Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sitove okoli

Ruka_ce4you (86)|12.1.2004 22:19
Jaky program nebo jak ptochazite sitove okoli z PPC? Jde mi o to, ze kdyz sem k nekomu pripojen pres BT nebo Wi-Fi, ale netusim, jak se dostat k jeho sdilenym adresarum
Milan Švec (938)|13.1.2004 12:01
K práci se sdílenými složkami z PDA na PC mám dvě možnosti:
1.) se systémem dodaný Pocket Explorer (Průzkumník)
Klik na dole zleva poslední (nejvíc vpravo) ikonu se známou dlaní nabízející složku. V okně Otevřít pak Otevřít cestu takto:
Za dvě zpětná lomítka uvést jméno počítače, ve kterém budu pracovat. Musí být shodné s označením uvedeným v Systém/Vlastnosti systému/Název počítače/Úplný název počítače na PC.
(tj. mám-li PC počítač v pracovní skupině PARTA pojmenovaný JEDNICKA, musí tam být \\Jednicka nebo \\JEDNICKA nebo \\jednicka)
Jedno, jak to zadám, prihlásí se vždycky. Jak to zadám, je pak uvedeno vlevo nahoře na druhé liště.
Další okno je pak pro zadání jména uživatele a hesla, jsou-li požadovány pro přihlášení k PC. Nejsou-li, stačí OK.
Otevře se okno Exploreru se všemi složkami, nabízenými na PC ke sdílení. Za předpokladu, že tam ke sdílení je nějaká složka předem nastavena.
2.)
Dotyčný úkol jednoduše zvládá i RESCO Explorer 2003, nyní ve verzi 4.30 z 29.9.2003. Trial na 15 dní. Za těch 19,95 USD u Handango určitě stojí.
Přihlášení k síti probíhá obdobně jako u P.Exploreru, nebo nabízí možnost najít v okolí i všechny dostupné sítě. Po klik na stejnou ikonu se známou dlaní nabídne v okně Network možnost Map drive a ukáže všechny Computers near me. V nabídce Settings pak můžu volit buď Autodetect mode nebo můžu zadat konkrétní IP adresy (vč. Netmask = masky podsítě), které znám a ke kterým se chci připojit. Vyberu na nabídnutém PC složku, která mě zajímá, klik na Share a je to.
V mém případě na LOOXi 600 přes WiFi CF kartu v rámci místní LAN. Přihlášení trvá asi vteřinu, ostatní odezvy jsou okamžité.
jerzy_ce4you (230)|18.1.2004 18:19
Připojuji se pomocí GPRS a pak VPN. Pomocí vxUtils dosáhnu ve VPN kamkoliv (ping, get HTML..). Pokud ale poštvu nějakého průzkumníka nebo browser na adresu ve VPN síti (např. 10.1.0.x), spojení VPN spadne. To samé dělá terminal servis client (na adresu v internetu se chytí). Na cílovém serveru vše vypadá OK. Pomocí PC přes JTS se takto připojuji běžně. vxUtils to zvládají, tak kde může být problém. Konzultoval jsem se správcem sítě, nic ho nenapadá. Není možné, že je VPN nějak ignorována a požadavky jsou směrovány mimo ni?
jerzy_ce4you (230)|18.1.2004 19:54
Pro zajimavost jsem zkoušel PicoWebServer. Lokálně to funguje ale v okamžiku, když jsem se chtěl připojit z internetu, obdržel jsem odpověď, že stránka neexistuje. A ani ping nebyl na mně přidělenou adresu úspěšný. Znamená to, že je přes Eurotel GPRS Data Nonstop přístup z internetu na PDA nějak blokován? Nebo je třeba něco nastavit? Je mi jasné, že pro dynamicky přidělenou adresu nemá valný praktický význam, ale...
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 13:00
[QUOTE="jerzy"]Pro zajimavost jsem zkoušel PicoWebServer. Lokálně to funguje ale v okamžiku, když jsem se chtěl připojit z internetu, obdržel jsem odpověď, že stránka neexistuje. A ani ping nebyl na mně přidělenou adresu úspěšný. Znamená to, že je přes Eurotel GPRS Data Nonstop přístup z internetu na PDA nějak blokován? Nebo je třeba něco nastavit? Je mi jasné, že pro dynamicky přidělenou adresu nemá valný praktický význam, ale...[/QUOTE]
Problem je podle meho jinde - zarizeni pripojena pres GPRS nemaji verejnou IP, ale nejakou 10.x.x.x, ktera se smerem ven NATuje. Ovsem na takovouto vnitrni IP se samozrejme z venku nedostanete. Tusim, ze u ET si verejnou IP muzete priplatit...
jerzy_ce4you (230)|19.1.2004 16:39
Domnívám se, že tomu tak není, neboť od ET mám přidělenu veřejnou adresu při každém spojení ovšem jinou. V této chvíli něco jako 160.218.153.x. ET za příplatek přidělí pevnou adresu. Tu adresu 10.x.x.x jsem zmínil v kontextu připojení na VPN a pro připojení na PicoWebServer jsem ji samozřejmě nepoužil.
Ruka_ce4you (86)|23.1.2004 01:00
[QUOTE="Milan Švec"]K práci se sdílenými složkami z PDA na PC mám dvě možnosti:
1.) se systémem dodaný Pocket Explorer (Průzkumník)
Klik na dole zleva poslední (nejvíc vpravo) ikonu se známou dlaní nabízející složku. V okně Otevřít pak Otevřít cestu takto:
Za dvě zpětná lomítka uvést jméno počítače, ve kterém budu pracovat. Musí být shodné s označením uvedeným v Systém/Vlastnosti systému/Název počítače/Úplný název počítače na PC.
(tj. mám-li PC počítač v pracovní skupině PARTA pojmenovaný JEDNICKA, musí tam být \\Jednicka nebo \\JEDNICKA nebo \\jednicka)
Jedno, jak to zadám, prihlásí se vždycky. Jak to zadám, je pak uvedeno vlevo nahoře na druhé liště.
Další okno je pak pro zadání jména uživatele a hesla, jsou-li požadovány pro přihlášení k PC. Nejsou-li, stačí OK.
Otevře se okno Exploreru se všemi složkami, nabízenými na PC ke sdílení. Za předpokladu, že tam ke sdílení je nějaká složka předem nastavena.
2.)
Dotyčný úkol jednoduše zvládá i RESCO Explorer 2003, nyní ve verzi 4.30 z 29.9.2003. Trial na 15 dní. Za těch 19,95 USD u Handango určitě stojí.
Přihlášení k síti probíhá obdobně jako u P.Exploreru, nebo nabízí možnost najít v okolí i všechny dostupné sítě. Po klik na stejnou ikonu se známou dlaní nabídne v okně Network možnost Map drive a ukáže všechny Computers near me. V nabídce Settings pak můžu volit buď Autodetect mode nebo můžu zadat konkrétní IP adresy (vč. Netmask = masky podsítě), které znám a ke kterým se chci připojit. Vyberu na nabídnutém PC složku, která mě zajímá, klik na Share a je to.
V mém případě na LOOXi 600 přes WiFi CF kartu v rámci místní LAN. Přihlášení trvá asi vteřinu, ostatní odezvy jsou okamžité.
[/QUOTE]
Ad. 1 Tak sem asi uplne blby nebot se nedari a nedari :(
Ad. 2 Ver. 3.7 to umi nebo ne? Zadnou ikonu jsem nenasel a jak sem to proklikaval, take negativni :(
Milan Švec (938)|23.1.2004 13:08
Potíže obvykle plynou z nekorektního nastavení připojení. Taky jsem si užil. Proto jsem mnohokrát hard-resetoval, než jsem přišel na to, že nejlepší je začít s prázdným PDA, přidat jenom ten jeden SW a hlavně si to taky pro příště hned napsat, co funguje a s jakým nastavením.

Můj výchozí stav:
Na PC XPPro a ActiveSync 3.7.1. PDA LOOX600 s čistým WM2003 a jako PRVNÍM! SW k tomu přidaným WLAN driverem pro FSC CF WLAN kartu. Můj místní server nabízení DHCP nemá nastaveno.

Dříve v diskuzi uvedený přístup, do sítě na web nebo do sdílených složek přes LAN a WiFi třeba přes ulici, mi chodí při těchto nastaveních (čeština musela počkat):

1.) Po prvním zasunutí karty a dotazu kam chci "WiFi connect to":
Odpověď na: "Work".
2.) Pro přístup na web skrz to PC v LAN, které mi nabízí Access přes svůj aktivní Access Point, musím v mém případě v PDA nastavit adresu proxy shodně s adresou uvedenou v tom PC v jeho "Síťových připojeních" příslušné PC LAN síťové karty (ke které je připojený dotyčný Access Point, na př. 192.168.1.1) ve "Vlastnostech"/"Protokol TCP/IP".
Na PDA v "Settings"/"Connections"/"Tasks", "My Work Network" a "Edit my proxy server" proto zaškrtnout:
"This network connects to the Internet" a
"This network uses a proxy server to connect to the Internet"
a vyplnit adresu jako výše (192.168.1.1).
V "Advanced" zkontrolovat, příp. opravit "Port" u "HTTP" podle skutečnosti na PC (podle nastavení podle na PC používaného proxy SW - místo 80 tam pak má být třeba 8080, 4480 nebo i jinak). OK,OK.
3.) Nakonec nastavit parametry karty:
"Settings"/"Connections"/"Advanced", "Network Card" a "Configure Wireless Networks".
Měly by tam být ve "Wireless networks" uvedené Access Pointy a u nich stav. Nejlépe "Connected". Při "Available" není ještě všechno hotovo. Dole si můžu vybrat "Networks to access:" "All Available"/"Only access points"/"Only computer-to-computer". Mám tam to první.
Takže klik na "Network Adapters" dole a je tam "My network card connects to" (už dříve vybraná) "Work" - nechat. "Tap an adapter to modify settings" - vyberu ze šesti možností tu správnou (u mne FSC ... WLAN ..), klik a nastavím nějakou v LAN volnou IP adresu (na př. 192.168.1.2) vč. subnetu (255.255.255.0). V dalším okně nastavím DNS adresu stejnou jak už výše uvedeno (192.168.1.1). Po sdělení, že to bude chodit po vytažení a vrácení CF WLAN karty splním požadované, několikrát OK a je to.

Nezapomenout odpojit ActiveSync kabel a může se s PDA odejít, kam až WiFi dosáhne.
Pocket Inernet Explorer chodí skvěle a přijatelně rychle.
File Explorer se po už zmíněném kliknutí na ikonu se složkou v dlani dole uprostřed zeptá "Open" a chce vyplnit "Open path:" \\..... Vyplním jméno PC (nebo vyberu z dříve vyplněných) , OK a sdílené složky jsou na displeji. Po kliknutí na složku to chce "Network Log On" pro vybraný "Resource:" "User name", "Password", příp. "Domain". Vyplnit/Nevyplnit podle situace příp. "Save" heslo, OK a jde to i bez RESCO.

Když to všechno šlape, tak už je to legrace. Další zábava začíná, když se musí nastavit na stejném PDA ještě GSM/GPRS, jiné WiFi atd.