Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

úplné vypnutí Varia pomocí programu

mnehyba_ce4you (26)|15.11.2006 17:08
Zdravím všechny. Nevíte náhodou někdo, jak pomocí nějakého programu vypnout MDA Vario tak, aby to bylo adekvátní dlouhému podržení tlačítka ON/Off? Co jsem našel programy, tak všechny nechávaly zapnutou GSM část (blikala zelená LED). Díky moc...
xhladi07 (525)|16.11.2006 07:44
Jde Ti o vypnuti uplne celeho pda, nebo jen GSM modulu?
mnehyba_ce4you (26)|16.11.2006 14:40
Jak jsem psal: Komplet vypnutí všeho, jako když se podrží déle tlačítko On/Off. A GSM modul ani nevím, že jde samostatně vypnout.
flashman (1366)|16.11.2006 14:53
tačí držet čudlík na vypnutí a vyskočí hláška, jestli ho chceš úplně vypnout ;-)
crashpc (71)|16.11.2006 16:18
myslel sem že když je vario vyplý tak komplet s GSM. a mam i za to že to blikání neni tak nutně GSM funkce. GSM mam imrvére vyplý a bliká to....
mnehyba_ce4you (26)|16.11.2006 16:37
To držení čudlíku chci právě řešit nějakým programem. Právě že vyskočí ta hláška znamená, že by to jít mohlo, protože to je hláška systému, ne? ono se to nezdá, ale pokud každý večer Vario vypínám, tak to nějaký ten stisk ušetří ono mechanické unavení tlačítka. ono stačí, že ho musím mačkat při každém probouzení Varia. No a zdá se mi, že pořád nějak není jasné, co chci. Asi to špatně popisuju. Ale uvidíme, třeba časem se k porozumění dobereme :D ;)
Surgical (2364)|16.11.2006 18:58
Znas programek SPB Pocket Plus? Tam je takove tlacitko v zalozce System.
To je pravda komercni soft, ale kdyz uz setris tlacitko, abys ho nemackal, mel bys setrit i display a nekoukat na nej.....
Jinak free utilitka resici podobne je napr. Shutdown
mnehyba_ce4you (26)|16.11.2006 19:29
Tak Shutdown mi zasukuje Vario. Při instalaci bylo napsáno, že byl navržen pro starší verzi systému. No nic. Nemáte tam něco dalšího? škoda že sbp programy jsou všechny "draze" placené...
Surgical (2364)|16.11.2006 20:01
Tak vyzkousej tohle. Sice je take uvedena starsi verze Windows Mobile, ale mohu te ujistit, ze na WM5 funguje bezchybne taky....
mnehyba_ce4you (26)|16.11.2006 20:23
Tak asi fakt jsem blbej! náhrada dlouhého stisku tlačítka ON/Off to taky není. pouze se vypne do režimu standby, ledka bliká. Zkuste si prosím na Variu podržet tlačítko On/Off cca 3 sec, dokud nenaběhne okno, ve kterém potvrdíte vypnutí celého zařízení, čímž může dojít ke ztrátě da. ju? Díky...
mnehyba_ce4you (26)|17.11.2006 15:27
Tak jsem to nakonec vyřešil bolševicky. Task Managerem jsem zjistil, co je za aktivní program, když naskočí ono potvrzovací okno po dlouhém držení tlačítka On/Off a zástupce jsem si dal na plochu. Vyřešeno - jeden klik a celé Vario jde chrnět, žádné blikání Ledky, baterka odpočívá. Jen je trošku hloupé to, že onen prográmek (PowerOffWarning.exe) nemá v sobě obsaženou ikonu, tudíž je zobrazeno jen obyčejná ikonka okýnka. Když jsem u toho, nevíte někdo, jak by se dala ikona změnit?
Onygzz (109)|25.2.2007 14:21
Presne tohle jsem resil taky..oiba dva problemy...na vypnuti stroje jsem nic nenasel, takze timto Ti dekuju za prima reseni:yes:

No a s tou ikonkou sem to taky neporesil...chtel jsem si udelat zastupce na budik do traye, ale kuli tomu, jak to bez ty ikony vypadalo sem to stejne smazal...takze nevite nekdo jak by se dal udelat zastupce a k nemu priradit nejakou ikonku?
ElSoft (1244)|25.2.2007 17:14
no za zástupce stačí vložit znak "?" a za něj zdroj ikony ;)
a jestli je to ještě moc těžký tak jsem udělal cab s vlastní ikonou a zástupcem na PowerOffWarning.exe který se nakopíruje do programs :cool: