Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek9000 - indikace příchozí SMS zprávy, obecně asi jakékoliv zprávy

PavelF_ce4you (2)|13.11.2006 22:54
Dobrý den,
před několika dny jsem ve firmě získal (úmyslně, na mou žádost, potřeboval jsem něco po Psionu 5mx) Qtek9000 - od Eurotelu či o2. Zatím si na něj zvykám. Nicméně chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti se signalizací příchozích SMS, MMS apod. zvláště pokud je přístroj v ZAVŘENÉM a USPANÉM stavu. Standardní zvuková signalizace je jenom slabounké pípnutí - dá se to někde nastavit, dát tam mp3 soubor apod. ? Po příchodu zprávy bliká dioda stále zeleně, nezmění barvu na žlutou jako při zmeškaném hovoru. Suma sumárum, upozornění na příchozí zprávu veškeré žádné. Dá se to nějak změnit ?
Děkuji za info.

ElSoft (1244)|13.11.2006 23:14
ja bych mel take jeden dotaz, manual jsi dostal take?
jinak jsou tu pravidla, ktere jsi jiste cetl a vis jak zde postupovat ;)
Danthez (98)|13.11.2006 23:47
Dá se všechno nastavit. Sice je to uplně začátečnický doaz, nicméně v Nastavení/Nastavení zvuku a upozornění je (nevím jak je to v české ROM) anglicky Flash light for... pro nastavení blikání diody pro zmeškané události. Dále pak pro každou akci se dá přiřadit MP3, která musí být ve složce Windows/sounds v paměti, nebo v Moje dokumenty na kartě. Každopádně, v manuálu to všechno je.
Surgical (2364)|13.11.2006 23:49
RTFM
PhSnake (872)|14.11.2006 08:26
pocket max phonealarm tusim najnovsia verzia 1.51, upozornuje na zmeskane hovory,odkazy v odkazovke,sms,mms,majly,slabu baterky automaticke prepinanie profilov(noc,robota,sxodza...)trial na www.pocketmax.net. btw je to aj v cz, je to today plugin som s tym spokojny
JiriE (117)|14.11.2006 09:28
V počeštěném Qteku se to nastavení LEDky jmenuje trochu matoucně "Osvětlení".

Takže

Start-Nastavení-Zvuky a upozornění-karta Upozornění

a tady je to zaškrtávací políčko Osvětlení.
PavelF_ce4you (2)|15.11.2006 23:23
Děkuji za rady a omlouvám se těm kdo mě upozorňovali na manuál,

přesný postup je takový, jak jsem vyzkoušel, že zvuky upozornění na události se ukládají přímo do adresáře Windows (adresář Windows\Sounds neexistuje, tedy aspoň u mě ne), zde se ovšem "uplatní" jen soubory WAV, kdežto soubory MID nebo MP3 se neobjeví v rozbalovacím seznamu souborů pro výběr.

Soubory pro vyzvánění se pak ukládají do adresáře Windows\Rings.

Hlasitost zvuků pro vyzvánění závisí na hlasitosti telefonu, hlasitost zvuků událostí pak na hlasitosti systému.

Je zajímavé, že je docela problém sehnat na Qteka vhodné pouzdro pro nošení na opasku. V jedné firmě neměli vůbec nic, ve druhé mi nabídli buď něco, co vypadalo jako patrontaška vojáků ze světové války, nebo udělátko sice přímo na Qteka, ale bohužel asi o půl centimetru užší, takže bez použití násilí nebylo možno Qteka "obléknout" a pouzdro hrozilo roztržením každou chvíli.

Nechal jsem si tedy pouzdro z HP IPAQ 5550, kam se Qtek bez problémů vejde a má to solidní ocelový klips.

Zdravím všechny a přeji vám, ať vám vaše mašinky slouží.
Danthez (98)|17.11.2006 02:11
Ohledně pouzdra. Já koupil v tescu Pouzdro CASE LOGIC na HTC Universal
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10264
Danthez (98)|17.11.2006 02:13
Nabídnětel lepší s rychlým vyjmutím celého UNIHO a koupím. Nejlépe a obdobou CRUSHER klipem...
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2006 05:19
Jak souvisí pouzdro s indikací příchozí zprávy?:O :? Držte se tématu.