu to funguje bez problémů, v opeře mini 3.0 již jde konečně Menu vyvolávat pomocí softkeys - super urychlení práce. Jen škoda že do textu stále nejdou vkládat české znaky z Hardwarové klávesnice Varia (pomocí klávesy Sym) a že nejde z a do polí vkládat a kopírovat text. Nebo někdo víte jak na to?

EDIT: Udělal jsem jednoduchý CAB co vám v nabídce start vytvoří zástupce přímo na midlet Opery Mini. Více v tomto vlákně.
jeenik_ce4you (375)|7.1.2007 11:00
tak ten cab mi nefunguje, ale asi to souvisi s tim, ze me drobet opera mini zlobila uz predtim. nevedel by nekdo poradit? kdyz kliknu na prvni zalozku ve spustenem midletu opery, tak se tam objevi standardni dotaz zda chci spustit midlet. Kdyz kliknu yes, tak mi to skoci zpet do midlet manageru, ale pritom v pozadi se uz pozadovana stranka nacita. Kdyz znovu kliknu na ikonku mini opery, tak uz mi to rovnou skoci na nacitanou ci nactenou pozadovanou stranku... Mozna ze to zlobi proto, ze jsem s midlet managerem delal ty cachry aby se to porad neptalo zda chci spustit pozadovanou stranku (uprava polozky zabezpeceni...), uz nevim co jsem s tim
tehdy delal... da se nejak midlet manager reinstalovat?
Raider (82)|8.1.2007 06:49
Dnes jsem zkoušel stahovat různé stránky střídavě přes web'n'walk a operu mini 3.Jak jsem zjistil tak nová opera stahuje o dost větší objem dat na stránku než web'n'walk!Někdy je ten rozdíl až dvojnásobný.Z toho asi pramení ta větší rychlost opery.