Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Totální smrt N311

Jasper77 (11)|17.11.2006 22:21
Vážení, už po třetí se mi stalo, že mi muj Acer zatuhl a po resetu už nechce naběhnout, bohužel nyní se obávám, že náděj na nějaké probuzení z tohoto stavu existuje. Už jsem prošel veškeré nápady, které jsou zde na foru, ale nic. Nefunguje ani HR, pouze problikne LCD a to i při vytažení a vrácení baterky. Takže pokud se mi podaří přístroj dobře vyreklamovat, tak asi bez váhání půjdu do do jiné značky. Může někdo doporučit nějaký kvalitní a ne tak často poruchový přístroj.
Děkuju za info.
JokersMidi (29)|17.11.2006 22:36
Tiež mám Acer n311 a odporúčam ti podržať vypínač a ak sa ti zapne na displeji odpočítavanie, tak počkaj kým sa to odpočíta, a ak sa ti už ani toto nepodarí, tak asi najmenej poruchové sú PDA značky Mio.
Jasper77 (11)|17.11.2006 22:43
Ja uz jsem zkusil drzet snad vsechny tlacitka, takze tato moznost je taky OUT. Ale zajimalo by me, co to je za zavadu, protoze se mi to stalo uz pred tim,ale vzdy se rozbehl a jel 2 mesice a ted už zase zdechl! jestli tam neni nejaky spatny kontakt na spinaci u krytu baterie ....... No mozna bude nekdo s timto problemem taky bojovat nebo uz bojoval.

Jasper77
Acer n311, 2GB SD Sandisk, 512MB SD ADATA,Nokia 6234
Jasper77 (11)|18.11.2006 09:13
Nevím jak si vysvětlit tuto záhadu, ale opravdu muj kus ACERu n311 je jako z pohádky, večer byl totalně mrtvy a dnes ráno mi to nedalo, tak jsem ještě zkusil parkrat vytahnout baterku ..... a par hardresetů, bohužel bez úšpěchu ale po několika minutách mě zaujal zvuk který se ozval ze stolu ....... on se potvora nějak vzpamatoval!!! je toto vůbec možné???
Rozhodl jsem se, že přehraju ROM na v 1.00.15, kupodivu se mi zdá, že PDA pracuje o něco málo rychleji než s v. 1.00.16 ostatně teď jde zapnout i vypnout, resetovat.
V každém případě už se mi tato závada na 1.00.16 stala 3x, takže zkusím jestli se projeví i ve starší verzi.
_blackBone (271)|18.11.2006 09:41
nezapomen nas taky informovat, nejlepe do teto diskuse :cool:

vidim, ze mluvis o flashovani, takze kdyz ti nesel nastartovat, nesel ani boot z SD karty s flashem?

jake specificke aplikace pouzivas? mas casto zapnuty BT nebo wifi?
zkousel jsi, jestli nahodou neni duvodem nenastartovani vybita baterie?
ja bych zkusil baterii vytahnout, ocistit hadrikem kontakty i na bat, i v pda, baterii dobit a pak pokracovat...

taky me zajima ta teorie s rychlejsi verzi biosu ... kdyztak dej vedet, zda tvuj subjektivni pocit pretrvava...
Jasper77 (11)|18.11.2006 10:57
Baterie nabitá na 100% a jelikož dělám i do mobilních telefonů, tak kontakty bylo to první na co jsem pomyslel a očistil. BT používám docela často, hlavně v terénu (ostatně na sezení na WC by jsem si asi PDA nekupoval :-)) Nejčastejší aplikace je klient na připojení k Remote Desktop od Mochasoft a explorer na internet, jinak sem tam nějaká mp3 z WMplayeru.
Nynější stav je kupodivu normální funguje jako kdyby se nic nestalo. V každém případě jej asi pošlu na nějakou diagnostiku. Stat se mi tohle někde když to nutně potřebuju používat, tak to by bylo extrémně nepříjemné.
Další věc, o které jsem ještě nerozvedl debatu je stále se odpojující BT od MT. Používám Nokii 6234, před tím 6230i,a ještě jiné a problém je stále stejný. Zkoušel jsem i jiné telefony ..... nejlépe se choval asi Benq-Siemens, ten se odpojoval nejméně. V MT ale závadu nevidím, protože přes BT má konektivitu u NTB dlouho bez přerušení.
ACER se mi přestává tím pádem líbit (ale věřím že jsou to jen nedostatky FW a nový by to snad mohl polepit)
_blackBone (271)|18.11.2006 11:39
na novy fw bych nespolehal, zvlast kdyz je na svete novy kousek od Acer, prestane byt ten starsi tak akutni...

uprimne receno, pro profesionalni pozadavky bych zvolil neco osvedceneho - iPAQ, treba 4700, rozhodne ne nove "komunikatory", jina alternativa je DELL.

Acer dobre vypada, ale jak tu ctu diskuse, kdyz na nem delas neco trosku specifickeho ( a jak to tak pozoruju, cim bliz k BT, tim hur ), zacina se chovat nestabilne... me osobne to nevadi, ale kdybych na tom zavisel muj prijem, choval bych se jinak...

btw ja si PDA na zachod beru :D
vaniv (0)|18.11.2006 21:04
Problém s totální smrtí Aceru 311 je asi obecný. Poprvé mi v servisu nahráli versi 1.16, podruhé mi řekli že stačil HR, ale já jsem resetoval i vyndal baterku. Chtělo by se domluvit a začít tlačit na Acer aby se vyjádřili.
_blackBone (271)|19.11.2006 08:58
obecny? ... to, ze jste ho mel Vy a jeden kolega zde v diskusi nestaci k tomu, aby byl obecny :D

v diskusi o N311 je vetsina tech, kteri ho nemeli.

muzeme se shodnout na tom, ze to zrejme dela pouzivani BT, ale dalsi domnenky asi nevyprodukujeme ...
Slowfly (1)|20.11.2006 15:41
Ahoj,
měl jsem podobný problém a vyřešil jsem ho podrážděním mikropínače krytu baterie. Brání zapnutí při vyjmuté baterii a tedy sejmutém krytu.
S.
Jasper77 (11)|21.11.2006 14:49
:-) podrážděním spínače krytu jsem to sice nerozchodil,ale velmi mi pomohlo stlačení kláves DNES+KALENDAŘ+ON/OFF, hned po stlačení této kombinace se mi Aceříka podařilo rozběhnout. Hard ani Soft Reset nefungovali. Od začátku této diskuze se mi to zhroutil ještě jednou a to po instalaci přehravače DivX a puštění filmu. Ale opět pomohlo stlačení již zmíněné kombinace. Proč? tomu nerozumím ani já :-))) ale zatím jede, tak uvidíme co bude dál.
Jasper77 (11)|9.12.2006 01:30
Tak muj N311 odesel do vecnych lovist. Po nahodnych pokusech co ozil uz nejde nastartovat vubec.Nevi někdo jak dlouho trva oprava? poslat jej primo na Acer servis nebo reklamovat u prodejce? Diky za info.
Mr.Boban (33)|7.1.2007 13:46
spíš u prodejce
ten by to mel opravit zadara pokud máš záruku
Qemu (75)|7.1.2007 19:11
rovnou do ACER v BRNE ;) vyridit po telefonu prijede ti domu PPL nalozi a odveze do BRNA :D (obe cesty plati ACER :D ) pokud se jedna o zaruku... na www.acer.cz tam najdes kontakt. Vetsina jejich oprav je do tejdne zpet :) a je to 100% rychlejsi nez pres toho od koho jsi to koupil... jen chtej kopii dokladu o koupi.
Mr.Boban (33)|7.1.2007 21:00
Pomoc nemužu udělat Hard Reset
_blackBone (271)|13.1.2007 18:19
[QUOTE="Mr.Boban"]Pomoc nemužu udělat Hard Reset [/QUOTE]
Tohle je presne to, co popisuje tato diskuse - totalni smrt ;o)

Pomuze nahrat novou verzi ROM na SD kartu a nabootovat, uz jsem ti odpovidal i v jine diskusi, ale podle casove prodlevy tipuju, ze uz ho mas zpet ;)
Mr.Boban (33)|15.1.2007 16:45
jestě ho nemam
tetka je to přesně jeden tejden co je v servisu