Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mNotes a Lotus Notes - nastavení synchronizace

hans.k (25)|15.11.2006 23:54
Po třech dnech musím kapitulovat a zkusit požádat o POMÓC ! Upgradoval jsem PDA na lOOX560 az toho důvodu VM 5 mi tam už nejede EASYSYNC PRO od Lotusu. Nový nedostanu, protože a proto:$: . Takže jsem stáhl zkušební verzi nNotes, abych náhodou nekupoval zajíce v pytli.Nainstaloval, to bylo celkem bez problému a pak už jenom nastavoval, zkoušel a NIC. Někde dělám chybu, nebo nemám dostatečný práva, nevím. V konfiguraci mNotesu zadám adresář s lotusem C:/programfiles/notes6, pak cestu k *.id (to e někde na disku D), pak to chce lokální server s kontrolním souborem, ten je na D disku někde tam, kde je i *.id ve složce cadenza a jmenuje se cadenza.nsf. To proběhne taky nornálně, zeptá se mě to na lokální server a pan nějakou tu kontrolnídb nMotes...(z té Cadenzy).
Na PDA se naistalují soubora korektně, zadám user jméno ve tvaru xy/server a heslo. ALe pokud pak dám sinchronizaci, tak mi to napíše že synchronizace byla odmítnuta a u jednotlivých položek zůstanou červený x, zkoumal jsem tu databázi cadenza.nsf a je tam nějakej log se jménem uživatele, který vždy končí hláškou o odmítnutém přístupu.na nějaký vetší hrabání v té db nemá práva, i to řekne., ale není v ní vytvořen účet ? uživatel ? teď si nevzpomenu.
Pokud dám novou synchronizaci, tak jakoby proběhne, ale červené x u položek zůstanou.
Tak už mi pomalu docházejí síly a asi si půjdu koupit easy sync pro v.4.2.4 která umí VM5:mad:
Není tady nějaký admin Lotusu, který s tím má zkušenosti ??:yes: a poradí, nebo bude aspoň ochoten konzultovat ?
hans.k (25)|19.11.2006 22:20
No, další víkend pryč:(( a synchronizace zase nejede:mad:
Navíc mi už ani nejde synchronizovat Nokia s Outlokem:no:
Vypadá to, že přijde ke slovu starý dobrý diář !
hans.k (25)|19.11.2006 22:58
Takže jsem se dostal k chybové hlášce na PDA:
mNotes Server error:4136
sesion ID3 unableto locate your profile. Check server logs and session logs in the database for more information

Takže někde něco dělám blbě ???
hans.k (25)|20.11.2006 00:10
Takže si zase odpovím sám, zvláštní typ samomluvy.
Asi je problém někde v konfiguraci nMotes Control database, když ji otevřu, tak tam najdu i svůj profil, ale v záložce database /mail je napsáno Use locations settings a pokud tam napíši jméno lokální databáze uložené na disku, tak mi to napíše že jí nemůže najít.
K odkazu na sítový disk, který je na úplně jiném serveru, mě to vůbec nenajde.

Nemohl by mi někdo aspoň říct, co tam má napsané on a z jakých zdrojů synchronizuje ?
:((
Zdenek Malinsky (9781)|20.11.2006 05:59
Samomluva? Nesmíš se divit, ty 2 programy asi moc lidí nepoužívá, takže okruh potenciálních rádců je opravdu hodně úzký. Bohužel :(
hans.k (25)|21.11.2006 15:40
:D
Takže po téměř týdnu perné práce jsem to zprovoznil. Jak triviální, že milý Watsone
Nainstalovat jako singleuser(Personal), nastartovat server na PC a přepnout ho z personal na workgroups.
V control databázi jsem sice vybral odkaz na server s databází, ale stejně to furt ukazuje Local a cadenza.nsf

na PDA jsem nevybral připojení přes ActiveSync, ale jako síťové :D , IP
adresa je stejně stejná

pohrabal jsem se v té mNotes control databázi a v profilu se svým jménem (v PDA je nutné nastavit úplné jméno z Lotusu tj. Profil ...Jméno Příjmení/.../.../... a pak heslo)
a Autenthicate with: Profile Password only pod to zadáme heslo, kterým se přihlašujeme do Lotusu
uložíme a MĚLO BY TO SYNCHRONIZOVAT:D :D :D :D tedy aspoň mě to jelo
musím říct, že mám celkem radost :yes:
JecminekMaselnik (464)|21.11.2006 21:11
tedy, upřímně řečeno, z Vašeho románu mám pocit, že používám zcela jiný software než Vy, ačkoli se také jmenuje mNotes:o).
Pokud instalujete podle readme, tak máte mít připojeno pda přes active sync před instalací. Následně pustíte instalaci mnotes, jste dotázán na typ zařízení, zadáte heslo k id, nainstaluje se pda část a provede první sync. Není potřeba zadávat autentisační údaje, ty se přenesou při první synchronisaci. Jediné, s čím jsem laboroval, bylo přenastavení cesty k notes.ini na desktopu, které jsem si upravil, aby vždy ukazovalo na lokální repliku mailové db, protože sync proti serveru trvá zbytečně dlouho.
hans.k (25)|21.11.2006 21:47
Já myslím, že jsou věci mezi nebem a Lotusem.:D
nevím, třeba to byl můj problém, ale faktej je že v podstatě ta instalace probíhala tak jak popisujete
fmichal (0)|29.11.2006 09:27
Tak jsem v tom take. Vubec nechapu jak se ti podarilo nastavit mnotes. Ja to naistaloval a jedine co mi PDA odpovi na "replicate" je "Connection refused, Win32 error: 10061 (0x8007274D)"

Uz jsem nad tim stravil nekolik hodin a vysledek nula :(

Inetellsync zase neumi Notes 7.0 :(

Nemohl by nekdo pomoci?
Moc dekuji
JecminekMaselnik (464)|29.11.2006 12:03
nemáš třeba nainstalovaný personal firewall? A běží Ti na lokále mnotes server?
fmichal (0)|29.11.2006 13:03
Aha v tom by mohl byt problem. Lotus mi bezi lokalne na notebooku kde se replikuje z nasi spolecnosti. Ja si stahl program mNotes_ceEN.exe ktery jsem naistaloval. Takze co kde ma ci nema bezet jaksi netusim.
hans.k (25)|2.12.2006 18:13
zkus to dle mého příspěvku z Zasláno: 21. listopad 2006, 15:40
nebo se pak ozvi, když to i nadále nepojede. Nejsem si totiž jistý, jestli při synchronizaci NEMUSÍŠ být s Lotusem online :mad: