Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak píšete na display??

moucha_ce4you (0)|17.11.2006 11:14
Jak píšete na display třeba SMSku?? Zajímalo by mě jak psát třeba na ICQ na MDA Compact III. Uvažuji o Compactu III a nebo tytnoj, záleží mě ale na velikosti a na občasné psaní SMS (asi 100/měsíc) a tak obden zaplé ICQ na hodinu. Jde si v ICQ třeba ťukat na čísílka na display jako na klasickém mobilu? Díky moc
tazz1 (680)|17.11.2006 11:27
Na HW klávesnici :yes: . Už bych nikdy nechtěl zařízení bez ní.
JanHavlicek (635)|17.11.2006 12:19
Je možné používat třeba SPB Full screen keyboard, ale pořád to nemá na HW klávesnici. Proto bych spíš doporučoval nějaké zařízení s HW klávesnicí (vario, TyTN), nebo koupit klávesnici třeba přes bluetooth, pokud plánuješ psát delší texty
crashpc (71)|17.11.2006 12:51
hw klávesnice. SW jen tak pro 3 slova... a když hardwarová není tak jí dokoupim :-)
tazz1 (680)|17.11.2006 13:47
To jo, ale tahej ji pořád sebou ;) . Osobně si myslím, že zařízení s HW klávesnicí od HTC nemají dneska konkurenci.
Škoda, že další výrobci se jí tak vyhýbají.
Alfieri_ce4you (4)|17.11.2006 13:49
Nazdar.
Jakou klavesnici byste si koupili k Variu?Aby byla co nejmensi a dala se nosit s sebou?Na psani rozsahlych textu vcetne diakritiky? HW klavesnice je fajn,ale kdyz si delam poznamky na zasadani, nebo jinde,tak je to pomaly. Dik moc za radu...
moucha_ce4you (0)|17.11.2006 15:21
A jak se píše na ICQ na tom display? Způsoby? Jde to jako na klasickém mobilu?
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2006 15:31
Nejdříve bych rád připomenul, že PDA/MDA zařízení nejsou určena na psaní rozsáhlých textů. Ne, že by to nešlo, ale jaksi k tomuto účelu máme jiná zařízení.

K psaní bych doporučil nějakou BT klávesnici. Cenově i prakticky je asi nejlepší BT klávesnice od HP.
tazz1 (680)|17.11.2006 15:39
No mozna nejsou k tomu urcena primarne nebo puvodne. Ale diky HW klavesnici uz to jde, tak proc tvrdit, ze k tomu nejsou urcena ;)
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2006 16:13
No, oni jsou i lidé, kteří na klávesnici píší více než 2 prsty a rychleji než, 40 úhozů za minutu. ;)
plnata (9)|20.11.2006 01:55
[QUOTE="moucha"]Jak píšete na display třeba SMSku?? Zajímalo by mě jak psát třeba na ICQ na MDA Compact III. Uvažuji o Compactu III a nebo tytnoj, záleží mě ale na velikosti a na občasné psaní SMS (asi 100/měsíc) a tak obden zaplé ICQ na hodinu. Jde si v ICQ třeba ťukat na čísílka na display jako na klasickém mobilu? Díky moc[/QUOTE]

Měla jsem MDA1, MDA2 a nyní jsem si koupila MDA compact III. Koupila jsem si ho především pro jednoduché psaní SMS i dalšího zapisování !!!!! Nikdy bych již nechtěla mobil a vyťukávat složitě písmena. Softwarová klavesnice je shodná s psacím strojem a tedy i s klávesnicí u PC. Takže jedno písmeno je pouze jedno ťuknutí. Kdo má již umístění tlačítek ve své paměti (v hlavě), píše jako o závod. A není pravda, že zde nelze psát dlouhé texty - NAOPAK jde to báječně. Oproti tomu bych si nikdy nekoupila zařízení s HW klávesnicí. Zbytečně je to težké a když potřebojete mezi tím manipulovat s vyskakujícími okny či zprávámi, tak je to strašně složité, přejít z HW klávesnice si přečíst mezi tím třeba přišlou sms a na tu odpovědět a ještě s tím, že se chci do odpovědi zahrnout informaci, na kterou se musím podívat do zařízení. Takhle si tam pouze párkrát ťuknu stylusem, napíšu a odešlu sms a vrátím se k původně rozepsané. Mě by ta přídavná či HW klávesnice naprosto šíleně obtěžovala !!!!!

Takže sms se pomocí softwarové klávesnice píše tak, že jednim kliknutím na ikonu si ji otevřete na obrazovce a objeví se vykreslená klávesnice. Pak se jen stylusem kliká na potřebná písmena. Výhodou je velmi jednoduché střídání velkých a malých písmen. Navíc zařízení na začátku věty to udělá automaticky. Čísla jsou také tototožně zobrazená jako u klasické klávesnice. Psát je jedna radost!!!! Ocení se to ale především u zapisování kontaktů a jiných potřebných informací, kde se může cokoliv takto jednoduše psát a zároveň si přeskakovat do různých kolonek, což je v součinnosti s HW klávesnicí problém. A když příjde mezi záznamem kontaktů sms, tak trochu poťukám stylusem a už je mezi dokončením záznamu na příchozí sms i odpovězeno. Kombinace s HW klávesnicí tuto jednoduchost nemá !!!! Buď je nutné psát prsty a pak na další použít stylus nebo mnohonásobným mačkáním tlačítek se někam doklikat a pak zas zpět.
Kdo píše rychle na klávesnici počítače, píše ještě rychleji na SW klávesnici.
Že zařízení není vhodné pro delší texty musím vyvrátit naprosto tím, že právě, pokud chcete smazat celý odstavec a především nějakou větší část textu uvnitř odstavce, tak tento text jen přejedete stylusem, on se celý označí a dalším jedním ťuknutím na DEL to celé smažete. Toto HW klávesnice takto neumí !!!!! TO znamená, že stylusem nejen píšete, ale slouží Vám přesně jako myš u PC - bez jakéhokoliv přehmatávání a složitostí !!!!!!!!! Zároveň píšete, zároveň označujete, zároveň odklikáváte, zároveň posunujete třeba okno - vše v jednom !!!!! Klávesnice i myš zároveň.
Takže jedině TOTO !!!!!! žádná další zbytečná těžká obtěžující klávesnice.

Podotýkám, že zde zveřejňuji pouze svůj osobní názor, jiní mohou mít jiný a já jim to neberu. Zdravím
plnata (9)|20.11.2006 02:05
[QUOTE="moucha"]A jak se píše na ICQ na tom display? Způsoby? Jde to jako na klasickém mobilu?[/QUOTE]

Viz můj předešlý příspěvek. V ICQ a všech programech je to stejně jednoduché, jedno ťuknutí stylusem = jedno písmeno , diakritika jako na klasické klávesnici - ťuknutí na potřebné písmenko nebo háček a pak písmenko ap. Úplná balada. Lehce lže přiložit soubor, žádné střídání prstů a mnoha tlačítek, jen stylus a minimum ťuknutí.
tazz1 (680)|20.11.2006 06:05
Spis je videt, ze s HW klavesnici neumis nebo jsi ji nikdy nedrzela v ruce. Oznacovani do bloku a podobne s ni samozrejme jde. Ale neberu Ti to. Nikdo nerika, ze na HW klavesnici musis delat porad. Ja ji vysunuji jen pri opravdu delsich textech.A jen mala technicka, velka pismena jsou na zacatcich vet, jen kdyz udelas mezeru, cimz se ztraci jeden znak a treba u 160 znakove sms je to sakra znat.
plnata (9)|20.11.2006 08:45
[QUOTE="Tazz1"]Spis je videt, ze s HW klavesnici neumis nebo jsi ji nikdy nedrzela v ruce. Oznacovani do bloku a podobne s ni samozrejme jde. Ale neberu Ti to. Nikdo nerika, ze na HW klavesnici musis delat porad. Ja ji vysunuji jen pri opravdu delsich textech.A jen mala technicka, velka pismena jsou na zacatcich vet, jen kdyz udelas mezeru, cimz se ztraci jeden znak a treba u 160 znakove sms je to sakra znat.[/QUOTE]

No kdyz ti stoji za to se pořád tahat s tak těžkým přístrojem kvuli občasnému vysunutí .... A to označení samozřejmě jde, ale složitěji. Jinak v smsce jasně nejsou potřeba velká velká písmena, ale v jiných textech ano. Ale to člověk ocení, jen když delší texty píše ....
tazz1 (680)|20.11.2006 09:02
Asi to bude opravdu vec nazoru a vkusu. Me tezsi neprijde a kdyz mrknes na oficialni udaje, tak ten rozdil neni az tak znatelnej. Automaticky velka pismena jdou i pri HW klavesnici. Muzu delat vsechno tak jak popisujes a krome toho mam jeste luxus vysouvaci klavesnice. Delsi texty (emaily, word dokumenty apod.) pisu dost casto, takze tu klavesnici opravdu vyuziju. Mne to takhle prijde pohodlnejsi. Tobe treba ne. Proto taky mame oba jina zarizeni. No neni to skvely, ze si kazdy muze koupit dle vlastniho gusta :-) . Mne spis prislo, ze diky te spouste vykricniku ve Tvem prispevku, ze vsechny kolem sebe presvedcujes, jaky jsi udelala skvely kauf a nejde jinak. Jasne, ze nikdo nerekne, ze prohloupil, kdyz uz zato dal takovy prachy. Nicmene je to opravdu vec vkusu a kazdemu je pohodlnejsi neco jineho.
Nicmene v rychlosti psani bych si veril na to Ti natrhnout triko :-) .
plnata (9)|20.11.2006 09:16
[QUOTE="Tazz1"]Asi to bude opravdu vec nazoru a vkusu. Me tezsi neprijde a kdyz mrknes na oficialni udaje, tak ten rozdil neni az tak znatelnej. Automaticky velka pismena jdou i pri HW klavesnici. Muzu delat vsechno tak jak popisujes a krome toho mam jeste luxus vysouvaci klavesnice. Delsi texty (emaily, word dokumenty apod.) pisu dost casto, takze tu klavesnici opravdu vyuziju. Mne to takhle prijde pohodlnejsi. Tobe treba ne. Proto taky mame oba jina zarizeni. No neni to skvely, ze si kazdy muze koupit dle vlastniho gusta :-) . Mne spis prislo, ze diky te spouste vykricniku ve Tvem prispevku, ze vsechny kolem sebe presvedcujes, jaky jsi udelala skvely kauf a nejde jinak. Jasne, ze nikdo nerekne, ze prohloupil, kdyz uz zato dal takovy prachy. Nicmene je to opravdu vec vkusu a kazdemu je pohodlnejsi neco jineho.
Nicmene v rychlosti psani bych si veril na to Ti natrhnout triko :-) .[/QUOTE]

Proč bych měla říkat, že jsem prohloupila, když jsem na ten compact III vyloženě čekala. Před tím jsem měla MDA I a MDA II. Kdybych si myslela , že je fajn se tahat s obludným přístrojem kvůli zpomalující klávesnici, tak jsem si mezitím mohla koupit cokoliv, co ji má. A jinak, pokud budeš číst pořádně příspěvek, než budeš odpovídat, tak si jistě všimneš, že jsem ve své odpovědi vysloveně uvedla, že se jedná vyloženě o můj osobní názor, tvůj ti neberu a jen odpovídám a upřesňuji to k čemu ty máš u mě výhrady. Navíc jsem odpovídala na konkrétní dodaz někomu jinému, myslím že nehodlám dlouhosáhle polemizovat s dalšími názory, piš to jako svou radu tomu dotyčnému ne jako vyvracení názoru mě. Ten je můj a takový ho mám.
Zdenek Malinsky (9781)|20.11.2006 09:17
Je to otázka priorit a vždy je to kompromis.To se musí každý rozhodnout sám a vyzkoušet víc zařízení. Nemá se cenu o tom zde dohadovat, to si opravdu musí každý vyzkoušet sám.
Ale jak jsem psal o pár příspěvků dříve - na psaní delších textů opravdu není PDA určené a ani si neumím představit, jak bych na Hermesovi nebo Universalovi psal třeba 3 strany textu A4.
plnata (9)|21.11.2006 13:33
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Je to otázka priorit a vždy je to kompromis.To se musí každý rozhodnout sám a vyzkoušet víc zařízení. Nemá se cenu o tom zde dohadovat, to si opravdu musí každý vyzkoušet sám.
Ale jak jsem psal o pár příspěvků dříve - na psaní delších textů opravdu není PDA určené a ani si neumím představit, jak bych na Hermesovi nebo Universalovi psal třeba 3 strany textu A4. [/QUOTE]

No 4 strany textu A4 píši většinou na PC a přes synchronizaci to pak hodím kam potřebuji. Proč je psát na PDA ať už na jakékoliv klávesnici. Pakliže jsem na cestách a musím až takto psát, pak opět uvádím, že nejde jen o holé psaní textu a zároveň i další manipulaci s PDA. Mezi tím také někdo píše SMS nebo volá nebo si potřebuji něco udělat v jiném programu atd. V případě použití WV klávesnice je to šílené přeskakování od stylusu ke klávesnici. Ale i když jen píši, tak je to fofr, nechtěla bych se strefovat do relativně malých kláves na HW klávesnici, když mám nacvičenou běžnou - tu k PC a tam ten prstoklad je prostě zafixován, takže na této malé to nefunguje a musím se soustředit, abych se strefila. Ano, když vyťukáváte jedním či třeba třemi prsty, tak je to jedno, máte to stejně pomalé u obou. No co již k tomu jiného dodat, snad ať si to opravdu každý vyzkouší sám a jde o to, jak obecně zručný je to písař.
Miloš Strouhal (3997)|21.11.2006 13:40
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]JAle jak jsem psal o pár příspěvků dříve - na psaní delších textů opravdu není PDA určené a ani si neumím představit, jak bych na Universalovi psal třeba 3 strany textu A4. [/QUOTE]To je snadné, si to někdy zkus a pak pro tebe bude zajisté snadné si to i představit.. ;) :yes:
plnata (9)|21.11.2006 14:58
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Je to otázka priorit a vždy je to kompromis.To se musí každý rozhodnout sám a vyzkoušet víc zařízení. Nemá se cenu o tom zde dohadovat, to si opravdu musí každý vyzkoušet sám.
Ale jak jsem psal o pár příspěvků dříve - na psaní delších textů opravdu není PDA určené a ani si neumím představit, jak bych na Hermesovi nebo Universalovi psal třeba 3 strany textu A4. [/QUOTE]


Jo a ještě jsem chtěla dodat, že na PDA dělám inventury v provozovnách, stojím u toho, mám PDA (MDA) v ruce a jen lechce ťukám a je to. Nechtěla bych to dělat na té SW klávesnici, jakož ani na notebooku, kde mě psaní čísel vyloženě otravuje. Takto si přeskakuji jen jediným kliknutím nejrůzněji do jakékoliv kolonky, na všem ostatním to dá práce víc !!!!
roman. (10)|21.11.2006 15:27
V počátcích používání PDA jsem používal SW klávesnici CS Czech (qwertz), pak jsem ale přešel na InterWrite Recognizer. Nemusím se trefovat do malých kláves na display. Navís to umí pracovat i s českými háčky a čárkami. Příde mi to rychlejší, pohodlnější a přirozenější, když už držím v ruce tužku (ten malej stylus se nedá používat, mám propisku se stylusem). A někdy se mi podaří popsat i 2-3 stránky A4 ve Wordu a k tomu ještě načmárat různý nákresy a schémata v PhatPadu. Ale vše je věcí názoru a zkušenosti s určitým způsobem psaní na display.
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 16:05
[QUOTE="Miloš Strouhal"]To je snadné, si to někdy zkus a pak pro tebe bude zajisté snadné si to i představit.. ;) :yes: [/QUOTE]Měl jsem JasJar asi měsíc v užívání, takže vím, o čem píšu. Pro mě tedy toto psaní je :no: :mad: , ale jak jsem psal, každému vyhovuje něco jiného: někdo používá sw klávesnici, někdo rozpoznávání písma, někdo hw klávesnici.
Miloš Strouhal (3997)|21.11.2006 16:11
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pro mě tedy toto psaní je :no: :mad: [/QUOTE]Aaale nepovídej.. ;) Mam pocit, že kdyby jsi Universala nemusel po pár týdnech používání vrátit pravému majiteli bylo by tvé hodnocení pohodlnosti psaní na té klávesnici trošku jiné, viď? ;) Jestli je tvé hodnocení nejlepší současné integrované PDA/MDA klávesnice takovéto :no: :mad:, tak zařízení typu Vario, Hermes, Treo, Loox 830, iPAQ hw6915 a N9300i jsou tedy zřejmě dle tvého názoru krámy pro malé děti, na jejichž hardwarových klávesnicích se vůbec nedá psát, že? :sarcastic: :D
jaguarik_ce4you (98)|13.3.2007 21:44
Marne hľadám kde som videl príspevok s úpravou cez registre originálnej klávesnice vo WM5 na českú.(určite som ho nikde čítal v týchto fórach) Klávesnica od Sunnysoftu má veľmi malé plôšky na písanie a občas mi zamrzne. Poradíte?
ElSoft (1244)|13.3.2007 22:53
přes registry nevim že bys tam dostal nějak českou klávesni, ale co třeba tohle: CZ SIP klavesnice (free) - česká klávesnice,
ale ty pložky budou stejně malý :) pak už jedině drátem do oka nebo něco jako je Spb Full Screen Keyboard ;)
hpa (159)|14.3.2007 09:35
To me prekvapuje, ze skoro nikdo nepouziva letter recognizer.
Surgical (2364)|14.3.2007 09:40
Ja ti nevim, proc.
Ale ja osobne za dobu, nez napisu jedno graffiti tak, aby ho recognizer spravne rozpoznal, nacvakam do klavesnice (i softwarove) 4-5 znaku...
A to jeste nebereme do uvahy diakritiku pripadne dokoncovani slov....
xtonda (811)|14.3.2007 10:19
Já Letter (Interwrite) recognizer používám, v pohybu se se píše lépe než trefuje do té mini klávesničky. Z Palma jsem byl zvyklý na Graffiti, tam to byla jasná volba protože klávesnice překrývala displej, zatímco pro psaní Graffiti byla extra plocha, a tak mě mrzelo, že se v Sunnysoftu vyflákli na Block recognizer.