Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 108

Téma: iGO 2006 - Recenze navigačního software

Nováček
    Registrace
    May 2006

Kdyz ono pri jednoduche a prehledne grafice je dostatecny stejne letmy pohled, jakym se stejne musis koukat do zpetneho a bocnich zrcatek...nebo mel bys koukat....
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

osch VS Scatman:

V noci není žádný provoz.
    V terénu, který neznám, je to naprosto dokonalá funkce - pokud není poloměr zatáčky zkreslený, vím jak rychle do ní můžu vjet. Hodně důležitá je ale kvalita mapových podkladů, což je u map Polska trochu problém.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

No ja jel podle Igo ted o vikendu do Uherskeho hradiste a byla to desna hruza, ta zenska tu papulu nezavrela a navic jsem sjel blbe z dalnice.

V tomtomu mi jaroslav rekne sjedte a ja sjedu a je vse v poradku, kdezto igo rika za x metru sjedte a to je dost matouci.

Asi ze me mluvi zvyk na tomtoma, ale ten mi narozdil od iGo sednul hned napoprve.

Nekdo se tu ptal na pokryti Olomouce a okoli, ja bych rekl ze ty navigace jsou +- stejne.

Abych nehazel na iGo jen spinu, tak prijde mi v hledani optimalni trasy lepsi a kdyz nenajde cislo popisne nabidne krizovatku lepe nez TomTom.

Takze ja osobne zustavam u TomToma a jen sem tam zkusim jeste iGo.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Spawncz: Myslím, že jsi vystihl přesně jádro problému. K TT jsi se dostal ještě "nezkažený", prostě jsi nic jiného neznal a tudíž sis velmi rychle zvykl na to, jak to má TT. Časem jsi se s ním sžil a najednou je tu iGo, které řadu věcí dělá jinak. Byl jsem ve stejné situaci a je to opravdu hodně o zvyku (plus ta ukecanost navíc o aktualizovaném hlasovém souboru).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Spawncz
    V tomtomu mi jaroslav rekne sjedte a ja sjedu a je vse v poradku, kdezto igo rika za x metru sjedte a to je dost matouci.
    Ty jezdíš někde po dálnici, která má sjezdy každých 200 metrů? Jinak totiž nevím, proč by to mělo být matoucí.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Docent
    Ty jezdíš někde po dálnici, která má sjezdy každých 200 metrů? Jinak totiž nevím, proč by to mělo být matoucí.
    A ty nejezdíš přes Brno? A jednou jsem takhle blbě sjel i kvůli TT

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Mem_
    Citace Původně odesláno od Docent
    A ty nejezdíš přes Brno? A jednou jsem takhle blbě sjel i kvůli TT
    Presne tak u brna je to celkem narocny na sjezdy, ale s tomtomem nikdy zadnej problem, jak uz jsem psal je to asi o zvyku.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od tortoise
    Spawncz: Myslím, že jsi vystihl přesně jádro problému. K TT jsi se dostal ještě "nezkažený", prostě jsi nic jiného neznal a tudíž sis velmi rychle zvykl na to, jak to má TT. Časem jsi se s ním sžil a najednou je tu iGo, které řadu věcí dělá jinak. Byl jsem ve stejné situaci a je to opravdu hodně o zvyku (plus ta ukecanost navíc o aktualizovaném hlasovém souboru).
    Nevim jak jsi tu ukecanost myslel, ja mam jako hlas nastaveny Zuzku (pritelkyne je na ten hlas alergicka) tak ta je opravdu desne ukecana. Myslel jsem ze treba bude v nastaveni iGo moznost vynechani hlasky "po x km bude ......" a nechat tam jen upozorneni treba jen 300m pred odbockou a pak to me oblibene "odbocne" v miste kde je odbocka, nevim jak ostatnim, ale me upozorneni na jednu odbocku cca 5x prijde zbytecne.

Jinak taky mi celkem dela problem to zoomavani pri blizici se odbocce, docela je to matou a zkresluje to moji orientaci kde presne se tedy nachazim.

Dale me trosku vadi to, ze kdyz sjedu spatne, tak docela dlouho me drzi prichyceneho jakoby ve spravnem smeru a pak uz jen slysim "prepocet" a vim ze jsem odbocil blbe. U tomtoma mi tohle "spatne odboceni" prijde nejaky rychlejsi, jako rychlejsi reakce (vizualni).

Tak to je zatim asi vse, je jasne ze co clovek tady na foru jiny nazor a proto taky svuj nazor nikomu nevnucuji, jen popisuji co me osobne vadi na iGo.

Navigaci zdar a stastnym majitelum zvlast

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

To Spawnz: okrem prvej veci(ale asi aj to by slo upravou data.zipu spravit) tie ostatne nastavovacky(zoom) sa nastavit normalne daju v programe

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Tak jsem si obstaral testovací verzi a první dojmy ve srovnání s TomTomem jsou zhruba stejné, jako už uváděli mnozí:
    - graficky a nastavením to je nad TT
    - plánovanání trasy tady v okolí co znám bylo skutečně lepší než v TT, který při nejrychlejší nebo nejkratší volbě naseká občas takové nesmysly a polňačky
    - ovšem defaultní hlasová navigace v městské čtvrti to je totální katastrofa - aby mi 5x řekla za 320m bude odbočka, za 280m bude odbočka, za 140m bude odbočka, a pak jí cvaklo v hlavě a před skutečnou odbočkou řekla "přepočet", tak to fakt ne. Zkusím se mrknout na tu úpravu hlasových souborů, jinak bych si asi nechal jen pípnutí před změnou směru a vždycky mrkl na grafiku

Resumé: Zatím nákup TT:iGO vidím tak 50:50, zkusím tu úpravu hlasu a delší trasy a uvidíme

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od osch
    Citace Původně odesláno od Scatman
    - škoda že i-Go zamlžuje obzor, u TT se dá jezdit v noci podle navigace naprosto parádně, je vidět, kudy povede silnice, u i-Go je to značně zkreslené
    Citace Původně odesláno od Scatman
    ... a hlavně, kdy pak stíháte sledovat provoz, když pořád čumíte na navigaci?
    to Scatman: Tak to mi prosím vysvětli :O
    ad 1) Jak už poznamenal i Kvasnička, je to o tom, že v noci se dalo suprově jezdit podle TT (navigaci mám skoro v zorném poli, takže žádná problém se sledováním silnice a navigace zárověň), protože ukazoval tvar silnice do dálky, takže i když jsi zatáčku ještě neviděl, věděl jsi od navi, že tam bude. Stejně jako dlouhé rovinky - ideální pro možné předjíždění náklaďáků - prostě TT ti ukázal dost daleko aktuální trasu. To u i-Go je trochu problém, protože navigace zobrazí obzor jako by do ztracena a navíc tím pseudo-3D pohledem zkreslí poměry vzdáleností a zatáček. Ale dá se na to zvyknout.

ad 2) na co mi je, když mi na navigaci ukazuje zákazová značka max. rychlost, když to tahá z dat v mapě a neodpovídá to skutečnosti? Snad vidím na tacho, kolik jedu a vím, kolik mám v techto místech jet. Pak je ta značka na navi k ničemu... to ať mi radši ukáže větší část mapy

Zkus si jezdit po Praze se zapnutým hlasouvým upozorněním překročení rychlosti - na magistrále, jižní spojce, na příjezdu od Teplic to každou chvíli hlásí překročení 50, i když je tam povolená vyšší, naopak na Bohdalecké to neupozorní na překročení 50, protože to ukazuje maximálku 90... to samé mimo města. Najednou to nahlásí překročení rychlosti, ty jedeš 90 podle předpisů, přemýšlíš o tom, kde byla nějaká značka, kterou jsi přehlédl, ale je to jen proto, že navi tam má zničeho nic jen 50 a nebo 70. Prostě v ČR a SR nepoužitelné. Zato v A a DE naprosto v poho, klidně nechám Zuzku ať mi do toho kecá, protože to prostě opovídá skutečnosti.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

[QUOTE="- ovšem defaultní hlasová navigace v městské čtvrti to je totální katastrofa - aby mi 5x řekla za 320m bude odbočka, za 280m bude odbočka, za 140m bude odbočka, a pak jí cvaklo v hlavě a před skutečnou odbočkou řekla "přepočet", tak to fakt ne. [/QUOTE]
    O čem to pořád mluvíte, existuje úprava hlasu (Jan Tichý), která je téměř jako TomTom, překročení rychlosti např. jen pípnutím, vyloučení hlášek jako po 820m atd. Jen to chce najít

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

taja: A co kdybys třeba dočetl ještě o větičku dál a v té mojí citaci si všiml hned další věty, kterou dodávám? "Zkusím se mrknout na tu úpravu hlasových souborů, jinak bych si asi nechal jen pípnutí před změnou směru a vždycky mrkl na grafiku"

Ale díky za konkrétní info o "Jan Tichý", budu hledat, nebo si to vyrobím (Zuzana není?). Jinak ty aktualizované originální hlasy přímo na stránkách výrobce jsou předpokládám stejně ukecané jako dřívější verze?

Z jiného soudku - co mě při čtení manuálu dostalo, je "Tip: Pokud používáte iGO před západem nebo východem Slunce, můžete se ve 3D pohledu podívat na současnou pozici Slunce. Můžete ji použít jako další orientační prvek, ale spíše jen jako zajímavost." Tak to by v nočním režimu mohli nahodit na oblohu ještě Měsíc a Polárku

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

mem: Ale to nebylo na tebe, celá tahle diskuze je v podstatě o ukecanosti. Taky mě vadila, ale s Janem Tichým to nemá chybu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

taja: OK

Jinak ten hlas "Jan Tichy" od uživatele djelinek jsem konečně našel tady :yes:

Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Best Software Awards 2006
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 19-10-2006, 06:47
  2. be-on-road - recenze navigačního software
    Od aladar_ce4you v sekci Be-On-Road
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-06-2006, 20:14
  3. Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software