Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spojeni pc a pda pres wifi - jak na to?

jarmil_ce4you (9)|11.11.2006 13:23
Cau lidi, mam problem, pomozte mi prosim.
Doma provozuju net na pc a pda prez wifi. Od poskytovatele ma pevnou ip, tu pripojuju LANem do routeru, ktery funguje jako DHCP a potom prez AP wifi sirim signal na wifi zarizeni, ktere jsou jako wifi DHCP klienti. Soucasne mohu mit teoreticky pripojenych 99 zarizeni (rozsah adres). Pokousim se prez to APecko spojit pda a pc. Tedy, lze-li to vubec. Pripadne jakym programem - pokud nejaky existuje. Chtel bych, abych mel pristup z PDA k souborum na HD u pc a obracene z PC na kartu u PDA. Proste takovou sit. Nejedna se mi o zadnou synchronizaci. PDA je MIO P550 s WM5. Diky vsem za nakopnuti.
P.S. Snazil jsem se projet forum, ale tohle jsem nikde nenasel.
ElSoft (1244)|11.11.2006 14:13
neměl by to být problém přes nějakého FTP klienta, zkus trochu víc pohledat ;)

osobně používám jen na PC BulletProof FTP Server a kněmu se připojuji přes Total Commander/CE v.2.5
funguje jak uplaod, tak download
jarmil_ce4you (9)|11.11.2006 14:30
[QUOTE="ElSoft"]neměl by to být problém přes nějakého FTP klienta, zkus trochu víc pohledat ;)

osobně používám jen na PC BulletProof FTP Server a kněmu se připojuji přes Total Commander/CE v.2.5
funguje jak uplaod, tak download[/QUOTE]
Takze jestli tomu spravne rozumim, do PDA nahrat ftp klienta a do PC ftp klienta, tam zadat adresu a mam pristup k datum? Je to tak?
ElSoft (1244)|11.11.2006 14:37
no najedné straně by to chtělo server ;)
Kocir (836)|11.11.2006 14:54
Ja si dal na PC program Serv-U a na PDA Total Commander.
PC tak funguje jako SERVER
PDA funguje jako klient a pristupuje k HDD na PC.
Jak to udelat opacne, na to jsem neprisel. Nenasel jsem nejaky server FTP pro PDA.

Dalsi vec je nainstalovat na PC VNC server a na PDA VNC klient, pak lze ovladat dalkove PC.
Zase, na opacny smer jsme nenasel patricny SW.
jarmil_ce4you (9)|11.11.2006 15:06
[QUOTE="ElSoft"]no najedné straně by to chtělo server ;)[/QUOTE]
Tak su z toho jelen. Tak jeste jednou. Na pc spustim server (nejakej - dejme tomu) na pda ftp klienta, kam zadam ip pc (ktera je pridelena dhcp routerem) a bude to fungovat?
jarmil_ce4you (9)|11.11.2006 17:10
[QUOTE="Kocir"]Ja si dal na PC program Serv-U a na PDA Total Commander.
PC tak funguje jako SERVER
PDA funguje jako klient a pristupuje k HDD na PC.
Jak to udelat opacne, na to jsem neprisel. Nenasel jsem nejaky server FTP pro PDA.

Dalsi vec je nainstalovat na PC VNC server a na PDA VNC klient, pak lze ovladat dalkove PC.
Zase, na opacny smer jsme nenasel patricny SW.
[/QUOTE]
Dik za tip. Zkusim a dam vedet.
jarmil_ce4you (9)|12.11.2006 11:53
Takze zkusil jsem ten Serv-u. Vysledek: Zridil jsem domenu, na kterou se pripojim v pda wincommanderem prez ftp. Slozky vidim, muzu je kopirovat, ale ne spoustet. Kdyz jsem nemel pristup na domenu zaheslovanej (anonymous), tak jsem mohl jit na ftpecko i prez Internet explorer (v pda). To jsem taky videl jednotlive soubory a tapnutim treba na odkaz obrazku mi jej IE zobrazil. Ostatni nezobrazitelne soubory IE nabizel ke stazeni. To je v pohode. Zarazi me ale, ze nejdou spustit ty soubory ve wincommanderu. Zkousel jsem i jinak nastavit Serv-u (maximalni pristup k souborum), ale bezvysledne. Takze bud mam neco blbe nastaveny, nebo je problem ve wincommanderu. Nevite co s tim? Diky.
Surgical (2364)|12.11.2006 20:37
FTP je File Transfer Protokol a neumoznuje spusteni souboru ze vzdaleneho umisteni.....FTP nenahrazuje sdileni souboru.