Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlý mobilní internet: jaké jsou možnosti připojení? [mobilmania.cz]

Zdenek Malinsky (9781)|9.11.2006 05:46
Na této adrese najdete článek, ve kterém autor velmi zjednodušeně porovnává, jaké možnosti výběru rychlého internetu má zákazník v ČR. Takže pokud zatím jen vybíráte a rozhodujete se nebo rozvažujete změnu operátora, určitě se vám článeček bude hodit alespoň jako jakýsi "úvod do problematiky". Skalní fanoušci Oskara-Vodafone budou zklamáni - pro ně je to jen "zde jsou lvi".


Do diskuze můžete napsat (pokud možno bez emocí) svoje praktické zkušenosti s těmito službami.
Rosie (63)|9.11.2006 12:12
No asi 2 roky sem v MDA2 pouzival GPRS Data Nonstop od Eurotelu a bohate to stacilo - ono taky MDA2 nebylo extra rychly...
Mezi tim sem mel asi pul roku CDMA hned jak zacalo fungovat, jeste s tim puvodnim modemem - to byl snad GTran nebo jak se jmenoval...a 50km od Prahy ve vesnici v udoli mi to normalne bezelo koelm 30-40KB/s...
Potom sem presedlal na T-mobile a tu jejich PCMCIA kartu s EDGE a WIFI a teda nevim jestli neco delam blbe, ale kdyz to nainstaluju primo podle jejich navodu, tak mi to nikdy nebezi vic jak 16KB/s...coz jestli umim pocitat vychazi na 128kbps...to neni zrovna zavratna rychlost na to kolik slibujou:)
Takze asi mi nejvic vyhovovalo klasicky GPRS.
Miloš Strouhal (3997)|9.11.2006 13:16
To je asi nějaký vtip, ne?.. :sarcastic: Od T-mobilu jsem pred par mesici utekl k Eurotelu prave kvuli tem mobilnim datum..
00180912_anketa_Zsfj.jpg
HELEKAL PETR (195)|10.11.2006 21:21
No já jedu na CDMA od O2 a je to hrůza, na to co za to chtěj za peníze a pokud je lidí s tímto připojením víc na jednu BTS, tak se to nehýbá rychleji než cca 5 kB/s jen v noci se to (mezi 23-07 hod.) místy rozjede až na 200 kB/s, ale to opravdu až za hluboké noci nebo ještě spíš ( a tak to i já řeším) brzy ráno, to je net volnej a stahuje to jako ďas, škoda jen že to tak nejede celý den za ty peníze (1060 Kč/měsíc).
Rosie (63)|12.11.2006 18:23
Jeste dodavam, ze presedlavani mezi jednotlivymi druhy pripojeni bylo v mem pripade nucene, takze se nedivte ze sem presel od ET k T-mobilu:)
Samozrejme bych rad zustal u ET (nyni O2) ale nebyla moznost...