Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velké představení předprodukční verze zařízení E-TEN Glofiish X500

Pavel Koza (4761)|10.11.2006 12:34
Pokud si myslíte, že na špičkově vybavená zařízení mají monopol pouze zavedení výrobci a všichni ostatní se musí spokojit s vedlejší rolí tvůrců obyčejných zařízení pro široké masy, toto Pocket PC z dílny společnosti E-TEN vás pravděpodobně vyvede z omylu. Kombinace zařízení s integrovanou GPS a telefonem s podporou EDGE není stále nijak běžná a pokud k tomu přičteme klasický displej, WiFi, Bluetooth, rádio, špičkovou výdrž na baterie a bohatou softwarovou výbavu, máte se jednoduše na co těšit.



Přečtěte si celou recenzi.
Surgical (2364)|10.11.2006 14:21
Krasna masinka....az na ten microSD slot....
Feel_ce4you (45)|10.11.2006 18:22
Moc hezké!

Konečně něco, co alespoň papírově splňuje mé požadavky na multifunkční zařízení. Jaký byl dojem z citlivosti GPS se Sirfem III ? Je to srovnatelné s jinými externími se stejným čipem? Kdyby měl v sobě ARTEMIS něco svižnějšího, než OMAP, asi bych sáhnul po něm...
okno (115)|10.11.2006 18:49
zajimalo by mne jak je na tom zarizeni ohledne prehravani filmu.


jinak pekna vecicka. uz dlouho cekam na zarizeni velikosti x50v co budemi gsm, umts, wifi, bt a vydrzi tyden na baterku :-) lae asi si jeste budu muset pockat nejaky ten rok.
Krizon4 (68)|10.11.2006 19:02
Vypada to luxusne.. ale nekoupim si to, zarizeni s WM ktere nema samostatna tlacitka start, ok a task manager se podle me neda ovladat :?
Pavel Koza (4761)|10.11.2006 20:16
Odpovedi (ale fakt mejte na pameti, ze to je demo vzorek, navic podle diskuze s lidmi, co mi to pujcili, byl druhy dostupny vzorek vyrazne kvalitnejsi...:):

Citlivost GPS - citlivost byla dobra, satelitu bylo porad plno, ale dost casto najednou vypadl signal.

Filmy - pokud je optimalizovan na 240x320, tak zcela bez problemu, pokud je rozliseni vetsi, urcite faze filmu se trhaly...
Zdenek Malinsky (9781)|10.11.2006 20:26
:D start, ok a task manager - to si můžeš nastavit sám - ke každému hw tlačítku co uznáš za vhodné. WM 5 to umí "deflautně" ;)
Kája_oldd (759)|10.11.2006 22:16
Chtěl bych se zeptat, zdali u hodnot výdrže není překlep, když v normálním zatížení (i s danou chybou, jak sleduji jakožto laik v recenzích:oops: ) vydrží stejně jak nezatížené s gprs a 2x více jak s wi-fi. Jinak jako obvykle moc pěkné počtení a takový malý svátek;)
Yankee.106 (231)|10.11.2006 22:42
Tak takové zařízení mít VGA display a USBhost a okamžitě měním ;) Todle je skoro to, co si představuju od XDA
Peta_ce4you (314)|11.11.2006 16:02
Jak je na tom display (slunicko) nebo jsem to v clanku prehlidl??

Lord Mystic (164)|13.11.2006 10:22
[QUOTE="Yankee.106"]Tak takové zařízení mít VGA display a USBhost a okamžitě měním ;) Todle je skoro to, co si představuju od XDA[/QUOTE]
Přesně tak. VGA, UMTS a USB host a odpustím tomu i 20-30 gramů!
Henry13_ce4you (51)|13.11.2006 10:51
Samsung SC3 2442 400 MHz

Memory :
128 MB Flash, 64 MB SDRAM

Display :
2.8'', 65'536 colors QVGA, 240 x 320 pixels resolution


Dimensions :
113 x 59.5 x 15.5 mm

Weight :
146g (with battery)

Communications :
GSM/EDGE quad-band 850/900/1800/1900 MHz
GPRS/EGPRS Class B / Multi-slot 10
Bluetooth v2.0, Class 2 + EDR
WiFi IEEE802.11b/g

GPS :
Embedded SiRF Star III chipset
TMC function supported
SiRF Instant Fix ( Ephemeris Extension )

Camera :
Built-in 2.0 mega pixels CMOS camera, up to 1600 x 1200 resolution

Expansibility :
Micro SD card slot

Interface/Audio :
Built-in microphone and speaker, external stereo headset jack, hands-free mode supported


Interface/Data :
Mini USB Sync, headset jack

Ergonomic Design :
Touch screen for stylus or fingertip, navigation button, power button, 2 quick application buttons, send/end button, record button, volume control, left soft-key, right soft-key

Battery :
Lithium Polymer rechargeable with 1,530 mAh capacity
Talk time* : 5~7 hours
Standby* : 150~200 hours,
Pocket PC usage* : 10~15 hours
GPS usage* : 5~7 hours
Yankee.106 (231)|13.11.2006 11:03
[QUOTE="Lord Mystic"]Přesně tak. VGA, UMTS a USB host a odpustím tomu i 20-30 gramů![/QUOTE]
Mňo UMTS, mě je naprosto k ničemu, i když pokud by tam bylo i s EDGE, tak neváhám ani okamžik.
update: ono to EDGE má! No tak chybí opravdu jen VGA display ...
karel666 (20)|13.11.2006 22:10
komunikator, kde jsou veci jako maily ci web fakt dost dulezite, bez umts? a v recenzi se to ani nezmini???

dalsi typicka recenze od vesnicanu, kteri UMTS mit nemohou, takze ho v recenzich nepokladaji za dulezite.

to je teda sila


:no: :no: :no:
Yankee.106 (231)|13.11.2006 22:21
A k čemu by mi bylo UMTS? Když je jen v Praze ....
karel666 (20)|13.11.2006 22:26
no vzdyt to rikam :D :D :D klukum z vesnice k nicemu, snad jsem to psal JASNE, ne?

i podle ankety na ce4you poklada UMTS 25% uzivatelu PDA za nezbytnost. takze mi fakt prijde trapny, kdyz ho nekdo v recenzi ani nezmini.:((

zkus se nekdy zamyslet kolik lidi zije v praze a brne, to je vlastne celkem DOST solidni baze uzivatelu, ze?

plus fakt, ze takovy pristroj si nekupuje kdejakej drnohryz, ale spis cilovka, ktea prave zije ve velkych mestech.
Lord Mystic (164)|14.11.2006 07:26
Zatím UMTS může pokrývat kolik? 1.000.000 lidí? To je 10% z celkové populace. Takže zase taková hrůza to není, i když je pravdou, že UMTS je rozhodně technologie užitečná pro budoucnost. Ale stejně tohle zařízení na dlouho nebude, za rok až se rozšíří i UMTS dál bude podobné zařízení s VGA a USBhost, větší pamětí a DVB-T mužná H + novej OS WM6. Takže pro toto konkrétní zařízení pro tuto konkrétní dobu není u výrobce UMTS priorita - hlavně v ČR. Z pohledu uživatelů je to horší, ale fakt se výrobci nedivím z výše uvedených propočtů.
Peta_ce4you (314)|14.11.2006 09:09
[QUOTE="karel666"]no vzdyt to rikam :D :D :D klukum z vesnice k nicemu, snad jsem to psal JASNE, ne?

i podle ankety na ce4you poklada UMTS 25% uzivatelu PDA za nezbytnost. takze mi fakt prijde trapny, kdyz ho nekdo v recenzi ani nezmini.:((

zkus se nekdy zamyslet kolik lidi zije v praze a brne, to je vlastne celkem DOST solidni baze uzivatelu, ze?

plus fakt, ze takovy pristroj si nekupuje kdejakej drnohryz, ale spis cilovka, ktea prave zije ve velkych mestech.[/QUOTE]

to je typicky nazor, ze svet konci na hranicích velke prahy a dal zereme syrove maso a bobule....
Kája_oldd (759)|14.11.2006 15:08
[QUOTE="karel666"]komunikator, kde jsou veci jako maily ci web fakt dost dulezite, bez umts? a v recenzi se to ani nezmini???

dalsi typicka recenze od vesnicanu, kteri UMTS mit nemohou, takze ho v recenzich nepokladaji za dulezite.

to je teda sila


:no: :no: :no: [/QUOTE]
Sic to pomalu vypadá jako flame, tak si stejně neodpustím poznámku. Kdyby jste si přečetl článek pořádně, tak navzdory nadpisu se ještě nejedná o recenzi konečného produktu, ta teprve přijde, nehledě na to, že nazývat pana Kozu vesničanem (natožpak, když má jako bydliště uvedenu prahu) je trochu neuvážlivé:), neb je ve svém oboru velice znalý. Dočkejte času...;) ;)
Lord Mystic (164)|14.11.2006 15:11
Kája: jasně máš pravdu, ovšem jestli narážíš na to, že bude mít x500-ka podporu UMTS, tak to myslím asi neprojde...
Kája_oldd (759)|14.11.2006 16:13
Lord Mystic: Kdepak, to jsem nemyslel, jen to, že bych se teď netrápil tím, jak bylo a nebylo upozorňováno na umts a počkal na finální recenzi, kde se konektivita bude podle mne více rozebírat, a tak bude ta obsence spíš vytčena.
Zdenek Malinsky (9781)|14.11.2006 22:34
Vždyť to Pavel vysvětluje v recenzi v tom růžovém (nebo co je to za barvu) odstavci na začátku.
Lord Mystic (164)|16.11.2006 07:40
Jo jo, myslím že drobné změny v recenzi finálního kousku nemohou již výrazně "ublížit" tomuto perfektnímu zařízení. Je to opravdu dnes nejlepší all-in-one zařízení i když tomu chybí UMTS.

S tím UMTS - sám platím již jeden paušál za pevné připojení k internetu a zase nemám tolik peněz abych platil paušály dva. Navíc mám doma inet rozveden přes wi-fi, takže se pda-čkem na net připojím. Spoléhat se pouze na UMTS jako primárního připojení se mi nechce a je to pomalé. Takže toto je také argument k tomu, proč není dnes UMTS až tak horká záležitost.

A jak bylo výše řečeno, že když si kupujem komunikátor, že to bez UMTS nejde - jde. Podle mě stačí většině lidí klasická podpora GSM pro volání a SMS, dále navigace GPS, občas to wi-fi a bluetooth. Myslím že tohle zařízení je ideálně vyváženo z hlediska ceny, výbavy, velikosti a proto si ho pod stromeček koupím - snad do té doby bude k dostání.
KarelKr (25)|23.11.2006 22:36
Mám jěště jeden dotaz a návrh. Jak rychlý je přenos dat do a zpět z vnitřní paměti a též jak rychle na kartu, přes USB z PC. A jestli by nešlo vyzkoušet maximálku ve velikosti microSD. Nebo když dodavatel zapůjčí PDA, jestli by k tomu nepůjčil též na vyzkoušení tu největší kartu co má v prodeji. To je jen návrh, co do recenze přidat. Děkuji. Recenze OK :)). Těším se na finálku. X500 též kupuji a i nastupujicí trend s VGA mně nezastaví. Leda že by bylo větší rozlišení fota a videa.:cool: :yes: :no:
Emper_ce4you (43)|6.12.2006 09:01
Móóóc dobrý strojek - nastává čas vyměnit MDAc :)). Všechny výše uvedené MALÉ nectnosti rád oželím - víc než nabízí opravdu nepotřebuju. Super.
Whippy (206)|2.1.2007 15:55
Chtel jsem se zeptat jestli se planuje velka recenze finalni verze produktu Glofiish X500? popripade nejaky casovy horizont...;)
dekuji
Pavel Koza (4761)|2.1.2007 16:42
Urcite se planuje lehke prepsani toho preview, ale zatim se mi finalka nedostala na stul... Snad behem nekolika dni:)
KarelKr (25)|2.1.2007 17:16
Jak inzerují na stránkách http://www.e-ten.cz/X500.php by X500 měla být v prodeji již od zítřka to je 3.ledna.2007. Tak to by se mohla ta finálka dostat na stůl coby dup.
Zdenek Malinsky (9781)|4.1.2007 22:20
Oficiální lokalizaci vytvořil kolektiv lidí z mobilnautu. Takže se uvidí, zda roste Sunnysoftu v tomto oboru konkurence nebo zda jde jen o jedno "plácnutí do vody".
Více info zde.
Jirpos (32)|7.1.2007 16:06
[QUOTE="Pavel Koza"]Urcite se planuje lehke prepsani toho preview, ale zatim se mi finalka nedostala na stul... Snad behem nekolika dni:)[/QUOTE]

Bylo by možno na finálce i otestovat, zda při přijímání hovorů docházi k prodlevě při přijmutí hovoru.

Podle recenzí to dělá většina PDA s GSM modulem ( i těch nových ).
Dík
iffo (7)|11.1.2007 08:55
Inak X500 sa zacal predavat uz aj na Slovensku a maju ho na www.itonline.sk cena je zda sa celkom rozumna, a za takyto "master piece" je to v poho... uz viem, co bude nasledovat za Dell Aximom x51v... E-TEN X500!!! :D
ninja_ce4you (102)|11.1.2007 12:19
Velmi tezko se rozhoduji mezi E-ten X500 a M700. Premyslim jestli tech par milimetru v tlousce navic stoji za qwerty klavesnici.

Navic z X500 lezou lepsi fotky nez z M700 (oba predprodukcni vzorky). Take se nemuzete rozhodnout?
Lord Mystic (164)|29.1.2007 08:22
[QUOTE="ninja"]Take se nemuzete rozhodnout?[/QUOTE]
Já jsem rozhodnutej - nejsem velkej pisálek, sms posílám střídmě, jiné texty na PDA moc nepíšu, takže u mě jednoznačně vítěží X500. Chci to primárně jako náhradu za telefon a velikost je pro mě hodně důležitá.
Pavel_11 (45)|31.1.2007 08:54
Zdar panove!

Mam par dotazu:
- ma uz nekdo tento pristor s poradnym doladenim vsech problemu popsanych v clanku??
- ma to porad nejake mouchy?
+ pokud mate nejake zkusenosti s vydrzi baterie dejte, prosim, taky vedet

- pred casem jsem premyslel o TyTN, pak jsem si uvedomil, ze tu klavesnici az tak nepotrebuji. A tak jsem si cetl neco o X500 a taky o P3300. Ma nekdo z Vas zasadni argumenty, ktery z uvedenych pristroju je lepsi???

DEKUJI za odpovedi.

Zdravi

Pavel
t.prochazka (125)|21.3.2007 07:37
No, tenhle model mě fakt zaujal, ale ty fotky z předprodejního modelu jsou fakt hrozné, třeba ve srovnání s ASUS 535. Má ho už někdo, jak to vypadá ve finále?

Taky by mě zajímalo co se nakonec stalo s problémy s BT (v jedné recenzi psali, že se nedá hrát žádný multiplayer - ne že by mi zrovna tohle až tak vadilo).

V jedné recenzi také kritizovali velmi slabý příjem rádia, absenci automatické regulace citlivosti při nahrávání a nepříjemné chrčení reproduktoru při hlasitém odposlechu. Je tohle ve finále také lepší?

Všude se kritizuje i hodně slabý výstup na sluchátka, který v autobuse či dokonce v metru zcela znemožňuje poslech hudby. To také platí stále?
t.prochazka (125)|21.3.2007 16:12
Nebo existuje nějaká aktualizovaná recenze? Je to už poměrně dávno, co měla být a nikde jsem ji nenašel :-(
Miloš Strouhal (3997)|21.3.2007 16:19
Fakt? A kde všude jsi tu recenzi hledal, žes ji nenašel? :) Je na ni odkaz přímo na titulní stráně ce4you.. ;)
t.prochazka (125)|21.3.2007 17:13
:D Dal bych pro lidi jako já odkaz hned do toho původního článku. Já to hledal googlem a našel tu starou recenzi a už mě nenapadlo pátrat dál na serveru. Čekal jsem, že se buďto změní ta stará verze a nebo že tam přibude odkaz na pokračování. Sorry, moje chyba. Jdu číst...