IGO 2006 me docela zklamal pri navigovani ve mestech. Jel jsem z CR do Noveho mesta nad vahom, ulice Hviezdoslavova a meli jste videt, jak silene me navigoval - vsemi moznamymi ulickami mesta. A pritom, po odboceni prvni krizovatce stacilo projet kruhovym objezdem rovne (IGO naridil odbocit pri prvnim sjezdu), ujet cca 500-600 metru, zahnout vpravo a byl jsem v te ulici.
IGO me vlastne vedl na druhy konec teto ulice. Nechapu proc.
IGO me vlastne vedl na druhy konec teto ulice. Nechapu proc.
Jsou možné tři odpovědi:
a) buď iGO má špatně zakreslený stav jednosměrky (to se stává v naší ulici Luční, kam mne vede do protisměru)
b) nebo máš zapnutý pohyb po nezpevněných komuníikacích.
c) máš to rozbitý :-))
Mimochodoem - vypnutí nezpevněných komunikací je super, nevede mne to přes hory doly pastvinami a lesní stezkou autem (což dělal Dynavix bez možnosti vypnutí), protože i při pohybu ekonomickým nastavením jezdí po hlavní silnici a nebero to zkratkami přes satelitní městečka a místní komunikací :-)
a) buď iGO má špatně zakreslený stav jednosměrky (to se stává v naší ulici Luční, kam mne vede do protisměru)
b) nebo máš zapnutý pohyb po nezpevněných komuníikacích.
c) máš to rozbitý :-))
Mimochodoem - vypnutí nezpevněných komunikací je super, nevede mne to přes hory doly pastvinami a lesní stezkou autem (což dělal Dynavix bez možnosti vypnutí), protože i při pohybu ekonomickým nastavením jezdí po hlavní silnici a nebero to zkratkami přes satelitní městečka a místní komunikací :-)
Uprimne si nedokazu predstavit situaci, ktera by mela vzniknout, aby IGO predpokladalo, ze druhy (v mem pripade ted spravny) vyjezd z kruhoveho objezdu je jednosmerka. Nezpevnene komunikace mam vypnuty.
Takze me IGO vyvede ven na prvnim vyjezdu z kruhace a vede me vsude mozne mestem, takze jedu tak 2x - 3x delsi trasu jenom proto, ze IGO v tom ma bordel.
Uprimne, ono to IGO se v Novem meste nad vahom chova skutecne podivne. Kdyz jedu smerem od Strani, kousek v Novem meste mi narizuje odbocit do prava, kde zadna ulice proste neni. Ona je v IGO fakt zakreslena, ale opravdu tam neni. Jedine odboceni doprava je mozne az na te prvni krizovatce.
Takze me IGO vyvede ven na prvnim vyjezdu z kruhace a vede me vsude mozne mestem, takze jedu tak 2x - 3x delsi trasu jenom proto, ze IGO v tom ma bordel.
Uprimne, ono to IGO se v Novem meste nad vahom chova skutecne podivne. Kdyz jedu smerem od Strani, kousek v Novem meste mi narizuje odbocit do prava, kde zadna ulice proste neni. Ona je v IGO fakt zakreslena, ale opravdu tam neni. Jedine odboceni doprava je mozne az na te prvni krizovatce.
Souhlasim, me iGO casto taky vede silene. Jednou jsem jel po normalni silnici rovnobezne s dalnici, ktera byla vedle. iGO si vymyslelo, abych vjel na dalnici a po 200m z ni zase sjel a pokracoval po silnici po ktery jsem jel.
Taky jsem v lete jel na Machac a proste me ani nahodou nechtelo tahnout po dalnici. Vyhyba se dalnicim jako cert krizi. Samozrejme jsem mel nastaveno, ze chci Optimal, ze ma povoleny dalnice atd....proste ne a ne. Kamos, ktery ma Acer n35 taky rikal, ze to iGO obcas vymysli silenosti, tak zustal u TomToma.
Jo a btw iGO neumi ani po Summer update-u dynamicke oznamovani. Kdyz jedu 180km/h, tak me to stale upozornuje, ze mam odbocit z dalnice po 800m, coz neni pohodlne - musim trochu dupnout na brzdu a hledat misto v pravem pruhu. Navigon me upozorni 3km dopredu, coz je fajn.
Taky jsem v lete jel na Machac a proste me ani nahodou nechtelo tahnout po dalnici. Vyhyba se dalnicim jako cert krizi. Samozrejme jsem mel nastaveno, ze chci Optimal, ze ma povoleny dalnice atd....proste ne a ne. Kamos, ktery ma Acer n35 taky rikal, ze to iGO obcas vymysli silenosti, tak zustal u TomToma.
Jo a btw iGO neumi ani po Summer update-u dynamicke oznamovani. Kdyz jedu 180km/h, tak me to stale upozornuje, ze mam odbocit z dalnice po 800m, coz neni pohodlne - musim trochu dupnout na brzdu a hledat misto v pravem pruhu. Navigon me upozorni 3km dopredu, coz je fajn.
mozem len potvrdit v novom meste nad vahom ma to v smere od cachtic navigovalo na cetu ktora tam uz nieje aspon 5 rokov,dalej ked som vychadzal na staru cestu popri dialnici z noveho mesta tak mi to nakazalo odbocit v pravo ale tam ziadna odbocka nieje,pretoze je to riesena formou podjazdu v pravo.a dalsia situacia bola v trencine na hlavnej svetelnej od zvolena ke ma to poslalo v pravo a hned vlavo ale tam uz davno nieje mozne odbocit.celkovo som s igo najazdil dnes cca 200 km ale 3 krat ma to poslalo uplne inym smerom.takze iGo je bohuzial pre slovensko naozaj slabe.tot moj nazor
A to chci v lete do Cierneho Balogu, kde ma TomTom jen jednu vedlejsi ulici a v iGo je mnohem vic - takze radeji pouzit TomToma jen s hlavnimi tahy ?
Včera jsem jel po Praze a na Ohradě při jízdě z Krejcárku s odbočením na Koněvovu - směr dolů na žižkov, mě nutil iGO udělat kolečko na křižovatce 360° a pokračovat pak doleva. Kreslil to na 1km dopředu. Neuvěřil jsem mu, odbočil jsem normálně doleva a získal 1minutu v časovém harmonogramu navíc :-)
Neumím si představit, že bych tam kroužil...
Neumím si představit, že bych tam kroužil...