Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

mcquack_ce4you (40)|8.11.2006 13:52
Tak se blizi uveden ASUSU P525 na CZ trh a vzledem k cene viz. treba Obchod o nem docela vazne uvazuju. Mate uz nekdo nejake zkusenosti? Treba s predprodukcnich kousku nebo kousek z dovozu.

Diky za info
fury_only_ce4you (259)|14.11.2006 12:33
No, taky ho mám v hledáčku.....Jen jsem koukal, že vyjde ještě verze 535 s GPS...Nevíte někdo více podrobností o výskytu v ČR....?:oops:
Jinak k vidění zde
Hans 20 (91)|15.11.2006 14:05
No neco vyslo dneska na Smartmanii a docela se mi to zacina libit.
http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=769
fury_only_ce4you (259)|20.11.2006 09:48
Hmm, opravdu budou rozměry ASUSu 535 skoro stejný jako u MiO A701...?Nebo se jedná o překlep.....:cool:
link
shiftik_ce4you (48)|11.12.2006 15:09
Mám ho. Je naprosto libovej. Sice první kus byl hned po zapnutí mrtvej, ale naštěstí mi ho na počkání výměnili za jinej. Budu referovat jak chodí...:-)
fury_only_ce4you (259)|11.12.2006 15:13
Jak je pocitově v ruce....Mám pořád tak nějak obavu, že je celkem dost velkej....:oops:
shiftik_ce4you (48)|11.12.2006 15:21
No, používal jsem do teď qtek 8310 a s tím jsem byl maximálně spokojenej i co se týče velikosti. Ale myslím si, že je to akorát si zvyknout. Nejsem si jistej za jak dlouho si zvyknu na psani smsek, protože po zvyku, že je klávesnice přes pul telefonu je tohle neco jiného. Při držení neustále umatlávám foťák, ale to je asi taky jenom o zvyku... A myslím, že si zvyknu hodně rychle:-)))
fury_only_ce4you (259)|11.12.2006 15:50
Hmm, tiše závidím, mě čeká čekání na ASUS 535...:D
marel_ce4you (19)|11.12.2006 17:19
Tak uz ho mam taky ;-)
Momentalne mam taky qteka 8310 a asusa jsem chtel hlavne z duvodu moznosti ovladani pomoci klavesnice.
Po chvilce hrani muzu rict neni to spatny, ale jsou tam porad nejaky drobnosti kuli kterejm musite na display tapnout, ale to je spis otazka nastavovani.
Uvidim jak se to bude chovat za normalniho provozu (v mem pripadne hodne casteho zapisovani do kalendare, ukolu a poznamek).
Ted se chystam "pretahnout" T9 z qteka
Jinak ROM:
Datum ROM: 2006/10/23 | Verze ROM V3.35.0.CSY | Verze radia: 4.5.0 | Verze MP (neim co je): 0.164 | Verze baterie 1.3

edit: Fotky Asus vs Qtek






edit: To co dokaze blesk je uplne super ;-) kam se hrabe halogenova baterka :-))

edit: Neni v nem ceska T9, hledam jak ji tam dostat, ale bez upravy registru se to pravdepodobne neobejde.. a to neni nic pro me :(
Po dlouhem laborovani jsem nasel jak pridat T9 (na modacu), ale bohuzel ceska T9 ze smartphonu neni komapatibilni.
(http://www.modaco.com/index.php?showtopic=247687&hl=P525#)
edit: uz je hotova ceska T9 - viz. nize o par prispevku

edit: HW reset >> ve vypnutym stavu pohybovej kurzor smerem nahoru a zmackounut reset (na boku).

edit: Customized ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=279777 (ROM asi netestnu pac je starsi nez ta co je ofiko v pda a netu jeste ta ofiko neni)

shiftik_ce4you (48)|11.12.2006 19:43
Tak kolegovi se tak líbil, že jsem mu pro něj zajel taky. Poučen z dopoledne jsem ho hnedka při výdeji vyzkoušel. Ze skladu jsem šel rovnou do reklamací, tam už jsem potkal dalšího nespokojenéhomajitele a na zemi od dopoledne přibyla další krabice s P525. Resume: Něják jim blbnou, protože s tý várky co měli v Mironetu jim fungovala cca půlka. Každopádně můj běhá už skoro šest hodin:-)

P.S.: Před koupí doporučuju vyzkoušet!!!
Lobo_ce4you (514)|14.12.2006 07:54
[QUOTE="marel"]Neni v nem ceska T9, hledam jak ji tam dostat, ale bez upravy registru se to pravdepodobne neobejde.. a to neni nic pro me :(
Po dlouhem laborovani jsem nasel jak pridat T9 (na modacu), ale bohuzel ceska T9 ze smartphonu neni komapatibilni.[/QUOTE]

Tady je instalačka české T9. Upravil jsem ruskou verzi od Ingvarra, kterou poskytnul na Modacu.

marel_ce4you (19)|14.12.2006 12:11
Supeeer :-) funguje ! Diky.
Ted este prehrat uz vytvorenou slovni zasobu T9 z Qteka

Ale hlavne vyresit vytaceni / hledani jmen z ciselne klavesnice pres T9 (jako to ma smartphone), protoze momentalne to z klavesnice zadava pouze cisla a nejde to nijak prepnout (nebo sem neprisel na to jak)
Pravdepodobne to taky mozna bude resit nejakej soft.., hledam a testuju ale zatim bohuzel nic.

A pak to bude snad i pouzitelny ;-)
Lobo_ce4you (514)|14.12.2006 12:25
Na vytáčení přes klávesnici pomocí T9 mi funguje tento smardial od carbika:
[CODE]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19213[/CODE]

Já zas pořád bojuju s hláškami, že se vyskytla chyba v souboru device.exe a gwes.exe. Co jsem se zatím dočetl, tak to možná bude mít na svědomí nějakej soft od SPB a těch mám nainstalovaných dost. Už mám za ten týden za sebou aspoň 6 hard resetů a zkouším různý verze rom, ale pořád to zlobí :( :no: Snad to nebude nějaká hardwarová chyba.
marel_ce4you (19)|14.12.2006 12:42
To je presne ono ;-) a ja prolejzam xda-developers.. este nejakej softik kterej tohle zvladne i s kontaktama.

Uz se asus blizi pouzitelnosti.

Problem s device.exe a gwes.exe jsem zatim nemel - SPB nepouzivam

Co jsi zkousel za ROM ?
Chtel sem dat z XDA ASUS P525 Customized (cooked) ROM (v3.32), ale je starsi nez ta v phonu (doplnena o ruzny soft), tak se me do toho nechce a uz mam celkem vse co potrebuju nahrano.
Lobo_ce4you (514)|14.12.2006 13:00
Koupil jsem P525 přes net z německa, takže jsem tam hned dával z XDA ASUS P525 Customized (cooked) ROM (v3.32) verzi 06 od Sorga, ale pořád tam byly problémy. Včera jsem tam hodil oficiální anglickou 3.20 a dneska mi to už párkrát hodilo taky chybu device.exe nebo gwes.exe :( Docela mě to štve. Zatím se na něho nemůžu vůbec spolehnout. Čekám jestli Asus uvolní českou rom nebo nějakou novější anglickou. Zkusím ještě odinstalovat SPB programy a uvidíme co to bude dělat.

Smartdial je super a jediný co mi chybí je, že když vyberu kontakt, tak když na něho kliknu joystikem tak začne mobil vytáčet číslo. Když joystik podržím tak taky. A přitom když na něho tapnu stylusem a přidržím to, tak se mi zobrazí nabídka a já můžu hned skočit do kontaktů a kontakt případně upravit. Škoda, že to nejde bez stylusu hardwarovou klávesnicí. Chtělo by to program, který umí namapovat tapnutí stylusem na klávesu. AEButton Plus to neumí.
Jinak plánuju do slovníku T9 nahrát všechny svoje kontakty, abych mohl použít T9 i přímo v kontaktech ve vyhledávání. Snad to půjde nějak hromadně. Na ce4you je nějakej prográmek, tuším že DictMgr, a přes něho to snad půjde.
marel_ce4you (19)|14.12.2006 14:45
Zkusit vyhazet SPB jedine.. tenhle problem jsem jeste nemel.
Snad brzo vydaj tu ceskou ROM ofiko.

Co si pomuzes kdyz si das vsechny kontakty do T9, kdyz v kontaktech (v tech zakladnich co jsou v PDA) nelze pomozi T9 vyhledavat ? / jedine asi jinej soft.
Lobo_ce4you (514)|14.12.2006 14:57
Když vlezeš do základních kontaktů do políčka vyhledávání a máš aktivní T9, tak napiš jméno i s diakritikou a normálně ti to vyhledá. Takže když si dáš do slovníku T9 jména a příjmení lidí z kontaktů, tak to jde vyhledávat i takhle. Není to sice sekvenční vyhledávání, ale lepší než nic.
marel_ce4you (19)|14.12.2006 15:00
jo takhle ;-) jasny
meilik (93)|14.12.2006 16:46
Jde vam v p525 i spb plus?
lanca (9)|15.12.2006 00:26
Ahoj, mam P525 treti den. Mam dotaz. Je mozne z nej poslat SMS skupine uzivatelu. Napr. rodine, pratelum ... ??? Dik za info. Jinak jsem s nim zatim spokojen. Baterie sice pri mem volani a neustalem zapisovani do ukolu a kalendare vydrzi jen jeden den ale osobne jsem ani nic jineho necekal :) Diky za vsechny Vase prispevky. Smartdial je uzasny. Jarek
Surgical (2364)|15.12.2006 01:03
Je to mozne, ale nejprve si ony skupiny musis vytvorit
lanca (9)|15.12.2006 01:13
Skupiny mam vytvorene. Synchronizuji se mi s kontakty v Outlooku a tam jich mach cca 30. Naprisel jsem na to jak poslat SMS treba skupine "pracovni" Poradi nekdo?
shiftik_ce4you (48)|15.12.2006 15:31
Mám dotaz ohledně jednoho problému a zajímalo by mě jestli někdo má podobné zkušenosti. Při příchozím hovoru telefon jednou zazvoní a vypne spojení. Na obrazovce se objeví hláška se zmeškaným hovorem. Když zavolám zpět tak mi dotyčný oznámí, že jsem ho odmítl. Původně jsem měl pocit, že to dělává jenom po stisku klávesy pro příjem hovoru, ale zjistil jsem, že to dělá i když leží na stole. Deset hovorů je třeba v pohodě a pak to udělá třikrát po sobě. Má někdo podobné zkušenosti?
dyndy (159)|15.12.2006 21:37
Zdravím pánové. Mám P525ku dnes asi od 12.00 a zatím můžu říct, že jsem sním víc spokojený než s TyTNem. Asus je se stejnými aplikacemi určitě rychlejší. Spb Diary a Weather chodí, filmy hrají (TCPMP) bez absolutních problémů. Ovládání je super, jen škoda, že klávesnice (zatím) nefunguje jako třeba u Qteka 8310.
marel_ce4you (19)|15.12.2006 22:49
Jo od klavesnice jsem celkove cekal vic :-(
Hlavne klavesa nad joy (abc) me fakt dostava.. ma uplne jinou tvrdost stisku nez ostatni klavesy a navic si vetsinou "brinknu" o joy a sem uplne jinde :-(
dyndy (159)|16.12.2006 19:15
Jak jste natom s foťákem? Řekl bych, že přestože má Asus AF, jsou fotky trochu horší než z TyTNa (oba v Default nastavení). Máte taky tak příšerně dlouhé doby ukládání fotek? Nejprve sem dal ukládat na kartu, jak mám ve zvyku a to bylo okolo 30 vteřin, tak je teď ukládám do hl. paměti a je to trochu lepší. Režim "Dávka" 9 fotek za sebou je celkem úsměvná, alespoň u mě je to akce minimálně na 3 minuty :O
Lobo_ce4you (514)|18.12.2006 08:42
Už se mi dvakrát stalo, že přestal fungovat zvuk. Vyřešil jsem to zálohou-hard resetem a obnovou zálohy. Dnes jsem se dočetl, že pomůže párkrát zasunout konektor sluchátek. Ale mě je divný, že já sluchátka vůbec nepoužívám a tak není důvod, aby zůstaval zvuk přepnutý do sluchátek. Uvidím příště jak se mi to stane, jestli to pomůže nebo budu muset udělat hard reset.
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 09:02
Ono je to někdy na úrovni "mezi nebem a zemí".:? A k tomu konektoru - že to nepoužíváš ještě neznamená, že se tam nějaký svinčík nedostane.
Lobo_ce4you (514)|18.12.2006 09:29
Je to ale děsný. Člověk aby měl pořád nastavenej i normální budík. Na pda se nedá 100% spolehnout:(( Nastavil jsem si v budíku vyzvánění + vibraci, tak snad to bude aspoň vibrovat, když ta situace znovu nastane.
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 09:36
No, zkus použít ze sekce freeware CheckNotificitaions, zda to nemáš někde "nakopnuté". Pokud nepomůže, tak HR a čistá instalace - tedy nikoli obnova, protože si tam ten problém s obnovou zaneseš s nejvyšší pravděpodobností zpátky.
Lobo_ce4you (514)|18.12.2006 09:59
To byl problém jen s tím zvukem, upozornění normálně fungovalo, ale bez zvuku. Jak se to stane příště, tak proštouchám zdířku na konektor a uvidíme.
dyndy (159)|18.12.2006 15:48
Mě dnes ráno taky nezbudil :O nezbeda. V 21.00 byl do plnejch dobit a ráno baterka total na nule, takže ani nehlesl. Zatím nemám tušení co to mohlo být. Byl v režimu "V letadle" , takže co ho vytlouklo?

Zdenek Malinsky: s těma notifikacema mám neustále problém. Myslíš, že to mám prohnat freeware CheckNotificitaions? Já to odstraňuju MemMaidem, tam to taky najde duplicitní položky a ty odstraním. Myslím, že je to to samé. Mě se ale tvoří opakovaně budíky každý den znovu jak na P525, tak na TyTNu. Dost to prudí :no:
wehrwolf (11)|18.12.2006 17:54
Nejde mi nainstalovat ta T9 - resp. nainstalovat jde , ale v telefonu nefunguje- kde dělám chybu: soubor .cab stáhnu do telefonu, spustím ho v telefonu , telefeon po instalaci se zrestatrtuje, a po znovu zapnutí T9 s češtinou není funkční , kde kurňa dělám chybu???
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 21:39
to dyndy
Zkus to. René Stein se o tom také zmiňuje na svém blogu. Pokud soft najde např. že je potřeba smazat 49 ze 48 dupilicit, je to samozřejmě nesmysl a je potřeba udělat HR a čistou instalaci (nikoli obnovu ze zálohy).
K vybití. To těžko tipovat - něco zůstalo běžet, aktualizace počasí, automatika na AS....
dyndy (159)|19.12.2006 07:30
Díky přečtu a vyzkouším. Dnes se přes noc nevybil, ale ráno místo buzení se jen rozsvítil displej (první vlaštovka:D ) Čajovna od Radima Hladíka co jsem měl nastavenou na buzení z nastavení zmizela a dal se tam Alarm, ale nehrál. Asi zkusím SpbTime a jsem zvědav zda se celá záležitost ještě nezkomplikuje. Kdyby všechno ostatní tak pěkně nechodilo dal bych HR, ale kvůli budíku se mě nechce.
Lobo_ce4you (514)|19.12.2006 10:04
Borci mám jednu prosbičku. Mám rom od sorga, který tam vymazal soubory powerpointu. Mohl by mi někdo poslat tyto soubory, které budou předpoklávám ve složce Windows, na email lobo1978@gmail.com

Díky

[CODE]ppt.exe
ppt.lnk
pptres.96.dll
pptres.dll
PPTZoom_In.bmp
PPTZoom_Out.bmp
PPTZoom_Slide.bmp
PPT_slideshow_menu.bmp[/CODE]
dyndy (159)|19.12.2006 13:20
Ty obrázky a zástupce není problém, ale ten exáč a dll-ka se bráněj a nejdou mě zkopčit ani RescoExplorerem.
Pepa O. (21)|20.12.2006 14:16
Ahoj,
tak ho mam od pondelka doma a zatim funguje :-). Jen si nejak nemuzu zvyknout na nove windows a s tim souvisi dotaz - jak dostanu na horni listu cas? Kdyz jsem na Today obrazovce, cas tam neni. Jakmile se prepnu jinam, objevi se tam. Poradite? Diky
Lobo_ce4you (514)|20.12.2006 14:30
Mrkni do Setting na záložku System. Tam je ikona Clock & Alarms a tam záložka More. Já to mám v angličtině, ty to budeš mít v češtině. A když trošku pohledáš tady na foru, tak najdeš i návod jak upravit registry, aby se ti u času zobrazovalo i datum.

2dyndy: díky za snahu, už jsem trošku pohledal a tak jednoduše to nejde. Musel by to někdo znalý vytáhnout přímo z romky :( Budu si muse nainstalovat ClearVue Presentation.
dyndy (159)|20.12.2006 16:50
Pepa O.: já na to používám tento prográmek LVMTime.CAB. Zobrazí datum a čas (i s vteřinama) v jednom řádku na today a také v horní liště. Rozsáhlá diskuze včetně downloadu je na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=260441
dyndy (159)|20.12.2006 17:00
Dnes jsem obnovoval ze zálohy :evil:. Po instalaci 14denní demoverze vCard 1.1 od Sunnysoftu se mě jak z traylišty, tak v připojeních ztratila ikona bluetooth. Při kliknutí na prázbné místo po ní vyskočila hláška o nedostatku paměti pro běh BT a nutnosti resetu. Po resetu to samé a nepomohlo ani odebrání vCard a vyčištění registrů od této aplikace. Pokud vCard budete chtít zkoušet, tak doporučuji před použitím se zazálohovat :sarcastic:
shiftik_ce4you (48)|21.12.2006 11:00
Nevíte náhodou někdo kde sehnat ochrannou folii na display? Díky za radu
marel_ce4you (19)|21.12.2006 11:36
pokud to budu zitra stihat, chci se stavit v sunnysoftu, podle me by mela pasovat folie z compacta/varia.
tak dam vedet.
dyndy (159)|21.12.2006 14:27
Rozhodně pasuje z Compacta, mám ji tam. Mám Brando čirá.
jirson_ce4you (27)|22.12.2006 10:10
Zdravim, tak už 14 dní jsem celkem spokojeným vlastníkem asus p525, ale přecejenom mi na něm vadí pár věcí. Naštěstí mě nepostihla žádná ze zmiňovaných nepříjemností (budík budí,čas mam i se svátky, baterie na 2dny) ale k věci - co mi vadí: už někdo našel soft na klasický zadávání znaků jako u mobilu i na vytáčení a vyhledávání kontaktů. K čemu tam ta klávesnice pak je když se přes ní nedá psát. Ještě bych ocenil zapnutí přisvětlovací diody přímo z today když člověk potřebuje občas posvítit. No snad jsem nikoho neznudil tak dlouhym příspěvkem. časem přidám další postřehy :sarcastic:
shiftik_ce4you (48)|22.12.2006 10:38
Na vytáční používám smartdialer, někde výš je kontakt a chodí perfektně a na ikonky na ploše jsem musel použít SPB Pocket Plus...
Lobo_ce4you (514)|22.12.2006 10:54
Vytáčení T9 je možné se Smartdialem. V této diskuzi jsi o tom musel číst. Já jsem teď začal používat program Inesoft Address Book a jsem nadmíru spokojen. Můžeš si tam zadat sám diakritiku a jediný mínus je, že to nejde integrovat tak, aby se kontakty začaly vyhledávat hned po zmáčknutí tlačítka na today, ale musíš skočit do kontaktů a pak můžeš zadávat. To jedno zmáčknutí navíc je ale zanedbatelný.

Jinak přisvětlovací diodu myslíš blesk? Na ten existuje prográmek Torch, který najdeš tady:
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1070195#post1070195[/CODE]
Já ho mám přiřazený ke krátkýmu stisku bočního tlačítka a nemá to chybu.
lanca (9)|22.12.2006 11:23
AHOJ CHLAPI, PRISEL UZ NEKDO NA TO JAK POSLAT SMS VICE LIDEM NAJEDNOU (SKUPINE UZIVATELU) ???
JINAK TO PISU ZE SVE P525 DVA TYDNY STARE, KTERA UZ PREZILA I PAD NA TVRDOU ZEM :) JAREK

[CODE]NEPIŠTE CELÝ NADPIS NEBO TEXT KAPITÁLKAMI. Jednak je to neslušné (v psané formě to znamená velký důraz nebo křik) a pak se to také špatně čte.[/CODE] - viz pravidla
fijosh (8)|28.12.2006 02:49
ahoj, nevite nekdo, jak nastavit zadavani na defaultni psani hw klavesnici v rezimu "abc"? t9 vubec nezkousavam, jsem zvyklej psat klasicky.. jde mi hlavne o smsky...
sice jsem nasel, ze v nastaveni - zadavani lze nastavit ten hw psaci rezim "t9", ale v nem je stejne implicitne nastavena t9ka a pokazde musim prepinat do rezimu "abc", coz neni zrovna pohodlne..

a jeste by me zajimalo, jestli skutecne bude pasovat folie z compacta, respektive konkretne tahle: http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?ItemID=524255&Level=271 .. abych ji nekoupil a pak zjistil, ze nesedi
jirson_ce4you (27)|28.12.2006 11:57
no tak jsem díky předchozímu příspěvku zjistil jak přepnout t9 na psaní abc (nesmějte se :-) ) takže hw klávesnice se dá přecejenom používat, ale je fakt že by to chtělo to nastavení defaultního abc režimu a aby to fungovalo i v kontaktech, jinak ten torch je super, ale nedaří se mi přiřadit to na hw tlačítko:?: