Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Battery Pack 2004

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Zdravím všechny ,
    jako začátečník s PPC 2003 (koupě Dataphone II) jsem začal hledat vhodná utility pro zpříjemnění práce s pda. Narazil jsem na http://www.omegaone.com/PocketPC/BatteryPack.html
    na zajímavou sadu utilitek (škoda, že není free).
    Hlavní rysy :
    - komfortní informace o bateriích a pamětích v Dnes
    - pěkná plně definovatelná programová lišta , která rozumně nahradí plochu ve velkých windows
    - několik definovatelných internetových kanálů zobrazených v Dnes (např.počasí,ekonomika,sport...)
    - vlastní komfortnější utilita pro nastavení alarmů resp. připomínek
    - čistič systému
    - správce úloh
    - nějaká ta gameska
    - drobnůstky jako baterka a výstražné světlo pomocí naplno svítícího a blikajícího displeje
    - několik dalších drobnůstek..

Trialka mi na XDA II funguje OK, kromě pár malých chybiček (některé rychlé odkazy přednastavené od výrobce softu spustí jinou funkci, což jde však obejít jejich odstraněním a nadefinováním vlastních zástupců ).
    Jediné co mi trošku vadí je drobné zpomalení pda při spouštění programové lišty, kdy chvilku trvá, než ve lišta se zástupci programů v Dnes objeví.

Jako začátečníkovi s pda se mi tento balíček prográmků zdá dobrý, problém vidím v tom, že jsem začátečník a když si vzpomenu na to, jaké programy se mi líbily, když jsem začínal před mnoha lety s pc, a jak je hodnotím dnes, tak bych si rád poslechl rady zkušenějších.
    Má někdo z Vás zkušenosti s touto aplikací ?
    Doporučili byste jinou sadu utilit (byť placenou), kterou lze doporučit jako ideální doplněk nebo oprava nedokonalostí PPC2003.
    Díky NUNY.

Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od NUNY
    Trialka mi na XDA II funguje OK, kromě pár malých chybiček (některé rychlé odkazy přednastavené od výrobce softu spustí jinou funkci...)
    ... ano, např. klepnutí na ikonu žárovky (podsvícení) spustí aplikaci Přidat vyzvánění :-) atd. Je to způsobeno tím, že u MDA/XDA (popř. jiných PDA s PPC2002/WM2003 Phone Edition) jsou rozdíly v označení jednotlivých apletů nastavení (seznam viz zde).

Jediné co mi trošku vadí je drobné zpomalení pda při spouštění programové lišty, kdy chvilku trvá, než ve lišta se zástupci programů v Dnes objeví.
    ... na mém PDA se po restartu dokonce na chvíli objeví místo pluginu Battery Bar oznámení o tom, že "The demo version has expired ... atd." a to i přesto, že používám plnou verzi :-) Za zlomek sekundy je pak vše OK. Jinak, vykreslení pluginů této aplikace (především po restartu nebo nějaké změně) trvá opravdu poněkud déle. Vzhledem k počtu informací/stavům, které Battery Bar zjišťuje to ale zase není až tak hrozné ...

Jako začátečníkovi s pda se mi tento balíček prográmků zdá dobrý, problém vidím v tom, že jsem začátečník a když si vzpomenu na to, jaké programy se mi líbily, když jsem začínal před mnoha lety s pc, a jak je hodnotím dnes, tak bych si rád poslechl rady zkušenějších.
    Má někdo z Vás zkušenosti s touto aplikací ?
    Battery Pack (verze 5.2) používám a až na výše zmíněné drobnosti jsem spokojen.

Doporučili byste jinou sadu utilit (byť placenou), kterou lze doporučit jako ideální doplněk nebo oprava nedokonalostí PPC2003.
    Určitě se podívejte na Spb Software Pocket Plus. V počátcích jsem měl s tímto SW na WM2003 problémy (zlobil mě Pocket IE), po odinstalaci pak běželo vše OK. Nyní jsem se k němu po čase vrátil (verze 1.3) a zatím běží vše jak má ...

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

For Pavel.R
    Ještě k rychlosti pda s battery packem. Nabíhání programové lišty je opravdu vypadá, jakoby se to nachvilku kouslo, ale dás e to přežít. Trápí mne však ještě jiná věc. Stává se mi, že když chci psát Pen Readerem, tak napíšu jeden znak a ostatní už nejdou,protože systém výkonově nestíhá. Je potřeba zavřít spuštěné aplikace. Subjektivně se mi zdá, že se toto zakousávání PenReaderu děje nejvíce , když XDAII vyndám z kolíbky a je spuštěná ActivSync. Chová se ti to taky stejně, nebo je můj problem v tom, že nainstalovaný Battery Pack zatěžuje systém trochu více a se spištěným Activ Sync už to přesáhne únosnou mez.
    Díky NUNY.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Battery pack žere sys paměti opravdu dost záleží co všechno si necháš zobrazovat a active sync si taky přes jeden MB vezme takže bych to tomu za příčinu dával :-) teda na MDA1 nevím na mda2 to snad nikoho netrápí ne? :-)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

For Pavel.R
    Ještě k rychlosti pda s battery packem. Nabíhání programové lišty je opravdu vypadá, jakoby se to nachvilku kouslo, ale dás e to přežít. Trápí mne však ještě jiná věc. Stává se mi, že když chci psát Pen Readerem, tak napíšu jeden znak a ostatní už nejdou,protože systém výkonově nestíhá. Je potřeba zavřít spuštěné aplikace. Subjektivně se mi zdá, že se toto zakousávání PenReaderu děje nejvíce , když XDAII vyndám z kolíbky a je spuštěná ActivSync. Chová se ti to taky stejně, nebo je můj problem v tom, že nainstalovaný Battery Pack zatěžuje systém trochu více a se spištěným Activ Sync už to přesáhne únosnou mez.
    Díky NUNY.
    ... zkusil bych nejdrive zredukovat spustene procesy (viz zde), restartovat a vyzkouset znovu.

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Takže jsem upravil spouštěné procesy, bohužel bez výsledku. PenReader zatuhává dále. Nakonec jsem zkusil tvrdý reset a metodu test - instalace - test.. a zdá se mi, že to tuhne i na samotných počeštěných windows, ovšem až po první synchronizaci kalendáře a kontaktů. Tak mne napadá, jestli to nemůže být tím, že mám kontaktech asi 500 položek a spousta z nich je dost hustě zaplněná (adresa,práce,...). Máš nějakou zkušenost s vlivem zaplnění adresáře na rychlost systému ?
    Díky NUNY.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Ještě mne napadlo, nevíš náhodou do jakého souboru se ukládají ve Win kontakty a kalendář , že bych se podíval na jejich velikost a porovnal je s jinými uživateli ?

NUNY

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Takže jsem upravil spouštěné procesy, bohužel bez výsledku. PenReader zatuhává dále. Nakonec jsem zkusil tvrdý reset a metodu test - instalace - test.. a zdá se mi, že to tuhne i na samotných počeštěných windows, ovšem až po první synchronizaci kalendáře a kontaktů.
    ... a co když na DataPhone2 "zabiješ" ActiveSync v Start\Nastavení\záložka Systém\Pamět\záložka Spuštěné aplikace\Ukončit popř. Ukončit vše, zlepší se to?

Tak mne napadá, jestli to nemůže být tím, že mám kontaktech asi 500 položek a spousta z nich je dost hustě zaplněná (adresa,práce,...). Máš nějakou zkušenost s vlivem zaplnění adresáře na rychlost systému ?
    Díky NUNY.
    Neřekl bych, že počet kontaktů bude mít na toto vliv (tedy alespoň myslím). Jinak velikost všech databazí na PDA lze zjistit např. pomocí programu Database Explorer nebo těchto PowerToys. Zkusil bych i tuto utilitu.

PavelR.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2003

Tak jsem si konečně koupil Battery Pack 2004. Mám jeden dotaz. Journal Bar a Calendar Bar co v něm jsou jsou jen demo verze?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od strojvudce
    Tak jsem si konečně koupil Battery Pack 2004. Mám jeden dotaz. Journal Bar a Calendar Bar co v něm jsou jsou jen demo verze?
    ... tuším, že ano.

PavelR.

Podobná témata

1. Battery Pack Pro
    Od lukike v sekci Motorola
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-08-2005, 19:47
  2. Inovace - Omega One Battery Pack Pro 2.0
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-06-2005, 19:10