Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak redukovat počet nabíjecích/napájecích zdrojů (zejména v autě)?

Dancer (39)|9.11.2006 11:31
Zdravím!
Chci se zeptat zkušenějších: Jak řešíte redukci množství napájení/nabíječek? Mám kombinaci PDA + GPS a nechce se mi tahat s sebou nabíječku pro obě zařízení. Nehledě na to, že pokud např. v autě připojím PDA, tak mi logicky nezbyde zásuvka na GPS, pokud se mi obě zařízení vybijí současně. :(

Shodoou okolností jsem si ale všimnul, že nabíječka k PDA i k GPS má stejné výstupní napětí tak mne napadlo, co zkusit použít nabíječku k PDA i k nabíjení GPS. Jen netuším (nejsa zkušený elektronik) jaká rizika z toho plynou.
oltcit (1098)|9.11.2006 12:18
v tvojom pripade je to kompatibilne;) v aute používám CL nabíjačku od GPS na nabíjanie aj Looxa,aj GPS a pri nabíjaní zo siete zasa nabíjačku od Looxa aj na GPS.Riziko žiadne,akurát,že s CL nabíjačkou to trvá dlhšie,lebo nedokáže dodávať taký prúd ako sieťová nabíjačka (0,5A vs. 2A)CL nabíjačka má výhodu ešte v tom,že v prípade núdze k nej pripojíš čokolvek od 6V do 15V a možeš dobíjať ;) pozor ale na polaritu zdroja.
Dancer (39)|9.11.2006 13:53
Díky - to jsem potřeboval vědět. CL nabíječku mám totiž pouze k GPS (+ samozřejmě tu zásuvkovou), kdežto k PDA mám jen tu zásuvkovou.
PDA-čko mi při použití s GPS vydrží tak 2 hodiny, kdežto samotná GPS-ka cca 5 tolik. :)
weszter (231)|9.11.2006 18:39
no a já bych přidal taky dotaz: mám pda s gps sice integrovanou, ale navíc dva mobily a jedno handsfree... všechno to používám v autě zároveň, ke všemu mám sice CL nabíječku, ale mám jen jeden CL konektor (zapalovač) v autě. neexistuje nějaká "rozdvojka"?
dansafe (144)|9.11.2006 19:04
Ano existují rozdvojky i roztrojky a možná i víc. Viděl sem to už na pár čerpačkách a nebylo to drahý.
Mad_Matt (29)|24.11.2006 07:33
[QUOTE="Dancer"]Zdravím!
Chci se zeptat zkušenějších: Jak řešíte redukci množství napájení/nabíječek? Mám kombinaci PDA + GPS a nechce se mi tahat s sebou nabíječku pro obě zařízení. Nehledě na to, že pokud např. v autě připojím PDA, tak mi logicky nezbyde zásuvka na GPS, pokud se mi obě zařízení vybijí současně. :(

Shodoou okolností jsem si ale všimnul, že nabíječka k PDA i k GPS má stejné výstupní napětí tak mne napadlo, co zkusit použít nabíječku k PDA i k nabíjení GPS. Jen netuším (nejsa zkušený elektronik) jaká rizika z toho plynou.
[/QUOTE]

No snad jenom takova poznamka na okraj - PDA i gps se zaroven vybiji...to je velmi mala pravdepodobnost, takze klidne jedna nabijecka staci..pokud ma stejny konektor..nebo pokud lze dobijet pres usb, tak usb curacek do zapalovace a do nej vesele menit kabely :cool:
Dancer (39)|27.11.2006 07:38
->Mad_Matt: To je sice hezké, že je malá pravděpudobnost, že se obé vybije současně, jenže pokud se tak skutečně stane, tak jsi v pytli. A je úplně jedno, jestli je ta pravděpodobnost 1:5, nebo 1:100000000000000000.
Chtěl jsem slyšet zkušenosti ostatních - jak tuto situaci řeší/vyřešili a to jsem se dozvěděl.


Jinak prakticky moje PDA vydrží cca. 2 hodiny, GPS cca. 12, takže v autě zatím žiju s cigaretovou nabíječkou pro GPS, která zvládne nabít i PDA.
Marek71 (91)|30.11.2006 13:22
A nemá náhodou GPS možnosť nabíjania z USB ? Ja mám takú GPS-ku, má na sebe malý USB konektor, k tomu som dostal kabel a nabíjačku do auta s USB výstupom.

Poriešil som to tak, že z autozásuvky pomocou USB dobíjam priamo PDA (C500) a z neho na USB host kabel pripojím GPS. Lenže problém je, že tá autonabíjačka dodáva slabý prúd, takže to obe zariadenia neutiahne :-) Ale napr. Boxwave predáva USB autonabíjačku s výstupným prúdom 1A, to by malo byť v pohode.
Dancer (39)|30.11.2006 14:06
Moje GPS-ka nemá - je to jen BT modul se standardním konektorem pro dobíjení (otvor s trnem uprostřed).

Jinak ta cigaretová nabíječka mi PDA utáhne i nabije - i když o trochu pomaleji, než originální. Takže pokud se nevybije GPS-ka současně s PDA, tak je to relativně v pohodě.
Marek71 (91)|5.12.2006 13:34
Jasne, samotné PDA to utiahne a pomaly aj nabíja. Ale keď pripojím na USB host aj GPS, tak naopak, pomaly sa PDA vybíja :-)