Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rada ohledně pda- jde mi především o word, pdf, wifi...

Phetronius_ce4you (19)|14.11.2006 12:39
Zdravím Vás! mohl bych požádat o radu ohledně pda- využíval bych ho především na čtení eknih, dále pro práci s pdf soubory (aby se načítaly v rozumné době atd) a mam v plánu také úpravu (poznámky) wordu. Wifi by tohle pda mělo mít, na infrared a bt moc nezáleží. sloty na sd či CFII nebo nejlíp obojí:)
tak kdyby Vás napadl nějaké PDA které se mým požadavkům blíží, nestyďte se a pište:) taktéž můžete připojit nabídku, pokud prodáváte...
všem předem díky.
speed-komi (278)|14.11.2006 13:22
Pokud máš jen takovéto požadavky, určitě nepotřebuješ žádný super kousek. můžeš vybírat v levnějších kategoriích. Třeba můj Acer n50 zvládá precizně vše, o čem zde píšeš. jen je občas problém s BT.
zivan (615)|14.11.2006 14:37
Zkus se podivat napr. na srazu na rozdil mezi QVGA a VGA. Pro cteni knih by se VGA mohlo hodit. Pak muzes dal vybirat.
Phetronius_ce4you (19)|15.11.2006 16:56
[QUOTE="speed-komi"]Pokud máš jen takovéto požadavky, určitě nepotřebuješ žádný super kousek. můžeš vybírat v levnějších kategoriích. Třeba můj Acer n50 zvládá precizně vše, o čem zde píšeš. jen je občas problém s BT.[/QUOTE]
Ahoj. diky za reakci, když jsem koukl na recenzi toho N50.. tohle docela splňuje mé představy. nemam zrovna moc čas na projiždění diskuzí (ale určitě si je později projdu) tak by mne zajimaly hlavní nedostatky tohoto PDA. To BT neni zas tak problem... dik za připadnou kritiku, překousni to že ho máš a naplno se do něj pusť:D
Phetronius_ce4you (19)|15.11.2006 17:02
K tomu qvga a vga- určitě si rozdíly zjistím, pokud máš po ruce patřičnou diskuzi, díky za link...
speed-komi (278)|15.11.2006 20:18
Jako velký "nedostatek" vidím to, že má WM2003SE a né WM5 (rozdíly najdeš někde v diskusích, článcích..), ale jde hodně i o vlastní názor, jestli zvolit ten, či ten operační systém. Já bych už raději volil novější, ale ten neseženeš za takovou cenu. Dále by mohl kde kdo říkat, že je to Acer a to jsou šunky. Já ale nemám žádnou takto negativní skušenost, to povídat nebudu. Potom je tu ještě to VGA vs. QVGA. Samozřejmě, že 4* větší rozlišení je pohlazení pro oči, jenomže zase na úkor ceny.

Neřeknu ti kup, či nekup, na to musíš přijít sám. V každém případě to chce pořádně promyslet a zvážit priority. Pokud ti jde o cenu, je n50 dobrá volba. Nejlepší by bylo, kdyby sis mohl osahat víc modelů, které se ti zamlouvají.
xhladi07 (525)|16.11.2006 10:29
Jen jeste jeden tip, kterej rikam vsem, co kupujou nove PDA: Rozmyslete si, jestli by nebylo vhodne koupit kombinaci PDA+Telefon. Preci nosit u sebe dve krabicky, udrzovat je neustale nabite, synchronizovane.. To je prace na 1/4 uvazku. Telefon prece berete neustale s sebou, takze ani na to pda v nem nezapomenete a budete mit e-booky neustale u sebe (i na 10 minut pri cekani v zacpe na D1.. :)) )

Jinak je pravda, ze na tyto pozadavky neni treba superstroj. QVGA je nadherne. Opravdu. Jen pismo na today (maily,...) je hrozne male...
Zdenek Malinsky (9781)|16.11.2006 10:33
Jenže právě z důvodů výdrže baterie je lepší dělené řešení.
xhladi07 (525)|16.11.2006 10:42
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Jenže právě z důvodů výdrže baterie je lepší dělené řešení. [/QUOTE]

To je sice pravda, ale jak casto se clovek nepohybuje mimo domov? Kazdy vecer dat pda do kolibky (nebo pripojit na kabel) neni problem, ne? A pokud jede nekam na dlouhou cestu, tak s sebou tahne jednu nabijecku, ne dve...
Zdenek Malinsky (9781)|16.11.2006 10:50
Jasně, ale to je otázkou priorit. Já jsem asi měsíc fungoval se čtvrtkou másla vulgoalis HTC Universal a pokud jsem byl častěji na netu, tak málokdy vydržel celý den, což se mi s SE Z 600 a Dell Axim X50v nestalo nikdy. Ale to už jsme skoro OT.
xhladi07 (525)|16.11.2006 11:11
Dobre. Posledni OT: :)

jasne, ctvrtka masa se svym procesorem sezere baterku. Ale podle pozadavku tazatele si myslim, ze to tak hrozny nebude.. (i kdyz WiFi.. :-(( ).

A prave proto, ze to je otazkou priorit, tak sem chtel hodit do placu dalsi moznost na zvazeni... :)
Phetronius_ce4you (19)|16.11.2006 19:27
[QUOTE="xhladi07"]Dobre. Posledni OT: :)

jasne, ctvrtka masa se svym procesorem sezere baterku. Ale podle pozadavku tazatele si myslim, ze to tak hrozny nebude.. (i kdyz WiFi.. :-(( ).

A prave proto, ze to je otazkou priorit, tak sem chtel hodit do placu dalsi moznost na zvazeni... :)[/QUOTE]
takže abych vám to zhrnul- v mém případě určitě nechci telefon a pda v jednom- jsem vyznavače že mobil má umět jen volat a sma:) jde o to že mam za a) nový telefon, za b) párkrát za rok dělám brigádu, kterou by pda nevydrželo, ale zas na druhou stranu chci mít u sebe mobil
ono, jak jste tady někde uvedli- jde mi taktéž o cenu. určitě budu zařízení schánět přes bazarový/inzertní prodej.
abych upřesnil mou práci na tomto pda- jsem student(práva), takže potřebuju docela často mít sebou nějaký zákon/průvodní vyhlášku, který(ou) použiji na semináři jednou a nechce se mi kvůli 1 použití si vždy tisknout všechny stránky... za prvé to leze do peněz, za druhé se mi pak motá spousta papíru v šuplíku;)
taktéž kvůli práce s těmito dokumenty potřebuji aby načítání pdf a jiných bylo v rozumné míře (mmch koukal jsem se že se pořádají srazy-škoda že jsem si nevšiml dřív, asi bych potřeboval nějaká pda ohmatat...)
no a další využití... - určitě při cestě z a do školy (v průměru 3,5h 1 cesta) využiju přehrávání mp3 a výše zmíněné e-books.
wifi- protože škola je plně pokrytá a je pro mne komfortnější si to stáhnout/podívat se na to/ rovnou, než jít na počítače...
možná by jste mohli namítnout že spíše by se mi hodil NB, ovšem díky tomu že jsem spoluvlastníkem stařičké casiopeiy BE-300 jsem docela přišel na chuť PDA zařízením... a díky používaní BE-300 se spíše přikláním k tomu že z poměru možnosti použití/to co využiji/cena vychází pro mne mnohem lépe PDa.
uff taková slohovka:D každopádně díky za info a tipy, rád si přečtu další...
Ivanm_ce4you (466)|16.11.2006 21:36
Hrooozne se omlouvam, ale u studenta prav me teda dost prekvapuje Vas neotrely sloh a "prizpusobiva" gramatika. Asi jsem zblbly z filmu. Anebo se na prava uz nechodi vetsinou z "gymplu"? :?
xhladi07 (525)|17.11.2006 13:00
[QUOTE="Ivanm"]Hrooozne se omlouvam, ale u studenta prav me teda dost prekvapuje Vas neotrely sloh a "prizpusobiva" gramatika. Asi jsem zblbly z filmu. Anebo se na prava uz nechodi vetsinou z "gymplu"? :? [/QUOTE]
To bylo ale pekne rejpnuti.. :-))
Phetronius_ce4you (19)|17.11.2006 16:32
[QUOTE="Ivanm"]Hrooozne se omlouvam, ale u studenta prav me teda dost prekvapuje Vas neotrely sloh a "prizpusobiva" gramatika. Asi jsem zblbly z filmu. Anebo se na prava uz nechodi vetsinou z "gymplu"? :? [/QUOTE]
Zrovna dneska jsem někde na foru četl: ...miluju lidi, co se navážejí do gramatiky a sami píšou bez diakritiky...
Vášnivý korektore, pokud si všimnete, tak jsem to psal v 19:27 a v učebně odkud jsem to psal se vypínají počítače v 19:40. Protože jsem spěchal (ještě jsem měl vyřídit něco) tak jsem zas až tak na gramatiku nehleděl. Pokud mate nějakou libůstku v opravách cizích textů (plně off-topic) tak doporučuji diskuze na www.idnes.cz ... budete si připadat jako v ráji...
:yes:
Surgical (2364)|17.11.2006 18:13
A teď jsi čas měl? Že interpunkce asi také zrovna nebude tvou nejsilnější stránkou :)
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2006 18:33
Českí jazik řešte f dyzkuzy, které je ktomu určená: češtinářský koutek.

A co je to ta interpunkce? To je njeco jako ynterupce?:O
Ivanm_ce4you (466)|17.11.2006 20:55
Hrooozne se omlouvam podruhe-naposledy- hlavne ostatnim :cool:

Psani bez hacku a carek ma asi jiny duvod, nez si myslite, nebo nez si myslis- muzes mi taky tykat.
Uznavam, ze v casovem stresu se pise spatne, coz muze byt otazka treba interpunkce, preklepu... Ale i/y s/z ... ?

A do koutku cestiny to psat nejde, kdyz to ctu tady, ne? :oops:
Phetronius_ce4you (19)|18.11.2006 17:41
ok. meho zhrnuti jsem si vsiml az pak... musim priznat ze stejnou chybku jsem udelal uz nekolikrat... ovsem i/y jsem nenasel ani jedno... :?
no snad posledni prispevek ohledne techhle blbosti...

mmch- mam nabidku na acera N50 (rok zaruka, sd 512, origo krabice a prislusenstvi) za 4900... jak se vam cena jevi?
Wir2K (89)|18.11.2006 18:49
Záleží jestli je to verze premium nebo obyčejná, na premium to ujde na obyčejnou - nebrat. Jinak na ty požadavky by mohl stačit i HP iPAQ rx1950 ten stojí do sedmi tisíc má WM5.0 jediná nevýhoda je málo paměti ale myslím že na word to bude stačit.
Phetronius_ce4you (19)|20.12.2006 11:29
Takže mé dilema mezi acerem n50 non premium a premium je vyřešeno. koupil jsem si Hp Ipaq hx2410... prozatim uplna spokojenost. :D
xhladi07 (525)|20.12.2006 15:52
Skoda. Kdyby si poznal vyhodi "All in one".. nechtel by si jinak! :) :))
Zdenek Malinsky (9781)|20.12.2006 16:56
Ad "all in one" - asi se mu nechce každý týden flashovat novou ROM. ;) Spíš mě zaráží to, že si nekoupil něco s WM 5.0.:? Ale každému, co jeho jest. Hlavně když to funguje jak má.
Phetronius_ce4you (19)|20.12.2006 17:48
co se týče wm5, na krabici je napsáno že jdou na toto pda nainstalovat, tak je možné že se pro ně rozhodnu.
k all in one- jak jsem psal telefon v pda nepotřebuji, gps nevyužiji...
xhladi07 (525)|21.12.2006 08:30
Jen si z toho delam trochu srandu. Kazdemu neco.. :)

Uznavam, ze na zacatku bylo hodne flashu... :))