Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ukradnute PDA

Chrobu (25)|12.11.2006 16:47
Zdravim vsetkych! Neviete mi niekdo poradit, ukradli mi PDA hp hx 6510! Nemate niekdo niake skusenosti ako postupovat a co je najlepsie urobit aby sa mi vratilo?????? Stve ma to lebo som na neho cele leto makal..... Dakujem
PatrikL (383)|12.11.2006 16:52
Ešte skôr ako by som sa opýtal čo mám urobiť, by som to nahlásil polícií, ak to bol komunikátor so simkou tak by som to aj konzultoval s operátorom
Chrobu (25)|12.11.2006 16:54
Uz som to nahlasil policii aj som to konzultoval s operatorom uz mi zablokovali sim kedze som mal pausal!!! Ja sa len pytam pretoze nasej policii moc nedoverujem po tom co som videl. Ale vraj je sanca ze sa to najde podla IMEI ale neviem ci si mam robit nadeje!
null (0)|12.11.2006 16:57
ze se najde nebo ho nejakym spusobem najdes je sance miziva 1:1000xxxx bohuzel :oops:
PatrikL (383)|12.11.2006 16:57
Je šanca že to nájdu cez imei.
Skôr si myslím že zlodej nevie čo s tým má od radosti robiť (lama) a tak to dá niekam do bazára a pod. - sledoval by som bazáre v okolí
Chrobu (25)|12.11.2006 17:06
Nojviac ma stve ze mi to potiahol niaky spoluziak s ktorym chodim do skoly 4 roky!! Lenze nemam ako zistit ktory to bol.... Neviem ja sa len proste necem zmierit s tym ze uz neuvidim svoje tazko vydrete PDA :(
PatrikL (383)|12.11.2006 17:11
keby mne potiahne spolužiak pda, tak by toho inak ľutoval - ved ja by som si zistil ktory to bol:evil:
speed-komi (278)|12.11.2006 17:14
Nechalo by se to vystopovat pomocí IMEI, ale to bys nejdřív musel zajít na poldy, dostat nějakej protokol atd... pak by to měl operátor zkusit. Právě dnes jsem se na to informoval, protože mi včera na maturáku někdo ukradl Motorolu L6. nasere to. Ale nevim, zda operátor, nebo benga budou chtít za to něco platit.
Chrobu (25)|12.11.2006 17:18
No ale ako mam zistit ktory to bol to sa neda nemam ziadne dokazy skratka nikdo nic nevidel nic nevie.. A policajti to musia urobit zadara to vyhladavanie len neviem ze ci je realne ze aj nieco najdu. Vraj staci ak sa do mobilu(PDA) vlazi hocijaka simka a vola sa. Ale mne sa to zda niak moc jednoduche tak neviem!
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2006 17:19
Vy ve školním řádu nemáte napsané, že se hračky nemají nosit do školy :?: Kdosi my říkal, že ve škole mají z tohoto důvodu dovolené jen mobily a kalkulačky (tedy ne notebooky a jiná drahá zařízení).

Postup by měl být asi následující:
1. Nahlásit Policii.
2. Pokusit se z jiného telefonu zavolat nebo poslat SMS, že svoje zařízení koupíš. Šance je malá (ale za pokus to stojí), ale raději dát např. 2000, než 10000 a víc za nové. On zloděj v bazaru za to moc nedostane, když to bude prodávat "bez občanky".
3. Pokud bod 2 selže, po krátké chvíli zavolat svému mobilnímu operátorovi a nechat si zablokovat SIM kartu.
4. Z principu nenakupovat kradené zboží, tedy v podchodech, zástavárnách a podobných pochybných zařízení. Když nebude poptávka poklesnou výkupní ceny za kradené zboží a tedy se bude méně krást (je to možná utopie). Pokud kupujete kradené zboží, je odbyt a počet krádeží nebude klesat.

EDIT:
A samozřejmě to nahlásit vedení školy.
PatrikL (383)|12.11.2006 17:26
v škole my nemáme zakázané nosiť takéto "hračky" - len ich nesmieme používať cez hodinu:)) Ja PDA do školy aj tak nenosím - istota je istota
osch (1330)|12.11.2006 17:40
No já už nějakou dobu "používám" toto. Jde sice o prevenci a ještě jen pro někoho. Tedy pro majitele PDA s telefonním modulem. Ale funguje to.

Jinak i Policií často doporučovaná forma ochrany nejen elektronických zařízení, je tajné poznačení si dané věci. Lísteček se jménem do sedlové trubky u bicyklu, nějaký vzkaz, či text napsaný neviditelným (pod UV světlem viditelným) fixem atd. Sice to před krádeží neochrání, ale pokud se náhodou věc někde objeví, pak už je jen kousek od ověření si, komu opravdu patří.

Nox_ce4you (44)|12.11.2006 18:18
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Vy ve školním řádu nemáte napsané, že se hračky nemají nosit do školy :?: Kdosi my říkal, že ve škole mají z tohoto důvodu dovolené jen mobily a kalkulačky (tedy ne notebooky a jiná drahá zařízení).

Postup by měl být asi následující:
1. Nahlásit Policii.
2. Pokusit se z jiného telefonu zavolat nebo poslat SMS, že svoje zařízení koupíš. Šance je malá (ale za pokus to stojí), ale raději dát např. 2000, než 10000 a víc za nové. On zloděj v bazaru za to moc nedostane, když to bude prodávat "bez občanky".
3. Pokud bod 2 selže, po krátké chvíli zavolat svému mobilnímu operátorovi a nechat si zablokovat SIM kartu.
4. Z principu nenakupovat kradené zboží, tedy v podchodech, zástavárnách a podobných pochybných zařízení. Když nebude poptávka poklesnou výkupní ceny za kradené zboží a tedy se bude méně krást (je to možná utopie). Pokud kupujete kradené zboží, je odbyt a počet krádeží nebude klesat.

EDIT:
A samozřejmě to nahlásit vedení školy.[/QUOTE]


V jednom skolnim radu jsem videl napsano, ze se do skoly nemaji nosit drahe veci. Vis kolik dneska stoji obleceni? Bys mel chodit do skoly nahy:D . Nehlede na to ze na ulici ti to muzou ukrast taky, to je nesmyslne reseni. Tomu nestastnikovy bych poradil obejit okolni bazary, policie ma moznost kradene zbozi zabavit, je potom ovsem otazkou za jak dlouho se vrati.
Docent (1234)|12.11.2006 18:28
Off topic, ale jsou lidi, kteří jsou na tom ještě hůř...
Známýmu před pár lety (ještě nebyly rozšířeny mobilní telefony) vykradli auto, rozbili boční okénko, takže autorádio a tuším tašku s doklady. Šel do blízké trafiky, aby telefonem zavolal příslušníky, a když se vrátil na místo činu, tak už tam nebylo ani to auto...
osch (1330)|12.11.2006 18:29
[QUOTE="Nox"]...policie ma moznost kradene zbozi zabavit...[/QUOTE]No tak toto není bohužel zcela pravda. Pokud ten bazarník není blbej, a oni nejsou, pak se zlodějem uzavře kupní smlouvu dle obchodního zákoníku a pak sice policie věc zabaví pro potřeby trestního řízení, a po ukončení věc vrátí, ale teď hádejte komu...... Samozřejmě že majiteli bazaru. A náš okradený, má jedinou možnost, a to požadovat v občanskoprávním sporu náhradu po zloději. A co vymůže po zloději když ho v lepším případě Policie vypátrá? houno!
null (0)|12.11.2006 18:36
[QUOTE="speed-komi"]... pak by to měl operátor zkusit. Právě dnes jsem se na to informoval, protože mi včera na maturáku někdo ukradl Motorolu L6. nasere to. Ale nevim, zda operátor, nebo benga budou chtít za to něco platit.[/QUOTE]
a t jde jo ze o tom nic nevim........a u ktereho Operatora??O2,ci Vodaphone...
speed-komi (278)|12.11.2006 21:34
T-mobile. dnes jsem se na to informoval. Nemám ale žádné konkrétní a pořádné informace, takže to možná bude trošku jinak.
null (0)|12.11.2006 22:18
[QUOTE="speed-komi"]T-mobile. dnes jsem se na to informoval. Nemám ale žádné konkrétní a pořádné informace, takže to možná bude trošku jinak.[/QUOTE]
:D :D :D jsem od T-Mobile a nic o tom nevim ze by jsme to poskytovali zakaznikum...:sarcastic:
ElSoft (1244)|12.11.2006 22:53
Ono pro policii ve spolupráci s mobilním operátorem není problém vystopovat pachatele. Stačí aby ve známém telefonu měl chvilku simku (pak si ji klidně může dát do jiného telefonu). Operátor zaznamená nějakou aktivitu z daného čísla, v blíže určené oblasti, kde se nachází např. benzínová pumpa, ty mají v principu kamerový systém, na záznamu si policie podle přesného času najde pravděpodobné pachatele a podle SPZ je vcelku snadno vystopují. Možností je spousta, akorát se o nich moc nemluví. Drobní zlodějíčci jsou jim buřt, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou překupníci kradených aut, vrazi a vyděrači .... :cool:
speed-komi (278)|12.11.2006 22:56
mluvil jsem s nějakym chlápkem z technickýho oddělení a on také říkal, že to neposkytují jako službu, ale s nějakým protokolem od policie je tam určitá možnost. A když jste z toho t-m, tak se vás na něco zeptám: při vyhledávání telefonu podle IMEI se zjistí jen telefonní číslo, nebo od kterého vysílače bere signál, nebo i nějaké přesnější místo?
null (0)|12.11.2006 23:03
je to vyse napsano ....tohle se dela ale jen na vyzadani policie a ne jen protokol ....to by jste musel mit zname na vyssim ...
jinak se da urcit i poloha ale +/- 200-500m....;) ale k vuli telefonu urcite ne :oops: