Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Battery Pack 2004

pelopones (95)|14.1.2004 00:09
Zdravím všechny ,
jako začátečník s PPC 2003 (koupě Dataphone II) jsem začal hledat vhodná utility pro zpříjemnění práce s pda. Narazil jsem na http://www.omegaone.com/PocketPC/BatteryPack.html
na zajímavou sadu utilitek (škoda, že není free).
Hlavní rysy :
- komfortní informace o bateriích a pamětích v Dnes
- pěkná plně definovatelná programová lišta , která rozumně nahradí plochu ve velkých windows
- několik definovatelných internetových kanálů zobrazených v Dnes (např.počasí,ekonomika,sport...)
- vlastní komfortnější utilita pro nastavení alarmů resp. připomínek
- čistič systému
- správce úloh
- nějaká ta gameska
- drobnůstky jako baterka a výstražné světlo pomocí naplno svítícího a blikajícího displeje
- několik dalších drobnůstek..

Trialka mi na XDA II funguje OK, kromě pár malých chybiček (některé rychlé odkazy přednastavené od výrobce softu spustí jinou funkci, což jde však obejít jejich odstraněním a nadefinováním vlastních zástupců ).
Jediné co mi trošku vadí je drobné zpomalení pda při spouštění programové lišty, kdy chvilku trvá, než ve lišta se zástupci programů v Dnes objeví.

Jako začátečníkovi s pda se mi tento balíček prográmků zdá dobrý, problém vidím v tom, že jsem začátečník a když si vzpomenu na to, jaké programy se mi líbily, když jsem začínal před mnoha lety s pc, a jak je hodnotím dnes, tak bych si rád poslechl rady zkušenějších.
Má někdo z Vás zkušenosti s touto aplikací ?
Doporučili byste jinou sadu utilit (byť placenou), kterou lze doporučit jako ideální doplněk nebo oprava nedokonalostí PPC2003.
Díky NUNY.

PavelR. (2184)|14.1.2004 09:05
[QUOTE="NUNY"]Trialka mi na XDA II funguje OK, kromě pár malých chybiček (některé rychlé odkazy přednastavené od výrobce softu spustí jinou funkci...)[/QUOTE]

... ano, např. klepnutí na ikonu žárovky (podsvícení) spustí aplikaci Přidat vyzvánění :-) atd. Je to způsobeno tím, že u MDA/XDA (popř. jiných PDA s PPC2002/WM2003 Phone Edition) jsou rozdíly v označení jednotlivých apletů nastavení (seznam viz zde).

[QUOTE]
Jediné co mi trošku vadí je drobné zpomalení pda při spouštění programové lišty, kdy chvilku trvá, než ve lišta se zástupci programů v Dnes objeví.
[/QUOTE]

... na mém PDA se po restartu dokonce na chvíli objeví místo pluginu Battery Bar oznámení o tom, že "The demo version has expired ... atd." a to i přesto, že používám plnou verzi :-) Za zlomek sekundy je pak vše OK. Jinak, vykreslení pluginů této aplikace (především po restartu nebo nějaké změně) trvá opravdu poněkud déle. Vzhledem k počtu informací/stavům, které Battery Bar zjišťuje to ale zase není až tak hrozné ...

[QUOTE]
Jako začátečníkovi s pda se mi tento balíček prográmků zdá dobrý, problém vidím v tom, že jsem začátečník a když si vzpomenu na to, jaké programy se mi líbily, když jsem začínal před mnoha lety s pc, a jak je hodnotím dnes, tak bych si rád poslechl rady zkušenějších.
Má někdo z Vás zkušenosti s touto aplikací ?
[/QUOTE]

Battery Pack (verze 5.2) používám a až na výše zmíněné drobnosti jsem spokojen.

[QUOTE]
Doporučili byste jinou sadu utilit (byť placenou), kterou lze doporučit jako ideální doplněk nebo oprava nedokonalostí PPC2003.[/QUOTE]

Určitě se podívejte na Spb Software Pocket Plus. V počátcích jsem měl s tímto SW na WM2003 problémy (zlobil mě Pocket IE), po odinstalaci pak běželo vše OK. Nyní jsem se k němu po čase vrátil (verze 1.3) a zatím běží vše jak má ...

PavelR.

pelopones (95)|15.1.2004 14:54
For Pavel.R
Ještě k rychlosti pda s battery packem. Nabíhání programové lišty je opravdu vypadá, jakoby se to nachvilku kouslo, ale dás e to přežít. Trápí mne však ještě jiná věc. Stává se mi, že když chci psát Pen Readerem, tak napíšu jeden znak a ostatní už nejdou,protože systém výkonově nestíhá. Je potřeba zavřít spuštěné aplikace. Subjektivně se mi zdá, že se toto zakousávání PenReaderu děje nejvíce , když XDAII vyndám z kolíbky a je spuštěná ActivSync. Chová se ti to taky stejně, nebo je můj problem v tom, že nainstalovaný Battery Pack zatěžuje systém trochu více a se spištěným Activ Sync už to přesáhne únosnou mez.
Díky NUNY.
Magua (98)|15.1.2004 15:07
Battery pack žere sys paměti opravdu dost záleží co všechno si necháš zobrazovat a active sync si taky přes jeden MB vezme takže bych to tomu za příčinu dával :-) teda na MDA1 nevím na mda2 to snad nikoho netrápí ne? :-)
PavelR. (2184)|15.1.2004 15:43
[QUOTE="NUNY"]For Pavel.R
Ještě k rychlosti pda s battery packem. Nabíhání programové lišty je opravdu vypadá, jakoby se to nachvilku kouslo, ale dás e to přežít. Trápí mne však ještě jiná věc. Stává se mi, že když chci psát Pen Readerem, tak napíšu jeden znak a ostatní už nejdou,protože systém výkonově nestíhá. Je potřeba zavřít spuštěné aplikace. Subjektivně se mi zdá, že se toto zakousávání PenReaderu děje nejvíce , když XDAII vyndám z kolíbky a je spuštěná ActivSync. Chová se ti to taky stejně, nebo je můj problem v tom, že nainstalovaný Battery Pack zatěžuje systém trochu více a se spištěným Activ Sync už to přesáhne únosnou mez.
Díky NUNY.[/QUOTE]

... zkusil bych nejdrive zredukovat spustene procesy (viz zde), restartovat a vyzkouset znovu.

PavelR.
pelopones (95)|16.1.2004 01:52
Takže jsem upravil spouštěné procesy, bohužel bez výsledku. PenReader zatuhává dále. Nakonec jsem zkusil tvrdý reset a metodu test - instalace - test.. a zdá se mi, že to tuhne i na samotných počeštěných windows, ovšem až po první synchronizaci kalendáře a kontaktů. Tak mne napadá, jestli to nemůže být tím, že mám kontaktech asi 500 položek a spousta z nich je dost hustě zaplněná (adresa,práce,...). Máš nějakou zkušenost s vlivem zaplnění adresáře na rychlost systému ?
Díky NUNY.
pelopones (95)|16.1.2004 01:58
Ještě mne napadlo, nevíš náhodou do jakého souboru se ukládají ve Win kontakty a kalendář , že bych se podíval na jejich velikost a porovnal je s jinými uživateli ?

NUNY
PavelR. (2184)|16.1.2004 08:00
[QUOTE="NUNY"]Takže jsem upravil spouštěné procesy, bohužel bez výsledku. PenReader zatuhává dále. Nakonec jsem zkusil tvrdý reset a metodu test - instalace - test.. a zdá se mi, že to tuhne i na samotných počeštěných windows, ovšem až po první synchronizaci kalendáře a kontaktů. [/QUOTE]

... a co když na DataPhone2 "zabiješ" ActiveSync v Start\Nastavení\záložka Systém\Pamět\záložka Spuštěné aplikace\Ukončit popř. Ukončit vše, zlepší se to?

[QUOTE]
Tak mne napadá, jestli to nemůže být tím, že mám kontaktech asi 500 položek a spousta z nich je dost hustě zaplněná (adresa,práce,...). Máš nějakou zkušenost s vlivem zaplnění adresáře na rychlost systému ?
Díky NUNY.[/QUOTE]

Neřekl bych, že počet kontaktů bude mít na toto vliv (tedy alespoň myslím). Jinak velikost všech databazí na PDA lze zjistit např. pomocí programu Database Explorer :) nebo těchto PowerToys. Zkusil bych i tuto utilitu.

PavelR.
strojvudce (390)|17.1.2004 18:26
Tak jsem si konečně koupil Battery Pack 2004. Mám jeden dotaz. Journal Bar a Calendar Bar co v něm jsou jsou jen demo verze?
PavelR. (2184)|17.1.2004 18:57
[QUOTE="strojvudce"]Tak jsem si konečně koupil Battery Pack 2004. Mám jeden dotaz. Journal Bar a Calendar Bar co v něm jsou jsou jen demo verze? [/QUOTE]

... tuším, že ano.

PavelR.