Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketPC v domácí síti na Internetu

ok2shi (98)|13.1.2004 11:26
Před nedávnem jsem si domů pořídil širokopásmový směrovač SMC 7004VBR.Podařilo se mi jej doma zprovoznit a připojit na kabelový internet(=kabelová TV) jak mé stolní PC, tak i iPaq - přes PCMCIA Jacket a síťovou kartu. V sobotu však z ničehonic se ipaq odmítal připojit. Nevím čím to je. Původní sdílení internetu se mi povedlo asi náhodou :-). Teď již nevím po mnoha pokusech jak na to. V této souvislosti bych rád věděl, jak se dá zjistit MAC adresa mého iPaqu?.
Díky z radu.
Ivo
Pavel Koza (4761)|13.1.2004 11:31
Jak mate nastaveny ten smerovac? Mate tam DHCP s vnitrnimi adresami pro desktop a PDA? Urcite vyuzijete tyto aplikace.
ok2shi (98)|13.1.2004 12:13
Děkuji za superrychlou odpověď. DHCP server je nastaven na :Enabled, ale vždy se zobrazí jen 1 klient = stolní PC. iPaq, ač připojen se nezobrazí.
nevím ale kde MAC adresu iPaqu zadat a jak aktivovat cloning
Ivo
Pavel Koza (4761)|13.1.2004 12:22
Z toho odkazu nahore si stahnete vxIPConfig a vxUtil. Zapojte iPAQa do site a zjistete, jestli dostane IP. Ten DHCP server musi byt samozrejme povolen, ale tez nakonfigurovan. Musite zadat pool adres, ktere se pripojuji klientum.
ok2shi (98)|13.1.2004 12:32
Co to je "pool adres" ? já znám příslušnou IP adresu, masku sitě, bránu, DNS 1 a 2 a to je v podstatě vše.
Ivo
Pavel Koza (4761)|13.1.2004 12:43
Aha. Tak tady to bude potrebovat podrobny vyklad, na ten vsak bohuzel dneska nemam cas... Kdyz se neozve nikdo jiny, tak to zkusim nejak sepsat.
eXEden_ce4you (811)|13.1.2004 12:53
Pool address je rozsah adres, které DHCP server přiděluje klientům. Většina routerů (s možností DHCP serveru) má tento rozsah nastavitelný. Jedná se o poslední část IP adresy 192.168.0.x (tady je to x) Pokud není tento rozsah nastaven, resp. je-li nastaven na malý interval a pokouší se k němu připojit další PC (PDA), pak tento již IP adresu od DHCP serveru nedostane, neboť na něj v rozsahu nic nezbylo...