Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CB radiostanice pro nejlepší dopravní zpravodajství [navigovat.cz]

Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 12:14
Dopravní informace jsou v současném hustém provozu čím dál důležitější. Chceme upozornit na možnost využití CB stanic – občanských radiostanic – jako na alternativu k ne vždy vyhovujícímu dopravnímu hlášení na rozhlasových stanicích, ale i k systému RDS-TMC.

Přečtěte si celý článek Miroslava Mudruňky:

Co je to CB radiostanice

Použití CB, praktické zkušenosti
fahrus (75)|22.11.2006 16:40
v diskuznim foru je cele dlouhe vlakno o zkusenostech s CB coby dopravnim zpravodajskym kanalem ... sam CB v aute pouzivam a muzu doporucit - na vsech hlavnich tazich (kde take casteji hrozi nehody, uzavirky a je horsi moznost objizdky) se clovek dozvi informace 10-30km dopredu, podle kvality prijmu a to je rekl bych vcelku dostacujici ... pak uz jen kliknout do TomToma, at mi najde objizdku a hura vesele dale :)
adamekma (250)|23.11.2006 00:17
Jo, bez CB v aute ani ranu!
Nejaky info jak ho pouzivat, se zamerenim na kanal ridicu najdete taky u me na http://www.adamek.cz/cb/ , resp. http://www.adamek.cz/cb/cb-sem-adamek.cz.zip .

73 Soptík Náchod

adamekma (250)|28.12.2006 22:25
Nedávno jsem napsal novější článek o používání CB radia - viz odkaz:Občanské vysílačky, CB a PMR, jak je používat
dort (1212)|28.12.2006 22:39
jo, jo díky "lovu" který na nás řidiče začíná být ze stran měst, obcí a kupodivu i státu a hlavně díky skor totálné neprůjezdnosti Prahy a D1 si jdu v lednu nechat namontovat ELIX77 :-), takže pak se uvidí ;)
Docent (1234)|28.12.2006 22:59
K tomu "lovu" - stačí nejezdit jako dobytek a nikdo tě lovit nebude, a ve věčně ucpané Praze ti CBčko moc nepomůže...
dort (1212)|29.12.2006 00:03
OT - omlouvám se, ale musím - pokud jest považováno za ježdení jako dobytek - 55 km / h na dvouprodovce z Černého Mostu směr Praha ( žádný přechod ), tak pak ano, jezdím jako "lovná zvěř" - konec OT, díky
adamekma (250)|29.12.2006 00:21
[QUOTE="Docent"]K tomu "lovu" - stačí nejezdit jako dobytek a nikdo tě lovit nebude, a ve věčně ucpané Praze ti CBčko moc nepomůže...[/QUOTE]
Odpustím si podrobnou reakci, protoze nechci rozpoutavat plamenny valky
(ano, casto porusuju zakon 361/2000Sb. ve zneni pozdejsich predpisu, pokud to v konkretni situaci nepovazuju za nebezpecny ani bezohledny - jezdim na bezpecnost, ne na predpisy),

takze jen dodam, ze CB je dobry mj. k tomu, kdyz:

- se od Hradce vracim do Nachoda, tak si vcas zjistim jak moc je ucpany prijezd, a pripadne to nekudy objedu (obvykla cekaci doba 20-50 minut na cca. 3 km usek)

- nekdo bloudi po Nachode a hleda nejakou firmu, do ktery veze naklad (kdyz zrovna rozvazim po meste a slysim dotaz, tak jsem jakozto mistni vetsinou schopen poradit - zvlast kdyz obcas rozvazim po nachodskych firmach)

- nekde bloudim a hledam (zase mi poradi nekdo jinej)

- potkam znamyho - at fyzicky na silnici nebo se slysime v eteru (lehce pokecame, coz neni na skodu - zvlast kdyz to pri rizeni auta nezdrzuje od prace)

- nekde jede zachranka na majakach - kdo ji vidi, upozorni ostatni, a ty se ji pak rychlejs a bezpecnejs uhnou (plati ve mestech i na silnicich mimo obec)

- nekde je necekany naledi, odstaveny spatne viditelny auto, neosvetleny chodec, nebo jina nebezpecna prekazka provozu - kdo vidi, upozorni ostatni, a pomuze predejit nehode.

Souhlasim s tim, co uz nekdo nekde napsal - kdyz ridim bez CB, pripadam si jako slepej.
Docent (1234)|29.12.2006 01:00
[QUOTE="dort"]OT - omlouvám se, ale musím - pokud jest považováno za ježdení jako dobytek - 55 km / h na dvouprodovce z Černého Mostu směr Praha ( žádný přechod ), tak pak ano, jezdím jako "lovná zvěř" - konec OT, díky[/QUOTE]
Mám řidičák od ledna 1977, najedu toho dost, jako študák jsem si živil rozvážením telegramů a balíků u Spojů, v životě jsem platil 3 pokuty a ani jednu za překročení rychlosti - pokud víš, že je na onom úseku padesátka, pokud víš, že se tam měří a pokud se tam necháš na rychlost načapat, tak promiň, ale seš opravdu buď dobytek nebo dement...
Docent (1234)|29.12.2006 01:05
[QUOTE="adamekma"]Souhlasim s tim, co uz nekdo nekde napsal - kdyz ridim bez CB, pripadam si jako slepej.[/QUOTE]
No výborně, slepej jezdím už 30 let... A vy vidoucí, víte, kdy vás přestali soudruzi z Inspektorátu radiokomunikaci odposlouchávat a psát hlášení o tom, že používáte vulgární slova?
adamekma (250)|29.12.2006 01:06
[QUOTE="Docent"]pokud víš, že se tam měří a pokud se tam necháš na rychlost načapat[/QUOTE]
a prave proto pouzivame CB
adamekma (250)|29.12.2006 01:14
[QUOTE="Docent"]jseš opravdu buď dobytek nebo dement...[/QUOTE]

[QUOTE="Docent"][QUOTE="adamekma"]Souhlasim s tim, co uz nekdo nekde napsal - kdyz ridim bez CB, pripadam si jako slepej.[/QUOTE]
No výborně, slepej jezdím už 30 let... A vy vidoucí, víte, kdy vás přestali soudruzi z Inspektorátu radiokomunikaci odposlouchávat a psát hlášení o tom, že používáte vulgární slova? [/QUOTE]

Vulgarni slova tady pouzivas jenom ty. Aniz bych byl moderator, troufam si rict, ze na ce4you podobna slova, zejmena adresovana jinym uzivatelum, nepatri. Ale jsem cca. o 25 let mladsi, takze te v tomhle smeru nebudu vychovavat.

CB je verejny pasmo, kazdy pocita s tim, ze ho kazdy slysi. CTU (cesky telek. urad) je tu potreba, aby hlidal, jestli nekdo nedela v eteru neporadek. Udivuje me, ze to vadi zrovna tobe, kdyz na silnici prosazujes absolutni bezhlavy dodrzovani zakonu.

Ale to na CE4u nepatri... :(
Suoraj (704)|29.12.2006 04:00
Fiha... Co to je ten Docent? Ja bych to videl na poradny mindrak... Jako kamionak mam vysilacky uz cca 6 let a protoze nema zadne nevyhody ji pouzivam non-stop. Vim ze je skupina soferu v baretech, kteri za volantem Avie lamentuji na vsechny ktery maji CB, navigaci, mikrovlnku, kavovar, lednici apod... Jenze pak je "strudl" a uz ti klepou na dvere a chteji vedet co je v predu za problem... Zdaleka to neni jen o tom vedet o policajtech... Je to hlavne o tom "videt dopredu". Za par minut jedu do Brna a D1 se docela bojim. Vim ale ze diky CB mam oci v pomalu kazdym nakladaku ,ktery je v okoli.
dort (1212)|29.12.2006 05:24
[QUOTE="Docent"][QUOTE="dort"]OT - omlouvám se, ale musím - pokud jest považováno za ježdení jako dobytek - 55 km / h na dvouprodovce z Černého Mostu směr Praha ( žádný přechod ), tak pak ano, jezdím jako "lovná zvěř" - konec OT, díky[/QUOTE]
Mám řidičák od ledna 1977, najedu toho dost, jako študák jsem si živil rozvážením telegramů a balíků u Spojů, v životě jsem platil 3 pokuty a ani jednu za překročení rychlosti - pokud víš, že je na onom úseku padesátka, pokud víš, že se tam měří a pokud se tam necháš na rychlost načapat, tak promiň, ale seš opravdu buď dobytek nebo dement...
[/QUOTE]

díky za komplimenty a lekci slušné mluvy :-)

a musím Tě zklamat na Tvé vulgarismy a urážky reagovat nebudu neb to je jediné co Tvé asi "uskříplé dušičce" udělalalo radost

P.S. nechceš si změnit přezdívku na "Docent - Rychlé šípy" ta by Ti slušela víc :D
Docent (1234)|29.12.2006 09:17
Děkuji za návrh, nechci ;) . BTW nikde jsem nenapsal, že jezdím vždy podle pravidel, ale překračovat rychlost tam, kde se měří a ví se o tom... To holt opravdu chce notně zvýšené IQ :D, takže tímto se dobytku omlouvám :oops: .
ipf (2136)|29.12.2006 10:58
tak, tak, Jarousi, taky nedam na CB dopustit, obzvlast v den, kdy je pocasi jako dnes. Vecer vyrazim po D1 domu a hned za Prahou se dozvim, ze na xx km lezi kamion a dalnice neprujezdna. Zpomalim a v klidu se sunu domu a jen si hlidam posledni volny vyjezd a s lehkym srdcem poustim vsechny blikace (zejmena Octavie a firemni Fabie), aby byli driv ve fronte. A nez se oni byt jen vyhrabou z fronty, ja uz spinkam.
Takze kolego Docente, CB neni jen o prekracovani rychlosti a vedet kde se kontroluje rychlost.
Docent (1234)|29.12.2006 11:58
Na to, abych věděl, že D1 bude v úseku Praha - Jihlava minimálně na 1 místě ucpaná, nepotřebuju CBčko, na to stačí životní zkušenost :D . Proto taky jezdím do Znojma většinou po trase Benešov - Vlašim - Pelhřimov, bývá to rychlejší než po D1 ;) .