Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P3300 - Artemis, vše okolo ......

Losos_ce4you (1147)|14.11.2006 19:39
HTC P3300 (Artemis)

Doporučuji k nahlédnutí do diskuze Jak ušetřit místo v paměti u HTC Artemis?.

HLEDAT, HLEDAT a pak se teprve ptát


Dikskuze o tom kde a za kolik jste nakupovali, kde a jaké příslušenství se dá pořídit atd. na to si založte separátní téma. Na diskutované části zařízení (např. GPS) také... tohle jsou obecné zkušenosti a rady přímo k HTC P3300.

Lobby za přehledné příspěvky;) - Prosím, buďme ohleduplní k ostatním a používejte občas věci jako tučný nadpis:) - o čem že to příspěvek vlastně je - pomůže ohromně jak v orientaci novému uživateli, tak to utřídí trochu téma v hlavě pisatele - třeba takové dodržování co příspěvek to příbuzné téma a ne v jednom příspěvku 8 různých věcí. Taky to dost ulehčí moderátorům;)... někdy méně je více:D. URL funkce je zde také z nějakého důvodu, tak jí prosím používejte.

Postupné FAQ vytahované z diskuze pro nové uživatele:

Úprava registrů - nejlepší je Total Commander - správce souborů - mimo jiné
Podrobný návod na upgrade WM6 pro nováčky - http://radekhulan.cz/item/htc-artemis-mda-compact-iii-upgrade-na-wm6
00181936_htc_p3300_b_jhnW.jpg
Losos_ce4you (1147)|15.11.2006 08:41
První dojmy

První dojmy jsou veskrze kladné,zpracování a design je na špičkové úrovni.Zatím nebylo příliš času na testování,ale základní vlastnosti - rychlost při běžné práci,odezva je na vynikající úrovni,zhruba na úrovni dobře "vyladěného" Qteku S200,který rozhodně aspiroval na nejsvižnější zařízení v této kategorii,tedy - spokojenost :-)Krátké použití zatím ukazuje na vysokou citlivost chipu GPS ,fixnutí satelitů prakticky okamžité,ztáty během provozu žádné,nepozoroval jsem žádný rozdíl mezi samostatným modulem který jsem předtím používal (i-Tec BT 339).Po zkušenosti s jiným zařízením s integrovanou GPS (konkrétně FS N520 a Mio A701) kde byl přeci jen znát rozdíl v citlivosti na signál,jsem zde hodně překvapen - a spokojen :-) Víc jsem zatím nevykoumal .... :-)
Losos_ce4you (1147)|16.11.2006 09:37
Procesor

Opět doporučuji pročíst zde thredy týkající se Omapu , případně zařízení s nimi , dozvíš se minimálně to že "neschopnost" procesoru spočívala pouze v "brzdné" nevyladěné ROM Varia . Jsou tam dokonce i krátká videa , kde je zcela jasné jak "pomalé" a "neschopné" jsou zařízeni s Omapem. Omap nevyniká hrubou silou (= nepřehraje video v plném rozlišení pro PC , o žádném jiném rozdílu nevím , video v úpravě pro PPC 320x240 , 25fs , cca 400kbps je pro něj však už lahůdka:-) , nicméně práce s těmito přístroji je paradoxně svižnější , přepínání mezi programy - multitasking , obecně i běh jednotlivých aplikací je beproblémovější a rychlejší nežli na Intelech (minimálně srovnatelná) .....

Benchmarky které máš na mysli de-facto o ničem nevypovídají .... nedokáží (kromě snad výdrže a zápisu do paměti či na kartu,případně hrubého výpočtu třeba frame u videa - které však pro běh stroje nemá žádnou hodnotu) zhodnotit či srovnat funkčnost hodmocených zařízení ..

Konkrétně práce třeba s Dopod 818Pro s Omapem 200MHz (Qtek S200) a XDA Atom s Intelem 417MHz (Ipaq 6815) kromě zmíněného přehrávání videa v rozlišení pro PPC vyzněla poměrně jednoznačně ve všem pro Dopod s Omapem ...... tak si vyber :-)
Losos_ce4you (1147)|26.11.2006 10:32
Záruka

Ohledně záruky a ROM - a) je potřeba si rozmyslet zda mít wifi a dobře fungující stroj a risknout možný problém při reklamaci - či se trápit s "polovičním" zařízením a říkat si že to je bezva - pkud se něco stane tak záruk a běží :-) navíc většinou je vyřešen i zpětný proces (buď flashnutím kompletně původní ROM od T-mobile , či zálohou , navíc pokud stroj "umře" úplně už nikdo nezjistí - většinou - jaká že ROM tam byla , pokud jen zlobí není problém zpětně tam dostat "originální" ROM ...
Ježdění v Praze : jako se vším - když se to umí je to sranda :-D
horamil (1)|28.11.2006 17:11
Nastavení MMS Vodafone

HTC P3300 Artemis
nastaveni MMS Vodafon

nastaveni MMS okopirovano z www.techforum.cz (Qtek 9100) jen s malou zmenou

Start > Nastavení > Připojení > Nastavení GPRS
CHAP autentifikace > stiskněte OK
Připojení
My Work Network: Přidat nové připojení modemu
Zadejte název připojení: Vodafone MMS
Vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
Další
Název přístupového bodu: mms
Další
Uživ. Jméno: mms
Heslo: mms
Domena: nevyplňovat
Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem: zaškrtnout
Použít softwarovou kompres.: nezaškrtávat
Použít kompresi hlaviček protokolu: nezaškrtávat
Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem: zaškrtnout
OK
Dokončit

My Work Network: Spravovat stávající připojení
vybrat Vodafone MMS a zvolit OK
OK a zavřít

Start > Pošta > Nabídka > Nastavení > MMS > Možnosti
Získat zprávy okamžitě: zaškrtnout
Uložit odeslané zprávy: podle potřebyl
Odmítnout všechny zprávy: nezaškrtnout
Povolit doručenku: podle potřeby
Číslo reportu: nezaškrtnout
Pro tento učel používat podpis: podle potřeby
Počet pokusů: 1
Rozlišení fotografie: Původní
Servery > Nový
Název: Vodafone MMS
Brána: 10.11.10.111
Číslo portu: 80 (puvodne 9201)
Adresa serveru: http://mms
Spojit pomocí: My Work Network
Limit velikosti pro: 250K (puvodne 300K)
WAP verze: WAP 1.2.1
OK
Laca (154)|17.12.2006 00:36
Recognizer[QUOTE="eclipse"]Podarilo se uz nekomu upravit registry v MDA Compact III tak, aby slo psat grafity normalne na displej bez nutnosti pouzivat virtualni klavesnici? ...[/QUOTE]
Ano, jde to, upravou registru. Vice v diskuzi na Vario. Vyzkouseno funguje. :)
Neumim pres MDA pridat soubor, takze neprilozim cab, ale hledej enableRecognizers.cab

Tady je.
Alfan (123)|26.12.2006 09:56
Phonepad a malé doporučení;)

Zdravím, souhlasím, že to je asi náročně psychicky pro ostřílené uživatele, ale ono by to třeba chtělo taky trochu pochopení pro nováčky ve smyslu uživatleském... :cool:
Aspoň za sebe můžu říct, že rozhodně nejsem PC analfabet, ale to neznamená, že když si pořídím novou hračku (Artemis), mimochodem jsem moc spokojený, že budu hned všeeeechno znát a umět... ;)
Ono je to fakt dost těžkýn se někdy orientovat v diskusích a podobně, zejména pro nás, nováčky.
Každopádně je dobré, že se najdou i Ti trpělivější mezi Vámi, kteří nám "pedagogicky" poradí a bez emocí... ;)
V diskusi jsem například psal o problémem s IMAP na Artemis a to mi zrovinka nebyl žádný ze zkušenějších uživatelů schopne zatím poradit... :disgusted:
A nebo o problému, když nainstaluju PHONE PAD, jestli mi zůstanou nainstalované také původní klávesnice od Sunnysoftu.
Prosím, neberte si nikdo tento příspěvek osobně, tedy kromě rad a porad, abychom se vyhnuli případným "zbytečným" diskusím...
Každopádně zatím díky všem! :))

Prosím o pomoc.
Nainstaloval jsem si Phone Pad - International od xda-developers.com a potom jsem odinstaloval Pocket Controler od SOTI a po soft restartu mi na displeji naskakuje tato hláška.

Cannot load resource library
\Windows\MWRes???412P.dll

Když jí potvrdím OK, tak se restart dokončí.
Můžete mi někdo poradit co stím a jestli se to dá odstranit?
Co je to za knihovnu.

Odstraněno, nainstaloval jsem znovu Pocket controler a pak odinstaloval...

Hotovo, na doporučení bronek jsem nainstaloval Phone Pad - International stažený z xda-developers.com a funguje na Artemisu perfektně.
Teď ještě sehnat Smart dialer s podporou diakritiky. Sehnal jsem jeden, který funguje na MIO701 a v diskusi psali, že frčí i na HTC Hermes...
Jenže já se "bojím" experimentovat...:)) Nemáte to někdo vyzkoušený...?

PŘESTAŇ LASKAVĚ CITOVAT PŘÍSPĚVEK, KTERÝ JE HNED NA TEBOU!! A PŘEČTI SI PRAVIDLA PRO DISKUTUJÍCÍ TADY. matrad
P.S. Než něco napíšeš, zkus si to nejdříve rozmyslet a pak se zeptat, mít nad sebou 4 příspěvky a na předchozí straně to samé(už jsem to sjednotil)..... :no:
libor_m (1026)|28.12.2006 10:37
Odmemknutí wi-fi u MDA Compact III[QUOTE="PavelR."]Držím palce ať to vyjde. Nicméně mi to nedá si trochu zapochybovat. T-mobile i HTC si jsou moc dobře vědomi toho, že již 5 let existuje něco jako xda-developers a že žádné zařízení lidem okolo tohoto serveru dlouho neodolá. Podle mého by zprovoznění WiFi pouhým přeflashováním ROM (popř. jinou SW/FW úpravou) bylo příliš jednoduché, aby to T-mobile i HTC nechali jen tak být.

Pro variantu, že WLAN chip na PCB MDA Compactu III není hovoří i poměrně velký rozdíl v ceně a především skutečnost, že T-mobile vzhledem k předpokládaným prodaným kusům bez problémů dosáhne na MOQ požadavky HTC pro výrobu jakékoliv speciání verze. Tzn. nemají důvod používat pro MDA Compact III "běžnou sériovou" podobu tohoto PDA jen s jinou ROM. Navíc by si tím především zbytečně snižovali marži neboť cena chipu by i tak musela být do výrobních nákladů započítána.

PS: Ze své zkušenosti spolupráce s T-mobile na MDA1, MDA2 a MDA3 vím, že prodavači na prodejnách jsou ti, ke kterým se informace dostávají téměř jako poslední.

PavelR.[/QUOTE]

Takže s klidným srdcem můžu prohlásit, že jde na Compact III od TM zprovoznit wifi. Informace pochází od mého kamaráda, který pracuje v TM, kdysi v tech. podpoře, nyní je obchoďák, ale zná ještě pořád pár lidí z tech. podpory. TM Vám odblokuje wifi přehráním jiné TM ROM, pokud ..... "BUDETE HODNĚ ŘVÁT". Použil jsem původní slova toho kluka, opravdu to dělají, ale chce to trpělivost, být hodně nepříjemný a vytrvalý ...
pepitoCZ (24)|28.12.2006 11:24
Nastavení GPS

Nepřemýšlej, proč tomu tak je (že ozi komunikuje s GPS na vcom4 jen jedním směrem) a učiň toto:
Na původní nastavení GPS nesahej (SW com4, HW nic)
Instaluj Portsplitter:
Input com4 (zadej ručně) 4800 Bd
add com5
START SLPLITTER
Nastav GPS port v ozi na com5
Thats all, !! no thanks !


Na mém CIII funguje TomTom, iGO, Ozi, SmartMap, VITO Navigatir II, Garmin Que, ve spojení s dalším programem GPSproxy i 3 pgm najednou. A GPS jde sdílet i do notebooku přes BT.
s.o.n.i.k (3)|13.1.2007 11:13
Zobrazení / skrytí SIM kontaktů

Kontakty ze SIM lze skrýt/zobrazit:

[CODE]HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone
Key: ShowSim (dWord)
hodnoty: 0 = skrýt, 1 = vidět a soft reset.[/CODE]
dracik33 (14)|7.2.2007 10:12
Odemknutí Extended ROM

CID Unlock je spoplatnene sumou 20 libry. Mam nahodenu shipped romku a na to mam tu customized romku. Mozno ze staci len ta customized. Ta spodna lista sa da v customized romke dat prec. Defaultne tam nieje. Mozes si tam dat lubovolne ine ikony. Defaultne je tam na today BatteryStatus, kde je aj omap Overclock, info o sieti napr. Orange, info o diskoch. Potom je tam Media hub, ktory som uz popisal, a defautne je aj HTC Homeplug, kde si tiez navolis ikony na plochu. Vsetko sa da aj povypinat.
Zalohovat romku z telefonu neviem.
Odblokovanie uz robia v BA, mozno aj na cechach. Ja som odblokoval zo stranky http://www.imei-check.co.uk/c3unlock.php.
Ta shipped romka od doppodau ma regionalne nastavenia cz aj sk.
Extendet romka sa da odomknut napr. tymito programami:
Tomáš Kubec (749)|25.2.2007 11:18
Příslušenství




První krabice

* Přístroj: MDA Compact III
* Baterie: Samsung 1200 mAh
* 2x stylus
* Ochranné pouzdro
* Ochranná fólie na displej
* Stereo Hands-free sluchátka
* Síťová nabíječka (miniUSB)
* Synchronizační miniUSB kabel
* CD-ROM (2x)
* Uživatelský CZ manuál
* CZ příručka pro rychlý start

Druhá krabice

* Bluetooth Hands-free + nabíječka, manuál
* Držák do auta na sklo

Přesný popis obsahu krabice a recenzi T-Mobile MDA III nalezneš zde
Tomáš Kubec (749)|25.2.2007 19:56
Srovnání zařízení

lukschaMDA (23)|26.2.2007 17:14
Free anglicko-český slovník

Slovník Pocket PC Freeware programy by Peak
Anglicko-český
http://home.zcu.cz/~konopik/

nebo od Sunnysoftu placený http://www.sunnysoft.cz/download_counter.php?cabid5=111
Losos_ce4you (1147)|8.5.2007 19:12
Fix na mikroSD

Nemam cas zjistovat zda uz nejdu s krizkem po funuse , ale posilam odkaz na fixnuti chyb u microSD - primo od vyrobce ....
ZDE
hlp3 (18)|18.6.2007 12:27
Rozdíl HTC P3350[QUOTE="hlp3"]Nevíte v čem bude lepší HTC P3350, kromě jiného vzhledu?[/QUOTE]... tak P3350 má více vnitřní paměti, ale díky tomu zřejmě zmizel GPS čip a nemá tudíž GPS....
radekhulan (315)|26.6.2007 18:46
Videoukázka HTC Artemis

Udělal jsem 4-minutový video screencast z Artemisu (MDA III), pro neznalé a váhající o koupi WM5 to může být užitečná věc:

http://radekhulan.cz/item/videoukazka-internet-a-sprava-casu-na-windows-mobile
radekhulan (315)|23.8.2007 10:53
Podrobný návod na upgrade WM6 pro nováčky

Napsal jsem podrobný článek o tom, jak provést upgrade Artemise (či T-Mobile MDA compact III) na Windows Mobile 6, měl by být srozumitelný i začátečníkům:

http://radekhulan.cz/item/htc-artemis-mda-compact-iii-upgrade-na-wm6

dracik33 (14)|4.9.2007 15:31
Ukázky WM6 ROM

Mozes si vybrat aj upravene ine romky WM6.
Tu ich najdes : http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=362
00233407_v4.1_us0g.jpg 00233407_display_5_Zh3Y.jpg 00233407_artetouchARROW_vF47.jpg
J85k2 (34)|9.9.2007 13:02
Energie sbalená na cesty:)[QUOTE="Jenulka"]Vzhledem k tomu, že budu PDA používat alespoň z 50% na navigaci a to na delších cestách, chci se zeptat, zda někdo nevymyslel nabíjení ze zapalovače do PDA pomocí upraveného USB kabelu. Jiný zdroj energie v autě nemám a na cestách jsem mnoho hodin. Předem děkuji za každou radu.[/QUOTE]

predpokládám ,že máš Artemise ,tak ten používá pro nabíjení klasický miniUSB konektor. Takže stačí koupit takovou nabíječku - ja osobně používám od motoroly V3 - cena 65Kč. Nebo další možnost ovšem dražší je si koupit měnič napětí z 12V na 220V a pak používat originální nabíječku od Artemise. Ten měnič se muže hodit třeba k napájení booku či jiných přístrojů na 220V :o)
david.sedivy (4)|20.9.2007 21:03
Původní WM 2005 ROM[QUOTE="crossman"]Zdravim nema nekdo original wm5 ? nebo jen wm5 :)[/QUOTE]Tady to mas: http://rapidshare.com/files/19322112/HTC_1.12.405.01_026790_WWE_SHIP.rar
mahas (5)|25.9.2007 13:57
OneNote pro PDA

[CODE]"Alternatively you can just copy file OneNoteMobile.CAB from C:\Program Files\Microsoft Office\Office 12\1033 folder, to your Windows Mobile device and open it."[/CODE]
dany postup je zcela funkcni :-)

EDIT: tak jsem se radoval asi předcasne protoze OneNote sice mam v PDA, ale ackoliv se Active Sync tvari ze synchronizuje tak ani z PC do MDA ani opacne se nic nesynchronizuje, ach jo...
topesto (71)|15.10.2007 11:20
mám artemise koupenýho mimo operátory a nemůžu si stěžovat, teď jsem ho v pohodě ze stránek htc upgradoval na wm6. jediná věc, co mi už chybí je blackberry. vím že ho t-mobile dodává, mluvil jsem s nima, je tam prej verze 2.1.2.31, ale ani prej nedoporučuj ho instalovat, sou s tím problémy a oni už to nepodporujou a už ho ani mezi blackberry zařízeními neuvádějí. a navíc ho furt maj na wm5. koukal jsem i po jinejch webech, např. sems.org, vyzkoušel všemožný klinety 2.x i 4.x a pořád se mi nedaří. jen jednou mi došla registrační zpráva, jinak mám pořád jen PIN a IMEI, ale "not connected" ale "data tunnel available". nepoužívám t-m BIS, ale firemní BES, ke kterýmu nemám žádnej přístup. karta a účet je v jinejch BB zařízeních samozřejmě funkční. nemá někdo nějakou zkušenost, radu, tip? díky.
FOXXX (77)|15.10.2007 20:12
dlouho jsem taky hledal, jak to zazálohovat, až jsem se jednoho dne naštval a udělal flash :) asi ti jinou možnost nikdo nenabídne. Buď budeš čekat, jestli t-mobile milostivě nějakou ROM uvolní a kdy, nebo se vyprdneš na záruku.
masch (45)|17.10.2007 09:38
Tedy zajímavá věc s časovou zónou - mám normálně nastaven aktuální datum a čas a časovou zónu +1 Praha... Pokud otevřu nastavení času, hned se na mne vysypou remindery dnešních schůzek, zavřu dialog OK a časové pásmo se mi vždy změní na GMT-8 Tichomoří.
Nevíte někdo čím by to mohlo být? Nemám nainstalované téměř žádné aplikace a problém s časem jsem měl i před HR, tak se mi nechce HR dělat znovu...
Shemik_ce4you (107)|17.10.2007 23:31
Zdravim kolegove,
stahl jsem si primo ze stranek Skype instalacku pro PDA, pri pokusu o instalaci mi to vsak pise, ze neco neni kompaktibilni, jinou verzi programu Skype jsem na strankach skype nenasel. Tusite nekdo kde je chyba, pripadne muzete mi sem dat odkaz na stazeni instalacky Skype, ktera je v Artemisu vyzkousena, nebo mi ji poslat do mailu sharan.shemik@email.cz ?
Dekuji mnohokrat za pomoc.
Shemik.

PS: Muj drivejsi problem se zobrazovanim kontaktu vyresen programem Pocket Informant.
Za pomoc s resenim dekuji Alfanovi. :cool:
masch (45)|18.10.2007 09:05
[QUOTE="david.sedivy"]Původní WM 2005 ROM[QUOTE="crossman"]Zdravim nema nekdo original wm5 ? nebo jen wm5 :)[/QUOTE]Tady to mas: http://rapidshare.com/files/19322112/HTC_1.12.405.01_026790_WWE_SHIP.rar[/QUOTE]


Můžu se zeptat co je to přesně za ROM? Potřeboval bych CZ WM5 od T-Mobile...
Díky
koksa (28)|18.10.2007 10:47
[QUOTE="pepito"] Nastavení GPS



Na mém CIII funguje TomTom, iGO, Ozi, SmartMap, VITO Navigatir II, Garmin Que, ve spojení s dalším programem GPSproxy i 3 pgm najednou. A GPS jde sdílet i do notebooku přes BT.[/QUOTE]

Mohol by sem niekto dat nejaky navod ako nastavim Garmin Que na mda compact 3 Pepito pise ze to ide mne sa to zzatial nepodarilo problem z gps .Niekde ssom cital ze to ide len z Garminackym modulom .Hodil bcy sa aj navod ako zdielat zabudovane Gps z notebookom dakujem.
Alfan (123)|20.10.2007 20:58
[QUOTE="s.o.n.i.k"]Zobrazení / skrytí SIM kontaktů

Kontakty ze SIM lze skrýt/zobrazit:

[CODE]HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone
Key: ShowSim (dWord)
hodnoty: 0 = skrýt, 1 = vidět a soft reset.[/CODE][/QUOTE]

Nefunguje :?
Pavhor (1)|21.10.2007 00:00
Teď jsem si to zkoušel a OK. Reg. jsem editoval v TotalCommanderu 2.0
Alfan (123)|21.10.2007 10:12
Mně to nejde. Taky mám TC 2.0.
Vytvořil jsem v HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone soubor ShowSim s hodnotou 0 a udělal SR.
Soubor tam je, ale kontakty ze SIM karty vidím.
Tedy vidím je, když začnu na virtuální klávesnici telefonu hledat kontakty.
Jinak používám pro správu Pocket informant.

Nedělám něco špatně:
Já hlavně chtěl, aby mi to nezobrazovalo kontakty ze SIM karty právě při tom vyhledávání z klávesnice při telefonování.
Díky.

Wulfik (3)|21.10.2007 12:55
Presmerovane volani
Dost mne stve, ze telefon neumi zobrazit ikonku presmerovaneho volani a ani pri volani (presmerovany hovor) se nic nezobrazi. Lze nastavit upravou registru?
falkon_ce4you (3)|21.10.2007 13:39
Nejakou dobu pouzivam Spb Diary. Posledni dobou zjistuji, ze mi nezvoni upozorneni ani na schuzky ani na ukoly. Vim ze to fungovalo a vubec si nevybavuju co jsem kde nechte prepnul. Zoufale se snazim to uvezt do puvodniho (funkcniho) stavu. Uz jsem cetl i navod...:(
J85k2 (34)|21.10.2007 18:11
Tohle se mi stalo taky (MDA Compact III). Jednoho dne samo od sebe mrtvo :o) takze jsem si udelal zalohu a supky HR.Stacilo jen zase obnovit data a vse bezelo jak ma. cca 25m casu.
falkon_ce4you (3)|22.10.2007 00:30
Tak HR nepomohl :(. Mam MDA Compact III WM5. V momente kdy ma dojit k upozorni ma schuzku, nebo ukol se pouze rozsviti displej, ale zvuk zadny. V nastaveni zvuku mam pro udalost Pripomenuti nastaveno "prehrat zvuk"... Co delam spatne?
Brawe (4)|22.10.2007 18:38
Ahoj. Mám dotaz. Lze nějak připojit artemise k internetu přes stolní pc?Nechci se připojovat přes operátora. Mám doma wifinu a k ní se přes pda připojuju těžko protože mám malej signál. Jde to nějak zesílit třeba nějakou externí anténou? Jinak bych klidně i přivítal návod na tu wifinu jak ji zprovoznit nevím jestli dělám vše ok.Př. doma mám pevnou ip na wifinu a tak ji musím dát do pda aby mi doma chodil ale ve městě musím dát automatickou ip abych se připojil na volné wifiny. Musím to ručně přepísovat?díky za odpověď
Alfan (123)|22.10.2007 19:39
to falcon
Já sice používám Pocket Informant takže jen můj postřeh.
Měl jsem ho v češtině a všechno fungovalo, ale pak jsem nahrál REV 3 tuším a přestaly mi jít zvuky upozornění tak, jak píšeš ty a tak jsem ho odinstaloval a vrátil se k původní verzi, protože mi SR enpomáhaly.
Zrovna včera jsem si, ale zkusmo nahrál PI REV 5 tuším, prostě nejnovější, jestli tam třeba nebyl nějaký bug a funguje mi to.
Takže podle mě to bylo tou REV.
vario (441)|22.10.2007 20:31
@ brawe
pořiď si wifi router s AP a s anténou, a přes něj se připojíš jak z PC, tak i PDA...PDA samo rozpozná wifi sítě klíčované s již v minulosti zadaným heslem a tzv. free wifi hotspoty.. alespoň tak to mám já
Brawe (4)|22.10.2007 21:19
to vario

no já musel dat v konfiguraci bezdrátové sitě změnu v sitových adaptérech.Když dám ty síťové adaptéry tak je jich tam asi 8 a u toho SDIO WLAN Wireless adapter jsem to měnil. Dával jsem tam pevnoi IP adresu jinak jsem se nechytal. Nevím proč je tam toho tolik jako 8. a ani nevím k čemu všechny slouží. Jakou rychlost vůbec wifi na artemisu dovoluje? Jinak router mám ale na střeše a do pc mi jde jenom datovej kabel a tak nevím jak se na něj připojit s tím pda...
vario (441)|22.10.2007 21:34
a máš v PC wifi kartu? no asi jo, když se přes ní připojuješ z ppc? pořád si ale myslím, že pověsit dolů na kabel wifi AP by bylo lepší, nemusel bys zapínat PC
Brawe (4)|22.10.2007 21:42
počkej já wifinu v pc nemám. z PC MÁM TAŽENEJ DATOVEJ KABEL DO routru na střeše. V pc mám normálně síťovku. Nemůžeš mi poradit třeba přes icq? nebo mail muj je brawwe@centrum.cz
netino (185)|22.10.2007 21:48
Tak potom doma nemas predsa Wifi.Ked Ti do PC ide FTP kabel tak nemas bezdrotovy internet.Mozno ak sa Ti nahodou podari pripojit na neaku wifi free tak to je samosebou te sa ti pripoji lebo v tychto pripadoch router prideluje IP adresy sam zariadeniam.
Kedze sa pripajas k netu cez kabel tak musis si sam nastavovat IP adresu.
dr.roman (43)|23.10.2007 00:10
prave mi pretekla trpelivost s celym orbitem zase mi sezral data z karty.potrebuju to jako navigaci na cestach a kvuli tomu je to nepouzitelne,protoze zmizi mapy a jsem v prdeli:evil: neni to spatne zarizeni,ale kvuli tomu je naprosto nepouzitelne
dr.roman (43)|23.10.2007 00:25
tentokrat to sezralo i fotky,nic tam nezustalo:evil: pokud si to nekdo chce koupit tak silne nedoporucuju,teda pokud sebou nechcete tahat notes se zalohou karty:evil:
fenikso (54)|23.10.2007 01:40
A patch na drivery karty tam mas? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305531
FOXXX (77)|23.10.2007 11:32
Ten patch vydalo HTC a stáhneš ho i na oficiálních stránkách. To je dlouho známý a vyřešený problém.
dr.roman (43)|23.10.2007 12:21
to vim taky,ale mi to udelalo i presto,ze ho mam nainstalovany:evil:
Brawe (4)|23.10.2007 15:27
to netino

Wifinu mám mám APéčko na střeše a zněj jde datovej kabel do pc to je snad normální ne? Neni jenom wifi karta v pc.Od poskytovatele wifi mám danou IP adresu tu nastavím na tom AP a potom samozřejmě i v mém pc.Zeptám se jednoduš jde se dostat z artemise na net přes normální pc třeba přes active sync? Nebo přes nějaké jiné nastavení?
vario (441)|23.10.2007 18:12
no tak z ppc přes pc-active sync to jde na ww normálně, to je ale stará vesta, alespoˇjá myslel, že to chceš řešit nějak lépe, tzn. přes wifi
J85k2 (34)|23.10.2007 18:35
[QUOTE="dr.roman"]prave mi pretekla trpelivost s celym orbitem zase mi sezral data z karty.potrebuju to jako navigaci na cestach a kvuli tomu je to nepouzitelne,protoze zmizi mapy a jsem v prdeli:evil: neni to spatne zarizeni,ale kvuli tomu je naprosto nepouzitelne[/QUOTE]

To mas asi docela smolnej kousek ,protože u mýho MDA compact III se stalo jen jednou ,ze na pametovce (2GB sandisk) se objevili hatlapatla písmenka - stacil reset a fse ok :) po patchi od HTC se už nikdy nic podobnýho nestalo. Tedkon jedu na WM6 a bez problemu. Plus dva znamy maj HTC jeste s WM5 a nikdy tohle se jim nestalo :)