Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

oltcit (1098)|10.11.2006 21:10
Vážení priatelia navigácie iGO,vzhľadom k tomu,že sa nám situácia začína trošku zneprehľadňovať,dovolil som si vytvoriť samostatné vlákno s touto tématikou a hned na začiatok ponúkam mnou upravené hlasové súbory so slovenčinou,modifikovaný skin od Sznyta(jeden zo spolutvorcov iGO) a mierne upravená farebná schéma od Boziho(daľší z tvorcov iGO) Uvedenými súbormi treba nahradiť pôvodné súbory(tieto si pre istotu zálohujte) okrem hlasového súboru,ktorý len pridajte do adresára "voice" Každý kto si myslí,že by jeho modifikácia mohla zaujať aj ostatných užívateľov,alebo objaví niekde zaujímavý tip,prosím umiestnite ho do tejto diskusie.Dakujem. Have fun!:cool:
...................................
hlasová verzia od Ronyho Andrea Čučoriedková
uprava od djelinka (Jan Tichý)
od Mem Zuzana Jebavá

Vdaka užívateľovi jamesqsf tu máme skin podobajúci sa na TomTom. Verzia 1,45 je priložená dole.

Verzia skinu od Luke pre iGO2006+(zachovaná,resp. mierne upravená štruktúra,ladený do čierna,určený tým čo preferujú nočné farby a pôvodný štýl ovládania.Downlink na spodku príspevku.

Od užívateľa pslovinsky máme odkaz na skin s nazvom Crazydriver vo verzii 104.

Skin od Riks sa podobá na Crazydrivera,ale má spústu nových funkcií i ked zabalených v nie práve príťažlivom obale(môj osobný názora).

odkaz na aktualizovaný skin je tu

dalsi verzia 4.5f opravena obrazovka rychlomera,upravenr texty od Panota a jeho čestina.
osch (1330)|11.11.2006 11:06
[QUOTE="oltcit"]...modifikovaný skin od Sznyta(jeden zo spolutvorcov iGO)[/QUOTE]Poraď prosím. Vždycky se to při startování kousne. Zasekne se na Main screen loading. Pomůže len SR.
oltcit (1098)|11.11.2006 11:55
Mas update 2006? Pri starsej verzii to niekedy korektne nenabehlo.V poslednej to facha absolutne na 100%.
Kocir (836)|11.11.2006 15:10
V nastavení trasy VOLBY TRASY je text AUTOMATICKY PREPOCET TRASY priliz dlouhy a zsahuje do sipek. Staci napsat AUTOMATICKY.

Nastaveni TMC je aktivni i pri nezapojenem TMC prijimaci.

Nastaveni TMC neni pocesteno.

Jinak dobra prace.:yes:
oltcit (1098)|11.11.2006 16:01
[QUOTE="Kocir"]V nastavení trasy VOLBY TRASY je text AUTOMATICKY PREPOCET TRASY priliz dlouhy a zsahuje do sipek. Staci napsat AUTOMATICKY.

Nastaveni TMC je aktivni i pri nezapojenem TMC prijimaci.

Nastaveni TMC neni pocesteno.

Jinak dobra prace.:yes: [/QUOTE]

Obávam sa,že v tomto prípade si trošku vedľa,pripojené súbory nemajú s tým čo si uviedol nič spoločné ;) tebou uvádzané nedostatky sú obsiahnuté v jazykovom balíčku,akurát si upravujem trošku slovenský balíček,odstranujem pravopisné chyby a zlepšujem ergonomiu zobrazenia,potom to sem hodím.Nie je to nič zložité,ale načo by som upravoval český balíček,ked ho nepotrebujem,určite sa tu nájde dosť ľudí čo to spraví v češtine.
Kocir (836)|11.11.2006 16:26
Pred tim nez jsem do PDA vse nakopiroval co je zde uvedeno, sezadna moznost pro TMC neobjevovala.

Pokud obnovim soubor DATA.ZIP tak moznost nastaveni TMC se jiz nezobrazi.

Co se tyce dlouheho textu, tak je to diky tomu, ze pole v kterem se tento text ma zobrazit je uzsi.
oltcit (1098)|11.11.2006 16:45
Samozrejme,tento upravovaný data.zip pochádza z Mia a preto to TMC:D a text sa dá nastaviť aby sa dal zalamovať na viac riadkov,schválne si vyskúšate novy SK jazykový balíček ,trošku som ho poopravoval.;)
jindrapro (81)|11.11.2006 18:06
To TMC u IGO asi nefunguje, ze? To bych chtel moc....
Kocir (836)|11.11.2006 21:24
Možná by stačilo přetáhnout nějakou knihovnu, ale to se obavám už koliduje s legálností.
oltcit (1098)|12.11.2006 00:07
TMC je obsiahnuty priamo v exe subore,dokial nam nespravia priamu podporu TMC,tak bohuzial,vychadzam z dostupnych info :-( ale myslim ze to TMC v takej forme ako existuje je neproduktivne :-(
oltcit (1098)|12.11.2006 10:02
[QUOTE="Kocir"]V nastavení trasy VOLBY TRASY je text AUTOMATICKY PREPOCET TRASY priliz dlouhy a zsahuje do sipek. Staci napsat AUTOMATICKY.

[/QUOTE]


upravené,stahnite czech.zip a nakopírujte do adresára "lang" ak by ste chceli v menu niečo upraviť(myslím nevhodný,príp.gramaticky nesprávny tvar) tak to uvedte,skúsim to napraviť,nie ale funkciu,to je záležitosť iná:))
Kocir (836)|12.11.2006 11:59
Nevite v ktere casti DATA.ZIP se nachazi puvodni schema IGO?
To co tam je ted me nevyhovuje a zadne z jinych z adresare SCHEMES me taky uplne nevyhovuje. Holt zvyk je stara kosile :-)

Diky
oltcit (1098)|12.11.2006 14:42
Nuž to je trošku komplikovanejšie :sarcastic: Vzhľad pozostáva zo spústy obrázkov a konfiguračných súborov,naviac tieto bitmapy nie sú editovateľné v PDA,resp. nenašiel som taký graf.editor,čo by to umožňoval.Skrátka na dosiahnutie pôvodného vzhľadu je jednoduchšie nakopírovať pôvodný data.zip ako upravovať už modifikovaný súbor.
JokersMidi (29)|12.11.2006 15:11
Vôbec mi to nejde, škoda. Mám IGO2006 a pri LOAD MAIN SCREEN to vždy sekne. Ako na to, aby mi to nesekalo?

Dík JokersMidi
jindrapro (81)|12.11.2006 15:46
Musis mit summer update.....
osch (1330)|12.11.2006 17:27
Stejně jako JokersMidi. Prostě ne a ne. iGO 2006, summer update, ale při nahrávání mainscreen se to kousne.
Dejte někdo prosím alespoň screenshot(y), abychom viděli o co přicházíme. Díky.
jindrapro (81)|12.11.2006 18:54
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16919&fi=50

Skoro dole jsou nejaky obrazky..... Musim rict, ze prechod z TT je diky teto zmene (data.zip) o neco jednodusi....
rony_ce4you (28)|12.11.2006 20:07
[QUOTE="oltcit"]hlasová verzia od Ronyho Andrea Čučoriedková dočasne nefunčný link
[/QUOTE]

Sypem si popol na hlavu, pri prepisovani nazvu som sa pomylil, uz je nazov v poriadku a subor je k stiahnutiu.
oltcit (1098)|12.11.2006 21:20
[QUOTE="osch"]Stejně jako JokersMidi. Prostě ne a ne. iGO 2006, summer update, ale při nahrávání mainscreen se to kousne.
Dejte někdo prosím alespoň screenshot(y), abychom viděli o co přicházíme. Díky.[/QUOTE]

A máš dostatok pamäte?
Screeny pridané na uvodny príspevok.

To Rony: prečo si to nedal do "oggov" ;)
rony_ce4you (28)|13.11.2006 17:05
[QUOTE="oltcit"]To Rony: prečo si to nedal do "oggov" ;) [/QUOTE]

co sa tým zlepší?
Mem__ce4you (485)|13.11.2006 17:49
rony: Napr. velkost? Originaly maju 1 MB alebo menej, Andrea ma viac ako 4 MB
oltcit (1098)|13.11.2006 21:50
Tak máme novšiu verziu data.zip,trošu som v rozpakoch,zmenili sa len ikony POI a podľa mna k horšiemu,tak to sem ani nebudem umiestnovat. :oops:
00181758_ikony_8uXR.jpg
Hros (2)|14.12.2006 10:46
Po instalacii tunningu som zistil, že zobrazenie zaznamu trasy je nečitateľné z dôvodu šedého podkladu, pri prezeraní mapy a zobrazení ovladacích prvkov sa zobrazujú aj tabulky pre vzdialenost a rychlost, co vadí pri pohybe po mape. Ďalej pri ponuke vymazať posledné zadané miesto v hstorii vymaže celú historiu. Vie niekto poradiť ako to upraviť?
loverko (2)|20.1.2007 14:25
Ked tam prekopirujem data.zit, hned pri starte zamrzne a vypise:

Failed to open file:
igo/240_320/loading.bmp
exiting application

a potom ma to vrati do win
oltcit (1098)|20.1.2007 21:24
Tento data.zip nieje mozne aplikovat na beta verziu iGO SE.
Jedrzejski (6)|4.4.2007 11:09
Libila se mi tvoje uprava i-go navigace (soubor data.zip 4,52 Mb). Nedalo by se to udelat take pro verzi I-Go plus. Zkousel jsem jen prekopirovat data.zip soubor, ale to nepujde.
Smolinko (20)|5.4.2007 13:34
Mam Igo My Way 2006 plus z 28.3.2007, ikonky sa mi strasne pacia len to neviem rozchodit, aj ked som ich nakopiroval a v mape zmenim vzhlad stale je to to iste nevie niekto poradit? dik
jamesgsf (9)|25.4.2007 11:28
Zdravím našel jsem na netu velice povedeny skin pro igo + tak dávám k dispozici je to dost podobné jako tomtom predelané ovládání i vzhled bohuzel nevím jestli se mi povede pridat obrazek jinak je potreba si v igo vytvorit adresar skin a vse do nej nakopirovat

valep (19)|25.4.2007 12:00
Nejde mi to spustit. Můžeš mi prosím poradit kam a jak to umístit? Dal jsem to na kartu do Adresáře IGO a vytvořil adresář skin. Nic se nezměnilo a nevím kde to přenastavit.
Díky
Mudrunka (547)|25.4.2007 13:46
skin jsem si stáhnut, nahrál a můžu říci, že se mi velmi líbí – jamesgsf klaním se - . Líbí se dokonce tak, že si jej tam asi nechám. Měl bych sice něco málo připomínek, např. písmo hodnoty vzdálenosti k nějaké akci by mohlo být i o něco větší apod., taktéž je trochu změněná logika ovládání programu, ale celkový dojem velmi dobrý.
Dokonce, i ta nešťastná „sdružená“ ikona GPS/TMC (autíčka) v tomto skinu, na rozdíl od „továrního“ funguje jak má. Tedy při startu při nekorektním spojení s přijímačem TMC tam ty autíčka nejsou. Žel samostatná ikona TMC není ikonou, nýbrž jen tlačítkem pro přímý přístup do seznamu dopravních událostí. No, jak praví klasik, nikdo není dokonalý…..
Marek_026 (65)|25.4.2007 14:28
to Modrunka: kam jsi vytvořil prosimtě tu složku?
Docela bych to zkusil.

Děkuji..
Mudrunka (547)|25.4.2007 14:48
SD Card\iGO\skin\*.zip
knihovna skin se musí vytvořit a do ní nahrát všechny 3 soubory.
Pokud to budeš chtít vyhodit stačí celou knihovnu skin vymazat
oltcit (1098)|25.4.2007 16:49
Good job Jamesqsf :) dal som link na tvoje subory a obrazok na uvodnu stránku tohto vlákna.Skin sa mi páči,kedysi dávno som videl podobný na nejakých holandských stránkach,len som ho nedokázal vypátrať,má síce malé chybičky,ale to sa časom poddá:D .
Marek_026 (65)|25.4.2007 19:27
tak jsem to natáhl a mám dva dotazy. Jak nastavim trasu abych někam jel. Dřív jsem dal navigovat a vybral cíl. Tady mě to jede pokaždý jinam :-( . Asi je to jednoduchý, ale nějak jsem na to nepřišel... :-((

velice děkuji
Mudrunka (547)|25.4.2007 20:01
na první pohled "je to na bednu", na druhý to nějakou logiku má. Chce to v klidu projít, promačkat. Jsou tam prostě místa, na která když se klikne, se člověk někam dostane. Např. do místa se šipkou k zadání cíle, trasy a práce s tím. Do místa, kde se normálně objevuje název ulice - informace o trase, políčko s hodinami do nastavení.
Zajímavý je reproduktorek, ale taky ikonka TMC - rovnou do seznamu dopravních událostí.
Jenom se mě nepodařilo dostat do infrmací o programu, ale to, že mám mapu CZ téměř rok a půl starou vím (byť to bylo koupeno před měsícem a půl) a číslo licence nepotřebuji, zrovna tak informace o tom, že nemám SW loupit.
Marek_026 (65)|25.4.2007 20:14
prostě tam chybí ta uvodní obrazovka. No mám zadaný body do práce a domu. Když na to kliknu tak se jakoby asi něco děje. Dám průjezd a nic. Tak tohle asi bude vyšší dívčí :D
draceksoptik_ce4you (91)|25.4.2007 21:23
Ahojky ten skin od jamesgsf je fakt dobra prace, je to pekny.. Jen nevim jak se ukoncuje ten program? Stale jsem to nenasel, hledal jsem cca nekolik hodin :-( a nejak za boha ne a ne najit.. Chce tu uvodni obrazovku..
Nevite cim se teda ukoncuje? Pomuzete mi? Moc velky dik..
oltcit (1098)|25.4.2007 21:34
v navigacnom mode kliknes na pravu stranu informacneho panelu/modry pruh dolu/ objavi sa nastavovacie menu a vlavo dolu je ukoncit:D
draceksoptik_ce4you (91)|25.4.2007 21:45
[QUOTE="oltcit"]v navigacnom mode kliknes na pravu stranu informacneho panelu/modry pruh dolu/ objavi sa nastavovacie menu a vlavo dolu je ukoncit:D [/QUOTE]


Diky moc, prave jsem pred chvili si toho vsiml, je to schovany v te tabulce nekolika tlacitky :-) To me fakt nenapadlo, ze to bude zrovna mezi ne..
Kazdopadne diky moc za pomoc..
jamesgsf (9)|25.4.2007 22:40
Pro všechny je to naprosto jednoduchy taky mi to chvilicku dalo nez jsem to nasel ale vzhledem k tomu ze jsem videl jiz obrazky tak mi to tak dlouho netrvalo :-) jsou tam vsechny nastavení co jsou v klasickem skinu igo + . Kdyz tapnete v spodním pruhu na levou stranu je to vse kolem navigovani. doprosred ohledne nastavení trasy a na pravou stranu vše okolo nastaveni a vypnuti igo.

jinak vlakno diskuze je zde kdo je zbehly trochu v němčine si počte já ne :-)

http://www.navifriends.com/phpbbForum/viewtopic.php?t=10884
00211569_psnap001lm9_K56.jpg
jamesgsf (9)|25.4.2007 22:44
ješte další obrázky z skinu zm144. němčiny se neobávejte jestli máte igo cesky bude to cesky :-)
00211570_unbenannt-1_EOcB.jpg
Marek_026 (65)|26.4.2007 06:59
Tak jsem po několika hodinách zkoumání nepřišel na to jak nastavit trasu. :evil: prostě ve starym jsem v hlavní obrazovce dal vyhledat a jet dal jsem třeba domu a hned to navigovalo. Tady můžu dát co chci a nic se neděje. Průlet se mě podařilo jen jednou a to že jsem náhodou klikl někam na mapu tam se mi udělal připínák a k tomu bodu mě to hnalo. Můžete někdo, prosím, popsat v základních krocích jak nastavim trasu?
Musel jsem se vrátit k původnímu jinak bych asi dneska nikam nedojel.
Díky.
killerGBU_ce4you (148)|26.4.2007 11:06
existuje nějaká stránka se skiny, kde jsou všechnyp ohoromadě (pro 2006+) zatím jsem nic takového nenašel
oltcit (1098)|26.4.2007 13:25
Tak bohuzial,na mojom stroji parkrat zamrzol pokial som chcel vypnut iGO,plus nelogicnost v ovladani ma prinutili vratit sa ku klasike,"Robiho green skin" Ale vyvoj budem dalej sledovat.Paci sa mi informacna lista,kumulacia nastaveni na jednu obrazovku,ale dalej su len minusy,sorry,chce to na nom este popracovat.
Mudrunka (547)|26.4.2007 13:50
to oltcit:
ano, taky se mi to párkrát stalo, myslím to zamrznutí. Bylo to vždy, když jsem tam měl kamery celé Evropy a dával jsem tomu "zahulit z kanape".Domníval jsem se, že se to pere s pamětí..... Asi to tím nebude.
Ale zatím "flintu do žita neházím". Mám před sebou nějaké delší cesty, uvidím, líbí se mi to natolik, že se s ním rozloučit nechci.
Bucci_ce4you (217)|26.4.2007 14:06
musim říct, že ten skin tt má fakt velkej potenciál - pár super nápadů, ale tak jako ostatní sem se vrátil ke klasice, protože zvyknout si na uplně zpřeházený tlačítka byl masakr, a vypnutí Iga mi trvalo 20 minut než sem to našel.........

momentálně používm Andyho SK7 (akorát jsem zarovnal čas v cíli a aktuální čas na střed okna - protože to nebylo zarovnaný)
k němu mam barevný obrázky POI a jiný zobrazení upozornění na kamery....

a jsem fakt spokojenej...
Francis (54)|26.4.2007 14:11
Skin zm144 se mi líbí velmi. Neví někdo jak nahradit aktuální čas něčím jiným pro mě smysluplnějším, třeba nadmořskou výškou?

Rád bych viděl najednou údaje:
- limit rychlosti
- vzdálenost do cíle
- čas dojezdu do cíle
- nadmořskou výšku
oltcit (1098)|26.4.2007 14:45
[QUOTE="Bucci"]
momentálně používm Andyho SK7 [/QUOTE]

a nevlozis ho sem?Ja to s PPC nestiahnem,nemam momentalne pristup k PC.dik.
Bucci_ce4you (217)|26.4.2007 15:03
OK, tady je (posílám "mnou lehounce upravenou verzi" - tj. pouze zarovnané pole Current time a ETA to dist na střed) :D

a k němu i kombinaci barevných poi a upraveného zobrazení upozornění na radary (vše od Andyho a Robiho)
Bucci_ce4you (217)|26.4.2007 15:06
Tak ještě ty doplňky