Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IntelliPad a PhonePad a ceska T9

Vava (105)|20.11.2006 05:15
Zdravím

prošel jsem diskuse - upozorňuji předem a hledal jsem v Googlu :-))

Mám Compacta MDA, kde mám 1.13.00 WWE ROM, a 1.12.550 ExtROM. V telefonní části mám IntelliPad a v nabídce klávesnice PhonePad (doufám, že to chápu dobře).
V nabídce klávesnice se ale žádný IntelliPad nezobrazuje. Zkoušel jsem nějaký najít - bezúspěšnně - na ftp.xda-dev se nemohui dostat - uživatele xda a heslo xda to nebere jiné jsem nenašel (ale zkoušel - bez úspěchu :-))

Poradí někdo jak to vlastně je, a jak dostat do PhonePadu český T9 ? A jak popř. nainstaslovat IntelliPad? Díky
Laca (154)|14.1.2007 01:00
Prosím o radu. Mám nainstalovaný Phonepad od HTC, včetně češtiny. Je to super, ale občas by se hodilo vypnout diakritiku. Existuje nějaké řešení jak používat českou t9 bez diakritiky?
Suoraj (704)|14.1.2007 06:17
To VAVA: on tam je. PhonePad-International :-)

To LACA: Souvisi to s dalsim problemem. Databze slov je nekde ulozena a pokud se najde kde,tak si ji vezmes do Wordu, vyhledat/zamenit napr. ž za z ulozit a vratit zpet. potom bys mel T9 bez hacku - a nebo ji zdublovat a pak si vyberes s a nebo bez. A bude se moct i zazalohovat...
toorek (251)|14.1.2007 11:34
Jestli jsem vás dobře pochopil, tak potřebujete tohle:

Intellidialer, co umí hledat kontakty s diakritikou: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6777&dd=0&fi=50, je zapotřebí nahradit v systému soubor intellidialer.dll tím, co je uložen u příspěvku z 15. října 2005, 15:46.
Intellipad na psaní sms s českou t9 bez diakritiky - to je trochu těžší. Z xda-dev mám staženou instalaci IntelliPad_Magician_T-Mobile_WWE_RC20.CAB, která to řeší, ale je určena pro předchozí ROM, takže se to na aktuální občas sekne a je zapotřebí SR, protože přestanou fungovat všechny klávesnice. Možná by stačilo jen nahradit ten soubor s t9 slovníkem, můžete to zkusit, dejte mi pak vědět výsledek:
IntelliPad_Magician_T-Mobile_WWE_RC20_CZT9.CAB
T9CzechLdb.dll
Já oboje na svém MDAc provozuji a jsem velmi spokojen, hlavně s tím Intellidialerem, protože mám všechny kontakty uložené s diakritikou.
Pozor, oba soubory jsou pouze pro WM2003!!!
Laca (154)|14.1.2007 13:37
Pouzivam PhonePad International

to TOOREK: Mam ted MDAcIII ... takze tam ten Intelipad radsi rvat nebudu :) Zkusim dal hledat a zkouset vyexportit tu knihovnu ... i kdyz nevim jak :?
toorek (251)|14.1.2007 13:50
A co tohle? https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11997 Mohlo by se to hodit aspoň na to vytáčení kontaktů.
standasw (2)|18.1.2008 13:32
Zdravíčko,
jde vám přidávat i slova s českými znaky do T9 slovníku? Slova, kde se vyskytují písmena s čárkou ještě jdou, ale s hačky ani náhodou. Pokud ano, neporadíte mi nějaký fígl? Nikde jsem to nenašel.

Mám Phone Pad International (v1.0 asi od HTC). Jinak supr program s výbornou českou T9
scerba (49)|20.10.2008 20:53
ja bych si dovolil opet trosku ozivit tohle tema. Podarilo se nekomu dostat do PhonePad ceskou T9 bez diakritiky?
nebo nevite jak zabránit zkracovani sms? (E-Ten X600, nevim jestli je to otazka programu nebo hardwaru)
nebo mate nejakou jinou klavesnici s ceskou T9 bez diakritiky (nebo bez zkracovani sms)?
standasw (2)|20.10.2008 21:57
Tak tenhle problém mi zabral fůru času, než jsem to vyřešil. Po nějakém čase jsem objevil dobrý freeware, který se umí přidat do položek v menu při odepisování na zprávu jak u smartphonu tak i u pocketpc. Je to SMS unAccent http://www.smartmadsoft.com/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=11 Vyžaduje Compakt Framework II ale je celkem dost v pohodě. Má sice ještě nějaké mušky, ale jde to. Funguje to jednoduše. Dojde vám SMS, vy zvolíte Odepsat - unAccent napíšte zprávu klidně i s diakritikou, zvolíte vlevo dole odeslat - SMS běžným způsbem a text vaší zprávy se přenese už bez diakritiky do výchozího okna pro psaní SMS. Pak třeba jen upravíte příjemce a odešlete. Zní to složitě, ale je to raz dva.