Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 76

Téma: T-mobile Webnwalk, kdo mluvi pravdu ?

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od kubisz
    aha, tak to jo, tohle tam samozrejme nemam...uz jsem myslel, ze by nejakym figlem slo udelat, aby se stahovalo jako pres operu mini, ale v pIE :-)
    Co tam nemate ? Jeslti se mohu zeptat ? ) V prodejne mi zase rikali, ze muzu behat klidne pod IE, hlavne kdyz mam Homepage nastavenou na t-zones.cz/pda

Takze porad tezko rict. Tesim se na vyuctovani..
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

no zadanej ten proxy server...mam takovy dojem, ze je ale pak zdarma jen to t-zones, ale ostatni obsah je uz taky zpoplatneny...

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Tak aktualizace ..

Volal jsem na infolinku a ptal jsem se jestli uz tam vidi co jsem "prodatoval"..

Odpoledne jsem googloval ve velkem pres Operu Mini (kolem 800 KB) vypnute proxy jako APN : TM CZ GPRS Internet

Vecer (po osobni navsteve prodejny, kdy mi bylo sdeleno ze muzu klidne pres IE, hlavne kdyz tam bude domovska stranka t-zones.cz/pda) jsem se zkousel jen tak podivat na mail .. pres webmail samozrejme .. nauctovano pry nejakych 16 Kc.

Cili me dosavadni poznatky a hlavne osobni zkusenosti jsou takove ze pres Operu Mini mohu surfovat jak chci .. kdezto pres IE je to zpoplatneno..

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Coz by samozrejme vychazelo i logicky, protoze timhle zabrani surfovani pres pc nebo pripojenim jeste skypu, icq, mailoveho klienta, irc, apod.

Nekde tam tedy probiha identifikace prohlizece (a to i mimo onu proxy.t-mobile.cz) .

Zkouseno vsechno se Surf+. Po preneseni cisla budu mit Surf and Email + takze tam by meli byt navic zdarma i e-maily pres vestaveny Outlook (rovnez nejdriv otestuji).. Tam mi pro zmenu bylo receno ze existuje nejaka nepsana FUP 1 GB pro ty maily.. Coz ono realne stahnout 1 GB e-mailu je i pri mem nadmernem provozu vcelku nerealne.. Takze me to netrapi. Jsem ale zvedav jaka bude praxe, pokud vyuziju trebas jiny e-mailovy prohlizec

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2004

něco málo o web 'n' walk se řešilo již zde

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

no ono pujde totiz ne o pouzity prohlizec, ale proste jen o ony protokoly, ktere se pouzivaji (opera, pop3, imap4 atd...)

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Opera je nejaky protokol ? U Opery mini jde spis o jeji "fyziologii" kdy prohlizec stahuje stranky ze serveru opery miny nebo t-mobile, ne primo z pozadovaneho serveru do pda ..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

no nejaky protokol to podle me bude...mozna... :-)

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Když to tu čtu, tak si řikám, jak šťastný jsem - mám Internet+ a nějaký Web a chůzi řešit nemusím.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

no tebe jsme tu potrebovali

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Trochu jsem v tom pátral zjistil jsem následující:

Web'n'walk se připojuje na IP 80.232.117.9 na port 80
    Opera mini 2 se připojuje na 80.232.117.10 na port 80
    Opera mini 3 v módu socket se připojuje na IP 195.189.142.68 na port 1080
    Opera mini 3 v módu HTTP se připojuje na IP 195.189.142.68 na port 80.

Moje zkušenost je, že Operu Mini 2 mi minulý měsíc neúčtovali. Ve fóru zde http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=114118 lidé co zkoušeli betu opery mini 3 tvrdí, že jim to naúčtováno bylo, nicméně dále je tam tvrzeno, že prý T-Mobile má v úmyslu poskytovat zvýhodnění Surf+ i s originální Operou Mini a že se pracuje na tom, aby i Opera Mini 3 nebyla účtována. Protože se připojuje na IP v úplně jiném rozsahu je pochopitelné, že to od začátku nebylo podchyceno. Tak doufejme, že to tak opravdu dopadne. Předpokládám, že u T-Mobile někde mají nastaveno, že data stažená přes určité IP adresy a možná i porty na které se připojuje wnw a opera mini jsou prostě vyjmuta z účtování.

Pokud jde o nějaké nastavování homepage, tak to je pochopitelně pitomost, to z principu nemůže mít vliv na to jak a kudy jsou data stažena a tedy i jak jsou účtována, patrně to bylo myšleno, že když si nastavíte tu t-mobilí homepage, tak v browseru naběhne t-mobilí portál a lození po něm je opravdu do určité míry zdarma, s lozením jinam ale těžko má něco společného.

Také je nesmysl pokoušet se využívat Surf+ s něčím jiným než s Opera Mini, Opera Mini přistupuje na stánky speciální proxy, která jí stránku předžvýká patrně do nějakého proprietárního binárního formátu a ten PIE ani Netfront logicky neznají, u Opery Mobile by se o tom dalo spekulovat, ale tipuji, že ani ta to nemá, v ní se nic podobného nedá zapnout, ani proxy se tam nedá nastavit.

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

xtonda:
    Zajimave poznatky. Do nynejska jsem pouzival operu mini v2.0 a o vikendu ji upgrejdnul na 3.0. Doposud s vyuctovanim na opere mini v2.0 nebyl, to jejich WnW at si strci do ******. Vubec to ve Variu nefungovalo a nezobrazovalo se jak melo. Doufam, ze tebou psane IP nemaji vliv na uctovani, ze to bude pouze prostrednictvim serveru, ktery komprimuje data pro tento prohlizec.
    Na zbytek jako je mCHAT mi 10MB bohate staci a free IMAP a POP3 je taky na pohodu.
    Jen skoda, ze mini opera neumi po-up okna:-(

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No právě že IP mají vliv na účtování, obě IP v tom seznamu patří dle RIPE Opera Software ASA a právě na nich běží ten komprimační server. Pochybuji, že Opera poskytuje T-Mobile nějaké podklady pro účtování. Takže jediný způsob účtování jak to T-Mobile může účtovat je že prostě z účtovaní vyjme přenosy z komprimačních serverů Opera Software ASA. A protože Opera Mini 3 se připojuje na úplně jinou IP, bude muset T-Mobile aktualizovat tu účtovací tabulku, tedy pokud má opravdu v úmyslu podporovat krom web'n'walk i originální Operu Mini. Takže dokud se to nevyjasní, hodil jsem si tam zpět Operu Mini 2, i když je to škoda, protože ta trojka se chová o něco lépe.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Takže mám vyjádření od T-Mobile, můj dotaz:

Dobry den,

mam nekolik otazek ohledne sluzby Surf+.

1. Vzhledem k tomu, ze aplikace web'n'walk light je pouze prejmenovana aplikace Opera Mini od Spolecnosti Opera Software ASA me zajima, zda je mozne v ramci provozu zdarma pouzivat i originalni aplikaci Opera Mini?

2. Pokud je odpoved na predchozi otazku Ano, zajima me jakym zpusobem jsou pro vyuctovani odlisovany prenosy realizovane aplikacemi web'n'walk a Opera Mini od provozu realizovaneho jinymi aplikacemi? Zjistil jsem, ze nova verze aplikace Opera Mini verze 3 vydana minuly tyden se pripojuje k jinemu serveru zajistujicimu nahrani stranek a tento server ma jinou IP adresu. Je mozno pouzivat i tuto novou v ramci programu Surf+, tj. bez uctovani prenesenych dat?
    A jejich odpověď:

zasilame Vam odpoved na e-mailovou zpravu ze dne 4. prosince 2006.

Pro pripojeni muzete urcite pouzit i originalni prohlizec Opera. Pouze vsak puvodni verzi 1 nebo 2, protoze jak spravne uvadite, je verze 3 pripojena s jinou IP. V soucasne dobe nelze nase systemy prenastavit tak, aby bylo uctovani v ramci tarifu Surf+ a SurfMail+ zdarma i u teto nejnovejsi. V pripade pouziti aktualni Opery tak bude pripojeni uctovano bez ohledu na aktivovane tarifni zvyhodneni.

V prubehu pristiho roku pocitme s brandovanim miniopery 3 do nasich barev, az pote bude mozne pripojovat se zvyhodnenim zdarma. Termin oficialniho vydani zatim nebyl stanoven.

S pozdravem a pranim prijemneho dne

Podpora technickych, datovych a multimedialnich sluzeb

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

tak jsem se taky nechal nachytat na minioperu 3. ted jsem zkousel downgrade na verzi 2, ale ta je ted nefunkcni, porad mi to ukazuje vyskytla se chyba, dokonce jsem udelal obnovu zalohy systemu z doby kdy jsem tam mel tu verzi 2, ale porad to neslape. kde by mohl byt problem? funguje vam downgrade?

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 160
    Poslední příspěvek: 26-09-2009, 18:00
  2. Společnost Microsoft již brzo uvede Office Mobile 6.1 pro Windows Mobile 6
    Od Zdenek Malinsky v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-10-2007, 23:29
  3. Norton Mobile Security - nový antivirus pro Windows Mobile
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 6