Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Superrom na MDA Vario

flashman (1366)|20.11.2006 07:14
Ten, kdož tento příspěvek čte snad ví, o čem tu bude řeč.
Ne, "superrom" ještě hotová není :D

Jelikož již topic Pomožte se stavbou mojí "vaší" ROM pro MDA Vario má moc stran a předpokládám, že si ho nikdo nebude číst celý, tak tu zakládám nové téma s výzvou o pomoc při vývoji ROM "Superrom"..

Zde prosím piště programy, které byste si v této ROM představovaly, ale prosím pouze takové, typu "Softwarová klávesa", nebo třeba různé patche, které nikoho neurazí. Aplikace typu "CLnch", nebo "Smartskey" si musí již každý nainstalovat sám. Můžete tu také přikládat zvuky , které bych potom přiložil do systému, protože ty originální mi už zkrátka lezou krkem.
To víte, aplikací na WM je taková hromada a nikdo je nemůže vyzkoušet všechny, takže tu prosím pište o aktuálních verzích programů.
kmozis_ce4you (117)|20.11.2006 09:23
Já osobně bych chtěl systém co nejholejší a nejstabilnější s co největší pamětí (zaplnit a zhroutit si ho už dovedu sám :D)
Ještě by mě zajímalo, jak je to se slibovanou češtinou do superrom - bude mít její přítomnost vliv na paměť nebo rychlost systému (u InterWrite Pro jsem slyšel výtky právě tímto směrem)?
Jinak z těch aplikací mě možná napadají ty, které tam být musí, aby opravovaly chyby systému, tedy SMSDeliveryFix (zobrazuje na doručence jméno příjemce zprávy), dál mi v některých verzích chyběl doplněk ovládacích panelů pro editaci hlasových povelů a total commandera si asi taky instaluje každý. Zbytek (jako je ten smartskey, WM5NewMenu, WM5torage apod. si tam každý dá podle svého gusta).
Z patchů si já osobně určitě aktivuji zobrazení GPS ovládacího prvku v ovládacích panelech, zobrazení ikonky E při EDGE spojení a zbytek už za mě udělá Easytweaks nebo Tweaks2NET...
flashman (1366)|20.11.2006 10:54
rozhodně třeba SMSdeliveryfix a WM5torage tam bude. S tím total commanderem si dovolím nesouhlasit, protože třeba já ho používám jenom k tomu, abych se dostal do ExtROM.
Čeština samozřejmě mít vliv na výkon bude :( . Sežere cca 4MB ROM a 4MB RAM, což je docela dost.
kmozis_ce4you (117)|20.11.2006 11:22
No vidíš, máš TC pouze na ExtROM, ale máš ho, já ho mám taky jen kvůli něčemu, ale taky ho mám, a takhle je to skoro se všemi. Ale klidně si ho tam každý může doinstalovat sám, v tom problém opravdu není.
Co se té češtiny týče, pokud je to až takhle brutální, velmi rád zůstanu u anglické ROMky...
flashman (1366)|20.11.2006 11:50
"Superom" bude určitě, jak CZ, tak Aj a TCM bude přímo v ROM, aby se dalo dostat do extROM
macula_ce4you (691)|20.11.2006 17:07
Jak to vypadá s odemčením ExtROM pro úpravy?
flashman (1366)|20.11.2006 17:12
bledě. U wizarde se to ještě nikomu nepovedlo, pokud se nemýlím
xhladi07 (525)|21.11.2006 10:12
Lze tedy momentalne nainstalovat nekterou Tvoji ROM na G4 wizarda?
flashman (1366)|21.11.2006 16:13
říkám to už asi po stodvacátépáté - ROM na CID locked bez bootloaderu (tedy i na G4) jsou jenom beta1 a beta2, ale teď už snad dnes bude verze 1.0 CID locked edition

Prosím, držte se topicu :?
JeryP (38)|21.11.2006 19:52
Co takhle do tve rom hodit ten programek na zviditelneni rom pak uz neni protreba TC.
flashman (1366)|21.11.2006 20:44
já to nemám rád, protože je to pak položka v \ navíc a navíc při instalaci programů se vám nabídne, jestli ho tam chcete instalovat

asi tak ..
kmozis_ce4you (117)|22.11.2006 09:48
Tak koukám, že géčtyřkaře jsi už obšťastnil - díky za ně, teď jak to vidíš se "superrom" pro nás ostatní? Já už se nemůžu dočkat. Zatím jedu stále na Tvojí 1.1, 1.2 jsem tam ani neházel, protože 1.1 mi chodí spolehlivě a "superrom" je určitě už za dveřmi :D
flashman (1366)|22.11.2006 09:56
není zase tolik času.. pokoušel jsem se přesměrovat hlavní folder pro systémové zvuky z /windows do /sounds, ale nějak to zatím neklaplo..

Teď du házet programy do ROM
Registry už jsou víceméně upravené a pak nahážu zbytek do nějakýho folderu a přesměruju programy do program files
vetinari (12)|7.2.2007 11:18
mam problem.

vo Variu mam Superrom 1.1 WWE. posledne dni mi blbne pripojenie na net. ako sa to chova:

pripojenie k notebooku cez USB: pripojim sa, data tecu asi tam 1 minutu, potom u zneetcie nic. odpojim sa a ak sa znova chcem pripojit vypise mi chyba modemu. pomoze iba resetnutie Varia. no a potom to spravi po chvili to iste.

surfovanie priamo na Vario: pripojim sa na net. surfujem, mailujem, cokolvek. vsetko je ok. potom ukoncim spojenie. ked sa chcem pripojit znova, tvari sa, ze vytvara spojenie, ale nic sa nedeje. pomoze jedine reset Varia.

nestretli ste sa s tymto niekto?
tazz1 (680)|7.2.2007 11:33
Delalo mi presne to samy. Pomohlo az preinstalovat windowsy v notasovi romku ve variu. Ted uz je to v pohode az na to, ze mi vario obcas vytuhne. Proste blika, jako ze je vsechno v pohode, ale ukazuje treba cas pul osmy a ono uz je devet a nereaguje vubec na nic. Az na SR .
Takze me asi ceka dalsi HR :?
ElSoft (1244)|16.2.2007 00:08
fak super, jen mě zarazilo že když vyberu today témátko default(jsem na něj zvyklí) tak jako by mu tam chyběly obrázky, všechno je tak nějak průhledný :)