Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 108

Téma: iGO 2006 - Recenze navigačního software

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Když se mi před několika měsíci dostala poprvé do ruky PDA navigace iGo 2006 maďarské firmy Nav N Go Kft. doslova se mi protočily panenky. Ať už to bylo naprosto skvělým designem, přítomností nebývale podrobných map východní Evropy, jednoduchostí instalace nebo kvalitním zpracováním samotného programu, který je opravdu velmi stabilní a jen tak něco ho nerozhodí. V mém PDA se už iGo zabydlel a vystřídal jiný "běžný" navigační program.

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000284_YTFd953832006925184156.jpg[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2003

Mám jednu zásadní výtku k iGO a to že neumí navigovat mimo cestu. A nejde tam jednoduše uložit POI a v recenzi píšete, že je to snadné, ale xxx tapnutí na LCD to neni ono, to TT resi třeba dvěma a navigace co mám v autě jedním. Např. moje navigace pevná v autě to umí snadno a hlavně si ukládá pozice rychle a jednoduše a dá se pak v nich vyznat. TT si pozice ukládá taky velice snadno a nemusí se třídit do skupin, když je nechci. Například tam kde bydlím mají tvůrci map úplně nesmyslně zadané ulice úplně bokem třeba až 100m vedle a hlavní silnici udělali z vedlejší apod. Ale s mapovými podklady to má úplně nastejno i TT.
    Jinak grafika a funkce jsou 100%. Chyby v mapách úplně stejné jako všichni ostatní výrobci navigačních SW a to že tam mají chyby se nikde nedá napsat nebo se mýlím a můžeme jim psát kde mají chyby? A navíc když ty cesty někdo zaměřoval, tak asi jezdil od krajnice ke krajnici neboť i úsek naprosto rovný cca 3km je tam klikatý jako plazící se had, no to je hrůza, však to jde poznat podle toho, že vedle šipky je i skutečná poloha zobrazují se malou tečkou. Ten člověk co projížděl tu trasu byl asi opilý :-).
    Jinak jak píšu aplikace je dobrá až na ty POI co se nedají jednoduše zadávat.
    Ahoj Laďa (MIO A701)

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Zkoušel jsem taky, ale nějak se mi program nespustil pod realVGA, pri VGA fungoval. Acer n311.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od ladik
    Mám jednu zásadní výtku k iGO a to že neumí navigovat mimo cestu.
    Mám dojem, že mimo cestu neumí navigovat v případě, kdy zadám cíl v souřadnicích a souřadnice jsou mimo cestu, pokud ťápnu do mapy mimo cestu a dám "navigovat", trasu v pohodě najde.
    Jinak já mám zase naopak zásadní výtku k TomTomu - při volbě nejkratší cesty to bere skal a stepí, divočinou, při volbě nejrychlejší klidně vymyslí o 20 km delší a o minutu kratší cestu, než by člověk normálně jel...
    i-GO naproti tomu při volbě ekonomické trasy najde cestu, kterou bych si vybral sám podle mapy.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Existuju uz aj dalsie mapy: USA, Kanada, Rusko, Malajzia, HongKong, Singapur, Spojene Arabske Emiraty.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Díky za pěknou recenzi, iGO vypadá velmi solidně :yes:

Jen pár nevinných rýpnutí:
    "Jako při minulých recenzích jsem s ním najezdil cca 1500 km a to jak v Čechách, tak na Slovensku a pár desítek kilometrů i v Polsku"
    Na Moravě tedy testoval něco jen Bergmann?

"Microsoft Windows Mobile pro Pocket PC 2005"
    Mluví se o Windows Mobile 5.0?

A konkrétní dotaz:
    Existuje už nějaká utilita pro umožnění překopírování dat na vlastní SD kartu?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Mem_
    Jak je všeobecně známo, Moravané jsou líní Slováci, kteří při stěhování národů nedošli do Čech, takže některými jsou holt opomíjeni .

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Docent
    Citace Původně odesláno od Mem_
    Jak je všeobecně známo, Moravané jsou líní Slováci, kteří při stěhování národů nedošli do Čech, takže některými jsou holt opomíjeni .
    No já zrovna jsem Slovák, ale přesto mě zajímá, jak iGO naviguje v okolí Olomouce, Brna apod.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Tak si zadaj adresy,hodim ti screeny ''slovaku''

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Suprova recenze! Stale vaham mezi TT a iGem, ale tahle rec mi pomohla s vyberem :yes:

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

minusy IGo:
    Hrozná ukecanost. Po 46 km bude změna směru jízdy. Hrůza
    Nemožnost jako u "jiné nav." měnit měřítko u náhledu na celkovou trasu (šoupák na pravé straně)
    Špatné hledání ulic (musíte nejdřív zadat Praha 10) a potom ulici.
    POI
    Plusy:
    automatické přepínání den/noc
    možnost vyp/zap překročení rychlosti a jeho funkčnosti. (funguje to i na "dálnici" v PL a tam je změn...)
    Přidávání map a průjezdnost státy (neni potřeba přepínat mapy)
    Upozornění na přepočítávání trasy (stačilo by pípnutí)

Celkově kdyby si kluci (IGo a TOM) sedli k jednomu stolu, tak by vznikla téměř dokonalá navigace:yes: Prostě kdyby IGO třeba jen píplo místo kecání,bylo by to super.
    Ale jinak je IGO dobré, protože to mám vyzkoušené na cestách do Waršavy a musím uzat, že to našlo super cestu. Jenom to město bylo trochu slabší. Motal jsem se tam jako "klacek pod jezem" a to se u "jiné nav." nestalo. Co je špatné u všech nav., je nemožnost nastavit "po stejné trase zpet" (Což u ještě u jiné to jde, ale jinak je kničemu)

Jestli nemám pravdu a je to tím, že to nemám "ošahané", tak v prosinci budu na značkách.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

"Nemožnost jako u "jiné nav." měnit měřítko u náhledu na celkovou trasu (šoupák na pravé straně)" - a co hardwarová tlačítka, viz obr. v recenzi:
    # 7 - Přiblížení mapy
    # 8 - Oddálení mapy

"Špatné hledání ulic (musíte nejdřív zadat Praha 10) a potom ulici." - Ale nemusíme, nemusíme, je tam taky "Praha, Hlavní město Praha, Česká republika", nemusí se zadávat Praha 1 až Praha XY.

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Docent
    "Nemožnost jako u "jiné nav." měnit měřítko u náhledu na celkovou trasu (šoupák na pravé straně)" - a co hardwarová tlačítka, viz obr. v recenzi:
    # 7 - Přiblížení mapy
    # 8 - Oddálení mapy

"Špatné hledání ulic (musíte nejdřív zadat Praha 10) a potom ulici." - Ale nemusíme, nemusíme, je tam taky "Praha, Hlavní město Praha, Česká republika", nemusí se zadávat Praha 1 až Praha XY.
    Jo,to máš pravdu, ale zkoušel jsi to na delší trase? To se uklikáš....a to nemluvím o posunu mapy.

A ta Praha...dík za tip.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

- v IGO mam vypnutou zmenu automatickou zmenu meritka, jenom me to rozciluje
    - pouzivat nastaveni "Nejkratsi" je dost spatne, hlavne ve mestech
    - nevite, jak zmenit funkce hardwsrovych tlacicek? Nevyhovuji mi tlacitka nahoru a dolu pro zmenu meritka - instinktivne jsou presne opacne, nez by mely byt

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

2 chaska:

Pro změnu měřítka mapy se taky dá táhnout prstem za měřítko na spodním okraji (Drag & Drop).

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Best Software Awards 2006
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 19-10-2006, 05:47
  2. be-on-road - recenze navigačního software
    Od aladar_ce4you v sekci Be-On-Road
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-06-2006, 19:14
  3. Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software