Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: CB radiostanice pro nejlepší dopravní zpravodajství [navigovat.cz]

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Dopravní informace jsou v současném hustém provozu čím dál důležitější. Chceme upozornit na možnost využití CB stanic – občanských radiostanic – jako na alternativu k ne vždy vyhovujícímu dopravnímu hlášení na rozhlasových stanicích, ale i k systému RDS-TMC.

Přečtěte si celý článek Miroslava Mudruňky:

Co je to CB radiostanice

Použití CB, praktické zkušenosti
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

v diskuznim foru je cele dlouhe vlakno o zkusenostech s CB coby dopravnim zpravodajskym kanalem ... sam CB v aute pouzivam a muzu doporucit - na vsech hlavnich tazich (kde take casteji hrozi nehody, uzavirky a je horsi moznost objizdky) se clovek dozvi informace 10-30km dopredu, podle kvality prijmu a to je rekl bych vcelku dostacujici ... pak uz jen kliknout do TomToma, at mi najde objizdku a hura vesele dale

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Jo, bez CB v aute ani ranu!
    Nejaky info jak ho pouzivat, se zamerenim na kanal ridicu najdete taky u me na http://www.adamek.cz/cb/ , resp. http://www.adamek.cz/cb/cb-sem-adamek.cz.zip .

73 Soptík Náchod

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Nedávno jsem napsal novější článek o používání CB radia - viz odkaz:Občanské vysílačky, CB a PMR, jak je používat

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

jo, jo díky "lovu" který na nás řidiče začíná být ze stran měst, obcí a kupodivu i státu a hlavně díky skor totálné neprůjezdnosti Prahy a D1 si jdu v lednu nechat namontovat ELIX77 :-), takže pak se uvidí

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

K tomu "lovu" - stačí nejezdit jako dobytek a nikdo tě lovit nebude, a ve věčně ucpané Praze ti CBčko moc nepomůže...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

OT - omlouvám se, ale musím - pokud jest považováno za ježdení jako dobytek - 55 km / h na dvouprodovce z Černého Mostu směr Praha ( žádný přechod ), tak pak ano, jezdím jako "lovná zvěř" - konec OT, díky

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od Docent
    K tomu "lovu" - stačí nejezdit jako dobytek a nikdo tě lovit nebude, a ve věčně ucpané Praze ti CBčko moc nepomůže...
    Odpustím si podrobnou reakci, protoze nechci rozpoutavat plamenny valky
    (ano, casto porusuju zakon 361/2000Sb. ve zneni pozdejsich predpisu, pokud to v konkretni situaci nepovazuju za nebezpecny ani bezohledny - jezdim na bezpecnost, ne na predpisy),

takze jen dodam, ze CB je dobry mj. k tomu, kdyz:

- se od Hradce vracim do Nachoda, tak si vcas zjistim jak moc je ucpany prijezd, a pripadne to nekudy objedu (obvykla cekaci doba 20-50 minut na cca. 3 km usek)

- nekdo bloudi po Nachode a hleda nejakou firmu, do ktery veze naklad (kdyz zrovna rozvazim po meste a slysim dotaz, tak jsem jakozto mistni vetsinou schopen poradit - zvlast kdyz obcas rozvazim po nachodskych firmach)

- nekde bloudim a hledam (zase mi poradi nekdo jinej)

- potkam znamyho - at fyzicky na silnici nebo se slysime v eteru (lehce pokecame, coz neni na skodu - zvlast kdyz to pri rizeni auta nezdrzuje od prace)

- nekde jede zachranka na majakach - kdo ji vidi, upozorni ostatni, a ty se ji pak rychlejs a bezpecnejs uhnou (plati ve mestech i na silnicich mimo obec)

- nekde je necekany naledi, odstaveny spatne viditelny auto, neosvetleny chodec, nebo jina nebezpecna prekazka provozu - kdo vidi, upozorni ostatni, a pomuze predejit nehode.

Souhlasim s tim, co uz nekdo nekde napsal - kdyz ridim bez CB, pripadam si jako slepej.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od dort
    OT - omlouvám se, ale musím - pokud jest považováno za ježdení jako dobytek - 55 km / h na dvouprodovce z Černého Mostu směr Praha ( žádný přechod ), tak pak ano, jezdím jako "lovná zvěř" - konec OT, díky
    Mám řidičák od ledna 1977, najedu toho dost, jako študák jsem si živil rozvážením telegramů a balíků u Spojů, v životě jsem platil 3 pokuty a ani jednu za překročení rychlosti - pokud víš, že je na onom úseku padesátka, pokud víš, že se tam měří a pokud se tam necháš na rychlost načapat, tak promiň, ale seš opravdu buď dobytek nebo dement...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od adamekma
    Souhlasim s tim, co uz nekdo nekde napsal - kdyz ridim bez CB, pripadam si jako slepej.
    No výborně, slepej jezdím už 30 let... A vy vidoucí, víte, kdy vás přestali soudruzi z Inspektorátu radiokomunikaci odposlouchávat a psát hlášení o tom, že používáte vulgární slova?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

pokud víš, že se tam měří a pokud se tam necháš na rychlost načapat
    a prave proto pouzivame CB

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

jseš opravdu buď dobytek nebo dement...
    Citace Původně odesláno od adamekma
    No výborně, slepej jezdím už 30 let... A vy vidoucí, víte, kdy vás přestali soudruzi z Inspektorátu radiokomunikaci odposlouchávat a psát hlášení o tom, že používáte vulgární slova?
    Vulgarni slova tady pouzivas jenom ty. Aniz bych byl moderator, troufam si rict, ze na ce4you podobna slova, zejmena adresovana jinym uzivatelum, nepatri. Ale jsem cca. o 25 let mladsi, takze te v tomhle smeru nebudu vychovavat.

CB je verejny pasmo, kazdy pocita s tim, ze ho kazdy slysi. CTU (cesky telek. urad) je tu potreba, aby hlidal, jestli nekdo nedela v eteru neporadek. Udivuje me, ze to vadi zrovna tobe, kdyz na silnici prosazujes absolutni bezhlavy dodrzovani zakonu.

Ale to na CE4u nepatri...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jul 2004

Fiha... Co to je ten Docent? Ja bych to videl na poradny mindrak... Jako kamionak mam vysilacky uz cca 6 let a protoze nema zadne nevyhody ji pouzivam non-stop. Vim ze je skupina soferu v baretech, kteri za volantem Avie lamentuji na vsechny ktery maji CB, navigaci, mikrovlnku, kavovar, lednici apod... Jenze pak je "strudl" a uz ti klepou na dvere a chteji vedet co je v predu za problem... Zdaleka to neni jen o tom vedet o policajtech... Je to hlavne o tom "videt dopredu". Za par minut jedu do Brna a D1 se docela bojim. Vim ale ze diky CB mam oci v pomalu kazdym nakladaku ,ktery je v okoli.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od dort
    Mám řidičák od ledna 1977, najedu toho dost, jako študák jsem si živil rozvážením telegramů a balíků u Spojů, v životě jsem platil 3 pokuty a ani jednu za překročení rychlosti - pokud víš, že je na onom úseku padesátka, pokud víš, že se tam měří a pokud se tam necháš na rychlost načapat, tak promiň, ale seš opravdu buď dobytek nebo dement...
    díky za komplimenty a lekci slušné mluvy :-)

a musím Tě zklamat na Tvé vulgarismy a urážky reagovat nebudu neb to je jediné co Tvé asi "uskříplé dušičce" udělalalo radost

P.S. nechceš si změnit přezdívku na "Docent - Rychlé šípy" ta by Ti slušela víc

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Děkuji za návrh, nechci . BTW nikde jsem nenapsal, že jezdím vždy podle pravidel, ale překračovat rychlost tam, kde se měří a ví se o tom... To holt opravdu chce notně zvýšené IQ , takže tímto se dobytku omlouvám ops: .

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-02-2012, 23:34
  2. 30 největších mýtů o navigaci [navigovat.cz]
    Od Zdenek Malinsky v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-11-2007, 14:42
  3. Dopravní zpravodajství pro ČR
    Od libor_m v sekci TomTom
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 25-07-2006, 23:35
  4. Nejde navigovat na originalni POI
    Od srle v sekci TomTom
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-02-2006, 19:00