Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nastavit připojení k Internetu?

Pavel Koza (4761)|15.1.2004 14:44
Pokud by se měl vyhlásit vítěz mezi nejčastěji kladenými otázkami, s velkým náskokem by zvítězil dotaz: "Jak mám nastavit připojení k Internetu přes mobilní telefon". A protože nerad vidím, jak se mí čtenáři trápí, tak jsem takový předhled sepsal. Článek bude průběžně doplňován, pokud máte nějaké dotazy, připojte je v diskuzi.

Celý článek si můžete přečíst zde
DušanV (24)|16.1.2004 11:26
Blahopřeji k tomuto skvělému nápadu. Já sám jsem absolvoval několik bezesných nocí, než se mi povedlo rochodit Internet s kombinací IPAQ2210+SE610T. Právě tento model Ericssonu totiž nevyžaduje Vámi popisovaný inicializační řetězec. Pokud je zadán, na Internet se nepřipojíte. Nevím proč, ale je to tak a až po osobní návštěvě u T-Mobile jsem tento problém odstranil. Snad to ušetří horké chvíle ostatním uživatelům. Držím palce.
Pavel Koza (4761)|16.1.2004 11:32
To je bohuzel fakt... Tohle pripojeni je casto alchymie - MDA to maji jinak, pokud pouzijete pripojeni pres BT, tak ruzne BT Managery to taky mohou mit jinak... Pokud se v teto diskuzi objevi vic podobnych vyjimek, rad je do toho clanku v nejake bodove forme pridam:) Btw., v tom pripade jste tedy pouzil volaci znak *99***1#?
DušanV (24)|16.1.2004 12:43
Ano, volám *99***1#, s IP adresou přiřazenou serverem, přenosová rychlost 115200, nečekat na oznamovací tón, DNS 62.141.0.1, ALT DNS 62.141.0.2. Připojení funguje poměrně bez problémů.
null (0)|16.1.2004 15:35
chtel bych poradit jak nastavit pripojeni k intrnetu prostrednictvim mobilu ME45 pres infraport na jornadu 680 za info predem diky je to pro me docela
orisek to za prve a za druhe vas prosim lze do ni nainstalovat i novejsi verzi
internet exploreru? mam tam versi 3.01za vase radypredem moc dekuji
skromny (84)|16.1.2004 16:20
s tou Jornadou je nejaky problem??? Treba najprv ho presvedcit ze nema len RAW IR port, ale mu k nemu treba dokonfigurovat (zapisom do registrov) aj "IR modem"... navod na http://www.northlodge.org/ian/work/irda/irda.html

co sa nastaveni, Siemens S45 mi isiel s vytacanim *99***1#, inak by mal byt funkcny *99#.

Co sa nastaveni samotnej Jornady tyka, zalezi uz od konkretneho provajdera, ale "podobne" kolonky ako v clanku sa najdu aj na nej.. V pripade nejasnosti rad pomuozem...
PavelR. (2184)|16.1.2004 16:30
... pro podobne ucely, jsem kdysi pouzival tento CAB soubor. Nemam vsak jiz moznost jej na Jornade 680 odzkouset ...

PavelR.
cyclo_B (8)|16.1.2004 19:48
Diky za navody, verim ze me konecne pomohou rozchodit pripojeni. Zatim jsem neuspesny. Mam Ipaq 3870 s WM2003 a telefon Nokia 6600 a Eurotel data nonstop. A nedari se. Pred upgradem na WM2003 jsem pouzival Nokia 6210 a vse fungovalo. Nema nekdo zkusenost s timto novym mobilem? Diky za kazdou radu.
m.sachl (153)|16.1.2004 20:39
Urcite zajimavy clanek pro spoustu newbies...

...ja si dovolim jen komentovat trosku ot:

Eurotel jako jediný navíc nabízí plnohodnotný paušál, kdy za fixní částku získáte možnost neomezeného přenosu dat.

...toto uz snad dnes neplati ;)

jenak me hodnoceni vzhledem k pomoci zacatecnikum je za plnou ... lol

Martin S.
Pavel Koza (4761)|16.1.2004 20:50
[QUOTE="m.sachl"]Eurotel jako jediný navíc nabízí plnohodnotný paušál, kdy za fixní částku získáte možnost neomezeného přenosu dat.
[/QUOTE]

Diky za opravu a za pochvalu:) Je to opraveno.
zipiik (206)|16.1.2004 20:58
[QUOTE="DušanV"]Blahopřeji k tomuto skvělému nápadu. Já sám jsem absolvoval několik bezesných nocí, než se mi povedlo rochodit Internet s kombinací IPAQ2210+SE610T. Právě tento model Ericssonu totiž nevyžaduje Vámi popisovaný inicializační řetězec. Pokud je zadán, na Internet se nepřipojíte. Nevím proč, ale je to tak a až po osobní návštěvě u T-Mobile jsem tento problém odstranil. Snad to ušetří horké chvíle ostatním uživatelům. Držím palce. [/QUOTE]
ona je tohle vlastnost asi vsech ericssonu. staci vytvorit datovy profil a na pocitaci neni potreba nic nastavovat, ani dns, jen vytacet cislo napr. *99***1#. povazuju to za hodne sikovnou vec.
skyvlado (72)|17.1.2004 14:23
...možno by to chcelo aj nastavenia pre bratov ze Slovenska :)

Dík
lucifer66 (55)|18.1.2004 22:21
akurat som chcel nieco take napisat ale skyvlado ma predbehol, takze sa pripajam k nemu.
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 12:50
Ked mi bratia zo Slovenska napisi ...ehm..., no radsi po mem...:) Poslete mi alespon linky na vase operatory a ja neco spacham. Asi to nebude tak krasne a obrazkove, ale snad to nebude brano jako diskriminace;)
skromny (84)|19.1.2004 13:42
snad som sa trafil na konkretne linky...

Eurotel
Orange
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 16:12
Tak jsem na to koukal a nemelo by se to moc lisit. Pridal jsem sekci, tak na to prosim kouknete... Vychazel jsem jen z webu a PDF...
gm_ce4you (176)|1.2.2004 21:35
www.volny.cz/pocket2003-nastavení GPRS je tam
lucifer66 (55)|10.2.2004 22:00
:$: :$: :$:
ahojte
takze skusil som to slovenske nastavenie pre orange, pripojil som sa na internet, (na mobile som zapol infra port, a gprs) na pda mi napisalo(acern10) ze sa pripaja, a potom pitalo odomna heslo a prihlasovacie meno, ked som dal zrusit nestalo sa nic ked som dal ok tak to minutnu pripajalo a potom znova nabehla tabulka s heslom a nepripojilo ma?
tak kde moze byt problem?
PavelR. (2184)|11.2.2004 07:48
[QUOTE="lucifer66"]:$: :$: :$:
ahojte
takze skusil som to slovenske nastavenie pre orange, pripojil som sa na internet, (na mobile som zapol infra port, a gprs) na pda mi napisalo(acern10) ze sa pripaja, a potom pitalo odomna heslo a prihlasovacie meno, ked som dal zrusit nestalo sa nic ked som dal ok tak to minutnu pripajalo a potom znova nabehla tabulka s heslom a nepripojilo ma?
tak kde moze byt problem?[/QUOTE]

... co máte za telefon? Funguje vám gprs s vaší SIM např. z notebookem nebo PC?

PavelR.
hybo (3107)|11.2.2004 08:14
mozna mi hrabe, aleco tam dela to AT?
lucifer66 (55)|11.2.2004 21:19
Mam sagem MYX6 a na mobile mi GPS funguje, ale neviem ak sa pripajam na gprs do mobilu ci mam mat v mobile zapnute gprs alebo ma mobil zostat v pvovodnom nedotknutom stave( cize ci musim nastavovat aj nieco v mobile, ci staci ked len nieco nastavim v ppc a mobil bude len tak lezat pri nom) .


S pozdravom Roman.
hybo (3107)|11.2.2004 22:26
Vse se nastavuje v PDA.
lucifer66 (55)|12.2.2004 21:59
takze v mobili nemusim nic nastavovat, ani zapinat gprs, staci ked nasmerujem infra port a pripojit sa s pda?
hybo (3107)|12.2.2004 23:11
gprs je aktivne stale, vytacat na telefone netreba. Je potrebne spravne v PDA nastavit pripojenie a potom uz len vytocit (samozrejme, ak cez BT, tak mat spraovane, ak cez IrDa, tak na telefone pustene)
pavel_u (2)|15.2.2004 18:20
ahoj,
nevim kde delam chybu, ale nedari se mi zbavit se prefixu pri vytaceni jakehokoliv cisla. Pritom zalozku "use dialing rules" nemam zaskrtnutou. Presto mi pred kazde volane cislo cpe "425". Samozrejme i pred GPRS volani. Takze se nikam nespojim. Nemuzu se toho zbavit.
Nemate nekdo napad?
dekuji, Pavel
Pavel Koza (4761)|15.2.2004 22:55
[QUOTE="pavel_u"]ahoj,
nevim kde delam chybu, ale nedari se mi zbavit se prefixu pri vytaceni jakehokoliv cisla. Pritom zalozku "use dialing rules" nemam zaskrtnutou. Presto mi pred kazde volane cislo cpe "425". Samozrejme i pred GPRS volani. Takze se nikam nespojim. Nemuzu se toho zbavit.
Nemate nekdo napad?
dekuji, Pavel
[/QUOTE]

Co mate za zarizeni a system?
pavel_u (2)|16.2.2004 01:18
mam Dell Axim X5 a PocketPC vers. 4.20
P.
Pavel Koza (4761)|16.2.2004 12:52
Tak to se vzdavam, pokud by to bylo s Pocket PC 2002, tak je to celkem jasne, ale na WM2003 to nechapu, obzvlast pokud mate vyskrtnute policko Use dialing rules...
peterxxl (31)|27.2.2004 23:21
Zdarec
potrebuji rychle pomoc
Potrebuji pripojit muj acer n10 na internet pres irda nebo kabel, to je jedno, pres klasicke pripojeni k internetu na pocitaci - klasik dialup nebo isdn na pocitaci a nevim jak na to

dik piste na email: flashhole at seznam dot cz
lucifer66 (55)|28.2.2004 09:52
ja to robim tak, pripojim acera k pocitaci cez uzb kabel, a potom sa na pocitaci pripojim normalne k internetu cez dial up, a v pda si otvorim internet explorer a hned mi uz taha internet...
peterxxl (31)|29.2.2004 20:17
dik moc uz to fachci
Banana_ce4you (58)|29.2.2004 23:12
[QUOTE="lucifer66"]ja to robim tak, pripojim acera k pocitaci cez uzb kabel, a potom sa na pocitaci pripojim normalne k internetu cez dial up, a v pda si otvorim internet explorer a hned mi uz taha internet... [/QUOTE]

A to me zase tohle nefunguje, jsem sice pripojen k Internetu pres kabel (to by vadit nemelo), ale na Aceru mi to pise bublinu, "nelze se pripojit soucasnym nastavenim"
Kdyby nekdo vedel jak na to, byl bych mu vdecny.

peterxxl (31)|1.3.2004 07:22
me to funguje s tovarnim natavenim - akorat sem musel v active syncu nastavit aby do aceru preposilal internet misto work, co tam bylo puvodne

-- mam jeste jeden problem, hodne stranek tam vubec nemohu yobrayit protoye to napise ze stranka nemuze byt v pocket ie zobrazena / nevite cim by to mohlo byt<<
vajGL (2)|1.3.2004 14:01
Zdravim,tez chvalim vyborny napad,konecne jsem online (ME45<>IrDa<>iPaq1915). Podivna vec se mi vsak deje: online mi pracuje Pocket Outlook,maka i ICQ,ale za boha neslape Pocket Internet Explorer. Po kliknuti na webovou url IE jen probklikne a nic se nestane. Co to? Prolezl jsem vse a nic o nastaveni pripojeni extra pro IE jsem nenasel :( Diky za kazdou dobrou radu...
peterxxl (31)|1.3.2004 19:37
zkus pustit /windows/iexplore.exe
lucifer66 (55)|1.3.2004 21:11
[QUOTE="peterxxl"]me to funguje s tovarnim natavenim - akorat sem musel v active syncu nastavit aby do aceru preposilal internet misto work, co tam bylo puvodne

-- mam jeste jeden problem, hodne stranek tam vubec nemohu yobrayit protoye to napise ze stranka nemuze byt v pocket ie zobrazena / nevite cim by to mohlo byt<< [/QUOTE]

mne to tiez robylo , ale ked som si zapol cookies tak sa to zlepsilo, ale obcas sa mi stane ze mi stranku nenacita ale neskvor ju uz nacita
CarlosL (126)|1.3.2004 21:43
A už se povedlo někomu připojit PDA bez ActiveSync přímo přes BT na internet (např. BT serial port)?? Já už se snažím asi týden a pořád nic. Táta má Palm T3 a tam to chodí, ale přes Mocha PPP, jenže s malou rychlostí. Jde to vůbec? Dík za každou radu.

iPAQ 4150 + MSI BT Key

Carlos
vajGL (2)|2.3.2004 08:10
:)) Uz je to v pohode! Je to zajimavy, ale opravdu sem na nic neprisel a nejakej editor registru sem nemel po ruce, taxem zazalohoval data a proved master reset. A voala! Po nastaveni pripojeni uz ieplore maka jak ma! :yes:
benet_ce4you (4)|29.3.2004 14:41
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak to se vzdavam, pokud by to bylo s Pocket PC 2002, tak je to celkem jasne, ale na WM2003 to nechapu, obzvlast pokud mate vyskrtnute policko Use dialing rules...[/QUOTE]

Ahoj, ehm, zrovna pocket PC 2002 mam... Jak se tam necha zbavit prefixu? Je na to nejaky lek? Nebo to proste nejde? (mozna to tu nekde je, ale mne to moc jasny neni a blbe se tu zatim orientuju a je toho tolik... :( )
Moc diky
GliderMan_ce4you (21)|12.4.2004 22:37
GPRS+předplacená karta+cena za kB

Pořídil jsem si Siemens S45 a iPaq 3650. Vlastním všechny předplacené karty (Go,Twist,Oskarta). U kterého providera je nejlevnější GPRS (cena za 1 kB)?
Pavel Koza (4761)|14.4.2004 18:37
[QUOTE="benet"][QUOTE="Pavel Koza"]Tak to se vzdavam, pokud by to bylo s Pocket PC 2002, tak je to celkem jasne, ale na WM2003 to nechapu, obzvlast pokud mate vyskrtnute policko Use dialing rules...[/QUOTE]

Ahoj, ehm, zrovna pocket PC 2002 mam... Jak se tam necha zbavit prefixu? Je na to nejaky lek? Nebo to proste nejde? (mozna to tu nekde je, ale mne to moc jasny neni a blbe se tu zatim orientuju a je toho tolik... :( )
Moc diky[/QUOTE]

Mozna tohle pomuze:
thank (18)|17.11.2004 21:33
Buhuzel se mi to stale nedari. PROSIM, kde muze poradit. Snazim se pripojit FS 410 pomoci telefonu SE T630 k internetu a proste se mi stale nedari. Abych rekl pravdu ani nevim, zda je po nastaveni v PDA take neco nastavit v telefonu. V tel. mam vytvoreny datovy (pomoci SMS) profil, v PDA nastaveni pro TMobile (tarif) dle instrukci v tomto clanku. Uz fakt nevim. Jeste jedmou prosim o pomoc. Diky
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2004 23:29
[QUOTE="thank"]Buhuzel se mi to stale nedari. PROSIM, kde muze poradit. Snazim se pripojit FS 410 pomoci telefonu SE T630 k internetu a proste se mi stale nedari. Abych rekl pravdu ani nevim, zda je po nastaveni v PDA take neco nastavit v telefonu. V tel. mam vytvoreny datovy (pomoci SMS) profil, v PDA nastaveni pro TMobile (tarif) dle instrukci v tomto clanku. Uz fakt nevim. Jeste jedmou prosim o pomoc. Diky[/QUOTE]
Neber to jako, že s Tebe dělám blbce, ale:
1. Jak spojíš mobil s PDA? BT nebo IR? Máš je při pokusu zapnuté, v případě BT i spárované?
2. Máš u T-Mo zaktivované datové služby a službu GPRS?
3. V mobilu musí být v připojitelnost-datová komunikace-datové účty na 1.místě Internet GPRS na 2. E-mail pak už je to jedno-gprs wap,mms,wap. Právě to 1.místo pak zadáváš v vytáčeném čísle-něco jako 99....1#, je to v článku. Takže si všechno v mobilu v sekci datové účty vymaž a znovu nastav v pořadí, které jsem psal výše. Úplně nejlepší bude zavolat na 4603 a nechat si poradit-zítra během dne. Nenech se odbýt a raději se nech přepojit na technika nebo nějakého chlapa. Mě s tím pomáhal krok po kroku (jako s blbcem), v pda i mobilu a nastavení inetu i e-mailu (mám t-zones).
Vyzkoušek nejdříve bod 1 a 2.
Radím tarif gprs unlimited, jinak se nedoplatíš. Kdyby něco, tak napiš, jsem na noční ;)
thank (18)|18.11.2004 22:12
Ahoj, tak se mi stale nedari.

GPRS data mam aktivovane. Tel. a PDA sparovane. Pokusim se nastinit muj postup.

Pomoci Spravce BT jsem si pridal NOVY - Prozkoumat BT okoli, PDA nasel T630, zvolil jsem Serial port1. V T630 jsem vytvoril datovy profil GPRS Internet
Adresa APN internet.t-mobile.cz, Adresa DNS 62.141.0.1. Po te jsem se pokusil nastavit PDA pro pripojeni k internetu. Tedy podle nastaveni v clanku (nechal jsem tam take cely retezec). Pak jsem sparoval zarizeni, spustil Internet Explorer a pokusil se pripojit. Bohuzel nic. Spojeni se nezdari.

Jinak musim jeste posleze nastavit email pro pouzivani kombinace PDA T630 (email.klient)?


[QUOTE="Zdeněk Malinský"][QUOTE="thank"]Buhuzel se mi to stale nedari. PROSIM, kde muze poradit. Snazim se pripojit FS 410 pomoci telefonu SE T630 k internetu a proste se mi stale nedari. Abych rekl pravdu ani nevim, zda je po nastaveni v PDA take neco nastavit v telefonu. V tel. mam vytvoreny datovy (pomoci SMS) profil, v PDA nastaveni pro TMobile (tarif) dle instrukci v tomto clanku. Uz fakt nevim. Jeste jedmou prosim o pomoc. Diky[/QUOTE]
Neber to jako, že s Tebe dělám blbce, ale:
1. Jak spojíš mobil s PDA? BT nebo IR? Máš je při pokusu zapnuté, v případě BT i spárované?
2. Máš u T-Mo zaktivované datové služby a službu GPRS?
3. V mobilu musí být v připojitelnost-datová komunikace-datové účty na 1.místě Internet GPRS na 2. E-mail pak už je to jedno-gprs wap,mms,wap. Právě to 1.místo pak zadáváš v vytáčeném čísle-něco jako 99....1#, je to v článku. Takže si všechno v mobilu v sekci datové účty vymaž a znovu nastav v pořadí, které jsem psal výše. Úplně nejlepší bude zavolat na 4603 a nechat si poradit-zítra během dne. Nenech se odbýt a raději se nech přepojit na technika nebo nějakého chlapa. Mě s tím pomáhal krok po kroku (jako s blbcem), v pda i mobilu a nastavení inetu i e-mailu (mám t-zones).
Vyzkoušek nejdříve bod 1 a 2.
Radím tarif gprs unlimited, jinak se nedoplatíš. Kdyby něco, tak napiš, jsem na noční ;) [/QUOTE]
Zdenek Malinsky (9781)|18.11.2004 23:35
E-mail klient si taky nastavit musíš, zaleží, jaký používáš. Buď můžeš využít třeba t-zones a připojení gprs a mailíky stahovat a odesílat přímo z/na PDA nebo se může pošta stahovat a odesílat během synchronizace, resp. při připojení přes Active Sync s PC=třeba cestou metrem nepíšeš mail a pak po připojení s PC odešleš nebo neopak stáhneš poštu z PC do PDA, během dne. Toto nemám vyzkoušené, používám t-zones a gprs.

Já jsem to dle návodu na webu zkoušel několikrát a :mad:
Zavolal jsem na infolinku, tam mi to pomohl nastavit (krok po kroku-jako s debilem :D ) a vše chodilo O.K. Asi po 14 dnech jsem si hrál a nějak to rozhasil. Tak znovu 4603 a opět mi pomohli. Určitě bylo nastavení částečně jiné, než poprvé, ale už je to skoro půl roku a vše funguje, jak má.

Už se tím netrap a zavolej tam. Nejlépe přes den a nech se přepojit raději na technika nebo někoho z nehlasových služeb. Pokud Ti to nepůjde, pošli mi SZ, já kouknu zítra do mobilu a PDA a nějak to přepíšu. Co máš za PDA? Jsem trošku mimo.
beecher (9270)|19.11.2004 01:31
Zkusil bych i obrácený postup párovní, tedy nejdříve z mobilu na PDA...
Na srazu se tak podařilo XPoj rozchodit MDAčko2 jako GPRS modem pro Vysavač (Loox 720)...
Zdenek Malinsky (9781)|19.11.2004 02:00
Koukal jsem do své Z600=T630,ale véčko. U dat.profilu pro inet adresu DNS nemám vyplněnu,
ale tebou uvedené číslo mám u dat.účtu pro e-mail.

Ad BT. Při připojvání párovat nemusíš, už by mělo jít automaticky. Zkus ověřit správnost propojení a to tak, že si v mobilu vytvoř nový kontakt s číslem ten přes BT pošli do PDA a obráceně jiný kontakt v pda.....

Fakt se tím netrap a zavolej si na 4603. Koukal jsem, že máš Loox, takže ti moc neporadím, protože nevím, jak je to tam řešené.
thank (18)|19.11.2004 18:58
Diky za info a trpelivost. Zkusim se v tom jeste postourat a pripadne linku TM. Dam vedet. Mej se.


[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Koukal jsem do své Z600=T630,ale véčko. U dat.profilu pro inet adresu DNS nemám vyplněnu,
ale tebou uvedené číslo mám u dat.účtu pro e-mail.

Ad BT. Při připojvání párovat nemusíš, už by mělo jít automaticky. Zkus ověřit správnost propojení a to tak, že si v mobilu vytvoř nový kontakt s číslem ten přes BT pošli do PDA a obráceně jiný kontakt v pda.....

Fakt se tím netrap a zavolej si na 4603. Koukal jsem, že máš Loox, takže ti moc neporadím, protože nevím, jak je to tam řešené.[/QUOTE]
Zdenek Malinsky (9781)|19.11.2004 19:39
Není zač. Je to Tvoje trpělivost. Hlavně, že jsi s tím nefláknul o zeď.:D :D
Budu večer nebo zítra zkoušet net přes starší Ericsson T39m. Nechám si asi přehodit data na Partner kartu, protože když jsem skoro pořád připojen na netu, nikdo se mi nedovolá. :( :(
Tak hodně štěstí. Kdyby ti to nebyli schopni vysvětlit, zkus druhý pokus ve všední den cca 8-16 a když ani to ne, tak napiš, odkážu Tě na jednoho kolegu z T-Mo.
:) :) :)
Rom4n (340)|19.11.2004 21:13
Ja mel stejny problem, nemohl jsem se pripojit (pomosi SE pres IrDa), tak jsem nakonec zavolal na operatory a tam me prepojili na technika..
Nastavil jsem tam presne tohle a uz mi to funguje::::::::::::
volane cislo: +*99#
pak das upresnit...

prenosova rychlost: 19200
cekat na oznamovaci ton NEZASKRTNES
zvlastni prikazy pro modem: +cgdcont=1,"IP","internet.t-mobile.cz"

nastaveni portu, TCP/IP nechas jak je,

servery:
DNS: 62.141.0.1 alt DNS: 62.141.0.2
----------------------------------------------------------
uzivatelske nevyplnujes a pak by se ti tomelo BEZ PROBLEMU PRIPOJIT ;)