Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spatne planovani ve mestech

fretak (265)|13.11.2006 09:23
IGO 2006 me docela zklamal pri navigovani ve mestech. Jel jsem z CR do Noveho mesta nad vahom, ulice Hviezdoslavova a meli jste videt, jak silene me navigoval - vsemi moznamymi ulickami mesta. A pritom, po odboceni prvni krizovatce stacilo projet kruhovym objezdem rovne (IGO naridil odbocit pri prvnim sjezdu), ujet cca 500-600 metru, zahnout vpravo a byl jsem v te ulici.

IGO me vlastne vedl na druhy konec teto ulice. Nechapu proc.
Romand_ce4you (5)|13.11.2006 12:36
Jsou možné tři odpovědi:
a) buď iGO má špatně zakreslený stav jednosměrky (to se stává v naší ulici Luční, kam mne vede do protisměru)

b) nebo máš zapnutý pohyb po nezpevněných komuníikacích.

c) máš to rozbitý :-))

Mimochodoem - vypnutí nezpevněných komunikací je super, nevede mne to přes hory doly pastvinami a lesní stezkou autem (což dělal Dynavix bez možnosti vypnutí), protože i při pohybu ekonomickým nastavením jezdí po hlavní silnici a nebero to zkratkami přes satelitní městečka a místní komunikací :-)
fretak (265)|13.11.2006 13:19
Uprimne si nedokazu predstavit situaci, ktera by mela vzniknout, aby IGO predpokladalo, ze druhy (v mem pripade ted spravny) vyjezd z kruhoveho objezdu je jednosmerka. Nezpevnene komunikace mam vypnuty.

Takze me IGO vyvede ven na prvnim vyjezdu z kruhace a vede me vsude mozne mestem, takze jedu tak 2x - 3x delsi trasu jenom proto, ze IGO v tom ma bordel.

Uprimne, ono to IGO se v Novem meste nad vahom chova skutecne podivne. Kdyz jedu smerem od Strani, kousek v Novem meste mi narizuje odbocit do prava, kde zadna ulice proste neni. Ona je v IGO fakt zakreslena, ale opravdu tam neni. Jedine odboceni doprava je mozne az na te prvni krizovatce.


krabicka3 (361)|13.11.2006 13:51
Souhlasim, me iGO casto taky vede silene. Jednou jsem jel po normalni silnici rovnobezne s dalnici, ktera byla vedle. iGO si vymyslelo, abych vjel na dalnici a po 200m z ni zase sjel a pokracoval po silnici po ktery jsem jel.
Taky jsem v lete jel na Machac a proste me ani nahodou nechtelo tahnout po dalnici. Vyhyba se dalnicim jako cert krizi. Samozrejme jsem mel nastaveno, ze chci Optimal, ze ma povoleny dalnice atd....proste ne a ne. Kamos, ktery ma Acer n35 taky rikal, ze to iGO obcas vymysli silenosti, tak zustal u TomToma.
Jo a btw iGO neumi ani po Summer update-u dynamicke oznamovani. Kdyz jedu 180km/h, tak me to stale upozornuje, ze mam odbocit z dalnice po 800m, coz neni pohodlne - musim trochu dupnout na brzdu a hledat misto v pravem pruhu. Navigon me upozorni 3km dopredu, coz je fajn.
hyjena (1)|18.12.2006 14:14
mozem len potvrdit v novom meste nad vahom ma to v smere od cachtic navigovalo na cetu ktora tam uz nieje aspon 5 rokov,dalej ked som vychadzal na staru cestu popri dialnici z noveho mesta tak mi to nakazalo odbocit v pravo ale tam ziadna odbocka nieje,pretoze je to riesena formou podjazdu v pravo.a dalsia situacia bola v trencine na hlavnej svetelnej od zvolena ke ma to poslalo v pravo a hned vlavo ale tam uz davno nieje mozne odbocit.celkovo som s igo najazdil dnes cca 200 km ale 3 krat ma to poslalo uplne inym smerom.takze iGo je bohuzial pre slovensko naozaj slabe.tot moj nazor
Vlada165 (676)|18.12.2006 14:52
A to chci v lete do Cierneho Balogu, kde ma TomTom jen jednu vedlejsi ulici a v iGo je mnohem vic - takze radeji pouzit TomToma jen s hlavnimi tahy ?
Romand_ce4you (5)|18.12.2006 15:04
Včera jsem jel po Praze a na Ohradě při jízdě z Krejcárku s odbočením na Koněvovu - směr dolů na žižkov, mě nutil iGO udělat kolečko na křižovatce 360° a pokračovat pak doleva. Kreslil to na 1km dopředu. Neuvěřil jsem mu, odbočil jsem normálně doleva a získal 1minutu v časovém harmonogramu navíc :-)
Neumím si představit, že bych tam kroužil...
matrad (267)|18.12.2006 19:03
niky: Jakou mas nastavenou trasu? eko, rychlou nebo kratkou? Ja zase musim rict, ze jsem spokojeny :)
mnovys (3)|18.12.2006 19:44
Dneska sem mel tu samou zkusenost pri odbocovani z Ohrady na Konevevovu. :( :(

Docela by me zajimalo jak k tomu IGO doslo a jakze si ten prujezd predstavovalo.

-m