Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TyTN, aneb souboj WiFi a GPRS pokračuje...

Viktor Čistič (117)|20.11.2006 19:59
Zdar! Kdysi jsem už o tom psal, ale nikdo mi neodpověděl. Tak snad teď. Když se připojím přes GPRS na internet nebo jen stahuju poštu, mašinka šlape jak na drátkách. Potom se doma připojím přes Wi-Fi (opět na internet nebo poštu), také vše funguje perfektně, ale jen do té doby, než se zase chci připojit přes GPRS. To je potom na dlouhé lokte. Třeba minutu trvá, než se začne načítat stránka, která předtím svištěla jak blesk. To samé s poštou, minutu se připojuje na server a potom teprve mislostivě začne stahovat.Vše vyřeší SoftReset,ale jen do té doby,než zase zapnu Wi-Fi.Dříve jsem svaloval vinu na Wizarda,ale teď jsem upgradoval na TyTN a story se opakuje.Setkal jste se někdo s tím?Díky.
lenin (75)|21.11.2006 10:44
Mne Vario II stvara podobne veci.. Skutocne netusim cim to je. A este k tomu mam problem s Wifi. Kludne mozem stat vedla APcka, plny signal a odpoji ma to. Ked sa znova napojim, tak to uz slape, ale dost casto straca signal. Stare dobre Vario to nerobilo.. Ostava nam dufat, ze to vyriesi ina romka. Zatial som ale na testovanie nemal vela casu..
Viktor Čistič (117)|21.11.2006 11:59
Vzhledem k tomu, že to dělalo Vario na 3 ROMkách a TyTn zatím taky, tak se spíše obávám, že to bude nějaká systémová chyba Windows.Taky mě napadlo, jestli to nějak nesouvisí s IP adresou. Protože na Wi-Fi mám svoji specifickou IP, ale přes GPRS se přiděluje automaticky. Třeba se ta adresa při komunikaci přes Wi-Fi někam uloží a potom to GPRS zkouší nejprve přes ni a teprve, když zjistí, že to nejde, tak zkouší jinou. A to je možná ta prodleva, kterou vyřeší až SR. Ale nevím, této oblasti absolutně nerozumím.