Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První "dlouhodobější" zkušenosti s HTC Artemis

PavelR. (2184)|20.11.2006 19:38
Se zařízením HTC Artemis máme za sebou první společný a k tomu ještě prodloužený víkend :) ... Tedy poměrně dost času na první důkladnější seznámení s tímto PDA. Následující zkušenosti jsem rozdělil do několika tématických celků, které jsou seřazeny podle toho, jak intenzivně jsem Artemise v konkrétní oblasti o víkendu používal: GPS V sobotu jsem byl téměř celý den na cestách - tj. nejvíce jsem používal Artemis jako GPS navigaci. Největším překvapením pro mne byla výdrž 1250 mAh Li-ion baterie. V autě jsem odřídil 5 hodin a 34 minut. Když jsem vyjížděl ráno v 10.00 z Brna, záměrně jsem nechal dobít Artemis na 100%. Když jsem se večer v 19.00 vrátil, Artemis stále fungoval bez toho aniž bych jej musel dobíjet. Stav baterie byl na slušných 13%. Během dne jsem tedy 5 hodin a 34 minut používal GPS navigaci, vyřídil 3 telefonáty a předvedl nové PDA několika přátelům. Po zbytek dne mi ležel Artemis v kapse s vypnutou GPS, ale se zapnutou GSM částí. Navigace fungovala standardně - tj. zařízení se nesekalo, animace a zobrazování map bylo plynulé. Přepočet a vyhledání trasy rovněž zcela normální. Používání Artemise jako GPS navigace je pro mne zatím ve všech ohledech zcela dostačující. Jedinou nevýhodou, která mne v této chvíli napadá, je menší displej - tj. údaje o rychlosti, času a zbývající vzdálenosti jsou malé. Ostatní grafická zobrazení, včetně trasy a dalších grafických prvků, jsou bez problémů. OMAP 850 vs. Skype V něděli jsem zkoušel Skype for PocketPC 2.1.0.65 (tedy ne verzi pro low CPU PDA, která již není oficialně dostupná). Výsledek byl subjektivně o něco lepší než v případě mého předchozího PDA - tj. Qteku 9100 (aka MDA Vario). Ale jen opravdu o velmi málo. Z toho je jasné, že na skypování Artemis není. Během hovoru jsem slyšel protistranu docela dobře, ona mě většinou trhaně. Této skutečnosti jsem si byl ale vědom již když jsem kupoval Qtek 9100, který má stejný procesor. Takže u Artemise jsem s tím počítal. Mám v plánu ještě vyzkoušet dalšího VoIP klienta SJphone, který mi s Qtekem fungoval zcela bez problémů. Jen pro úplnost dodávám, že k připojení jsem používal 4 Mbps ADSL linku od GTS a WLAN router Signamax 065-1787. OMAP 850 vs. ostatní aplikace Rychlost procesoru je na všechny ostatní operace dostačující - tj. práce s kontakty, poštovní klient, úpravy v registrech atd. - vše poměrně svižné. Jediný problém, který zaznamenávám a který mi opravdu vadí je zdlouhavé vylistování složky Windows, a to jak přímo v PDA (přes File Explorer nebo Resco File Explorer), a i přes ActiveSync na PC. Telefon Jako telefon se mi HTC Artemis používal poměrně dobře. Nejsem v této oblasti žádný náročný uživatel. PDA je málé, lehké, v kapse nijak zvlášt netíží. Vždy když jsem jej někde vytáhl vzbudil v okruhu mých známých docela dost pozornosti. Naprosté většině se velmi líbil po designové stránce. WiFi Doma i u přítelkyně mám zřízenu WiFi síť. V první z nich provozuju již zmíněný WLAN 802.11b/g router Signamax 065-1787 (šifrování WPA-PSK, filtrace podle MAC adres, vypnutý SSID broadcast). Vše běží bezproblému a spolehlivě. Stejné nastavení mám i u přítelkyně jen s tou vyjímkou, že bezdrátový router je již postarší Asus W500b a WLAN připojení s Artemisem mi s ním zatím nefunguje. Úplně do podrobna jsem se tímto problémem nezabýval, ale na první a ani na druhé nastavení a pokus o rozběhnutí, WiFi spojení mezi ASUSem a Artemisem nefunguje. Tak uvidíme ... V práci s access pointem od Proximu (typ si nepamatuju) rovněž vše OK. Kompatibilita aplikací Zatím jsem se nesetkal s nekompatibilitou nějaké aplikace, ktero jsem na Artemis nainstaloval. V této chvíli to jsou: Spb Time 1.1.0 Spb Pocket Plus 3.1 Spb Weather 1.5.0 vxUtil 1.6.4 vxIP 0.9.7 Skype for PocketPC 2.1.0.65 SJphone Resco File Explorer 1.60.303c Toť zatím vše. Další zkušenosti příště ... :) PavelR.
martin.doktor (1)|21.11.2006 15:40
ako si "dočasne odinstaloval" TomToma? Dnes dostanem IGO a chcem používať IGO ale nechcem prísť o TomToma. Ešte jedna otázka, cez TC mi nejdú zmazať predinštalované zvonenia - cez AS dokonca vôbec nevidím adresár windows.
PavelR. (2184)|21.11.2006 18:30
[QUOTE="martin.doktor"]ako si "dočasne odinstaloval" TomToma?[/QUOTE]

... narozdíl od starších zařízení s customizací se u HTC Artemisu zobrazují nainstalované aplikace z Extended_ROM v Remove Programs / tj. každá z nich má v Remove Programs svůj záznam, tedy i TomTom. Takže je nutné jít do Start/Settings/záložka System/Remove Programs a TomTom zde odinstalovat. Jsou tam dva záznamy 1. samotná aplikace TomTom a 2. TomTom voice. Při dalším HW resetu se TomTom z Extended_ROM znovu nainstaluje ...

[QUOTE]Ešte jedna otázka, cez TC mi nejdú zmazať predinštalované zvonenia[/QUOTE]

... které přesně? U mne téměř vše co bylo ve složce Windows/Rings šlo smazat bez problémů (Resco File Explorer).

[QUOTE] cez AS dokonca vôbec nevidím adresár windows.[/QUOTE]

... u mne vše OK, problém se složkou Windows mám takovou, že její vylistování trvá poměrně dlouho. Vidím ji zcela normálně ...

PavelR.
Martino2_ce4you (42)|21.11.2006 18:51
[QUOTE="PavelR."] Mám v plánu ještě vyzkoušet dalšího VoIP klienta SJphone, který mi s Qtekem fungoval zcela bez problémů [/QUOTE]

Jsem majitel Qtec 9100(MDA Vario) a chtěl bych se Vás zeptat na nastavení programu SJPhone.Taky ho používám s providerem VoipStunt,druhá strana mě slyší dobře,já jí naopak slyším trhaně. Naopak Skype mi funguje bez jakých koliv potíží.
Mohl by jste mi říct,jakého providera máte Vy a Jaké máte nastavení.Nevíte, jestli pro PPC neexistuje ještě nejaký alternativní program za SJPhone?

Za odpověď děkuji
PavelR. (2184)|21.11.2006 19:59
[QUOTE="Martino2"]
Mohl by jste mi říct,jakého providera máte Vy a Jaké máte nastavení.i[/QUOTE]

... můj poskytovatel je Ha-vel, používám jeho službu ha-loo. Nastavení SJPHone je zde. I když to není přímo pro PPC klienta, tak nastavení v SJPhone for PocketPC je téměř totožné.

[QUOTE]Nevíte, jestli pro PPC neexistuje ještě nejaký alternativní program za SJPhone?[/QUOTE]

.... bohužel ne.

Jinak první zkušenosti s SJPhone na HTC Artemis moc pozitivní nejsou.

PavelR.
Martino2_ce4you (42)|21.11.2006 21:42
[QUOTE]Jinak první zkušenosti s SJPhone na HTC Artemis moc pozitivní nejsou[/QUOTE]

Kvalita hovoru přes SJPhone je velice závislá na připojení.Nejlepší je,když máte po přihlášení napsáno "Open internet". Já mám doma WiFi router + switch, sice jsem si doporučené porty pro SJPhone otevřel,ale stejně mi to píše "Port restricted,cone NAT".Moc do sítí nedělám,tak je možný,že jsem v routeru nastavil něco špatně.

Tady jsou ty porty:

[CODE]
Check that you have opened the following ports on your router:
Port Protocol Description
3478 UDP STUN service
3479 UDP STUN service
5002 TCP MLP protocol server
5060 UDP SIP UAS
5060 TCP SIP UAS
and 2 ports (starting from the lowest) for each call from this range:
49152-65535 UDP RTP, RTCP multimedia streaming
[/CODE]