Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Těžké začátky s Dataphone II a bluetooth od MSI

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.1.2004 15:37
V Neděli jsem se stal šťastným majitele DATAPHONE II a hned se obracím na Vás zkušenější s několika dotazy.
- přestože jsem hledal všude možně ( návod i Internet) , nenašel jsem návod jak zprovoznit Bloutooth ( klíč do USB ) od firmy MSI ve spojení s ActiveSync. Dle mého názoru nechtějí se spárovat. Hází to hlášku "Service Bluetooth Serial Port is not found on device Pocket_Pc". Nemám žádně zkušenosti s připojováním Bluetooth tak nevím - moc prosím o radu.
- lze vypnout blikající diodu (jedná se o tu co ukazuje stav nabití) v noci to vcelku ruší?
- co znamená znak "G" na horní liště, který se mi tam po zapnutí přístroje objeví ? Pokud na ni kliknu zmizí. V návodu jsem nic nenašel.
- stává se ještě někomu ( po instalaci nebo odinstalaci programu ), že v sekci "Programy" vidí pouze zástupce programů pro správu s telefonem. Pomůže jen softReset- pak tam jsou opět všichni zástupci. Buď se jedná o kolizi programů s PPC2003 nebo nevim.
- a poslední dotaz se týká dobíjení. Kdy mám začít opět dobíjet batirii. Nebo je jedno jestli je na 80 % nebo 30 % nabitá. Co je pro baterku lepší ?
pelopones (95)|14.1.2004 15:52
Mám pár dní stejný přístroj a stejnou zkušenost s mizením zástupců programů po instalaci. Pomůže jen softreset. Jinak jsem taky z Liťáku a myslím ,že těchto přístrojů je tu jen co na prstech jedné ruky (zatím). Můžeme zkušenosti klidně osobně konzultovat.
NUNY
Pavel Koza (4761)|14.1.2004 15:56
[QUOTE="JirkaP."]přestože jsem hledal všude možně ( návod i Internet) , nenašel jsem návod jak zprovoznit Bloutooth ( klíč do USB ) od firmy MSI ve spojení s ActiveSync. Dle mého názoru nechtějí se spárovat. Hází to hlášku "Service Bluetooth Serial Port is not found on device Pocket_Pc". Nemám žádně zkušenosti s připojováním Bluetooth tak nevím - moc prosím o radu. [/QUOTE]
Mozna pomuze rada, abyste po instalaci tech jejich utilit na desktop povolil seriovy profil, a COM port, na kterem bezi ten COM BT, nastavil v ActiveSync.

[QUOTE="JirkaP."] - lze vypnout blikající diodu (jedná se o tu co ukazuje stav nabití) v noci to vcelku ruší?[/QUOTE]
Nevim o tom, asi ne.

[QUOTE="JirkaP."]co znamená znak "G" na horní liště, který se mi tam po zapnutí přístroje objeví ? Pokud na ni kliknu zmizí. V návodu jsem nic nenašel. [/QUOTE]
Tusim, ze se jedna o signalizaci dostupneho GPRS... Ale ruku do ohne za to nedam:)

[QUOTE="JirkaP."] - a poslední dotaz se týká dobíjení. Kdy mám začít opět dobíjet batirii. Nebo je jedno jestli je na 80 % nebo 30 % nabitá. Co je pro baterku lepší ?[/QUOTE]
POdle meho nazoru je dobre ji nechat vybit co nejvic...
PavelR. (2184)|14.1.2004 16:09
[QUOTE="NUNY"]Mám pár dní stejný přístroj a stejnou zkušenost s mizením zástupců programů po instalaci. Pomůže jen softreset. Jinak jsem taky z Liťáku a myslím ,že těchto přístrojů je tu jen co na prstech jedné ruky (zatím). Můžeme zkušenosti klidně osobně konzultovat.
NUNY[/QUOTE]

... vysvetleni teto "feature" viz zde.

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.1.2004 18:00
Tak jsem to konečně nastavil jak jsem si představoval. Na stolním PC mi běží Internet a na DATAPHONE2 mi přes Bluetooth běží taktéž - chtělo to nastavit na COM5.
Jen je škoda, že se nezobrazuje na horní nebo spodní liště nějaká ikona která by ukazovala přes co jsem vlastně připojen. Protože být připojen přes Bluetoth ->PC, nebo přes GPRS případně vytáčený Internet, vložené SIM karty (které mám taktéž nastavené a funkční) může být v pěněžním :$: vyjádření opravdu velký rozdíl. Případná záměna rovná se průser jako mraky. Existuje něco takového. :?:
S tím písmenem "G" v horní liště mne to taky napadlo, že se jedná o přítomnost GPRS.
Děkuji za vysvětlení ztrácení zástupců v sekci "Programy" - nešlo mi to na rozum.
Morte_ce4you (261)|14.1.2004 18:13
myslim ze to ukazuje program gprs monitor.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.1.2004 18:27
GPRS monitor, nezobrazuje rozdílné typy připojení. Já potřebuji na první pohled zjistit přes co jsem k internetu vlastně připojen ( Bluetooth, GPRS nebo vytáčené).
Morte_ce4you (261)|14.1.2004 18:34
ja mam Mda1 a WM2003 nahore v liste jak mi to ukazuje signal na ni kliknu a mam tam napsany bud internet pres oskar gprs nebo tam mam napsano internet pres Pc connection.Takhe mi to bohate staci.
PavelR. (2184)|14.1.2004 19:47
[QUOTE="JirkaP."]...a poslední dotaz se týká dobíjení. Kdy mám začít opět dobíjet batirii. Nebo je jedno jestli je na 80 % nebo 30 % nabitá. Co je pro baterku lepší ?[/QUOTE]

... baterie na bazi lithia (tj. Li-ion, Li-pol) neni radno vybijet az do mrte (tj. pri hlubokem vybiti techto baterii by mohlo dojit k jejich poskozeni; do tohoto stavu byste je ale beznym pouzivanim/vybitim v MDA2 nikdy nemel dostat). Tento typ bateri je idealni (nikoliv ale nutne) dobijet pri vybiti na pribl. 70%. Osobne to ale s PDA delam tak, ze je dobijim vzdy kdyz mam adapter po ruce a zrovna s nimi nepracuji a nijak zvlast stav baterie nehlidam.

PavelR.
Michal Jelínek (220)|15.1.2004 09:19
Pripojim se i ja se svou troskou do mlyna, jakozto RC Modelar - amater litajici na elektrinu.

LiPol a LiOn baterie v zadnem pripade neni radno vybijet co nejnize. Jejich konstrukce je bez pametoveho efektu a nejstastnejsi sou porad dobite.

V praxi to znamena, cely den mam XDA na kolebce a kdyz si vecer doma vzpomenu, tak ho na noc zapnu :-)
Magua (98)|15.1.2004 15:04
Já se na stav baterie nekoukl ani nepamatuju prostě kolébka pořád v práci a doma kabel do usb a naprostá pohodička...
sabak_ce4you (59)|16.1.2004 09:09
Zpet k MSI bluetooth a Dataphone.
1.Pri instalaci MSI software do PC je zahodno mit Pocketpc v kolibce a spusteny Activesync- vznikne pak profil Activesync (nevim jestli se lisi od norm. serial profile, funguji mi oba, ale navody to doporucuji.)
2.NEJDULEZITEJSI-Sparovat zarizeni pres program->Settings->Bluetooth->Start a pak teprve zapnout bluetooth a Pair device. Uspech se projevi po sparovanim hlaskou ze je Activesync nakonfigurovan.
Pokud ale napairujete zarizeni pres Setting-Connection-Bluetooth-Pair, bez vyse uvedeneho, tak uz bod 2 nepojede a je nutny hard reset!(pripadne cileny promaz registru) :-( (sam jsem s tim stravil 2 dny,kdy mi activesync pri kliknuti na Bluetooth Activesync neudelal vubec nic!)
3.Pokud chcete dalsi profily jako je file transfer a network access, tak viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=1698&dd=0&fi=120
Adam
HELEKAL PETR (195)|20.6.2004 09:26
To G ve čverečku skutečně signalizuje zapnuté GPRS, pokud je nastaveno ve připojení, při zapnutí GB Soft Tweak se objeví při zapnutí PPC nebo při připojování k síti.