Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO - ID karty

Romand_ce4you (5)|8.11.2006 13:14
Koupil jsem si iGO Eastern a velice jsem spokojen. Vybíral jsem si hodně dlouho, který program na navigaci koupit - velkou konkurencí byl fakt TomTom. Ale vyhrál u mně iGO z důvodu celkové přívětivosti. Jediné co mi na tom vadí, je fakt, že program je vázán na ID kód karty a nelze s tím hnout. Takže přemýšlím, co teď s SD kartou 512MB, kterou jsem měl původně na knížky. Naštěstí se na orginál SD kartu iGO dá zapisovat stejně dobře, pouze je nutná záloha, co kdyby. Děsím se dne, až se originál karta poškodí.
Volal jsem na českou podporu iGO, co se stím dá dělat, abych mohl překopírovat navigaci na svou kartu a orginál schovat do trezoru. NIC se s tím nedá dělat, maďaři prý nechtějí dát software na změnu karty ani výhradnímu dovozci v české republice - prý nedůvěřují.
Pokud někdo dokáže najít jak na to, budu vděčný - je to můj koupený software a nechci zahazovat svou původní 512MB SD kartu.
weszter (231)|8.11.2006 20:59
myslím, že nemožnost zkopírovat igo na jinou kartu bude asi v mém případě rozhodující... vzhledem k tomu, že jezdím výhradně po čr, chci navigaci pro čr. 256MB karta od Igo je mi k prdu, standartně používám kartu 2GB a jak je psáno v dnešní recenzi iga, "sd changer" teda nebudu... neustálé přehazování karet, to by to dopadlo, netroufám si tipovat, kterou bych ztratil dřív... přes slova chvály koupím asi u konkurence...

to to fakt nejde nějak udělat? třeba že by výrobce prodával instalaci na větší kartě (2GB)? když nemůže igo z karty, nemohlo by na tu kartu k igu to ostatní?
Docent (1234)|8.11.2006 21:27
[QUOTE="weszter"]přes slova chvály koupím asi u konkurence..[/QUOTE]
Speciálně pro ČR - schválně u který... Dynavix je chcíplej, PocketKim je parodie na navigaci, TomTom má příšerný algoritmus pro výpočet trasy...
navi_ce4you (3)|9.11.2006 11:09
Tak bohužel došlo k tomu co předvídal Roman, po zhruba třech týdnech běžného používání IGO ČR se mi rozpadl adaptér na SD kartu. Jen tak, tak jsem ho dostal ven a kompletně zabalený jsem ho šel reklamovat. Po skoro měsíční reklamaci mi přišel adapter slepený vteřinovým lepidlem, bohužel bez posuvného zámku. Řek sem si vem to čert, mám ještě 2GB a tolik nejezdím, tak IGO budu používat jen když zase pojedu. A tak se stalo, jenže ouha, jaké bylo moje zděšení, když jsem kartu vyndal z Mio A701, karta byla prasklá přesně podél lepení. Nastala další reklamace a teď čekám, jestli mi seženou adaptér. Zálohu sice mám vytvořenou ale na...... Nechápu, proč to výrobce dává na miniSD a ne na SD. U foťáku ji používám dva roky a fachčí na 100%.
sancho_ce4you (11)|11.11.2006 01:12
Riesil som presne taky isty problem.
Nakoniec, jedine, co sa s tym dalo spravit, bolo stiahnut crack.
Problem totiz je, ze moje nove zariadenie ma len MicroSD slot a ja nie som ochotny tie miniaturne karty menit.
Nie, ze by iGO predavalo svoj soft aj na MicroSD :-(
Takze som pekne stiahol crack, svoj kupeny SW podla navodu v tom cracku skopiroval na MicroSD, crackol a fungujem.
Je to ale na infarkt, ze som za to zacvakal a musim to crackovat. To som to fakt ani nemusel kupovat...
osch (1330)|11.11.2006 10:35
Hoši, hoši. Je mi sice jasný, že jde o jedinou cestu, jak váš problém vyřešit, ale toto je proti pravidlům :!: :!: :!:
sancho_ce4you (11)|11.11.2006 11:00
Som si toho sice vedomy, ale o to viac ma to stve.
Ja som ten produkt KUPIL, legalne ho vlastnim, ale ked ho realne chcem pouzivat, musim porusit podmienky.
Nevies si predstavit, ako velmi ma to stve.
To som to mohol rovno ukradnut, nemusel som minat peniaze.
A je velmi zvlastne, ze vyrobca vobec nereflektuje na poziadavky, maily a akykolvek pokus o komunikaciu :-(
M66 (116)|12.11.2006 18:39
Také mě to s..., tedy vadí. Koupil jsem iGO Eastern Europe (kvůli Slovensku, ale i v ČR je to docela dobré), skoro 5T Kč. A prostě s sebou pořád nechci nosit jednu kartu v PDA a druhou někde, abych ji měl, když pojedu náhodou někam, kde to neznám. Jednak je samozřejmě nebezpečí poškození, ale i ztráty. Vyndat, vyměnit, uložit a tak pořád dokola. Takže iGO je většinou doma a používám Dynavix.
Takže přestože mám všechen SW koupený, kupuji si i CD a DVD, tak v tomto případě nevím. Holt už se mnou asi Mirek Dušín nebude kamarádit :oops: .
osch (1330)|12.11.2006 18:44
O.K. Ještě jednou. Je mi jasný, že je to zatím jediná cesta. Taky mi nic jinýho nezbylo. Ale to neznamená, že se budeme ze svých hříchů vyzpovídat na ce4you, když je to "zakázáno", že?
Romand_ce4you (5)|13.11.2006 07:48
Píšu pro moderátora:
problém je v tom, že licenční podmínky se dočtete teprve tehdy, když tu kartu otevřete z pouzdra ven a načtete si ji do PDA. Volal jsem na českou pobočku eNAV v Praze mobil: +420 777 197 764, kde mi řekli, že to o omezení karty píšou na webu iGO. Představte si, nenašel jsem to.
Ani nikde malým písmem napsaným. Takže, je toto správný postup výrobce?
Kdybych viděl ten problém dříve, koupím si konkurenci v navigaci.
fretak (265)|13.11.2006 10:16
At se na me vyrobce IGO nezlobi, ale tohle je jenom buzerace, ktera s ochranou nema vubc nic spolecneho. IGO 2006 kompletni Evropu muzete snadno najit (a nemene snadno stahnout) na torrentu i s crackem.

Tim nechci nabadat ke stazeni piratske verze (!), jenom chci poukazat na to, ze zvolena ochrana vyrobce je kontraproduktivni a nema zadny efekt - krome komplikovani zivota tech, co si program legalne zakoupili. Ostatne to neni poprve, kdyz pirat pouziva program bez omezeni narozdil od platiciho zakaznika.
Pavel Koza (4761)|13.11.2006 11:42
Jen pro poradek - i kdyz neni mozne vycitat vyrobcum jejich snahu zabezpecit produkty, ktere je zivi, dost casto ma jejich snaha opacny vysledek - otravuje zivot jen tem, kteri si produkt koupili. Jiste, uplne koser reakce uzivatelu by byla obratit se na privetivejsi konkurenci, ale za sebe mohu prohlasit, ze pokud je koupena platna licence, crack odstranujici podobna omezeni mi neprijde nijak zavadny. To ale neznamena, ze se tu zacnou objevovat odkazy na FTP nebo Torrenty;)

Pokud vyrobce prodava smejdske redukce, doporucuju jedno - vyfotit a poslat zpet. Pokud to neumele slepi vterinovym lepidlem, vyfotit a poslat zpet znovu. No a pri tretim pokusu pozadat bud o novou (zbrusu novou) redukci, nebo vraceni penez. A vsem pripadnym zajemcum o iGO poslat odkaz na tuto diskuzi, at vi, do ceho jdou;)
guliver.g (4)|20.2.2007 17:08
Ahojky tak se mi to povedlo, ztratil jsem i-go europe 2006. To zasra.. přehazování karet a 6 hadru v nenávratnu. Prosím neprodá někdo levně? Dík
Yankee.106 (231)|11.3.2007 12:32
Ok, tak jsem ti to tady pročetl a prosím o návod, jak převést LEGÁLNÍ iGo z miniSD karty na microSD kartu do mého nového E-Tena X500 :cool:
kareldc (12)|17.3.2007 19:50
Halóóó, halóóó, pomůže nám někdo? Nám všem legálním uživatelům, jak provést funkční zálohu na jinou kartu? Vy, kteří jste odborníci na software, doplňte prosím nedostatek výrobce a poraďte, třeba odkazem. Originální karta je zaheslovaná, více zde napsat nemůžemeeee, halóóó, halóóó ...
xtonda (811)|18.3.2007 00:53
Prostě použijte tu patchnutou verzi, která chodí z libovolné karty. Dá se stáhnout z Internetu.
Palko_ce4you (24)|18.3.2007 10:50
A dá se ta "patchnutá" verze aktualizovat přímo ze stránek výrobce?
xtonda (811)|18.3.2007 11:23
Nevím na jakém principu je uděláno to odstranění ochrany a nevím co se děje při automatické aktualizaci, takže aktualizace nemusí fungovat nebo může přepsat program na kartě aktuálnější verzí s ochranou.

Každopádně pro ten okamžik aktualizace můžete do PDA vrazit originální kartu a mapy pak překopírovat, mám pocit, že je patchnutý program a licenční soubor, ale mapy ne, takže to by mělo jít. Problém může nastat pokud výrobce vydá aktualizaci programu, pak budete prostě muset počkat, dokud se neobjeví upravená ta nová verze.

Je to trochu opruz, ale pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete používat originální kartu, tak je to asi lepší než nic.
romanca (12)|18.3.2007 14:40
znamena to teda, ze na svojom HTC TyTn iGo oficialne nemam sancu pouzivat, len si to cracknut?neuveritelne, skusime bittorent.
Docent (1234)|19.3.2007 12:05
[QUOTE="Palko"]A dá se ta "patchnutá" verze aktualizovat přímo ze stránek výrobce?[/QUOTE]
Nedá.
pslany (130)|22.3.2007 06:53
tak jsem tu chtel dat foto, ale nejak mi to vyhazuje chybu, takze nic
versicht_ce4you (11)|30.6.2007 16:00
Snad to nebue proti pravidlům:)

Igo 2006 mám legálně koupené, našel jsem ale crack a hodil si to na klasickou SD kartu abych to nemusel přehazovat. Doteď spokojenost. V práci si můžu vybrat služební telefon, zvažuju XDA Orbit už kvůli gps modulu, ale když jsem si s ním hrál a na microSD kartu nahrál IGO stejně jako jsem to dělal předtím (miniSD->SD) tak se mi nepodařilo aplikaci nainstalovat, kvůli ochraně.
Nevíte v čem dělám chybu? Nebo to jen nejde? Můj ipaq dosluhuje a pokud by to slo dostat na microSD tak beru toho Orbita...
Chápu že je to "tajné" téma a proto mi když tak pište na jakubkratky@gmail.cz